Mentální úroveň

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 10 zář 2012, 21:56

Cagliostro píše:Tolik František Bardon. zde je právě jisté nebezpečí, že může vniknout do těla nevítaný návštěvník, proto je třeba lepší si udělat předem ochranu (fyzickou i duchovní). Např. pevnou vůlí, tělo případně "uložit" do chráněného prostředí, mimo dosah negativních energií.

Ve spojitosti s tímto jsem nedávno přišel na zábavnou věc. Jak jsem tu kdysi popisoval svoje jemné vidění, které mi zamezuje poznat rozdíl mezi vnitřním a vnějším, tak mi konečně přineslo určité ovoce. Čím víc jsem se jednu dobu nořil do nitra, tím víc jsem se cítil smrtelně ohrožen zvenčí. Těsně před centrem bytosti jsou totiž uloženy ty věci (v podobě astrálních útvarů), od kterých jsme se v minulosti chtěli bytostně distancovat. Při zaměřování pozornosti do hlubin se poté stále více přibližují jakoby zvenčí a narušují koncentraci.

Jen chci říct, že pokud to někdo prožívá stejně jako já, tak nepomůže žádná ochrana. Ty věci se musí asimilovat, je třeba se jim otevřít, protože jsou to články, které ve své oddělenosti brání integraci. Jsme to my v jiné podobě. Je zde třeba prokázat nadlidskou odvahu. Také není dobré to zkoušet mockrát za sebou, protože při každém nezdaru klesá sebevědomí...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 11 zář 2012, 17:32

Anubis píše:
Jen chci říct, že pokud to někdo prožívá stejně jako já, tak nepomůže žádná ochrana. Ty věci se musí asimilovat, je třeba se jim otevřít, protože jsou to články, které ve své oddělenosti brání integraci. Jsme to my v jiné podobě. Je zde třeba prokázat nadlidskou odvahu. [/blok]


Jistě, v tebou popsané situaci ano.Měl jsem na mysli však situaci, kterou Bardon zmiňuje ve Frabatovi, byť za jiné situace. např. dívka zemře, její tělo je neporušené, tudíž toho může jistá energetická potvora zneužít. Dívka zdánlivě mrtvá, ožije a chová se podivně... To samé se může stát v "samovolném opuštění těla".
Situaci, kterou máš na mysli ty, je trochu o něčem jiném. zjednodušeně řečeno, postavení se svému strachu, svému já, jedné tváří z "já".

Anubis píše: Také není dobré to zkoušet mockrát za sebou, protože při každém nezdaru klesá sebevědomí...

Může být, tuhle věc jsem nikdy nezkoumal.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 11 zář 2012, 17:57

Cagliostro píše:Jistě, v tebou popsané situaci ano.Měl jsem na mysli však situaci, kterou Bardon zmiňuje ve Frabatovi, byť za jiné situace. např. dívka zemře, její tělo je neporušené, tudíž toho může jistá energetická potvora zneužít. Dívka zdánlivě mrtvá, ožije a chová se podivně... To samé se může stát v "samovolném opuštění těla".

Díky, že jsi to vzpomněl a oddělil. Frabato jsem četl hodně dávno a zapomněl jsem na tyto jevy. Navíc jsem na nic podobného ve svých pokusech nenarazil, takže jsem to vypustil.

Nemám pořád jasno, jak to je v případě „samovolného“ opuštění těla. Spíš jsem názoru, že s astrálním tělem odchází nadjá a my toho nejsme svědky, protože naše všední vědomí při tomto procesu omdlí. Nemusí to ale znamenat, že by naše tělo bylo v nebezpečí. Pokud je potřeba udělat před opuštěním nějakou proceduru, tak myslím, že nadjá ví, co dělá. U smrti jde samozřejmě o něco jiného... nikdy jsem nebyl svědkem smrti ani jsem s mrtvolami nepracoval (navzdory svému nicku).

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 11 zář 2012, 18:11

Anubis píše: Pokud je potřeba udělat před opuštěním nějakou proceduru, tak myslím, že nadjá ví, co dělá. U smrti jde samozřejmě o něco jiného... nikdy jsem nebyl svědkem smrti ani jsem s mrtvolami nepracoval (navzdory svému nicku).


Uvážím-li tuto myšlenku, je pravda, že mnoho literatury o tom nehovoří. Alespoň co si tak zpětně uvědomuji, z toho, co jsem četl. Tedy až na nějaký černý grimoary, zastoupené kdejakým šmejdem, navozující sugestivní zážitky (o kterých ostatně trefně píše Guaita). Tedy psychoanalitická narkotika, a to do této kategorie vůbec nepatří, stejně, jako to nepatří do hermetismu vůbec... Ale to jsem odbočil. Zmiňuje to snad jen Oxkulman-onu ochranu, jinak nikdo. Tedy tvůj nápad s nadjá je dost pravděpodobný, na to jsem zase já úplně zapomněl. Inu nikdo nenosí v hlavě celou knihovnu :|
Ani já jsem nebyl ničeho takového svědkem, ale zajímalo mě to, když jsem zpětně pročítal ony stavy, o kterých zde padla řeč.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod kedrigern » 12 zář 2012, 21:38

Anubis píše:Jak jsem tu kdysi popisoval svoje jemné vidění, které mi zamezuje poznat rozdíl mezi vnitřním a vnějším, tak mi konečně přineslo určité ovoce. Čím víc jsem se jednu dobu nořil do nitra, tím víc jsem se cítil smrtelně ohrožen zvenčí. Těsně před centrem bytosti jsou totiž uloženy ty věci (v podobě astrálních útvarů), od kterých jsme se v minulosti chtěli bytostně distancovat. Při zaměřování pozornosti do hlubin se poté stále více přibližují jakoby zvenčí a narušují koncentraci.

Jen chci říct, že pokud to někdo prožívá stejně jako já, tak nepomůže žádná ochrana. Ty věci se musí asimilovat, je třeba se jim otevřít, protože jsou to články, které ve své oddělenosti brání integraci. Jsme to my v jiné podobě. Je zde třeba prokázat nadlidskou odvahu. Také není dobré to zkoušet mockrát za sebou, protože při každém nezdaru klesá sebevědomí...


Když jsem četl tento tvůj příspěvek, tak jsem si vzpoměl na svůj občas se opakující sen, který jsem popisoval 27 kvě 2012, 16:18 zde:
http://frabato.cz/viewtopic.php?f=4&t=407

Myslíš, že by to mohlo s něčím takovým (věcí, od které se chci distancovat) souviset? Nebo se moje mysl zbytečně snaží přiřadit občas se opakujícímu jevu nějaký význam i když třeba žádný není?
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 12 zář 2012, 22:39

kedrigern píše:Myslíš, že by to mohlo s něčím takovým (věcí, od které se chci distancovat) souviset? Nebo se moje mysl zbytečně snaží přiřadit občas se opakujícímu jevu nějaký význam i když třeba žádný není?

Já jsem tvůj příspěvek samozřejmě neignoroval. Jen je tam pro mě málo informací, abych to mohl více rozebrat. Tak jako tak by se tomu měla věnovat pozornost, protože i kdyby to byl jen sen, tak v případě jeho opakování je něco špatně. Navíc nuceným probuzením tu podstatu nezachytíš.

Uvědomil jsem si to poprvé, když jsem začal chodit na základní školu. Opakovalo se mi několik nočních můr a jedna byla zvláště hrozná (spojení fantoma ze Stínadel a reklamy na kondomy, kde chodila smrtka = AIDS). Požádal jsem tehdy otce o pomoc a on mi říkal, ať se neprobouzím, jen ať ho prý zavolám a vše se spraví. Vždycky jsem se totiž snažil probudit, než mě přízrak dostihl. Ten rozhodující sen jsem ho poprvé nechal proudit dál a netrval o moc dýl. Když mi ovšem smrt již dýchala na záda, tak jsem si vzpomněl na otce a zavolal ho. V tom se celá scéna změnila na rozkvetlou louku s modrou oblohou. Tehdy jsem si myslel, že má otec nadpřirozené schopnosti. Až později jsem pochopil, že to bylo díky podepření vlastní mysli vírou.

Případ, který jsem popisoval dříve je úzce spjatý s koncentrací a spíš souvisí s rozvíjejícími jasnosmysly, zde se dá stín odhalit lépe, protože máš z něj pořád stejný pocit, který akorát sílí. Snový stín má oproti tomu tu výhodu, že se může transformovat do čehokoliv, nejčastěji různých postav (i v rámci jednoho snu), abys ho co nejhůře poznal, takže toho hojně využívá.

Poslední možnost, která mě napadá je, žes zastihl odcházející astrální tělo. Cítíš v něm dech a vitalitu podobně jako v těle fyzickém. Někomu se zvedají nohy, jiného to vytáhne za ruce, někoho ze středu těla nebo oblasti srdce. Odchod přes temeno je výjimečnější. Může to být nepříjemný pocit hlavně kvůli tomu, že se ti zdá, že tam je ještě někdo jiný, kdo s tebou musel zákonitě hýbat, ale většinou nikoho nenajdeš.

Zkus v té tmě ten mrak lépe rozpoznat. S mraky můžou souviset útvary, které se chtějí projevit. Je třeba to spíš jen pasivně pozorovat než se snažit něco v tom mraku vizualizovat. Tak budeš opět vědět, že se nejedná o tvůj výtvor, ale něco vnějšího. Když byli novicové zasvěcováni v řádech a procházeli část, kdy byli zavření v rakvi, tak se jim po jisté době údajně zjevovaly různé obludy vytvořené z mraků. Nejdůležitější bylo snést ten pohled a zase to zmizelo. Já tu zkušenost nemám.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod kedrigern » 12 zář 2012, 23:51

Díky za odpověď. Příště zkusím ten mrak koncentrovaněji pozorovat (ovšem za předpokladu, že si při jeho objevení vzpomenu, že bych to měl udělat). Od toho mého příspěvku se mi to stalo myslím jen jednou, asi to byla náhoda, ale bylo to, přes den, když jsem jednou usnul při meditaci na kurzu vipassany (pro upřesnění, usnul jsem tam vícekrát, ale jen jednou to bylo provázeno tímto). Matně si vzpomínám, že mi tehdy spíš připadalo, že to chce do mě, než že by to bylo něco, co ze mě odchází.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 13 zář 2012, 08:39

To mi připomíná jinou věc.

Anubis píše: Když byli novicové zasvěcováni v řádech a procházeli část, kdy byli zavření v rakvi, tak se jim po jisté době údajně zjevovaly různé obludy vytvořené z mraků. Nejdůležitější bylo snést ten pohled a zase to zmizelo. Já tu zkušenost nemám.


A zůstat v rakvi.... Nevim, i když je tahle situace zmíněná v nějaké pohádce /Erben nebo Němcová?/, kdy se tuším Jiřík pomocí moudré rady přečká tři noci v rakvi, a mrtvá princezna a pekelné přízraky mu nemohou ublížit. Pokud by vylezl, byl by roztrhán jako jeho předchůdci... No, kromě této pohádky jsem nic podobného a konkrétního nečetl (snad jen trochu vážnější téma Vij od Gogola).
Že by i Lasenic měl nějaké takové "zjevy" když nocoval v egyptské hrobce? Všeobecně víme to, že nic moc nevíme :roll: Snad jenom, že se mu zjevil egyptský velekněz a dostalo se mu vyššího zasvěcení.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 13 zář 2012, 10:37

Cagliostro píše:A zůstat v rakvi.... Nevim, i když je tahle situace zmíněná v nějaké pohádce /Erben nebo Němcová?/,...

Na pohádku už jsem zapomněl, četl jsem to jinde.

Experimentální démonologie - Josef Dürr - 4. kap. píše:
Démon vlastního já

V některých tajných lóžích se podle prastarého mysteria požaduje, aby neofyt, dříve než
se mu dostane vyššího zasvěcení, byl konfrontován s démonem svého vlastního já.
V temném pokoji spoře osvětleném slabým červeným světlem a celém potaženém
černým suknem stojí na podstavci ve tvaru klínu rakev. Vůdce uvede neofyta dovnitř a vyzve
jej, aby si do rakve lehnul. Pak přiklopí víko. V něm je, právě proti obličeji, trojúhelníkový
nebo kulatý otvor sloužící pro přívod vzduchu, skrze nějž neofyt vidí pouze čerň stěny. Od
neofyta se požaduje, aby upíral zrak na černou stěnu tak dlouho jak je to možné a bránil se
usnutí, pokud je to jen možné. Všem svým myšlenkám a dojmům má věnovat co největší
pozornost. Dříve než vůdce odejde, řekne mu, že má jednat podle své vůle, a že může rakev i
pokoj opustit, uzná-li to za nutné. Účelem mysteria je vytrvat, dokud se vůdce znovu
neobjeví.


Nechci to tu kopírovat celé, každý si to může najít sám. Dále je celkem podrobně popsáno, co se děje včetně objevení stínu v podobě černé páry a jeho dalšího vývoje...

Dále jsem našel jeden kompilát, kde není určen autor, ale rituál s rakví se připodobňuje rituálu v hrobce, resp. rituálu zvaného Šód - podle buddhismu.


Chod nebo čod (šod) je jedním z tibetských rituálů, při kterém evokatér nabízí démonickým bytostem sám sebe, bez jakékoliv materiální ochrany jako jsou kruhy apod. Ďábelské bytosti jsou ztělesněním niterních nesrovnalostí, problémů, frustrací a pochyb, jimž je dovoleno vzdorovat pouze za pomoci vnitřní síly.


Po Šódu se pak pokračuje podle tibetské knihy mrtvých, po rituálu západního způsobu má následovat jakási Fénixova mše.

Rituál v hrobce (egyptský způsob) by měl mít stejný efekt. Myslím, že to bylo popsáno i ve spisu, který jste zde s marvinem posílali (Tajné společnosti - část Crata Repoa - třetí stupeň Brána smrti). Je tam ale důraz spíš na samotný rituál než pocity novice.

Co se týče moderního způsobu, vzpomeňme na léčení/terapii tmou.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 13 zář 2012, 11:01

Anubis píše:
Cagliostro píše:A zůstat v rakvi.... Nevim, i když je tahle situace zmíněná v nějaké pohádce /Erben nebo Němcová?/,...

Na pohádku už jsem zapomněl, četl jsem to jinde.



http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShow ... o%C5%BEena

Už jsem to našel, Němcová. Nejde ani tak o jádro příběhu, ale o onu symboliku, kdy musí zůstat v rakvi. Dalo by se to naroubovat ještě na jednu věc, že je to podobné chránění mága v kruhu, když něco evokuje. Ona ta pohádka a ležení v rakvi princezny nemusí být vykládána jako ochrana, ale jako to, co jsi zmínil dále.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 13 zář 2012, 12:02

Cagliostro píše:Už jsem to našel, Němcová...

Moc dobré, a pak, že jsou pohádky primitivní. Je tam dobře vidět ta posloupnost: stvořitel - duše - duch a zpětný proces = mystická svatba. Nenapadlo mě, že by ten kruh (nebo trojúhelník, podle Dürra) naproti obličeji mohl sloužit jako ochranný. Je to vlastně jediný pomyslný vstup do toho prostoru. Mám chuť to vyzkoušet, ale nemám rakev.

Při čtení jsem si také vzpomněl na chybu stvořitele, kterou popisoval i iluminát Hidden Hand (přeloženo na matrix-2001.cz). Pokud si dobře vzpomínám, tak psal o tom, že náš dílčí stvořitel (popisoval ho jako JHVH) se snažil projektovat jen kladné věci, a proto do naší části vesmíru museli vstoupit zástupci Lucifera (kteří podle HH nejsou nutně zlí, ale mají úkol nastavit rovnováhu). V subjektivním hledisku by mohli býti zažíváni jako strážce prahu, který vězní naši duši (princeznu). Je jí tedy nadřazen. Po asimilaci s ním pak získáme přístup jak k naší duši, tak ke stvořiteli pomocí podobnosti (dítě/otec = princezna/král). A potom se stvořitelem staneme (král=král).

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 13 zář 2012, 14:56

kedrigern píše:usnul při meditaci na kurzu vipassany (pro upřesnění, usnul jsem tam vícekrát, ale jen jednou to bylo provázeno tímto).


Usínám celkem hodně často, zejména v odpoledních hodinách. Po delším zkoumáním jsem došel k závěru, že se jednáí o blokaci třetí čakry - solar plexus, centrum životní energie. Sic se mi to ještě pořádně nepodařilo napravit, ale různé meditační techniky zaměřené přímo na tuto konkrétní věc velice pomáhají. Jde o to, že takovéto bloky se vyvíjejí i několik let a pak se s tím musí člověk pěkně poprat. Třeba se to tebe netýká, ale co kdyby :)



Ještě bych navázal na předchozí diskuzi o zasvěcení pobytem v rakvi. Znáte pobyty ve tmě - dark retreat ? Už nějaký čas se snažím najít nějaký ten čas, abych minimálně týden do této praxe investoval. Známý absolvoval týden, zkráceně říkal, že pak na konci viděl zřetelně jasné světlo, samo tomu ale předcházela konfrontace se sebou samým, což je možné brát jako takovou očistu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 13 zář 2012, 15:22

Ondra píše:...

Já jsem u sebe objevil něco jako transformaci shora. S těmi negativními projevy se v tom případě nedá nic dělat. Jen krátkodobě. Povedlo se mi vidět svou bytost v bdělém stavu ve spektrech a všechny horní čakry byly v pořádku (akorát sahasrára trochu slabší). Nově se mi začíná vytvářet první spodní směrem zvrchu a má zatím jen pastelovou barvu - nezáří. Co je ale nejhorší je 2. čakra, protože v tom spektru moje tělo neexistuje. Pokud se ti zdá zablokovaný solar, jako nedostatek energie, tak sakrál je snad ještě horší. Muldahára je tedy bez kontextu s něčím vyšším a je pořádně rozladěná.

Co se týče pobytu ve tmě, tak jsem to uvedl jako moderní alternativu nahoře. Nevím ale, jak dobře tam chodí lidé připraveni.

Jinak jsem si všiml, že v Bráně, ve 3. stupni Bardon Šód nedoporučuje a má to uvedené ve cvičení s živly. Nějak mi uchází souvislost. No nic, jdu najít aspoň nějakou velkou krabici, ať mám v noci co dělat.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 13 zář 2012, 15:38

Zajdi do potravin a slep několik krabic dohromady :)

Jinak díky se na to podívám ještě, ale v soláru cítím neskutečný tlaky, i jsem s tím byl u doktora, jestli náhodou neni problém někde ve fyzické schánce, ale nic se nenašlo, naprosto zdráv. U toho soláru se zjevně ukazuje i to, že má vedlejší menší čakry, které jsou na centrum navázané, vše to spolu souvisí. Prostě někdy to cítím opravdu intenzivně a při cvičení je to neskutečná bolest. Navíc solaru je připisován ohnivý živel, což přesně sedí.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 13 zář 2012, 15:44

Ondra píše:...

A to cvičíš přímo s ním? Dýcháš tam nebo hromadíš živly?

To s tím obchodem je dobrý nápad, ale nesnáším, když mám zúžený pohled. Asi bych to nezvládl. Zkoušel jsem se zavřít do postele, ale nevejdu se tam.


Zpět na “4.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti