Alesteir Crowley

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 06 zář 2012, 14:51

Naposledy upravil(a) Ondra dne 06 zář 2012, 14:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 06 zář 2012, 14:52

Milda píše:
Cagliostro píše:
Milda píše:Kde mohu ziskat dalsi zajimave (nebo zvlastni) knihy se zamerenim na sexualni magii, ritualy, Tantru, Tao?
)


např.
Lasenic: Orientální láska, Magie sexuelní
Kabelák: Magia nigrae

Daji se nekde stahnout nebo ziskat?
Dekuji.


Ke čtení je jen Lasenicovo Sexuelní magie: http://www.grimoar.cz/pl_02/pl_02.php?
Kabelákovo Magia nigrae na grimoaáru http://www.grimoar.cz/fk_02/fk_02.php?

Lasenicovo Orientální láska např. v nabídce tady:
http://www.levneucebnice.cz/p/orientalni-laska/ zdigitalizovaná nikde není

Ještě by tě mohla zajímat Erotika kabbaly od Langera: http://www.grimoar.cz/jl_01/jl_01.php?
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 06 zář 2012, 18:38

K tomu Crowleymu - knižně u nás vyšla 3 díla z díla čítajícího možná několik desítek + bohatá korespondence a biografií.

Dokud člověk nezná Book 4 / Magick in Theory and Practice / Magick Without Tears / Vision and Voice - tak nemá cenu se o tom bavit

Liber AL (Kniha zákona) je specifický text - zjevení údajně jako výsledek Abramelinovy operace (ale spíš hašišového opojení), který stratifikoval Crowleyho čtení nejen magie, ale i celého světa
protože Crowley trpěl (cca. kolem 1910´) vážnou závislostí na kokainu a heroinu, tak ty věci co dělal trochu spadají do sféry psychiatrie - to je i ta jeho sexuální magie - u nás vyšlá jako kompilace různých Liber, které o tom pojednávají - jen vás upozorňuji, že mystéria sexuální magie OTO dnes již byla odhalena - např. to, že máte při sexu imaginovat a orgasmus vyplnit imaginací nějaké entity (která se můře vtělit do baby) - byla to doba, kdy kundalini joga nebyla absolutně známa a mystéria se i v Indii nepředávala zadarmo - dnes lze říct, že to jde spíchnout doma s brožurkou i bez mistra. Opravdu je to dnes jinde a je to asi na delší diskuzi.

Thothův tarot má ten problém, že je celý překódován zjevením v rámci Liber AL - a z ní generované thelemy - ono není to špatné, ale v klasickém tarotu je to jinak - klasický tarot (i ten bardonův) nezačíná Bláznem (0), ale Mágem (1) - Crowley má ale pravdu, že stupnice začíná nulou. Nemluvě o vizích z thelemou zatížené enochianské magie (aethyrů)

FTX

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod FTX » 06 zář 2012, 20:01

Kenneth píše:jen vás upozorňuji, že mystéria sexuální magie OTO dnes již byla odhalena - např. to, že máte při sexu imaginovat a orgasmus vyplnit imaginací nějaké entity (která se můře vtělit do baby) - byla to doba, kdy kundalini joga nebyla absolutně známa a mystéria se i v Indii nepředávala zadarmo - dnes lze říct, že to jde spíchnout doma s brožurkou i bez mistra.

Jenže ono nejde jen o to zplodit, ale i vychovat. A to může být mnohem těžší. Taková bytost s lidským tělem a ne-lidským duchem může vyžadovat daleko větší péči rodičů. A může se chovat naprosto nestandardně. Třeba si přečtěte ta pojednání o "Mermaind type woman" od Misteleho. Pravá rusalka v noci nespí, ale pohybuje se vědomě v astrálu a pak třeba s Vámi chce dokončit rozhovor který probíhal ve snu. Nebo pro ni neexistuje rozdíl mezi tímto a oním světem a vyřizuje vám vzkazy od lidí, kteří již nežijí. Nebo se naštve a kolem vás zhavarují všechny elektrospotřebiče - náhodně se zapínají, vypínají, počítače padají. A to rusalky jsou lidem velmi blízko u jiných bytostí může být inkarnace na Zemi ještě zajímavější. Takový rodič potom může být ze své ratolesti naprosto zoufalý.

http://deniceksv.webgarden.cz/esoterika/martin-booth-magicky-zivot-3.html

Panu Crowleyemu zemřela "náhodou" dcerka. Asi to nezvládl.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 06 zář 2012, 20:24

FTX píše:Panu Crowleyemu zemřela "náhodou" dcerka. Asi to nezvládl.

Tak mne napadlo, existuje nejaky Crowleyuv potomek ktery by se zajimal o to co Crowley vytvoril ?

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 06 zář 2012, 20:58

FTX: v tom případě je můj syn taky asi převtělená živlová bytost :-)

+ ano, zemřela jim dcerka tuším v Číně / nebylo očkování a něčím se na dlouhé cestě infikovala (ono to nebylo v té době zase tak neobvyklé (Bardon byl ze 12 dětí a přežilo jich 5 - umřeli ve stejnou dobu, když umřela Crowleyho dcerka)

FTX

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod FTX » 06 zář 2012, 22:38

Kenneth píše:FTX: v tom případě je můj syn taky asi převtělená živlová bytost :-)

W.M. popsal pouze bytosti vodního živlu. Těch znamení je mnohem mnohem více. Třeba rusalka vůbec nevnímá čas. Je dokonale v přítomnosti. Sice jí tělo stárne, ale její chování je stále stejné. Dokáže hovořit o událostech před tisíci lety, jako kdyby to bylo před malou chvilkou.
A také se dokáže třeba celý den sprchovat v koupelně :).

Kenneth píše:+ ano, zemřela jim dcerka tuším v Číně / nebylo očkování a něčím se na dlouhé cestě infikovala (ono to nebylo v té době zase tak neobvyklé (Bardon byl ze 12 dětí a přežilo jich 5 - umřeli ve stejnou dobu, když umřela Crowleyho dcerka)

Jenže Crowley se pokusi o inkarnaci Hora. A proč pak zemřela je jen realizace toho, že tu inteligenci na Zemi neudržel.[/quote]

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 06 zář 2012, 22:44

tak pan Mistele asi čte hodně pohádky - partnerka se taky hodně sprchuje (což je důkaz toho, že je čistotná - já se sprchuju taky rád :)

Crowley nechtěl volat Hora, chtěl ukázat manželce sylfy (pochlubit se) a manželka upadla do tranzu a řekla mu, že mu Horus za 3 dny nadiktuje knihu - a on vážně přišel a nadiktoval mu do ucha Liber AL (co si matně vybavuju, že kouřili hašiš - a byli v Egyptě)

FTX

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod FTX » 06 zář 2012, 23:14

Kenneth píše:tak pan Mistele asi čte hodně pohádky - partnerka se taky hodně sprchuje (což je důkaz toho, že je čistotná - já se sprchuju taky rád :)

Ale jo. Jenže je velký rozdíl se sprchovat a sprchovat se 6 hodin v kuse bez přestání.

Kenneth píše:Crowley nechtěl volat Hora,

Kdesi jsem četl, že chtěl ovlivnit nově narozené dítě aby bylo inkarnací Hora. Oni mu ty dcerky zemřely 2 a nevím, která z nich to měla být. Třetí dcera prý byla předkem Bushe. Ale Crowleyho v rodokmenu zatajila a uvedla pro jistotu otčíma. Na wikipedii se píše jen o 2 dcerkách:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 06 zář 2012, 23:38

Jen takové malé upřesnění Liber AL nadiktoval Aiwas a to v roce 1904. Což je před tím než dělal Abramelin operace. Respektive když své ženě chtěl Crowley ukázat Sylfy, tak upadla do tranzu , kde se jí zjevil Horus, ale ona nebyla schopna ho nějakým způsobem identifikovat. Zlomovým bodem bylo, když navštívili muzeum v Káhiře a ona ho uviděla na Stele s označením 666 ( http://en.wikipedia.org/wiki/Stele_of_A ... nd_Thelema ) . Poté Crowley úspěšně invokoval Hora a přeložil hieroglyfy na Stéle. Na konec mu jeho žena předala informace o tom , kdy a kde bude Liber AL nadiktována a upřesnila, že informace nepřinesl sám Horus , ale jeho ministr Aiwas.


Keneth: máš nějaký zdroj ohledně toho hašiše ? ne že by to ke Crowleymu nesedělo, ale chtěl bych to vědět přesně.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 07 zář 2012, 00:19

Abramelina začal dělat 1901 - pak to přerušil - a dokončil prý na cestě po té Číně - 1906 -
(viz. "In later years, Crowley claimed to have successfully completed the Abramelin operation, but the outcome of his experiment was not the advertised powers of treasure-finding, invisibility, flight, and love-drawing. Rather, he attributed to the Abramelin operation the revelation of The Book of the Law and the proclamation of the "Aeon of Horus", which he received while he and Kelly were sojourning in Egypt in 1904." - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Book_of_Abramelin
Pak to nějak prý ještě opakoval 1908 / nicméně do toho se plete ještě ta zkušenost v Káhiře 1904 -.viz níže

ad. hašiš - Booth o tom spekuluje na str. 165-6 /že by v tom mohl být hašiš/ - více detailů nevím
Booth tam taky píše, že 18.5. Rose oznámila, že je čeká Horus - pak šli do toho muzea (21. března) a hned na další straně (166) píše, že Rose mu za pár dní řekla, že to není Horus, ale Aiwass (v podstatě a la teosofie Tajný mistr) - a Crowley si jej identifikoval se HGA (Holy Guardian Angel)

můj osobní dojem vždy byl, že on to interpretoval mírně svévolně - x těch věcí polepil dohromady a trochu naddimenzoval

těch biografií je více - L.Sutin, a pak jsou klasiky jako Symmonds nebo Crowleyho vlastní... ale taky se mi ty detaily už pletou...

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 07 zář 2012, 16:41

dik

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 07 zář 2012, 18:00

Diky vsem za tip.

Zkuste se na Crowleyho podivat novyma ocima bez predsudku a zkostnatelych pravd a postupu.

Nehodnotte ho ze sveho uhlu pohledu, i kdyz vas to tak naucili....

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 07 zář 2012, 19:05

Milda píše:Diky vsem za tip.
Zkuste se na Crowleyho podivat novyma ocima bez predsudku a zkostnatelych pravd a postupu.
Nehodnotte ho ze sveho uhlu pohledu, i kdyz vas to tak naucili....



To máš taky složité u nás byl Crowley prezentován jen jako fetující psychopat a sexuální deviant (např. Nakonečný) a odsouzen --- v cizině je jeho vliv zase tak velký, že se spousta systémů, ktr se dotknul on (Goetia, Abramelin, enochiánská magie, I-ťing) nestudují bez jeho vlivu a komentářů - nebo ještě častěji všichni jsou thelémité a "dělají si co chtějí". což dle mé zkušenosti vypadá tak, že lidi nic moc neznají a každou blbinu považují za projev pravé vůle etc.
bez předsudků jej uchopíš vlastně jen individuálně, když si dáš tu práci a uděláš si přehled, že je i více okultistů, kteří nemají tak efektně a precizně zdokumentovaný životopis / nemluvě o tom, že se pasují vlastně na mesiáše

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 10 zář 2012, 19:13

Je to jeden velký řetězec, kde mnohé navazuje... Crowley, Stoker, Bulwer Lytton, Oscar Wilde, Arthur Conan Doyle atd. údajně Rosekruciáni. A mnohdy demaskováno pravé okultní pozadí (mimo Crowleye, který byl ponořen ve víru prosazování své magie tak silně, že jej i veřejně propagoval).
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Alesteir Crowley”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti