Mentální úroveň

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 16 čer 2009, 16:38

Zde prosím úvádějte své poznámky, komentáře a dotazy k mentálním cvičením pro čtvrtý stupeň.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod team72 » 15 led 2010, 19:04

Je zaujimave, ze od 4. stupne ziadne prispevky nie su. Co to znamena? Mistr varuje aby sme o svoje schopnosti (zralosti) nerozpravali, ale tu na fore ide o nieco upne ineho. Sme tu aby sme pomahali, radili, zoznamovali.

Antena
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2010, 14:00
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Antena » 15 led 2010, 20:55

Podle me ve ctverce hned tak nekdo neni...
Antena

uživatel1
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2009, 15:42
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod uživatel1 » 15 led 2010, 21:44

team72 píše:Mistr varuje aby sme o svoje schopnosti (zralosti) nerozpravali, ale tu na fore ide o nieco upne ineho. Sme tu aby sme pomahali, radili, zoznamovali.


Nemyslím si,že bychom si neměli pomáhat při cvičení. Pokud někdo příjde na něco, co ostatním lidem pomůže, určitě se o to může podělit. Jde o to, že nikomu neříkáš jak si daleko, co umíš a znáš, ale dokážeš prakticky poradit. S vlastním zkušenostmi můžeš třeba někoho nasměrovat apod.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod balamunt » 22 led 2010, 22:08

Souhlasím s Anténou. Zvládnout brutálně těžká cvičení imaginace v 2 a 3 stupni je problém. Vidět s otevřenýma očima 5 minut předmět jako fata morganu je masakr. To může trvat roky, hodně roků. Ale myslím si, že kdo si vypracuje dokonale Imaginaci, což je základní stavební kámen všeho ostatního, že ten je schopen už dalšími stupni rychle projít. Nejtěžší a nejdůležitější je ta Imaginace.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod team72 » 23 led 2010, 01:07

Mysli na citanie romanu. Ked citas vidis dej - to je imaginacia , nie je to az take tazke.
Potom skus hlave vyriesit nejaky geometricky ukol - geometricky tvar bez problemov predstavis. Alebo opisat nejaku cestu niekomu kto zabludil v meste. Budes prestavovat ulice a budovy. Klucom celeho je, ze musis najit nieco co ta zaujima a inspiruje.

Uživatelský avatar
marexxx
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 26 kvě 2010, 13:36
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marexxx » 01 črc 2010, 14:09

ja si myslim, ze ten kto je v 4.stupni a vyssie, tak tazko povedat, co preziva mozno je pre neho internet strata casu :)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 20 říj 2010, 20:39

marexxx píše:ja si myslim, ze ten kto je v 4.stupni a vyssie, tak tazko povedat, co preziva mozno je pre neho internet strata casu :)

Já si myslím,že se lépe odpovídá na otázky,kdyz zrovna člověk potřebuje poradit ;) když to zkouší a je se od čeho odrazit,aby to navazovalo na stav(jeho momentální vývojový) aby to prostě sedělo :D Občas jde něco líp a něco pomaleji,od toho je tady fórum a lidi v něm,aby se podrželi.S růstem těch kterým bylo pomoženo roste i pomahající :D
Ať se moc daří.Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Flox » 03 led 2011, 21:17

Je velmi pravděpodobné, že ten co se naučil výborně pracovat se svojí myslí nemusí hledat odpovědi na otázky vně, ale hledá uvnitř sebe. Vše co je vně, je i uvnitř. Podvědomí zná odpovědi na všechny otázky, vše je uvnitř nás a ten kdo se dostane až sem umí podvědomí eventuelně jiným zdrojům naslouchat.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 04 led 2011, 01:58

Flox píše:Je velmi pravděpodobné, že ten co se naučil výborně pracovat se svojí myslí nemusí hledat odpovědi na otázky vně, ale hledá uvnitř sebe. Vše co je vně, je i uvnitř. Podvědomí zná odpovědi na všechny otázky, vše je uvnitř nás a ten kdo se dostane až sem umí podvědomí eventuelně jiným zdrojům naslouchat.


Odpovědi jsou z vás zevnitř,i ten druhý to čte jen z vás,nebo z vašeho světa,akáši a jejich projevech.
Občas potřebuje člověk tu odpověd slyšet od druhých,pokud si neumí sám v sobě číst,nebo to přeložít do souvislostí :) tak to může udělat druhý,i když odpovědi bývají v okolí a příroda(či spíše akáša)to zrcadlí v různých situacích kolem nás..jen je třeba se dívat.Když už ale člověk došel aspoň sem,může to poznat,vnímat,vědět.Až se stane Pánem svého podvědomí už ho nepotřebuje,vytváří si to co pro svůj život potřebuje sám,vědomě,ale většinou přijímá svůj život,(osud)jako šablonu a nechává se vést svým Duch.vůdcem pro okolí nepoznán...pro začátek stačí být Pánem svého éterického těla,jeho vlastností a schopností.K tomu Vám dopomáhej Bůh..
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 27 úno 2011, 21:59

mek onder píše:
Flox píše:Je velmi pravděpodobné, že ten co se naučil výborně pracovat se svojí myslí nemusí hledat odpovědi na otázky vně, ale hledá uvnitř sebe. Vše co je vně, je i uvnitř. Podvědomí zná odpovědi na všechny otázky, vše je uvnitř nás a ten kdo se dostane až sem umí podvědomí eventuelně jiným zdrojům naslouchat.


Odpovědi jsou z vás zevnitř,i ten druhý to čte jen z vás,nebo z vašeho světa,akáši a jejich projevech.
Občas potřebuje člověk tu odpověd slyšet od druhých,pokud si neumí sám v sobě číst,nebo to přeložít do souvislostí :) tak to může udělat druhý,i když odpovědi bývají v okolí a příroda(či spíše akáša)to zrcadlí v různých situacích kolem nás..jen je třeba se dívat.Když už ale člověk došel aspoň sem,může to poznat,vnímat,vědět.Až se stane Pánem svého podvědomí už ho nepotřebuje,vytváří si to co pro svůj život potřebuje sám,vědomě,ale většinou přijímá svůj život,(osud)jako šablonu a nechává se vést svým Duch.vůdcem pro okolí nepoznán...pro začátek stačí být Pánem svého éterického těla,jeho vlastností a schopností.K tomu Vám dopomáhej Bůh..


Ale nesmí se zůstat stát na jednom místě, nikdy a žádných okolností. Nebo by alespoň nemělo, protože pro mnohé to tak bohužel je...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 27 úno 2011, 23:46

Může se to občas někomu zdát že ti druzí nerostou,nejdou dál,ale může se to jen zdát ;)
každý má svůj čas a své tempo,svou danost a své určení :) Každý roste svým způsobem a
cvičením si pomáhá poznat a prohloubit svůj život,poznání svého místa v něm..Každý tlak
vyvolává protitlak a je třeba se spíše včlenit a pak usměrnit pro realizaci toho co třeba je :)
Přísnost k sobě a tolerance k druhým ;) pochopení pro cesty druhých.. ;) každý je jedinečný
svým způsobem,proto je dobré to nedávat moc striktně najevo pokud to dotyčného neposune
vpřed,ale blokuje ve vývoji :)
Přeji ať se to všem daří poznávat a pomáhat tím i sobě v růstu ;)
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 28 úno 2011, 12:42

Je to tak, každý člověk/duše je jiná, originální.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 19 čer 2012, 07:43

Jak jste na tom s přenášením vědomí do různých předmětů, zvířat, lidí , atd.
Potýkám se s dost nepříjemnými pocity a to zejména, když přenesu vědomí do hmotného předmětu a lidí. Příkladem třeba je , že když přenesu vědomí do hrnku od čaje, přejmu jeho vlastnosti-historii, tvar, velikst atd. , tak stanu se vlastně hrnkem na čaj a to je pro naše vědomí dost omezující. U lidí se zas přejmou vlastnosti konkrétní osoby, což je též nepříjemné a k tomu mám pocit, jak když bych do nich "lezl" , protože vedlejším efektem je to , že pak vím, jak se osoba momentálně cítí. Například u rostlin tyto pocity nemám, tam je to takové jemější vše a u zvířat tomu také tak úpně není. Pokud jde o imaginární představy, tak zde si vlastnosti člověk vytváří sám, tady jsou takové jaké jsme stvořili. Jak jste na tom u tohto cvičení ?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 čer 2012, 08:52

ekeaze píše:...

Nepříjemně mi to nikdy nebylo. Asi záleží, jaký postoj máš ke svému vlastnímu tělu. Já se ve svém většinou jako vězeň necítím. Pokud přenáším vědomí, tak i s vlastní charakteristikou a kvalitou (jinak to asi ani nejde). Proto je mi docela lhostejné, kde a v čem to vědomí je, protože ono je spíše svobodné a jen pozoruje.

Ta nechuť při cestě do jiného těla může vznikat jen z diference toho, co se energeticky překrývá. Takže možná vycestováváš ven i s nějakými zbytkovými energiemi z orgánů. To by mi dávalo smysl, vědomí samo o sobě by mělo být bez nechuti kdekoliv. Ty energie se můžou nabalovat při jakémkoliv očekávání, strachu, citovém zatížení atp. Ty potom s sebou neseš nějakou představu o realitě toho předmětu nebo člověka a to se samozřejmě nemusí shodovat. Proto jdu ven jen se svým vědomím a vlastnosti objektu si uvědomuju až "na místě", když jsem zcela odpojen od svého uspořádání.


Zpět na “4.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti