ECKHART TOLLE

Moderátor: Cagliostro

FTX

ECKHART TOLLE

Příspěvekod FTX » 30 pro 2012, 20:56

Zajímavá knížka na přečtení.

Podle toho, co jsem zachytil má Tolle dar říkat věci jednoduše, tak že je tomu rozumět a bez nějakých zbytečných alegorií. V době, kdy se upalovalo byly ty alegorie nutné.

Navíc je trochu komik a umí bavit lidi. To je výhoda v době audiovizuálních šou.


Jsem zvědav, jestli Tolleho učení zachrání/uzdraví svět. Aby to nedopadlo jako s učením Falung Gong, kde dal jeden mistr několik jednoduchých jógových cviků pro zlepšení fyzické a duševní činnosti http://www.falungong.cz/index.php?article_file=cz_top_line/umuceno.html Když soudruzi zjistili, že má více přívrženců než komunistická strana členů, tak to zakázali a začali lidi zavírat a mučit. Někdo musel úmyslně v minulosti kompletně zadupat lidskou přirozenost do země (že by církev). Naštěstí dnes už zdá se nemá moc šancí a už ani sám manipulátor nerozumí tomu co dříve. Mediální masáž je sice rafinovanější, ale jsou v ní skulinky a praskliny kudy lze do přítomnosti nahlédnout.
Přílohy
moc_pritomneho_okamziku.pdf
(649.58 KiB) Staženo 189 x

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Ondra » 31 pro 2012, 19:52

Jo tahle kniha by se mohla brát za klasiku. Myslím, že by ji měl každý znát, zejména pomůže v začátcích.


Proč proboha uzdravit/zachránit ? Nevědomost neni přeci nemocí, ale jen určitou fází v životě. Stejné, jak když z malého dítěte postupně vyrůstá v dospělý. Jak by jsi chtěl člověka zachránit před dětstvím...? Tolle je svou přirozeností spíše takovým rodičem, který předává své poznání.

FTX

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod FTX » 31 pro 2012, 20:37

Ondra píše: Proč proboha uzdravit/zachránit ? Nevědomost neni přeci nemocí, ale jen určitou fází v životě.
Na slově uzdravit trvám.

Děti většinou nedostávají na hraní atomové pumy. Co bys udělal dítěti, kdyby pro zábavu uřezávalo kočce nožičky?
Také zkus chvíli popřemýšlet jak se chováme jako lidi k ostatním živým tvorům a rostlinám na této planetě. Ani ty nejprimitivnější kmeny to nedělají. Některé věci jsou naprosto neomluvitelné ani slovem nevědomost.

A až tento film dokoukáš do konce tak mi dáš za pravdu:
http://www.stream.cz/uservideo/696407-e ... t-cz-title
Naposledy upravil(a) FTX dne 01 led 2013, 12:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Ondra » 31 pro 2012, 21:07

Ok mrknu na to.

Omluvitelná to asi ne, jinak by člověk ztěží dosáhl nějakého uvědomění.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Milda » 01 led 2013, 13:41

Ondra píše:Jo tahle kniha by se mohla brát za klasiku. Myslím, že by ji měl každý znát, zejména pomůže v začátcích.


Proč proboha uzdravit/zachránit ? Nevědomost neni přeci nemocí, ale jen určitou fází v životě. Stejné, jak když z malého dítěte postupně vyrůstá v dospělý. Jak by jsi chtěl člověka zachránit před dětstvím...? Tolle je svou přirozeností spíše takovým rodičem, který předává své poznání.

Vyborna odpoved Ondro.

FTX

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod FTX » 01 led 2013, 17:15

Milda píše:Vyborna odpoved Ondro.

Nepřipadá Vám, že na ten "dětský věk" lidstva mají lidé v současné době příliš nebezpečné hračky, které dokáží nejen vyhubit ostatní druhy ale způsobit i vyhynutí samotného lidstva? Ono i takové geneticky modifikované potraviny mohou mít nedohlédnutelné následky.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Milda » 01 led 2013, 23:46

FTX píše:
Milda píše:Vyborna odpoved Ondro.

Nepřipadá Vám, že na ten "dětský věk" lidstva mají lidé v současné době příliš nebezpečné hračky, které dokáží nejen vyhubit ostatní druhy ale způsobit i vyhynutí samotného lidstva? Ono i takové geneticky modifikované potraviny mohou mít nedohlédnutelné následky.

Myslim ze je lepe se zabyvat tim co chceme kolem sebe mit.
To je zaklad magie.

FTX

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod FTX » 01 led 2013, 23:49

Milda píše:Myslim ze je lepe se zabyvat tim co chceme kolem sebe mit. To je zaklad magie.
To samozřejmě souhlas, proto jsem napsal, že Tolle má potenciál uzdravit lidskou mysl. takže je mi daleko bližši to co dělá a proto jsem tu jeho knihu sem také postnul. Takže naprosto jednoduše, když se lidé odtrhnou od hmotných ulpění (Tolle tomu říká ego - tohle slovo má víc významů), tak budou jednat daleko šetrněji k okolí.

Váleční štváči budou mít daleko větší problém najít lidi ochotné k takovému dobrodružství. Myslím, že by nikdo z tohoto fóra dobrovolně nejel "zachraňovat" do Sýrie "demokracii".

Pouze jsme tady řešili naprosto podružnou a nepodstatnou věc, jestli k porušení vnímání přítomnosti došlo chybou/manipulací a nebo jestli naopak je to průvodní jev nezralosti.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod beo » 13 led 2013, 00:46

Téma přítomného okamžiku - TADY a TEĎ - se v poslední době v literatuře objevuje poměrně často, nikde jsem ale toto téma neviděl tak dokonale zpracované jako od Eckharta Tolleho. Já osobně jsem přečetl několikrát jeho praktickou knihu: http://knihy.abz.cz/prodej/moc-pritomne ... ovni-kniha , kterou považuji za nejlepší. Věnuje se tématu přímo, bez odboček a to velice jasně a zřetelně. Vlastně se jedná o takové "meditativní čtení", už jen pouhé čtení vás vtahuje do přítomného okamžiku a do stavů, které popisuje. Vřele doporučuji.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Ondra » 05 kvě 2014, 09:33


Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Firzen » 16 čer 2014, 00:32

Cituji mistra :D
Ať už je váš život fascinující, nebo strašný binec, všechno to skončí jako pomlčka na vašem náhrobním kameni mezi datem vašeho narození a datem vaší smrti.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod Helena » 16 čer 2014, 08:47

A co z toho vyplývá? Že nemá význam se o nic snažit? :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: ECKHART TOLLE

Příspěvekod marvin » 16 čer 2014, 10:04

ne, že se prostě nemáš vzrušovat : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Eckhart Tolle”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host