Alesteir Crowley

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 23 zář 2012, 16:09

1. Univerzita bilych magu UBM je misto vyuky. Neni to muj projekt a prijeti tam provazely podobne vlny nevole s mymi nazory jako zaznamenavam i zde. :-) Pokud mate magum co rici nebo je neco naucit, tak muzete. ;-) To, ze byste se tam sami neco naucili, je take mozne.
2. Bila barva se bezne uziva jako muzska jang barva a cerna jako jin zenska barva. Bila je tvoriva a formu davajici.
Cerna je prijimajici (dokonce pohlcuje i svetlo :-)) a je zivot sam, nekonecna prilezitost.
JAK BYS ZARADIL DUALNI BARVY CERNOU A BILOU K DOBRU A ZLU? A PROC?? JE DOBRO AKTIVNI NEBO PASIVNI?
3. Proc nedoporucujes Ruize. Co konkretne s tebou nerezonuje. Ja doporucuji jeho 4Dohody a Laska vztahy pratelstvi.
4. Ja ctverice neprosazuji. Ale JHVH znam. Je to tedy spis petice JVHVH. I KDYZ DVOJICE JE JEDNOTA. :-) Rozumi alespon nekdo?
5. Znas lepsi vysvetleni Deprese, kdyz me nechapes a presto odvrhujes? Jsem zvedav.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Cagliostro » 23 zář 2012, 16:39

Milda píše:1. Univerzita bilych magu UBM je misto vyuky. Neni to muj projekt a prijeti tam provazely podobne vlny nevole s mymi nazory jako zaznamenavam i zde. :-)


tzv. Univerzita bílých mágu mi kdysi zaspamovala jistý web svou inzercí. A to se nedělá :!: Mě to spíše přišlo, že si někdo na něco hraje. Zlaté OTO, kde si alespoň myslí, že na magii mají...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Ondra » 23 zář 2012, 17:53

Cagliostro píše:tzv. Univerzita bílých mágu mi kdysi zaspamovala jistý web svou inzercí. A to se nedělá :!: Mě to spíše přišlo, že si někdo na něco hraje. Zlaté OTO, kde si alespoň myslí, že na magii mají...


njn. ještě můžem začít řešit, kdo co komu udělal a tamten je takovej a ten zas makovej a jen já jsem ten, kdo drží tu veškerou správnou podstatu věci. Pak , aby z toho nebyl nějaký komplex méněcennosti. Nemyšleno na jakoukoliv stranu zle.

FTX

Bílá a černá

Příspěvekod FTX » 23 zář 2012, 20:00

Ono už samotný náš jazyk má v sobě jistou hlubokou moudrost. Existují ustálená rčení a v nich je vždy černá spojena s negativním principem. "Ten mě očernil", "Podívám se do nitra tvé černé duše.", "Je to tu samá černota" atd.
Existují i knihy "Temná stránka hledačů světla", kde to negativní je symbolizováno jako temné. A to dokonce i v pohádkách.

Černá sama o sobě jako barva může být velmi užitečná třeba jako barva tohoto textu nebo jako barva toneru v tiskárně nebo jako barva solárního panelu.

Když budu hodně filozofovat, tak ti dokážu, že černá vlastně vůbec neexistuje ;) - jakmile do tmy posvítíš, tak to už není tma.

Ale to nic nemění na zažitém konceptu symbolizovat bílou barvou pozitivní věci a černou ty negativní. Rozdělení na pozitivní a negativní se týká jak aktivního vyzařujícího tak pasivního přijímacího principu - to je napsáno už v první lekci Brány. Jedná se o ustálenou konvenci.

Pokud interpretaci bílé a černé obrátíš, tak mačkáš skryté knoflíky kdesi hluboko v podvědomí lidstva a způsobuješ tím nárůst toho, co je v kolektivním podvědomí spojováno s negativním principem - třeba utrpení v době válek.

---------------------
Při programování CPU ve strojovém kódu neexistuje špatná nebo zlá instrukce. Všechny jsou užitečné. Podobně tak na úrovni ducha není zlo.

Ale jistou kombinací můžeš stvořit kód, který poškodí soubory na disku, odeslat tvoje heslo někam aj. a až takový kód lze označit za špatný.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bílá a černá

Příspěvekod Cagliostro » 23 zář 2012, 20:05

FTX píše:
Když budu hodně filozofovat, tak ti dokážu, že černá vlastně vůbec neexistuje ;) - jakmile do tmy posvítíš, tak to už není tma.


Ale jisté výjimky jsou. Kupříkladu takové prokletí v oblasti magie. Nepočítám spětný odraz dotičné osobnosti a jeho zvrhlého ega, ale třeba to, že "prokletý" dostane třeba nějakou nemoc atd. Čená magie tedy existuje ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Bílá a černá

Příspěvekod Ondra » 23 zář 2012, 20:10

Cagliostro píše:Ale jisté výjimky jsou. Kupříkladu takové prokletí v oblasti magie. Nepočítám spětný odraz dotičné osobnosti a jeho zvrhlého ega, ale třeba to, že "prokletý" dostane třeba nějakou nemoc atd. Čená magie tedy existuje ;)


Však ano, vše záleží, jakou kvalitu do našich myšlenek a představ vkládáme. Proto jak , se uvádělo, magie je jen jedna , ale mágu je mnoho.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Kenneth » 23 zář 2012, 20:18

Milda:



1. no já se směju konceptu U.B.L. - ne konkrétnímu člověku / přispívat tam nebudu

2. ono "běžně se užívá" je to o čem pořád mluvím - historie okultismu zkoumá proč (na to proč je černá zlo a bílá dobro nemám odpověď - to bychom museli asi hodně zpátky, abychom to rozluštili) - osobně to nějak výrazně neřeším

3. Já se obecně lidem do vývoje nemíchám - čili nedoporučuji vlastně skoro nic - a když něco doporučím (např. přečti si dějiny okultismu a nauč se je nazpaměť) tak mě pošlou do p... :-)
ergo nejsou jednoduché příručky, nejsou jednoduché cesty, je nutno hledat v tom přehršli sám a až potom si brát do ruk syntetické příručky jak žít typu Ruiz

4. Já jenom vím, že kdybys řekl rabínovi, že "JHVH znáš" - tak by se asi dost zasmál - to "H" uprostřed je asi něco na smysl křesťanské kabaly - jakože Ježíš je uprostřed :-)

5.buď brát prášky, ktr ti předepíše doktor - nebo si pomoci sám (což ale bolí a nefunguje to vždy a trvale) - deprese je považována za nemoc (vlastně i fyzickou - když se ti neprodukuje serotonin)
- nebo je pak řešení aktivovat energii pomocí nějaké expresívní techniky nebo systému (třeba z psychologie)

FTX

Re: Bílá a černá

Příspěvekod FTX » 23 zář 2012, 20:18

Cagliostro píše:Ale jisté výjimky jsou. Kupříkladu takové prokletí v oblasti magie. Nepočítám spětný odraz dotičné osobnosti a jeho zvrhlého ega, ale třeba to, že "prokletý" dostane třeba nějakou nemoc atd. Čená magie tedy existuje ;)

Já vím, přečti si ješte ten příklad, co jsem dodal. Demonstroval jsem, že zrelativizovat "myšlenkovou konstrukcí" jde úplně vše.

BTW: V Regeneraci byl pěkný článek o tom, co je to klatba a autor tomu dost rozuměl.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bílá a černá

Příspěvekod Cagliostro » 23 zář 2012, 21:00

FTX píše:Já vím, přečti si ješte ten příklad, co jsem dodal. Demonstroval jsem, že zrelativizovat "myšlenkovou konstrukcí" jde úplně vše.

BTW: V Regeneraci byl pěkný článek o tom, co je to klatba a autor tomu dost rozuměl.


Ondra píše:
Však ano, vše záleží, jakou kvalitu do našich myšlenek a představ vkládáme. Proto jak , se uvádělo, magie je jen jedna , ale mágu je mnoho.


Ano, z takového úhlu pohledu je to pravda. Myslíme ve své podstatě to samé, akorát to každý ujasňuje jinak.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 26 zář 2012, 23:41

2. Je tedy Dobro Aktivni nebo Pasivni?Je Zlo Aktivni nebo Pasivni? Nekdo to nakonec pochopi :-)

4. JVHVH neni symetricka konstrukce. Ty ses Rabina asi nezeptal a hadas. ;-)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 27 zář 2012, 17:20

Kenneth píše:Milda:

2. ono "běžně se užívá" je to o čem pořád mluvím - historie okultismu zkoumá proč (na to proč je černá zlo a bílá dobro nemám odpověď - to bychom museli asi hodně zpátky, abychom to rozluštili) - osobně to nějak výrazně neřeším

Podle me to bude mit i s co docinenim s odrazenim svetla. Bila svetlo odrazi, tudiz by se dalo rict "dava zivot/predava" a cerna je moc "egoisticka" svetlo se v ni tolik neodrazi, a nechava si ho vsechno pro sebe :lol:

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Anubis » 27 zář 2012, 17:26

Pete píše:...

Na rozluštění některých „záhad“ není třeba akademických znalostí. Dobrý příměr. :)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 27 zář 2012, 22:18

Anubis píše:
Pete píše:...

Na rozluštění některých „záhad“ není třeba akademických znalostí. Dobrý příměr. :)

Solve et Coagula, kdo to pochopi ne jen v teorii ale i v praxi muze dle meho nazoru hodne ziskat. Jak lepe poznat Boha jako stvoritele nez skrz jeho stvoreni ? Copak obraz nevypovida o umelci ? ;)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Milda » 27 zář 2012, 22:23

Milda píše:2. Je tedy Dobro Aktivni nebo Pasivni?Je Zlo Aktivni nebo Pasivni? Nekdo to nakonec pochopi :-)

4. JVHVH neni symetricka konstrukce. Vi nekdo co to je? ;-)

Odpovite nekdo?
:-)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesteir Crowley

Příspěvekod Pete » 27 zář 2012, 23:06

Milda píše:
Milda píše:2. Je tedy Dobro Aktivni nebo Pasivni?Je Zlo Aktivni nebo Pasivni? Nekdo to nakonec pochopi :-)

4. JVHVH neni symetricka konstrukce. Vi nekdo co to je? ;-)

Odpovite nekdo?
:-)

2. Dobro neni ani aktivni ani pasivni, jak bys popsal dobro ? Kdyz krachujici otec ukradne jidlo v obchode aby nasitil deti, je to dobro nebo zlo ? Dobro a zlo jsou relativni, zalezi na jedinci ktery ho posuzuje..

..a i kdyby jsi dejme tomu definoval dobro a zlo, tak si myslim ze by nebylo ani ciste pasivni ani aktivni. Zlo je podle me jakakoliv forma nerovnovahy, tudiz i aktivni i pasivni forma pokud se to prezene, pouze v jejich souladu je dobro jako Boží plán


Zpět na “Alesteir Crowley”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host