Frabato v matrice

Moderátoři: Arex, Jitka

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Frabato v matrice

Příspěvekod Adam » 30 říj 2015, 00:24

Poslední dny se pracovně probírám nějakými digitalizovanými matrikami tak mě napadlo podívat se po záznamech mistrova příchodu ... a ono ejhle ... je to krásně přístupné a dohledatelné. Tedy pro zajímavost nahrávám - zejména záznam z knihy narozených prozrazuje pár zajímavých drobností - Františkovi rodiče, Viktor a Ludvíka, byli stejný ročník (1885), vzali se v necelých 24 letech (12. 1. 1909) a synka v lásce počali asi o šest týdnů později - na přelomu února a března. František se narodil v Kateřinkách v domě č. 314, na svět mu pomohla porodní bába Františka Matýsková, pokřtěn byl co čtyřdenní novorozenec a za kmotry mu šli strýc Johan (zřejmě bratr otce) a teta Tonka (zřejmě sestra maminky). Je zde přesně uvedeno datum vystoupení (17. 5. 1929) z ř-k. církve a návrat zpět (25. 9. 1932), který - krom jiného - mohl mít i ten praktický důvod, aby mohli mít s manželkou Marií o necelé dva měsíce později řádný církevní sňatek. Svatba byla 16. listopadu roku 1932, Františkovi šel za svědka pan Josef Wrbka - pracovník finanční stráže z 80 km vzdálených Bernartic, zřejmě přítel? Jako tehdejší bydliště mají oba manželé uvedenu Karlsauerstrasse č. 33. Toť trocha šafránu z Opavského archivu...


frabato_matrika_01.jpg
rejstřík narozených 1909 v Kateřinkách


frabato_matrika_02.jpg
záznam o narození a křtu


frabato_matrika_03.jpg
matriční záznam o sňatku (německy - psáno kurentem)
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Frabato v matrice

Příspěvekod Arex » 30 říj 2015, 08:39

Adam: Hezké, díky!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Frabato v matrice

Příspěvekod Jitka » 23 kvě 2016, 13:11

Moc pěkné , díky ...
J
JSEM


Zpět na “František Bardon”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů