Démon vašeho zodiakálního znamení

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Firzen » 25 čer 2012, 21:04

Ahoj všem,

už dlouho mám v záložkách tento článek z naprosto fantastického serveru panna.cz:

http://www.pannacz.com/magie.3/demon-va ... i.424.html

Stojí za to se na to kouknout a v rámci introspekce se s tím zkonfrontovat. Většinou to lidem sedí až neuvěřitelně přesně (včetně mě). A taky: dávejte si na svého "démona" pozor, vyplatí se to. :)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Cagliostro » 31 črc 2012, 18:01

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si to přečetl. No nevím popravdě co na to říct... Asi je to okoukaná astrologie Danieliho z první republiky, kdo nečetl, o dost přišel. Reprezentuje tam to, co snad v žádné jiné astrologii doslova není uvedeno. Např. tam má uvedeno u jistého bodu a znamení, že "je to nejhorší zločinec který skončí na popraveništi". Ale těch seků tam má požehnaně. Mimochodem svého času poskytoval horoskopy zdarma na telefonu, ale jednalo se o první republiku. Z jeho astrologie by každý vyšel jistě jako nějaký zločinec.
Ten démon by byl odhalen :P
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Firzen » 01 srp 2012, 15:31

Nevím, zda jsi toho démona znamení zcela správně pochopil. Není tam řečeno, že každý má svého démona ve smyslu, že každý je zloduch. V mých očích je to velice podařený soupis vlastností, ke kterým se lidé daného znamení uchylují, když kvůli něčemu nabrali špatný směr a převažuje jejich destruktivní síla.

Proto pak člověk dle svého znamení může vyhledat projevy takového ničivého stavu, a podle toho detekovat, zda nedělá věci, které ho ve skutečnosti oddělují od jeho štěstí.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Cagliostro » 01 srp 2012, 15:34

Jo pochopil, ale s přihlédnutím k Danielimu se z každého horoskopu stává každý zločinec ;) Tedy ve srovnání s tou charakteristikou z Danieliho se mi zdá, že bylo zestručněno každé znamení.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Firzen » 01 srp 2012, 15:35

No, rozhodně je to trochu stručnější :D Nicméně, zatím mi všichni lidé, kterým jsem to ukázal řekli, že jejich negativitu to vystihlo velmi přesně. Proto jsem to sem dal.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Kenneth » 12 srp 2012, 13:09

Pánové, níže je psáno, že je to výtah z knihy Jozefa Kariky - Zóny stínu.

Sám autor je obdivovatelem Třetí říše, masových vrahů, sadomasochismu a slovenské mafie - čili bych jeho arci-démona potkat nechtěl :-)
Navíc je to tak ujeté, že je to spíš projekce pana Kariky

pokud někdo hledá démonium ve svém radixu - tak bych sledoval retrográdní planety a obecně sledovat Pluto, 12 a 8 dům - prostě klasická tradiční astrologie - nic nového pod Sluncem
tak doporučuji silné a přesné opozice a kvadratury (osobně to vnímám jako zesílený tlak od života)

to, co píše pan Karika a zobecňuje na většinu populace - vnímám jako nebezpečnou projekci jednotlivce do celku.

Cagliostro - pochybuji, že vycházel z prvorepublikové astrologie - je to jen jeho nafouknutý stín

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Cagliostro » 12 srp 2012, 16:27

Kenneth píše:


Aha, to mnohé ujasňuje.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Firzen » 13 srp 2012, 19:42

Pro pána krále. Tu knihu jsem si stáhl a na pár okamžiků do ní nahlédl. Bylo mi nepříjemně už z prvních stránek. Autor má velkou pravdu s těmi slovy, které cituje na začítku knihy, v nichž říká, že nízké duše některé knihy ničí.
Zatím nic pro mě. Doufám však, že to pro mě nebude ani v budoucnu. :o

Nicméně ten článek z panna.cz mi stejně nezošklivíte, i kdybyste ho rozdupali a zpopelnili :lol:

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Anubis » 13 srp 2012, 20:19

Kenneth píše:... Sám autor je obdivovatelem Třetí říše, masových vrahů, sadomasochismu a slovenské mafie - čili bych jeho arci-démona potkat nechtěl :-)
Navíc je to tak ujeté, že je to spíš projekce pana Kariky...

To skoro vypadá, že se můžu rozloučit s realizací novoaeonského muže. Ach jo.

Nějak jsem si v tom článku nevšiml, jakou afinitu mám sledovat. Popis démona mi sedí na ascendent. Démon slunečního znamení se mi nestihl projevit, jeho prvotní příznaky si vybavuju možná tak v počátečních 14 letech života. Pak jsem ho vyměnil. Je to možné?

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Kenneth » 13 srp 2012, 23:07

Anubis píše:To skoro vypadá, že se můžu rozloučit s realizací novoaeonského muže. Ach jo.
Nějak jsem si v tom článku nevšiml, jakou afinitu mám sledovat. Popis démona mi sedí na ascendent. Démon slunečního znamení se mi nestihl projevit, jeho prvotní příznaky si vybavuju možná tak v počátečních 14 letech života. Pak jsem ho vyměnil. Je to možné?[/blok]


No s tím novým aeonem už skoncoval jako i s magií, nicméně ty jeho texty jsou toho plné a v těch Zónách stínů a Branách meonu to bere jako normální osu, jak řešit problematiku zla...

ad. démoni - článek a potažmo i Karika narážení na tvoje Slunce v zodiaku. Čili pokud jsi Beran, tak je tvůj protigénius Beran (geniální :-) - a ty jména jsou mimojiné z Kabeláka
Karika tam nějak operuje s černým sluncem (a tím, že ho v sobě máš aktivovat) a s arcidémonem, ale bere to dost přes psychologii (ego = Slunce = integrace = energie / a když to zastavíš tak bum bác a energie se zastaví taky nebo se ti projetí arcidémon přes desintegraci osobnosti) -
zapomíná pak, že astrologie má nějaká ta pravidla. ono člověk se pak ptá - a co když mám Lunu v Kozorohu? Budu můj arcidémon Luny Kozoroh? / co když mám Pluta ve Vahách a můj arcidémon Pluta je taky Váhy? (když už sám Pluto je považován za démonickou planetu)

ad. výměna démona - moc na nějakou démonickou esenci člověka nevěřím / imho je to jen nesprávné proudění energie a to se pak projevuje patologicky - člověk, co je schopen se dle nějaké vnější osy narovnat, tak prostě démona rozpustí (ideální mi přijdou nějaká bioenergetická cvičení, kdy se přímo akumulací energie rozpouštějí spasmy v těle a s mizící úzkosti (generovanou fyzicky) mizí i osobní démoni :) )

/ ale když to zkusím astrologicky, tak by to mohlo být tím, že ti tranzitují nějaké planety přes nějaké problematické body horoskopu a s věkem se to samozřejmě posunuje (třeba saturnská konjunkce kolem 30. roku / uranská někdy kolem 70/80 etc.)

držel bych se jak jsem psal v tomto pořadí a hledal ve svém nativu:
a) 8 a 12. dům - oba spojovány se smrtí (i vývojem samotné astrologie)
b) retrográdní planety
c) planety kolem IC
d) planety typu Pluto (v 8 + 12 domě)
e) přesné opozice (vyvolávají napětí ve vědomí) a kvadratury (vyvolávají napětí v činnosti)
f) přebytek živlů (4 a více planet) nebo úplná absence (ale může se to projevovat i naopak - přebytek vodního živlu vede k necitelnosti / země vede k nepraktičnosti etc)
g) xy dalších - záleží na škole / to, které problematické body preferuje, zdali pracuje jen tím, že analyzuje 1 bod za druhým nebo celostně (transpersonální astrologie)

To jsou asi největší indikátory, že ten tlak života bude vyšší a u člověka jej může nějak deformovat...

skrze psychologii (má na to docela dobré metody) - obrátil bych se možná na vývojovou a hledal v dětství...

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Démon vašeho zodiakálního znamení

Příspěvekod Kenneth » 13 srp 2012, 23:10

jen ještě dodatek - pokud má člověk Slunce v Beranu / pak by jeho arcidémon měl být opačný - tj. nejspíš Váhy (v opozici k beranu na 180 stupních)


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host