Alesteir Crowley

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 03 bře 2011, 22:16

Jistě to tak taky chápu, ale z mého skromného pohledu soudím, že zásadnější jest než projednána karta krále-velekněžka. Musí se do zmíněných vlastností dát Vše. Pokud se zůstane na pozici "krále" je to otáka času k jistému pádu...

Jinak řečeno, půjčím si větu pana tajemníka, Král si dělá co chce, a nenaslouchá svým leckdy moudrým rádcům. Stejně jako Crowley, který nenaslouchal chytrému prostředí, ale svému nevěrohodnému "já".
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod mek onder » 04 bře 2011, 00:22

Cagliostro píše:Jistě to tak taky chápu, ale z mého skromného pohledu soudím, že zásadnější jest než projednána karta krále-velekněžka. Musí se do zmíněných vlastností dát Vše. Pokud se zůstane na pozici "krále" je to otáka času k jistému pádu...

Jinak řečeno, půjčím si větu pana tajemníka, Král si dělá co chce, a nenaslouchá svým leckdy moudrým rádcům. Stejně jako Crowley, který nenaslouchal chytrému prostředí, ale svému nevěrohodnému "já".




Neusnout na vavřínech,nenasadit si vavřínový věnec,rád padá na oči ;) a pak padá i člověk sám..
Moc pěkný.. :P ..to pochopit a prakticky i uchopit.. :) At´se daří.Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 07 bře 2011, 10:59

I když to již zde nepřímo zaznělo, Cowley neměl rád jen ženy.Také se mu stalo osudné to, že pracoval jako tajný agent. To jsou dva hlavní důvody, pro byl v roce 1930 vypovězen z Francie.

A vlastně to byl i Crowley, který stál v pozadí dnešního směru jménem Wicca, který však nemá se skutečným hermetismem nic společného.

I tak se tvoří dějiny. ;)
Ego sum, qui sum!

putnik26
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2011, 11:45
pohlaví:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod putnik26 » 09 bře 2011, 10:31

To, že bol špión a že pretiahol pár mužských zadov z neho robí nedôveryhodnú osobu celkovo? Čo s týka práce ako špióna v tej dobe to bola úplne bežná vec a myslím, že narážaš na to obdobie keď žil vo Francúzsku. Nieom si istý ale Reagrdie tvrdil že sa jednalo o nejakú byrokratickú záležitosť prečo bol vyhostený. U Crowleyho je treba oddelovať jeho tvorbu a jeho život. Ak sa nemýlim mág by mal byť nestranný a nemať predsudky páni alebo ťaháme z Bardona len to čo nám vyhovuje a keď je nám niekto proti srsti tak sa pustíme do očierňovania?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 09 bře 2011, 11:25

Hermetismus je o všem nestraném. Proto zde diskutujeme o obém, černém i bílém. A nejde oddělovat tvorbu od života. Jak říká stará pravda: Vše souvisí se vším.
Není tu žádné očerňování Crowleye. A popravdě, mně je milejší pravda, než nastrkané legendy.

Takže nestranost ano, ale pravda také.
Ego sum, qui sum!

putnik26
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2011, 11:45
pohlaví:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod putnik26 » 09 bře 2011, 11:31

Ano tak ale prečo príspevok s takým podtónom. A troštičku som nepochopil tvoju narážku na wiccu. Wiccania nikdy netvrdili že sú hermetici ale to v princípe neznamená že ich cesta je zlá. Bardonova cesta nieje najlepšia na celom svete ciest je množstvo a akonáhle začne byť niečo dogmatické a fanatické a brané nekriticky tak je prúser. Tak isto ako tvoja poznámka o Crowleym môžem napísať že bardon fajčil. Takže ako dodržiaval zdravú životosprávu tak isto sa živil hermetizmom a žil v oddelenej domácnosti ďaleko od svojej rodiny.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 09 bře 2011, 11:40

Trošku znám poměry rodiny pana Bardona, to bych s tímto nestotožňoval. A ani nemusíš brát z Bardona všecko, to záleží na jedinci. Jak už jsem to tady psal jinde, beru si od každého jen něco. včeně Bardona. I když ne ve všem bych souhlasil. Ale to sem nepatří.

Pokud jde o wiccu, sice to do hermetiky nepatří, nicméně je založena uměle (a hraje si na magii, nemusíš souhlasit) přímým žákem a- svého času okultistou a hermetikem -A. Crowleye.Jen proto ta poznámka.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 01 dub 2011, 21:18

Cagliostro píše:Pokud jde o wiccu, sice to do hermetiky nepatří, nicméně je založena uměle (a hraje si na magii, nemusíš souhlasit) přímým žákem a- svého času okultistou a hermetikem -A. Crowleye.Jen proto ta poznámka.


Tak a hermetismus (jen ne hermetika) není založen uměle?

Jinak Gardner byl chlápek co si údajně jen chtěl udělat pár grupáčků a nalákat prsaté bohyně - vzal0 folklóru a smísil některé věci z golden dawn, ale spíše se snažil oživit kulty čarodějnic a podobné hovadinky - wicca jsou spíš tanečky kolem ohňů a prožitková záležiostost - kdy se vezme hrst oříšků a jablíček a během rovnodenností a slunovratů se jakože slaví rituály. Pak byly odnože wiccy, kde se jelo jen přes sex, ale o tom dnešní wikánci moc nechtějí mluvit...
S magií a hermetismem to nemá určitě nic moc společného, ale pak zase vidíš wiccánky, jak mají tabulky a používají klasické astrologické korespondence a bylinky podle Paracelsa... čili spíš takové new-age nalepené na klasický hermetismus.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 01 dub 2011, 21:56

Kenneth píše:
Tak a hermetismus (jen ne hermetika) není založen uměle?


Ne. Hermetismus obsahoval vše, magii, astrologii a alchymii. Proto je to zváno podle Herma Trismegista, Hermetismus. nebo také posleství Bohů dle Herma, posla Bohů.



Kenneth píše:Jinak Gardner byl chlápek co si údajně jen chtěl udělat pár grupáčků a nalákat prsaté bohyně - vzal0 folklóru a smísil některé věci z golden dawn, ale spíše se snažil oživit kulty čarodějnic a podobné hovadinky - wicca jsou spíš tanečky kolem ohňů a prožitková záležiostost - kdy se vezme hrst oříšků a jablíček a během rovnodenností a slunovratů se jakože slaví rituály. Pak byly odnože wiccy, kde se jelo jen přes sex, ale o tom dnešní wikánci moc nechtějí mluvit...
S magií a hermetismem to nemá určitě nic moc společného, ale pak zase vidíš wiccánky, jak mají tabulky a používají klasické astrologické korespondence a bylinky podle Paracelsa... čili spíš takové new-age nalepené na klasický hermetismus.



Své myšlenky zastávám i nadále.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 01 dub 2011, 22:11

Cagliostro píše:Ne. Hermetismus obsahoval vše, magii, astrologii a alchymii. Proto je to zváno podle Herma Trismegista, Hermetismus. nebo také posleství Bohů dle Herma, posla Bohů.


Díky za encyklopedickou citaci, to že hermetismus do sebe inkorporoval vše okultní vím - nicméně od tebe chci slyšet zdroj tvého tvrzení... trvám na tom, že je to konstrukt a klidně ti to dokážu...
(a prosím zkus to bez metafyzických odkazů)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 08:18

Zdroj mého tvrzení... No dobrá.

Za prvé, zde jsem se o cosi pokoušel zjišťovat prakticky, nejen teoreticky.
Za druhé zdroj knižní, a jen maně zde dám některou, píše o tom více autorů, i když ne pokaždé přímo:
Jan Kefer-Syntetická magie
Pierre de Lasenic-Hermes Trismegistos
Pierre de Lasenic-Hermetická iniciace Universlismu
De la Cámara-Královské potěšení Isis
František Kabelák-Kabalistické zasvěcení
Edgar Caisy-Atlantýda
František Lexa-Staroegyptské čarodějnictví
Karel Weinfurter-Odhalená magie

Porovnání a důkazy lze srovnat např. stejnejma tézema- u dějin Bohů, které národy převzaly, i "okultismem":
Alois Spisar-Dějiny náboženství před Kristem
V. Zamarovský-Bohové a králové starého Egypta
R. Mertlík-Starověké báje a pověsti


atd.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 16:13

Jak si to ověřuješ jako prakticky? Jako třeba jedeš do Alexandrie a lítáš po archívech a po vykopávkách??

Díky žes mi to sepsal, tušil jsem, že se budeš odkazovat výhradně k prvorepublikové literatuře - ale chtěl jsem to slyšet rovnou od tebe :-) Tedy literatuře, ktr se inspiruje (co se kořenů magie týče) v teosofii, Guenonovi, Alvereydovi apod. Což jsou z dnešního hlediska pohádky... Atlantida jako fyzický kontinent je nesmysl. Tečka...
Kefer a jeho Syntetická magie je kupa nesmyslů, Lasenica ještě beru jako člověka, ktr se snažil něco oživit a hledal, co dobové výzkumy dovolovany, Edgar Cayce (ne Caisy) to jsou prostě haluze v tranzu... neberu to vážně...
Lexa je dobrý zdroj, ale v zase je to egyptologie první republiky...

netuším co jsi našel v Zamarovském... nicméně tipuju, že jsi našel přesně cos chtěl :-)
Mertlíka a Spisara (teologa) jako zdroj snad nemyslíš přeci vážně?

Jinak chceš li se něco o hermetismu skutečně dozvědět - pořiď si knihu Erica Hornunga: Tajemný Egypt - tam je více méně vše encyklopedicky shrnuto a pojítko mezi Egyptem a Hellénismem a jeho hermetismem je skutečně dílem až lidí, ktř nostalgicky vzpomínají na dávné a krásné mýtické časy.
Nevím jestli třeba vidíš rozdíl mezi renesančním hermetismem a třeba francozským okultismem a to jak se tím inspirovaly české skupiny ve 20-30 letech?? Asi ne...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 16:22

Teď mne budeš kamenovat, ale francozsouzský okultismus byl na lepší scéně, díky Egyptu.

Kenneth píše:Jak si to ověřuješ jako prakticky? Jako třeba jedeš do Alexandrie a lítáš po archívech a po vykopávkách??


Taky to patří k věci, alespoń archivy :lol:

Kenneth píše:Díky žes mi to sepsal, tušil jsem, že se budeš odkazovat výhradně k prvorepublikové literatuře - ale chtěl jsem to slyšet rovnou od tebe :-) Tedy literatuře, ktr se inspiruje (co se kořenů magie týče) v teosofii, Guenonovi, Alvereydovi apod. Což jsou z dnešního hlediska pohádky... Atlantida jako fyzický kontinent je nesmysl. Tečka...
Kefer a jeho Syntetická magie je kupa nesmyslů, Lasenica ještě beru jako člověka, ktr se snažil něco oživit a hledal, co dobové výzkumy dovolovany, Edgar Cayce (ne Caisy) to jsou prostě haluze v tranzu... neberu to vážně...
Lexa je dobrý zdroj, ale v zase je to egyptologie první republiky...


Nebudu se hádat, to je každého věc. Tečka pro tebe, pro mně asi další mínus.

Kenneth píše:


A na kritiku Cámary jsi zapomněl.

i Spisára recesně doporučím.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 16:49

ad. francouzský okultismus - nebudu tě kamenovat (nejsem Žid :) ) ale jen si prostě zkus představit tuto situaci - do 30.leté války byl mág i vědec - v noci volal Mefiostofela a ráno studoval oběhy planet - spousta lidí začala tušit, že hermetismus je klíč, ale ne cesta k pravému vědění - se vznikem rozenkruciánů (cca. zač. 17. stoil) se to dejme tomu trochu ještě zamotá a vzniká mýtus - tlak moci na mágy je veliký, jde o krk a tak si vytvoří legendu o tajemném bratstvu, ktr je pro zasvěcence (rozuměj pro člověka ktr chce poznávat, ale protireformace mu to neumožňuje) jasný žert, ale i finta, jak odlákat pozonost a vytvořit nepsané bratrstvo vzdělanců, ktř se v této napjaté době poznají ač se neznají fyzicky (tj. hesla, složitá alchymická symbolika, klíčová slova a metafory). Ale je to pořád jen pohádka - Atlantida je metafora Francise Bacona na to jak zformovat novou a demokratickou společnost - tedy dobu ve které žijeme - Atlantída není realita minulosti, ale vize budoucnosti
No spousta těch rozenkruciánů má i také markantní vliv na politiku (což se o Francii za 200 let řícu nedá, to jak poslal Beneš české hermetiky do háje taky svědčí o jejich váženosti)

Pak je tu 18. století, ktr to popře, většina je zapomenuta, rokokní šlechta to zahalí do oblaku mystérií - Cagliostro (bez urážky) si navymýšlí tunu nesmyslů o tajemných koptech a inkorporuje to na zednářství - dodnes se magicko-zednářské řády nesou v podobném duchu - hromada stupňů administrativy a zamotaných dějin- a v pozadí stojí (někdy) účinné techniky práce s myslí - a zasvěcovací psychohrátky...

no a nakonec 19. století už to bere naivně jako hotovou věc, rozenkruciáni a atlanťané a černí mágové v shambale jdou v ruku v ruce - bohužel už to nejsou původní vědci renesance, ale fantastové, ktř berou ty metafory jako reálné události - narozdíl od jejich vzorů (Bruno, Dee, Fludd, Komenský) z nich mají vládní složky spíš srandu - jednak doba se změnila a taky oni (hlavně Francouzi) nejsou té úrovně, aby někoho přesvědčili jinak, než dichotomií - "my máme svou pravdu zasvěcenců (subjektivní) a vy máte zase svou pravdu - materialistickou, upachtěnou a nepravou apod.
Důležité je to, že takový příklon k fantasktním vysvětlením nenalezneš jinde, než v tom 19,. století (i ten středověk se víc krotí) - a to se táhne dodnes - v konspiracích, fantastické vědě, Aktech X

ad. Tečka - já ji klidně změním - ale přesvěč mě - dal jsem si s tím dost práce - studoval z pramenů, ktr ty necituješ - a proto to utínám... pochop není to o tom, že ty máš svou pravdu a já mám svou - ale že je (ideálně) jedna a ta není založena na víře, ale na informacích - víra tě nepřivede k moci (tj. magii), ale jen k další bublině a ne-moci - tedy osudu mnoha okultistů, ktř se příliš upnuli na vysvětlení, ktr tak chtějí nacházet

Cámarovu Isidu vlastním ale nečetl jsem - nemám důvod to paušalizovat na všechny - jediný diletant je podle mého Kefer... Lasenic ani Kabelák ty teorie o rasách nerozvedli do takové monstrózní podoby... Cámara upřímně nevím, ale nebude to imho jiné než hledání dávné a samozřejmě lepší mýtické minulosti... mě zajímá budoucnost...

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 16:59

vytvořil jsem nové vlákno - odpovídejte když tam prosím zde:

viewtopic.php?f=20&t=366


Zpět na “Alesteir Crowley”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host