Nemoc a únava

Moderátoři: Arex, Jitka

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Nemoc a únava

Příspěvekod Firzen » 29 dub 2013, 10:55

Ahoj, hmm to jsou zajímavé fotky. Zaujala mě hlavně ta úplně první fotka. Chudák Bardon na ní vypadá velmi nemocně, a má i ohromně temné kruhy pod očima. Nevíte někdo, z jaké doby je ta fotka?

Nebo je to jen zdání, že vypadá nemocně?

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky

Příspěvekod Firzen » 29 dub 2013, 13:08

Asi mas pravdu. Mam stale tendenci si jej predstavovat jako dokonale zdraveho a temer neporazitelneho cloveka. Aspon tahle predstava na me sala z jeho knih :-)
Prijde mi totiz, ze pokud chce clovek dosahnout nejakeho podstatneho duchovniho uspechu, tak potrebuje byt neustale v rovnovaze - a nekteri lecitele apriklad tak skutecne pusobi. Mne se to vsak zatim nedari. Sice Jiz dokazu byt v harmonii treba pul roku, ale pak to vystrida horsi obdobi. Staci tahle "obdobi dobre kondice" ke zdarnemu naplneni duchovni cesty nebo ne? Zajimalo by me, jak to maji ostatni, a jak to ma byt. :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod marvin » 29 dub 2013, 13:31

Arex píše:
Firzen píše:Ahoj, hmm to jsou zajímavé fotky. Zaujala mě hlavně ta úplně první fotka. Chudák Bardon na ní vypadá velmi nemocně, a má i ohromně temné kruhy pod očima. Nevíte někdo, z jaké doby je ta fotka?

Nebo je to jen zdání, že vypadá nemocně?


Rozhodně je tam vidět únava či nemoc. To přeci není zas tak překvapivé - vždyť byl člověk jako my.


Přesně tak. Musíš si Firzene uvědomit, že to byl jednak extrémě vytížený člověk, kt. spal absolutně minimálně, jednak léčil opravdu velmi mnoho lidí a hlavně - nesl si stále karmickou zátěž, takže tomu nebylo vyhnutí - a on sám moc dobře věděl, co musí udělat. Věděl kolik má času, kolik toho musí stihnout a že je stále poután pozemskými zákony.

Myslím si, že největší omyl je vždy se domnívat, že mág, ať už jakkoliv mocný a nadaný, má 100% vládu nad svým fyzickým tělem. Že rozhoduje o absolutním zdraví nebo nemoci. Pravděpodobně by mohl - ale co by s tím mohl způsobit by také mohlo být daleko horší - než pouze samotná nemoc nebo únava.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod beo » 15 kvě 2013, 11:59

Myslím, že ve Vzpomínkách se píše, že Franta převzal karmu bývalého podnájemníka jeho těla a navíc nemohl, předpokládám na základě této karmy, užít magické léčebné prostředky k vlastnímu ozdravení, a to i přes to, že ostatní léčit mohl. Musel si tak vystačit s běžně dostupnou medicinou a léky.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod DAn » 15 kvě 2013, 12:18

Ještě jsem někde četl, že jednou pan Bardon zkusil užít nějaký jím vyrobený magický prostředek a zle se mu to vymstilo.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod Cagliostro » 15 kvě 2013, 12:20

jackietae píše:Ještě jsem někde četl, že jednou pan Bardon zkusil užít nějaký jím vyrobený magický prostředek a zle se mu to vymstilo.


Te to citováno ve vzpomínkách na Františka Bardona.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod kedrigern » 19 kvě 2013, 20:34

Ano, taky si to vybavuji. Pokud se nepletu,tak zkoušel něco proti vysokému tlaku. Na základě toho mu pak tolik poklesl tlak, že musel začít pít hodně kafe a kouřit, aby mohl dál fungovat.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemoc a únava

Příspěvekod gooolem » 26 črc 2014, 18:52

Ahoj vsichni, myslim, ze je naprosto v poradku, ze byl take nemocny. Tim se aspon zlidstuje tem, kteri by si z nej chteli udelat modlu, coz si myslim, by nebylo nejlepsi. Sam mam par svych zaku Reiki a vzdy je prosim o to, at mi nechaji me nemoci, at mi nechaji moji karmu a nedelaji ze mne nadprirozenou bytost. Mhoho lidi je rozcarovano, kdyz zjisti, ze nekdo, ke komu vzhlizeji, je v necem slaby, ze je jen obycejny clovek. Takze jsem rad, ze mam sve nemoci, a ze je ma kazdy z nas dokazuje hlavne to, ze jsme lide a odcinujeme si sve minule chyby, ze se z nich muzem poucit a pro priste zit a jednat lepe. Aspon tak to vidim ja.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “František Bardon”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů