Astrální úroveň

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrální transformace

Příspěvekod StarWalker » 01 bře 2012, 15:30

Anubis píše:
Některé z vás zajímal...

Perfektní, díky za tento inspirativní vhled. Potvrzuje a doplňuje některé mé úvahy a pozorování.

Myslím, že důkladnou analýzou nativity se dá dopracovat k zajímavým a hlavně užitečným poznatkům. Někdo by mohl ohrnovat nos nad tím, že na něj "hvězdy" nepůsobí, ale upřímně neznám osobně asi nikoho, kdo by nebyl alespoň trochu "ve vleku" vlastního nativu a nereagoval tak na dění na obloze.
Jen by asi stálo za to, ujednotit výklad daných astro-prvků, protože je v tom za ty roky chaos.

Anubis píše:
Tuto páku můžeme zlomit působením elementu Země na orgány Jupitera a Saturna (viz dále), protože mají obě dobrý vztah se Sluncem, je možné živel zásobovat přímo z něj.


Mate mě zmiňovaný soulad Slunce se Saturnem. Podle jedné ze symbolik jsou totiž tyto planety v protikladu. Slunce je tonizující, zatímco Saturn obstruktivní a svazující. Dále v uvedeném výčtu anatomických asociací k planetám je to opět jinak. Slezina je zde řazena pod Saturn, ale odpovídá spíše Slunci.
Podle asociací, které znám, je k Saturnu možné přiřadit: žlučník, esovitý tračník, bloudivý nerv, kůži, zuby, kosti, klouby a vazy
K Slunci: "vitální fluidum", slezinu, srdce, příčný val mozku a distribuci tepla obecně

Spojitost Marsu s žaludkem je myslím také nešťastná. Kvalitou Marsu je horko, sucho, energičnost, excesivnost a výbušnost. Žaludek patří pod znamení Raka a tomu vládne Luna. Mars je v něm naopak ve zničení. Jiná asociační varianta udává, že Mars má anatomicky na starosti: červené krvinky(železo v krvi), genitálie, motorické nervy, levou mozkovou hemisféru a konečník.

U Uranu bych si dovolil doplnit hypofýzu, oči a plyny. Štítná žláza patří spíše pod Merkur. Jeho vyšší oktáva Neptun má pod sebou krom epifýzy ještě páteřní kanál+nervová vlákna.


Anubis píše:
Co říci závěrem? Z vlivu všech vesmírných těles se v jedné lidské inkarnaci nejspíš dostat nelze, ale můžeme se alespoň pokusit vystoupit z naší soustavy.

Vybavil se mi jeden Goetheho citát:

"Od všech sil, jež drží zem i nebe, člověk volný jest, když ovládne sám sebe."
Naposledy upravil(a) StarWalker dne 04 bře 2012, 12:36, celkem upraveno 1 x.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální transformace

Příspěvekod Anubis » 01 bře 2012, 18:51

Předně děkuji za takovou odezvu.

StarWalker píše:Mate mě zmiňovaný soulad Slunce se Saturnem. Podle jedné ze symbolik jsou totiž tyto planety v protikladu. Slunce je tonizující, zatímco Saturn obstruktivní a svazující.


Tady došlo k nedorozumění. Chtěl jsem toho napsat víc, ale bylo by to dlouhé, tak jsem to zkrátil a asi to není napsáno dost jasně. Je tady myšlen jejich dobrý vztah z hlediska aspektu. Popisoval jsem namátkou horoskop z toho dne a Slunce bylo se Saturnem v trigonu.


StarWalker píše:Dále v uvedeném výčtu anatomických asociací k planetám je to opět jinak...


Jak už jsem psal, u mnohých orgánů to nelze s takovou jasností určit. Jsem samozřejmě otevřený různým variantám (a vyzkouším je), ale z výkladů je jasně vidět, že ani samotná iatromatematika není pořádně strukturovaná. Mnoho autorů si dokonce protiřečí. U těch základních Slunce-Saturn jsem se řídil vlastními pocity a slučovalo se to hodně s analogiemi od Paracelsa. Těch asociací jsem našel mnoho, ale vzhledem k mojí metodě je zavádějící soustředit se na nějaké vedlejší části těla. Tím nechci říct, že by se v nich živel neměl zažít, ale pro pozdější práci je to trochu nepraktické.

Za žaludkem si stojím. Není místo v těle, kde bych byl schopen udělat větší žár než právě tam. Co se týče očí, tak se mi líbí asociace pravé oko - Slunce, levé oko - Luna. Ale je to spíše symbolické, protože po jejich zhramonizování odpadává jakoby představa duality (sejdou se na půli cesty). Podobnou symboliku vidím i u Srdce - Mozek. Kdy se po jejich „přiblížení“ tvoří Davidova hvězda.

Teď mě tak napadá, že se tahle „věda“ vyvíjí asi i podle toho, jak přesné znalosti máme o procesech v jednotlivých orgánech. Otázka je, jestli moc velká analýza není na škodu. Já většinou věřím spíše „staré škole“. Pokud totiž něco rozdělím na menší části než známé elementy, tak už s nimi jako člověk na astrální úrovni nemohu efektivně pracovat.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrální transformace

Příspěvekod StarWalker » 01 bře 2012, 23:34

Anubis píše:Předně děkuji za takovou odezvu.

:) Za málo. Opravdu mne to potěšilo.

Anubis píše:Tady došlo k nedorozumění. Chtěl jsem toho napsat víc, ale bylo by to dlouhé, tak jsem to zkrátil a asi to není napsáno dost jasně. Je tady myšlen jejich dobrý vztah z hlediska aspektu. Popisoval jsem namátkou horoskop z toho dne a Slunce bylo se Saturnem v trigonu.


Evidentně ano. Tímto se to osvětluje.

Anubis píše:Jak už jsem psal, u mnohých orgánů to nelze s takovou jasností určit...

Souhlasím, je to do jisté míry abstraktní záležitost a záleží na úhlu pohledu. Tradiční autoři jako Paracelsus pracovali jen se 7 planetami(dřívější i s méně) a myslím, že zrovna ještě v jeho případě byla astrologie více pomůcka k opoře vědomí pro práci s jasnovidností, než nějaká mechanická diagnostika. Vývojový trend je takový, že postupem času začala kolektivně upadat vnímavost pro jemnohmotno a naopak gradovat logické myšlení a ona astro-matematika. Prostě pokračovala evoluce hlouběji "do hmoty"...
Dnes je astrologie spíše baštou grafomanů, kteří nevěří na duchovno a v odkazu předků vidí pouhé symbolično. Podle toho to taky vypadá a melou se dohromady různé paskvily a novotvary. Přibyly 3 planety a pár dalších prvků, ale jejich výklady jsou, až na vyjímky, spíše záležitostí bujné fantazie. Na Uran a Neptun zatím reaguje korektně málokdo a Pluto, to je spíše záhadou, protože pokud vím, tak s ním už žádný opravdu osvícený astrolog nepracoval.

Pro magické potřeby je snaha separovat okruhy působnosti planet do detailů možná na škodu, ale minimálně v rámci Astrodiagnózy se to hodí. S tím žaludkem je to zajímavé, ale napadá mně, jestli není ten žár primárně záležitostí solar plexu. Žaludek je v tom možná nevině, i když to pocitově odpovídá jeho umístění. Ostatně, Paracelsus řadil pod Mars žlučník.

Určitě je to tak, že tato věda se vyvíjí analogicky s novými poznatky a rostoucí slovní zásobou. Ostatně hermetici a rosenkruciání byli myslím vždy průkopníky a dokázali navazovat na nové objevy. Často za nimi dokonce i stáli...
Dnes, kdy máme povědomí o endokrinním systému, se nabízí úplně jiné pohledy na věc, než před 500 lety. Sice si nemyslím, že by tehdejší zasvěcenci o funkci žláz nevěděli, ale nebylo to veřejné "know how".
V tomto mohu doporučit knihy "Poselství hvězd" a "Astrodiagnóza" od jistého Maxe Heindela, který byl podle mě rozhodně jedním z těch více zasvěcených autorů minulého století. Jako doplněk k Bráně vřele doporučuji i jeho stěžejní knihu "Rosenkruciánská kosmokoncepce".
Naposledy upravil(a) StarWalker dne 04 bře 2012, 12:35, celkem upraveno 1 x.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální transformace

Příspěvekod Anubis » 02 bře 2012, 00:23

StarWalker píše:...

Jo, tak nějak jsem to myslel. Je to jako srovnávat alchymisty s dnešními chemiky. Stačí zkrátka najít analogii mezi nějakým procesem v přírodě a vnitřními pochody a pak toho využívat. Uznávám ale možnost, že dnešní lidé jsou trochu jiní, se složitější psychikou, a je tedy třeba je z toho jejich labyrintu vyvést pomocí komplexnějších metod.


StarWalker píše:S tím žaludkem je to zajímavé, ale napadá mně, jestli není ten žár primárně záležitostí solar plexu. Žaludek je v tom možná nevině, i když to pocitově odpovídá jeho umístění. Ostatně, Paracelsus řadil pod Mars žlučník.

To s tím solarem je možné. Už jsem našel původce a tím byl Papus. Přiřadil k Marsu žaludek a do fyziologického vlivu dopsal - panuje nad žlučí (Mars). Je zajímavé, že dodává ještě tabulku Ogera Fériera, který k Marsu mimo jiné přiřazuje právě žlučník. Takže to asi změním. Možná jsem se nechal unést svým vlastním temperamentem.

Doplnění Neptunu oceňuji, stal se pro mě teď dost závažným. Ještě by mě zajímalo, jestli nevíš, kam zařadit brzlík. Vidím v něm totiž velký potenciál a nevím, jak ho využít - jediné přiřazení jsem našel k Venuši. Vzhledem k jeho vývoji v raném věku bych ho ale spíš přiřadil k Merkuru.


StarWalker píše:V tomto mohu doporučit knihy "Poselství hvězd" a "Astrodiagnóza" od jistého Maxe Heindela, který byl podle mě rozhodně jedním z těch více zasvěcených autorů minulého století. Jako doplněk k Bráně vřele doporučuji i jeho stěžejní knihu "Rosenkruciánská kosmokoncepce".

Díky za tipy, snad se k tomu někdy dostanu.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrální transformace

Příspěvekod StarWalker » 02 bře 2012, 12:42

Anubis píše:Jo, tak nějak jsem to myslel. Je to jako srovnávat alchymisty s dnešními chemiky. Stačí zkrátka najít analogii mezi nějakým procesem v přírodě a vnitřními pochody a pak toho využívat. Uznávám ale možnost, že dnešní lidé jsou trochu jiní, se složitější psychikou, a je tedy třeba je z toho jejich labyrintu vyvést pomocí komplexnějších metod.

Přesně tak. Prostě "jak nahoře, tak dole".
Ono je to dost možná dáno tím, že lidé jsou dnes více zaměření na intelekt, takže mají potřebu vše zkoumat a pitvat z co nejvíce stran. Když si to srovnáš s většinovým přístupem praktikantů východních nauk, kde je zvykem držet hubu a krok, tak jsme holt inovátoři, ale na úkor mystična. Naše "západní" pojetí je více silové a pokud Mág "ujede", tak je to proto, že zároveň nebyl i Mystik. Při postupném prolnutí východu se západem, se to nejspíš časem smaže...
Osobně si myslím, že v rámci "okultní anatomie" je vše mnohem složitější, něž jak se může jevit z popisu v Bráně. Od hmotné po mentální úroveň mají naše těla svá specifická uspořádání a organizovanost a dle toho se navzájem různě ovlivňují. V praxi je to pak myslím analogicky asi tak, že nemusím být dokonalý konstruktér, abych mohl řídit auto jako profík a udělat nějakou tu základní údržbu. Pokud však má dojít na tunning a schopnost konstruovat, tak už je to třeba. Bardon nejspíš nešel ve svém popisu do hloubky záměrně. Jednak kvůli potencionální zneužitelnosti a potom i kvůli nedostatku času. Celá Brána mi příjde udělaná tak, že bez hlubšího samostudia z jiných zdrojů, nebo bez vrozené geniality, díky ní člověk v chápání hlubších souvislostí až tak moc nepopojede. To ale může být jen můj subjektivní dojem...

Anubis píše: Už jsem našel původce a tím byl Papus. Přiřadil k Marsu žaludek a do fyziologického vlivu dopsal - panuje nad žlučí (Mars). Je zajímavé, že dodává ještě tabulku Ogera Fériera, který k Marsu mimo jiné přiřazuje právě žlučník...

Auger Ferrier byl cca současník Paracelsa, takže předpokládám, že vycházeli z podobných zdrojů. Toto přiřazení k Marsu je myslím primárně dáno spojitostí-množství vylučované žluče vs. temperament člověka. Typičtí zrozenci s převahou ohně mají hodně žluče, což je vidět i na jimi preferované skladbě jídelníčku.
Pozdější přiřazení žlučníku pod působnost Saturnu mohlo být dáno tím, že principem Saturnu je mj. tuhnutí a krystalizace. V lidském těle se to projevuje tak, že s přibývajícím věkem se hromadí překážky ve vylučovacích orgánech a dík tomu tuhne celé tělo. U žlučníku je to patrné na tvorbě kaménků. Pokud něco platí na dynamický princip Marsu, tak je to právě chladná ruka Saturnu...Toto jsou ovšem pohledy na důsledky v naší hrubohmotné sféře, tak jak se zde zrcadlí z vyšších úrovní.

Anubis píše:Doplnění Neptunu oceňuji, stal se pro mě teď dost závažným. Ještě by mě zajímalo, jestli nevíš, kam zařadit brzlík. Vidím v něm totiž velký potenciál a nevím, jak ho využít - jediné přiřazení jsem našel k Venuši. Vzhledem k jeho vývoji v raném věku bych ho ale spíš přiřadil k Merkuru.


Podle Heindela patří brzlík pod Venuši, zatímco Merkur ovládá štítnou žlázu. Cituji z "Poselství hvězd":

"Venuše a její vyšší oktáva Uran ovládají záležitosti výživy a růstu, avšak rozdílnými cestami a v zájmu rozdílných účelů. Z odlišnosti úloh vyplývá vláda Venuše nad brzlíkem, který je pojítkem mezi rodiči a dítětem, dokud dítě nedosáhne puberty. Tato žláza je umístěna bezprostředně za prsní kostí. Má největší velikost v do­bě těhotenství a v dětství v období rychlého růstu. V tomto čase vykonává životní (éterické) tělo práci s největší účinností, neboť dítě není rušeno vášněmi a prudkostí jiných citů podmíněných zrodem pocitového (astrálního) těla okolo čtrnácti let života. Během svého růstu dítě nedovede tvořit červené krvinky jako dospělý člověk, neboť neúplně vyvinuté a ještě nedostatečně zorganizované pocitové tělo nemůže sloužit jako cesta marsovských sil, které vstřebá­vají železo z potravy a mění jej v hemoglobin. Tento dočasný ne­dostatek je vyrovnáván činností brzlíku, jenž uskladňuje látku duchovní podstaty přijatou od rodičů představovaných Venuší jako jejich vládkyní. S touto zásobou vytvořenou pomocí lásky rodičů je dítěti umožněno doplňovat alchymii krve až do okamžiku, kdy tu­to úlohu přejímá v plném rozsahu pocitové tělo. Potom brzlík za­krňuje a dítě čerpá potřebné marsovské síly z vlastního pocitové­ho těla. Zároveň s touto změnou a za běžných podmínek se ujímá dalšího dohledu nad růstem a asimilací Uran, oktáva Venuše a vládce podvěsku mozkového a činí to následujícím způsobem.
Je známo, že všechny předměty včetně naší potravy, vyzařují ze sebe malé částice, které jsou ukazatelem jakosti. Přibližujeme-li sousto jídla k ústům, vniká jistý počet těchto neviditelných částic do našeho nosu a oznamují nám podrážděním čichu, je-li potrava vhodná a poživatelná, či nikoliv. Čichový smysl nás varuje před potravou páchnoucí. Avšak kromě částic, které působí příjemně nebo odpudivě na čich, jsou zde ještě jiné, které pronikají sfenoi­dální kostí až k podvěsku mozkovému a uvádí v činnost uranovské chemické reakce, jejichž výsledkem je vznik výměšku, jenž proni­ká do krve a podporuje vstřebávání živin pomocí chemického éte­ru. Účelem těchto pochodů je dosažení normálního vzrůstu a tě­lesného blaha po celý život. Někdy je uranovský vliv podvěsku mozkového výstřední. Způsobuje abnormální odchylky vzrůstu, s nimiž se občas setkáváme..."
Naposledy upravil(a) StarWalker dne 04 bře 2012, 12:33, celkem upraveno 1 x.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální transformace

Příspěvekod Anubis » 02 bře 2012, 13:31

StarWalker píše:-první odstavec-

Tohle vypadá, jak kdybych to napsal já. :)

StarWalker píše:... Toto přiřazení k Marsu je myslím primárně dáno spojitostí-množství vylučované žluče vs. temperament člověka. Typičtí zrozenci s převahou ohně mají hodně žluče, což je vidět i na jimi preferované skladbě jídelníčku...

To bude nejspíš můj „problém“. Z těch základních 7 planet mám 5 (včetně Slunce) v ohnivém znamení.

citace - Posleství hvězd píše:...

Řekněme, že teď mě ta kniha začla zajímat ještě o něco víc. Díky za přepis.

Je vidět, že budu muset zvýšit rozlišovací schopnost. Zjevně mi energeticky splývá žaludek se žlučníkem a štítná žláza s brzlíkem.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrální transformace

Příspěvekod StarWalker » 03 bře 2012, 18:57

Anubis píše:...

:)

Anubis píše:To bude nejspíš můj „problém“. Z těch základních 7 planet mám 5 (včetně Slunce) v ohnivém znamení.

Pokud bys měl tu 5ku čistě náhodou z větší části, popř. celou, v jednom znamení, např. ve Lvu, tak by sis tím možná mohl odůvodnit i ten žhnoucí solar.

Anubis píše:Řekněme, že teď mě ta kniha začla zajímat ještě o něco víc. Díky za přepis.

Za málo. Pokud Tě zajímá astrologie a současná literatura Tě nenaplňuje, tak tohle je "to pravé ořechové". V knihovnách ji mají, jinak je problém jí sehnat. S ohledem na dílo FB mi příjde nejvýživnější asi ta "Rosenkruciánská kosmokoncepce", která se k pochopení "Poselství hvězd" každopádně hodí.

Anubis píše:Je vidět, že budu muset zvýšit rozlišovací schopnost. Zjevně mi energeticky splývá žaludek se žlučníkem a štítná žláza s brzlíkem.

Ze které úrovně je to rozlišování myšleno? Otázkou je, jestli by případně bylo úplně správné domnívat se, že na astrální úrovni jsme stejně organizovaní jako na té éterické a hmotné. Všechno se to sice překrývá, ale stavební látky a uspořádání budou poněkud odlišné.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální transformace

Příspěvekod Anubis » 03 bře 2012, 23:42

StarWalker píše:Pokud bys měl tu 5ku čistě náhodou z větší části, popř. celou, v jednom znamení, např. ve Lvu, tak by sis tím možná mohl odůvodnit i ten žhnoucí solar.

No, snad na sebe neprozradím moc, když řeknu, že mám ve lvu Slunce, Venuši a Mars. Souvisí nějak lev se solarem, nebo se to týká přebytku jakéhokoliv ohnivého znamení?


StarWalker píše:... Pokud Tě zajímá astrologie a současná literatura Tě nenaplňuje, tak tohle je "to pravé ořechové"...

Jestli to nějak hraje s FB je mi docela jedno, čtu všechno. O astrologii se zajímám jen chvíli, ale už jsem našel hodně braků. Na druhou stranu mě i něco zaujalo - třeba Arroyo, Bacher, obrázková knížka od Juříka...


StarWalker píše:Ze které úrovně je to rozlišování myšleno? ...

Je mi to jasné, ale vždy se snažím jít v rámci úrovně do co největších podrobností. Když to nepůjde, tak se holt nic neděje. Kdysi jsem tu (v 3. st.) popisoval rozložení elektromagnetického fluida, ale jednalo se vlastně jen o povrch těla - to bych zařadil do éterické úrovně. Vnitřek těla mi proti tomu přišel jako velká záhada. Stejný postup na to vůbec nefungoval, takže jsem tušil vyšší úroveň (astrální). Teď jde jen o to, jestli má při působení smysl ideově podobné orgánové skupiny separovat nebo ne. Bardon tuším radí procvičit všechno zvlášť a určitě nás tím nechtěl jen potrápit (u mě to je asi 40+ tělesných částí x 4 živly x 2 varianty = počet cvičení).

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrální transformace

Příspěvekod StarWalker » 04 bře 2012, 12:31

Anubis píše:No, snad na sebe neprozradím moc, když...

Ani ne, jen tím potvrdíš to, co jsi dříve naznačoval-impulsivitu.
Znamení Lva vládne Slunce, které vládne i vitálnímu éterickému fluidu. Vstupní branou těchto slunečních sil má být slezina, jež je u Lva širokým řečištěm energie. Jedna z definic pro Plexus solaris zní: "vegetativní nervová pleteň za žaludkem okolo začátku břišní aorty"
Je známo, že je zde hustá síť nervů. Když to zkusíme dát dohromady, tak můžeme říct, že skrze slezinu fluidum přijímáme a v solaru dochází k přerozdělení, popř. ke kumulaci. Logicky potom bude solar místem, kde se bude energie dobře hromadit a prociťovat všem, ale Lvům a dalším ohnivým znamením, která jsou principielně zadobře se Sluncem, tuplovaně.
Mimochodem, každý, kdo se někdy rval ví, kolik chuti do života ubere dobře mířená rána na Solar...

Anubis píše:Jestli to nějak hraje s FB...

;) Jasně, já jen, že když už jsme na webu Frabato, tak že i tam to pěkně zapadá.
Braků se najde dost i mimo astrologii, co si budeme povídat. Tebou zmiňované knihy mi do rukou ještě nepřišly, ale nějakou tu chválu už jsem zaslechl. Díky za tipy. Juříkův počin výpadá hodně lákavě. Většinou totiž kvalitní obrazové přílohy chybějí a bez nich se ony prostorové souvislosti a některé další asociace hůře chápou.

Anubis píše:
Je mi to jasné, ale vždy se snažím jít v rámci úrovně do co největších podrobností. Když to nepůjde, tak se holt nic neděje. Kdysi jsem tu (v 3. st.) popisoval rozložení elektromagnetického fluida, ale jednalo se vlastně jen o povrch těla - to bych zařadil do éterické úrovně. Vnitřek těla mi proti tomu přišel jako velká záhada. Stejný postup na to vůbec nefungoval, takže jsem tušil vyšší úroveň (astrální). Teď jde jen o to, jestli má při působení smysl ideově podobné orgánové skupiny separovat nebo ne. Bardon tuším radí procvičit všechno zvlášť a určitě nás tím nechtěl jen potrápit (u mě to je asi 40+ tělesných částí x 4 živly x 2 varianty = počet cvičení).

K tomu jsem se ještě nedočetl. Omrknu...S tím éterem je to podle mě cca jako elektřinou ve vodiči. Přímo v něm teče v koncentrované podobě, ale projevuje se i okolo něj v poněkud jemnější podobě. Naše nervová síť je vlastně také síť vodičů...
Jak nakládat s ideovovou separací je otázkou. Jako celistvá bytost fungujeme koordinovaně, aniž bychom si běžně byli vědomi co se na které úrovni děje. Někomu např. stačí k vylečení svých neduhů pouhé představování si léčivého světla aniž by ho konkrétně někam směroval a usilovně myslel na to, co se s ním na které úrovni dále děje a cože je to vlastně za energii.
Souhlasím. Bardon určitě dobře věděl proč separovat. Mág je defakto okultní vědec...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 30 zář 2012, 16:02

Nevím kam bych to zařadil ,ale asi se to hodí nejspíše sem.

Jde mi celkově o kupení - hromadění živlů. Bardon nás učí klasickým způsobem imaginovat živel mimo nás v universu a následně ho vdýchávat a hromadit uvnitř nás. Napadla mne taková myšlenka, která by mohla jít přímo k věci a to je , že by se konkrétní živel imaginoval přímo uvnitř nás. Co myslíte je to blbost ? Samozřejmě vše myšleno v zachování konceptu mikro - makrokosmu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 30 zář 2012, 17:16

Ondra píše:Co myslíte je to blbost ?

To jsem dělal taky. Řekl bych, že záleží na představivosti. Pokud si umíš v sobě představit nekonečně malý bod, tak z něj dokážeš brát živel stejně dobře jako z nekonečna vnějšího. Je to ale zbytečně těžší na imaginaci. Když polevíš, tak se může stát, že hýbeš s živly, co už máš vrozené, a to není podle mě účel. V tom cvičení jde o to, přinést do těla vyšší kvalitu, která nás v té chvili přesahuje. A ten proces si člověk nejlíp představí směrem zvenčí dovnitř.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 30 zář 2012, 18:10

oki, dík :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod gooolem » 03 led 2015, 09:54

Zdravim vsechny. Mam dotaz ohledne magickeho vycviku duse v tomto stupni. V Brane je na strane 86 uvedeno, ve spodni casti stranky, ze "toto cviceni provedeme stridave u vnejsiho a vnitrniho organu". Mohl by mi prosim nekdo prozradit, co je vnitrni a vnejsi organ? Vim, ze se organy deli na plny a prazdny, coz je mi jasne, ale rozdeleni na vnitrni a vnejsi nejak nemuzu rozlustit. Dekuji za kazdou napovedu.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 04 led 2015, 12:56

gooolem píše:Zdravim vsechny. Mam dotaz ohledne magickeho vycviku duse v tomto stupni. V Brane je na strane 86 uvedeno, ve spodni casti stranky, ze "toto cviceni provedeme stridave u vnejsiho a vnitrniho organu". Mohl by mi prosim nekdo prozradit, co je vnitrni a vnejsi organ? Vim, ze se organy deli na plny a prazdny, coz je mi jasne, ale rozdeleni na vnitrni a vnejsi nejak nemuzu rozlustit. Dekuji za kazdou napovedu.



Za mě třeba takto.

Vnější - oči, sluchový orgán, čichový orgán, chuťový orgán, přirození :) atd...
Vnitřní - slezina, játra, žalůdek, ledviny atd...

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod gooolem » 04 led 2015, 13:22

Aha, to je taky moznost, ledviny - usi, jatra - oci, tluste strevo -nos atd. Vidis, takovy pohled mne nenapadnul, jelikoz jsem se zameril na organy uvnitr tela :-). Dekuji.
A jeste jeden dotaz: je mozne to stridat, nebo to brat postupne v tom smyslu, ze treba nos a tluste strevo nakupim vsemi zivly, ve stridave po sobe jdouci rade. Nebo muzu ohnem pusobit na jednu dvojici a v zapeti jinym zivlem na jinou dvojici organu? Snad je to trochu srozumitelne :-).
I kdyz moznosti je asi hromada :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “4.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host