Karel Weinfurter

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod marvin » 20 úno 2017, 13:33

Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod gooolem » 20 úno 2017, 15:15

Super, dekuji. Kde se to tam vzalo? Vcera to tam nebylo
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod marvin » 20 úno 2017, 15:28

klasický případ astrální materializace
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 20 úno 2017, 18:28

Mimochodem, Mystické slabikáře nejsou dílem Karla Weinfurtera. Jejich skutečným autorem je Alois Mailänder (+1905), učitel Gustava Meyrinka. Meyrink s důvěrou půjčil tyto rukopisy Karlu Weinfurterovi a ten je těsně po Meyrinkově smrti (+1932) uveřejnil jako své vlastní dílo. To se týká zejména grafických symbolů a jejich výkladu. Jen abyste věděli, co čtete.

Zřejmě také klasický příklad astrální materializace, zde ovšem materializace ze záhrobí.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Cagliostro » 12 kvě 2017, 19:29

Arex píše:Mimochodem, Mystické slabikáře nejsou dílem Karla Weinfurtera. Jejich skutečným autorem je Alois Mailänder (+1905), učitel Gustava Meyrinka.


Učitel ne, W. měl za učitele sám sebe. Drtivá většina děl W. jsou překlady. Stejně jako mnoho dalších hermetiků a "jejich" díla. Ovšem, velice pochybuju, že zdejšímu publiku něco řekne Alois Mailänder, což je už starší škola hermetismu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 12 kvě 2017, 20:02

Cagliostro: Tvrdím, že Alois Mailänder byl učitelem Gustava Meyrinka, na což jsou doklady, ne Karla Weinfurtera. Zkus si to přečíst ještě jednou...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Cagliostro » 12 kvě 2017, 20:54

Arex píše:Cagliostro: Tvrdím, že Alois Mailänder byl učitelem Gustava Meyrinka, na což jsou doklady, ne Karla Weinfurtera. Zkus si to přečíst ještě jednou...


Měl bys rozlišovat u Weinfurtera s kým byl a jakým byl.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 12 kvě 2017, 22:26

Cagliostro: Nemohu si pomoci, vyvracíš něco, co jsem tu netvrdil.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 12 kvě 2017, 22:43

Možná by tu v souvislosti s Karlem Weinfurterem stálo za to ocitovat i jednu pasáž z Klíče k opravdové kabale, která je ale v českém vydání (a v přinejmenším i v novějších německých vydáních) ke škodě čtenářů vynechaná:

"Kerning z náboženského hlediska bere Bibli v úvahu, přičemž písmenkováním symbolicky vykládá omývání nohou Krista. V ČSR byl překladatelem a interpretem Kerninga – Karel Weinfurter, který svými velice nevhodnými komentáři ještě více zapletl tuto ideu.
Nechci příliš kritizovat Kerningovu soustavu, každý ať jde dle svého přesvědčení a zůstane u své soustavy, pokud nenalezne nic lepšího, ale skutečný mystik a hermetik nedává písmenkovou mystiku do souvislosti s mytím nohou apoštolů, neb toto má zcela jiný hermetický vztah a význam, a sice aby jedinec z nejnižší sféry, tedy z ze zemské sféry, započal se svým vývojem."

František Bardon: Klíč k opravdové kabale, kapitola Teorie kabalistické mystiky.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod gooolem » 13 kvě 2017, 09:34

A je vam znam nekdo, kdo prakticky cvici, nebo cvicil pismenkova cviceni dle Kerninga a Weinfurtera?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Cagliostro » 13 kvě 2017, 11:29

Pár žáku W. to vydrželo cvičit po zbytek života.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 13 kvě 2017, 12:53

Goolem: Lidi, kteří systematicky cvičili Weinfurtera, budou už všichni po smrti. Samozřejmě tu bude pár mladých zájemců o jeho systém, ale nevím o nikom, kdo by měl úspěchy. Při pohledu na ty devadesátileté babičky, které Weinfurtera cvičily celý život, se mi popravdě spíš vnucovala otázka, jestli si o těch věcech jenom nečetly, ale nedržely se na metr daleko od praxe.

Já o nikom nevím.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod RaE » 13 kvě 2017, 18:12

Arex píše:
Možná by tu v souvislosti s Karlem Weinfurterem stálo za to ocitovat i jednu pasáž z Klíče k opravdové kabale, která je ale v českém vydání (a v přinejmenším i v novějších německých vydáních) ke škodě čtenářů vynechaná: ...

Jsou prosím známy nějaké další vynechané či pozměněné pasáže, ať už v Klíči nebo v dalších knihách Františka Bardona?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Arex » 13 kvě 2017, 19:54

Rae: Abych řekl pravdu, tak zatím nevím. Sice se snažím dostat na veřejnost texty Františka Bardona v nezkrácené a srozumitelné podobě, ale na podrobnou revizi Klíče k opravdové kabale jsem se zatím nedostal. Nicméně další vynechávky a nepřesnosti tam téměř jistě budou.

Potom, co jsem porůznu našel za poslední rok jsem došel k závěru, že nám nezbyde nic jiného, než projít texty hlavních děl Františka Bardona (Brána k opravdovému zasvěcení, Praxe magické evokace, Klíč k opravdové kabale a Zlatá kniha Moudrosti) slovo od slova s prvními německými vydáními.

Všechny vydané české překlady jsou bohužel dost slabé, což bude tím, že vznikaly v mimořádně nepříznivých podmínkách, a také tím, že primární jazyk paní Votavové (překladatelky) byla spíše němčina.

Pozdější německá vydání zase mohou být cenzurovaná, respektive tady jasně vidíme že nejen mohou být, ale také jsou.

Je to tedy olbřímí práce, kterou nejde stihnout v krátké době, a já bohužel nejsem sedmihlavá saň, abych mohl každou hlavou číst jinou knihu... Proto jsem dal nejprve přednost vydání dosud neznámých textů, které se dochovaly v češtině, protože tady jde o jejich prostou záchranu. Srovnání dříve vydaných knih sice přinese lepší čtení, ale zatím ho musím odložit na později.

Zase je v češtině
- Pomůcka k introspekci,
- Učebnice vysoké magie
a doufejme, že letos nás čeká ještě nějaké překvapení.
Tím se obsah vydaného díla Františka Bardona prakticky zdvojnásobil. Řekl bych tedy, že čtenáři mají co dělat a tak nás čas zas až tak nepálí. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Karel Weinfurter

Příspěvekod Cagliostro » 13 kvě 2017, 21:54

Arex píše:Cagliostro: Nemohu si pomoci, vyvracíš něco, co jsem tu netvrdil.


Promiň, ale mně to tak vyznělo. Beru zpět.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Karel Weinfurter”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti