Míla a Eduard Tomášovi

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod verona » 21 zář 2012, 22:08

Ahoj lidičky, do kterého stupně podle FB byste zařadily manžele Tomášovy? Neptám se proto, abych je hodnotila, nebo s někým porovnávala. Já sama jim nesahám ani po kotníky. Zajímá mě pouze stupeň jako takový.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Anubis » 21 zář 2012, 23:18

verona píše:Ahoj lidičky, do kterého stupně podle FB byste zařadily manžele Tomášovy? Neptám se proto, abych je hodnotila, nebo s někým porovnávala. Já sama jim nesahám ani po kotníky. Zajímá mě pouze stupeň jako takový.

Do žádného. Šli jinou cestou - nedá se to srovnat. Eduard měl už jako malý hlubší vnory a dokázal vědomě opouštět tělo bez jakékoliv přípravy. Mnohá cvičení mu poté šla skoro sama, takže byl schopen již od začátku radit ostatním. Co se týče Míly, tak ta byla podle něj ještě schopnější. Bránu by dokončili oba jistě velmi rychle.

Co se týče hodnocení Eduarda, tak jediný, kdo si to dovolil (kam až vím), byl Květoslav Minařík. Mluvil o něm s jakýmsi despektem. Důvodem byly jak Eduardovy výroky o vlastní realizaci, tak i primitivní rady dotazovaným. Toto se ale dělo přibližně koncem 60. let minulého století. Eduard se ovšem v té době duchovně nezastavil a stále rostl dál. V následujících letech se zdravotní stav KM rapidně zhoršoval, takže se staral spíše o zachování a vydání vlastní tvorby, než o jiné lidi.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Pete » 22 zář 2012, 13:03

E.T. mam rad ale jak rika Anubis srovnat to nejde, E.T. byl totiz spis mystik ne magik, i kdyz by urcite dokazal oboji. Hodne se mi libi jak otevreni mluvi napriklad o svych pokusech/pokusu) na sebevrazdu a co mu to prineslo..

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Cagliostro » 22 zář 2012, 13:10

Nebyl jediný, ale ten další hlas byl velice kritický. A druhým kdo si něco takového dovolil, byl dřevorytec Josef Váchal. Dost kritizoval a přirovnal je (podobně jako dříve Weinfurtera) k sekťákům.
Anubis píše:


Sám se od výše zmíněné dvojice spíše distancuji a ani bych je do hermetismu nikterak neřadil. Oproti Weinfurtera či Drtikola, kteří přeci jen do škatulky okultismu spadají.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod verona » 22 zář 2012, 19:20

Cagliostro píše:Nebyl jediný, ale ten další hlas byl velice kritický. A druhým kdo si něco takového dovolil, byl dřevorytec Josef Váchal. Dost kritizoval a přirovnal je (podobně jako dříve Weinfurtera) k sekťákům.
Anubis píše:


Sám se od výše zmíněné dvojice spíše distancuji a ani bych je do hermetismu nikterak neřadil. Oproti Weinfurtera či Drtikola, kteří přeci jen do škatulky okultismu spadají.


Distancuješ v jakém smyslu? Není lepší dosáhnout stavu osvícení raději mystikou, než hermetismem, nebo okultismem? A nebo v tom mám guláš? :geek:

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod verona » 22 zář 2012, 19:27

Anubis píše:
verona píše:Ahoj lidičky, do kterého stupně podle FB byste zařadily manžele Tomášovy? Neptám se proto, abych je hodnotila, nebo s někým porovnávala. Já sama jim nesahám ani po kotníky. Zajímá mě pouze stupeň jako takový.

Do žádného. Šli jinou cestou - nedá se to srovnat. Eduard měl už jako malý hlubší vnory a dokázal vědomě opouštět tělo bez jakékoliv přípravy. Mnohá cvičení mu poté šla skoro sama, takže byl schopen již od začátku radit ostatním. Co se týče Míly, tak ta byla podle něj ještě schopnější. Bránu by dokončili oba jistě velmi rychle.

Co se týče hodnocení Eduarda, tak jediný, kdo si to dovolil (kam až vím), byl Květoslav Minařík. Mluvil o něm s jakýmsi despektem. Důvodem byly jak Eduardovy výroky o vlastní realizaci, tak i primitivní rady dotazovaným. Toto se ale dělo přibližně koncem 60. let minulého století. Eduard se ovšem v té době duchovně nezastavil a stále rostl dál. V následujících letech se zdravotní stav KM rapidně zhoršoval, takže se staral spíše o zachování a vydání vlastní tvorby, než o jiné lidi.

Květoslavem Minaříkem jsem téměř začínala a jeho knihy jsem doslova hltala. Překvapuje mě jeho vztah k Tomášovým.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod verona » 22 zář 2012, 19:30

Pete píše:E.T. mam rad ale jak rika Anubis srovnat to nejde, E.T. byl totiz spis mystik ne magik, i kdyz by urcite dokazal oboji. Hodne se mi libi jak otevreni mluvi napriklad o svych pokusech/pokusu) na sebevrazdu a co mu to prineslo..


Taky jsem to četla, je to skvělý jako každá jeho přednáška. Jeho pokora a skromnost je obdivuhodná.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Pete » 22 zář 2012, 21:27

verona píše:Distancuješ v jakém smyslu? Není lepší dosáhnout stavu osvícení raději mystikou, než hermetismem, nebo okultismem? A nebo v tom mám guláš? :geek:

Ja jsem toho nazoru, ze je potreba venovat se magii i mystice, i kdyz se casto magikove a mystikove navzajem odsuzuji, tak je skoda ze v tom nevidi harmonii jako ja. Pro priklad Crowley byl dobry magik, ale selhal jako mystik (viz jeho sexualni afery, drogova zavislost atd) a napriklad Dalajlama zas byl mystik, tudiz "pasivni stranka magie" a kvuli tomu prisel o Tibet... podle me je mystika a magie jako jin a jang, ale ostatni to muzou videt jinak..

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Anubis » 22 zář 2012, 21:59

verona píše:Květoslavem Minaříkem jsem téměř začínala a jeho knihy jsem doslova hltala. Překvapuje mě jeho vztah k Tomášovým.

No Květoslav byl perfekcionista a navíc se mu zdálo, že Eduard nemá hlubší poznání, protože hodnotil duchovní stavy světskou myslí. Jinak řečeno, pochyboval o pravdivosti jeho realizace. Pořád to ale nemůžeme brát velmi vážně, protože ET žil ještě přes 30 let a v 90. letech byl v našich končinách snad absolutní autoritou v mystice. Otázka je jestli to bylo výsledkem jeho tvrdé práce a nebo tím, že neexistoval nikdo (viditelný) pro srovnání. Pokud vím, tak Míla nijak hodnocena nebyla.

Co se týče praxe, tak se inspiruji od obou. Na přednáškách ET jsem byl odkojen a knihy KM byly zase jediné, které dokázaly uspokojit mou nenasytnost. Mnoho lidí KM odsuzuje a nebo se jim nelíbí jeho styl, ale nenašel jsem zatím nikoho, kdo by popisoval precizněji. Co se týče magie a mystiky, tak KM je neodděloval a dokázal pohotově radit i magikům. Pokud si dobře pamatuji, tak dokonce i někomu z okruhu Lasenicových žáků atp.

Co z něj dělalo víc mystika než mága bylo asi to, že se díval na proces obráceně než ostatní. Magikové většinou začínají s mystikou, protože chtějí mít jakési boží požehnání nebo ochranu, aby mohli v klidu pracovat. On však viděl mystiku výše (jako komplexnější) a podobný štít vytvářel právě pomocí magie, což je dost zvláštní. Vysokou magii (theurgii) tak viděl ne jako přímý výsledek magického, nýbrž mystického snažení. Ve výsledku to podle něj vypadalo tak, že nemusel nikoho volat nebo se někam přenášet, ale entity chodily za ním víceméně samy. :)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Cagliostro » 22 zář 2012, 22:33

verona píše:Distancuješ v jakém smyslu? Není lepší dosáhnout stavu osvícení raději mystikou, než hermetismem, nebo okultismem? A nebo v tom mám guláš? :geek:


Distancuji v takovém smyslu, že pro mě tato dvojice jakoby v českém okultismu neexistovala. Připojuji to, co by nemělo být však opomenuto. Co mě přijde jako zbytečná cesta, jinému je naopak souzená, nebo jí potřebuje a dá mu to, co mu naopak jiná stezka magie nepřináší a nemůže mu poskytnout. Někomu třeba sedí jenom Bardon, jinému třeba Lasenic atd.

Mě se však názor Váchaly velice v tomto případě líbil, přišel mi trefnej. Na mě totiž působí skutečně T. jako zmíněné označení Váchalou.

Minařík byl třeba dobrej astrolog, Weinfurter překladatel a hlava na Indii atd., do žádné z kolonek bych Tomášky nedával v oboru hermetismu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod verona » 22 zář 2012, 23:22

Moc děkuji všem.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Míla a Eduard Tomášovi

Příspěvekod Ankhur » 26 zář 2012, 14:24

Pete píše:Ja jsem toho nazoru, ze je potreba venovat se magii i mystice, i kdyz se casto magikove a mystikove navzajem odsuzuji, tak je skoda ze v tom nevidi harmonii jako ja.


Tohle je asi obecně zajímavá otázka, kterou si zřejmě projde po čase každý sám.

Já to vnímám tak, že k magii je potřeba jistá řekněmě "moudrost/nalezená láska"...tedy něco co jde za bránou. Bez moudrosti se každé poznání/nástroj stává více či méně pokušením pro ego a nastaví mu velmi silně své zrcadlo v podobě pokušení a zkoušek. Proto je magie tak těžká a řekněme nebezpečná.

Rozdíl v těch cestách je - právě co se ega a vnímání individuality týče.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.


Zpět na “Eduard Tomáš”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti