Alesteir Crowley

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 10 zář 2012, 21:07

Ondra píše:
Jedná se o forum zaměřené na Thelemu. Tímto jsou zváni i ostatní...

EDIT : http://thelema.cz/forum/viewtopic.php?t=18

.


Po čase jsem navštívil tuto stránku, zdá se, že forum jste odstavili?! Popravdě, ať se škrábu na hlavě jak chci, zdá se, že okultní stránky jako takové začínají stagnovat, mnohé začínají být rušeny...

viz Horev-klub a Univerzalia, jeden neexistuje, druhý absolutní stagnace
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 11 zář 2012, 09:06

Cagliostro píše:...

Bohužel nejsou překlady, já jsem schopen zrealizovat podobu stránek , ale ne nic ofiko překládat. Každopádně , když to takto půjde dál, tak mi nezbyde nic dalšího, než oslovit jiné viz třeba Mrskoše atd, jsetli by byli ochotni něco poskytnout.
Ohledně fora, tak zřejmě na to neni ještě správná doba, nikdo v duchu Thelemy nechce diskutovat. Neděje se tomu, tak ani jinde. Forum k ničemu jinému zřízeno nebylo. Takže zatím tak.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 11 zář 2012, 10:03

Ok., díky za ujasnění, jak se věci mají.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 11 zář 2012, 20:02


Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 12 zář 2012, 19:31

Cagliostro píše:
Ondra píše:
Jedná se o forum zaměřené na Thelemu. Tímto jsou zváni i ostatní...

EDIT : http://thelema.cz/forum/viewtopic.php?t=18

.


Po čase jsem navštívil tuto stránku, zdá se, že forum jste odstavili?! Popravdě, ať se škrábu na hlavě jak chci, zdá se, že okultní stránky jako takové začínají stagnovat, mnohé začínají být rušeny...

viz Horev-klub a Univerzalia, jeden neexistuje, druhý absolutní stagnace

To forum je nepristupne ci nedostupne?
Rad bych se tam kouknul ale nejde to.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 12 zář 2012, 21:36

Mildo forum je zamknuté, bylo tam jen pár nedůležitých příspěvků.
Ohledně webu nevím, jak budu dále pokračovat, nejsou vhodné materiáy, překlady a nechci stát za něčim co nefunguje.
Pokud chceš číst Crowleyho texty , tak je nutné se naučit anglicky, v dohledný době to s překlady nevidim bohužel růžově. Jsme snad jediný v EU co je na tom takhle mizerně, možná ještě Slovensko. Asi ani na to nikdo nemá moc chuť , protože zde je to tak nastavené , že Crowley je černá magie a konec. Jeho texty jsou, ale tak i tak zajímavé.

Zajímavé co on sám píše o černé magii :
"The Single Supreme Ritual is the attainment of the Knowledge and Conversation of the Holy Guardian Angel. It is the raising of the complete man in a vertical straight line. Any deviation from this line tends to become black magic. Any other operation is black magic."

Zkráceně , že jakákoliv jiná činnost než snaha o dosažení konverzace se Svatým Andělem Strážcem je černá magie.

JInak na NYXu je několik diskuzních témat věnovaných Crowleymu.

FTX

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 19:58

Ondra píše:Zkráceně , že jakákoliv jiná činnost než snaha o dosažení konverzace se Svatým Andělem Strážcem je černá magie.

Jo, a pak také AC o sobě skromě prohlásil:
"Možná, že jsem černým mágem, ale zato mágem zatraceně dobrým."
Takže si byl vědom, že dělá něco jiného.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 15 zář 2012, 20:25

Tak jasně, ale to mohla být z jeho strany také ironie, ale kdo ví. Samo jeho chování bylo v mnoho směrech dosti pochybné. Byl takovým neúprosným rebelem své doby. Nabourával veškeré zajeté koncepty myšlení.

Každopádně jsem nad tím vším dloho přemýšlel a v poslední době jsem zjistil, že nedělám nic jiného než, že obhajuji někde Crowleyho. Takže s tímto končím. Tak jako jsem zjistil, že nejsem žádným uctívačem Boha v nějaké náboženské podobě viz. křesťanství , thelema, budhismus atd... prostě mne naplňuje uctívat Boha jako nepředstavitelného :)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 15 zář 2012, 21:43

Ondra píše:Tak jako jsem zjistil, že nejsem žádným uctívačem Boha v nějaké náboženské podobě viz. křesťanství , thelema, budhismus atd... prostě mne naplňuje uctívat Boha jako nepředstavitelného :)

Pokud vim tak v Buddhismu se Buh neuctiva, protoze o nem Buddha nikdy nemluvil.. tusim ze proto, aby nakonci kazdy sam zjistil zda existuje Buh a jaky je.. proto jsou nekteri Buddhisti i ateisti

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 16 zář 2012, 08:46

Ono asi většina Boha jako takového neuctívá, ale uctívá to co je pod ním, Ježíš, Mohamed atd. Dokonce někdo těch bůžků má i stovky.
Ano uctíváním může člověk získat mnohé, dokonce i to na čem by se jinak pracovalo mnoho let a to tvrdou prací na sobě. Jenže je pak člověk svobodný, když má vytvořené vazby na konkrétní podoby ? Je to otázka toho, jestli je dotyčný od základu uctívačem, nebo ne.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 16 zář 2012, 13:49

1. Magie je jedna. Barvy jsou ego hry.
2. Buh je videt vsude a je cele Zive Stvoreni.
3. Premyslel jsem jak nekomu neco predat, vytvorit skupinu, rad apod., ale to nejde. Kazdy ma kousicek skladanky v mnozstvi balastu a kazdy si mysli, ze jeho nazor je ten spravny. Vcetne me.
4. Zaklad je v sebelasce.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 16 zář 2012, 14:31

Milda píše:3. Premyslel jsem jak nekomu neco predat, vytvorit skupinu, rad apod., ale to nejde. Kazdy ma kousicek skladanky v mnozstvi balastu a kazdy si mysli, ze jeho nazor je ten spravny. Vcetne me.

Proto se mi libi studovat vicero nabozenstvi (i kdyz mam vuci nekterym mensi odpor diky lidem kteri svych postu zneuzivali) ale je pak nadherne, kdyz se najdou stejne prvky ve vice nabozenstvich, tudiz ten "cisty zaklad" z ktereho vznikly, bez pridaneho balastu..

FTX

Re: Alesteir Crowley - logický důsledek

Příspěvekod FTX » 16 zář 2012, 15:36

Zajímavé co on sám píše o černé magii :
"The Single Supreme Ritual is the attainment of the Knowledge and Conversation of the Holy Guardian Angel. It is the raising of the complete man in a vertical straight line. Any deviation from this line tends to become black magic. Any other operation is black magic."


Milda píše:1. Magie je jedna. Barvy jsou ego hry.


Z toho jasně vyplývá, že Milda prohlásil o mistru Therionovi, že hraje ego hry.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 17 zář 2012, 10:48

Ego hry ve smyslu rozlisovani na cernou a bilou.
Jiz jsem psal, ze cerna je zenska barva =zivot jako nekonecna prilezitost=pasivni prijimajici princip=trvani=dobro.
Bila je dualisticky tedy muzska barva=ozivujici sila nesouci formu pro zivot=aktivni vysilajici pprincip=zmena=zlo.

Jaka je tedy magie??

Pozn. Zapomente na krestanskou vychovu a jeji strasaky jako je zlo a cerna barva a cerna magie...... ......To jsou ovladaci vychovne programy pro ovladani ovecek.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 17 zář 2012, 12:19

Milda tusim ze to byl zrovna Bardon kdo psal "I kdyz je muz Ohen a zena Voda, tak presto je muz mir, a zena valka" tusim ze to nazval hermetickym paradoxem

Cerna magie nemusi byt nutne zla, ale dokud je furt provadena proti svobodne vuli cloveka (i kdyz by jsme se snazili proti jeho vuli ho lecit) tak to stale bude cerna magie


Zpět na “Alesteir Crowley”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti