Uzaveřená skupina na Facebooku

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Pete » 18 čer 2013, 18:48

Na facebooku je uzavřená skupina Květoslava Minaříka s 103 členy

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod marvin » 19 čer 2013, 09:48

napíšeš nám k tomu více? odkaz + jak se tam dostat? :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Tomáš » 19 čer 2013, 10:47

https://www.facebook.com/groups/163784807431/

Už jsem si poslal žádost... :) Snad vyhoví. :P
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod marvin » 19 čer 2013, 11:14

taky jsem si poslal žádost. ale co mě dostalo je, že správce skupiny je jan koral, člověk se kterým jsem si driv trochu psal a který ma dost rozhovoru a vubec velkou aktivitu v nwoo .. zajimave .. : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Tomáš » 19 čer 2013, 11:18

Chudáci lidé, kteří se plácají v konspiracích... Člověku se z toho musí časem úplně rozskočit hlava. Kdo ví co si vzal od p. Minaříka.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod marvin » 19 čer 2013, 11:31

no právě to mi nejde pořádně dohromady, nebo mi něco uniká - jestli je správce takový aktivista v tomto, jak mu do toho pasuje budhismus a vyšší nauky.. Ale možná mi jenom k tomu chybí nějaký klíč, nebo nemám všechny infa (jako vždy:) . Doufám, že nás příjmou do skupiny : ) Jdu mu napsat na Jabber, snad si na mě vzpomene:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Arex » 19 čer 2013, 11:55

Dovolte, abych přispěl svou troškou do mlýna. Dílo pana Minaříka má dvě základní roviny, které přitahují dva rozdílné druhy zájemců.

První rovina je pracovní. KM chce po člověku (stejně jako všichni tradiční autoři) nejprve sebezapomnění, odosobnění a schopnost získat nadhled v každodenním životě. Tyto základní předpoklady doplňuje příkaz dobré nálady za všech okolností, jako vektor, který člověka vede na evoluční cestě výš.

Druhá rovina je popis různých dílčích praxí a "siláckých kousků", které jsou v knihách proto, aby ukázaly, s čím vším se člověk může v životě setkat, nikoli proto, aby je někdo napodoboval.

;) Takže pokud se někdo budete zajímat o dílo pana Minaříka, dávejte pozor, aby to bylo o práci, ne o zábavě. :D Shodou okolností, to samé platí i u knih pana Bardona.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod marvin » 19 čer 2013, 11:59

Takže tam můžeme najít rychlé návoda ako rychle blesky metat? : ) Ale tak nějak s tím počítám..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Arex » 19 čer 2013, 12:06

marvin píše:Takže tam můžeme najít rychlé návoda ako rychle blesky metat? : ) Ale tak nějak s tím počítám..


;) Naprosto netuším, co řeší skupina na Facebooku, to budeš muset řešit experimentálně. Doufám, že metání blesků to nebude.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod beo » 19 čer 2013, 12:14

Většinou tyto skupiny jsou jen "kosmetické", jsem v několika podobných a nic zásadního se tam neděje, nic tedy raději neočekávejte....
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Tomáš » 19 čer 2013, 13:02

Když nad tím tak přemýšlím, tak ve skupině věnované F. Bardonovi je také plno konspiračních teoretiků, kteří si spojují (alespoň z mého pohledu) činnost negativních entit s NWO apod... Ono je to celé zamotané nejspíše kvůli tajným spolkům (Zednáři apod.) Je to více než úsměvné. :D
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Thoth-Amon » 30 bře 2016, 18:32

Tyto souvislosti mne zaujaly a zde jsem našel myslím jedinečný článek, kde Jan Korál vysvětluje leccos, co se tady řešilo i něco navíc. Mohl by být i zajímavým podnětem pro diskusi, která probíhá ve více okultních a mystických atd. skupinách - zda opravdu proběhla do prostoru ČR inkarnace většího množství bytostí z nejrůznějších především magicky, mysticky atd. založených kultur. A co by to znamenalo pro evoluční vývoj této oblasti...

Článek Jana Korála zde raději včetně odkazu kopíruji celý, neb u těchto nwoo.org stránek nikdy v dnešní době nevíte, kdy je zavřou...

http://www.nwoo.org/2016/03/30/proc-je- ... v-minarik/


Proč je svobodný Tibet nesmysl, proč je kolem toho takový povyk v Čechách a co na to Květoslav Minařík

Asie, Domácí, Náboženství a materialismus, Politika, Úvahy a zamyšlení

Tragikomedie kolem návštěvy prezidenta Číny v České republice s vyskakováním aktivistů za svobodný Tibet bude brzy končit. Všichni herci ještě lépe zahráli své role a tak ještě lépe víme, kdo kam patří. Mnohde lze najít odpověď na otázku, proč Tibet nemůže být v současné době svobodný, ale nikde není odpověď na to, proč právě u nás má Tibet a Dalajláma takovou podporu. Vysvětlení Havlem samo o sobě neobstojí.

O tom, že s přízní k Tibetu to jinde ve světě není tak žhavé, svědčí např. prohlášení Baraka Obamy z listopadu 2014, kdy uvedl, že jeho administrativa nepodporuje nezávislost Taiwanu a Tibetu, ani hnutí pro větší demokracii v Hongkongu. A následující fotografie ukazují, že ani jinde v Evropě, v USA nebo OSN nemají s prezidentem Číny problém:

Ale proč je zrovna tady tolik příznivců Tibetu?

Vezmu to od začátku. Na konci 90. let jsem jako mnozí jiní byl tzv. hledačem a hledal jsem hlubší smysl života a informace o duchovním rozměru bytí. Leckoho zaujalo lecco. Mě zaujalo mimo jiné dílo Květoslava Minaříka (1908-1974). Informace o jeho životě a některé jeho knihy ke stažení jsou na webech: http://www.kagypupa.com a http://www.cannopus.

Na těchto stránkách je stručně definován takto:

Český mystik (1908–1974), který v mládí do nejhlubších podrobností poznal a sám na sobě uskutečnil nejvyšší duchovní a mystické ideály Východu, aniž přitom ztratil kontakt s občanským životem. Své zkušenosti potom formuloval jako originální, z knih nevyčtenou duchovní nauku, jež vychází z psychologie a způsobu myšlení současného Evropana. Vede jej životem a zdokonaluje jeho bytost jako celek; nezabývá se jen fyzickou, mravní nebo mentální složkou, ale harmonicky je rozvíjí všechny najednou. Z velkých světových duchovních směrů má jeho nauka nejblíže k mahájánskému buddhismu.V každé ze svých knih vysvětluje Květoslav Minařík duchovní nauky z jiného aspektu, aby je tak lépe zpřístupnil širokým vrstvám čtenářů. Téměř celé jeho životní dílo bylo již vydáno vydavatelstvím Canopus; stručné anotace najdete na dalších stránkách.

Přečetl jsem řadu jeho knih, mezi nimi určitě všechny ty nejdůležitější, jako Přímá stezka, Beseda bohů, Jóga v životě současného člověka, Milaräpa, Spása, Kéčara. Posledně jmenovaná kniha je Minaříkovou autobiografií, ve které popisuje i začátky svého mystického úsilí. Narodil se do nuzných poměrů a tak byl pro něj život velmi těžký už od samých začátků. Musel již v mládí tvrdě pracovat, aby uživil sebe a pomohl s obživou rodiny. Jeho náročný osud ho nutil k hledání řešení své krušné situace. V 17ti letech se k němu dostala kniha o józe, především o meditační jogínské praxi, která slibovala ukončení pozemských strastí. Protože silně toužil po ukončení svého utrpení, tak se pustil do předepsaných cvičení a veškerou silou mladistvého ducha se opřel do proměny své psychiky a jemnohmotných těl. Poctivé usilování bylo brzy korunováno úspěchem a mladý Květoslav nejenže se začal cítit mnohem lépe a silněji, ale postupně pronikal i do vyšších duchovních světů. A v určitém období měl zvláštní zážitek, který je klíčový pro pochopení propojení Tibetu a Čech. Zažil, že se k němu přiblížila duše jednoho z již nežijících tibetských mnichů, který dosáhl vysokého stupně duchovního pokroku. Tento Tibeťan se postupně propojoval s bytostí Květoslava a předával mu praktické porozumění pro další mystický vývoj až splynul s jeho osobou zcela. Květoslav pak dosáhl „nejvyšších duchovních ideálů Východu“, kterými se rozumí úplné osvobození duše a těla z pozemských strastí a koloběhu životů.

Tato vysoká duchovní realizace byla podmínkou k tomu, aby mohl ukotvit tuto velmi praktickou nauku prostřednictvím svých textů a vedení dalších žáků v srdci Evropy. Důležité jsou pro nás následující, nejen Květoslavovy, poznatky. Tímto přenosem ryzí jogínské nauky do Evropy byl završen úděl Tibetu v současné historické epoše. Praktická nauka, která umožňuje člověku plně ovládnout sebe sama za současného rozvinutí všech přirozených i nadpřirozených sil, již byla nalezena, popsána a uskutečněna a nyní byla prostřednictvím Květoslava Minaříka dána Evropanům. Ten ji popsal novým a pro dnešní lidstvo srozumitelným jazykem a způsobem, který nevychází z opisování prastarých buddhistických textů, ale ze zažité a uskutečněné praxe. Kdo tuto nauku nastuduje, shledá, že se ve skutečnosti nejedná o nic mystického, či zázračného, ale že jde o praktický postup práce s tělem, myslí a energií, který má fyzikální podstatu. Jedním ze základních pokynů této nauky je to, že je třeba pozornost směřovat dovnitř sebe a nikoliv do vnějšího světa, což je v přímém rozporu s celou západní civilizací, která neustále vytváří zážitky, jenž mají vytahovat lidskou pozornost vně sebe sama a nikoliv dovnitř. Usměrněním pozornosti do nitra přirozeně vtéká do člověka energie, která postupně narůstá tak, že je člověk zdravější a silnější a může dosahovat až nadpřirozených výkonů a schopností. To však není cílem. Tím je úplné osvobození sebe sama od všech vazeb se světem a z pozice úplné svobody odevzdání této vydobyté svobody a nadpozemské blaženosti veškerému lidstvu s přáním: NECHŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNY!

Prakticky nikdo však těchto cílů nedosahuje, protože po této cestě nejde, pokyny nauky nenásleduje a setrvává v tomto světě, aby uspokojil nějaké ze svých žádostí. Proto také nikdo není úplně svobodný a převážná většina lidí o této možnosti ani neví, natož aby ji přijala. Osvobození se od požitků a zážitků všeho druhu je totiž jedním z požadavků této nauky. Jen se sami nad sebou zamyslete, zdali jste kvůli vlastní svobodě ochotni se vzdát nějaké ze svých vášní? A kdo nic od Květoslava Minaříka nečetl a prakticky nevyzkoušel, ať se zdrží komentářů a nedělá ze sebe hlupáka.

Z tibetského buddhismu zbývá nyní už jen karikatura a prázdná slupka bez hodnotného duchovního obsahu. Duchovní pronikavost a záře již v Tibetu dohasíná a od současných Tibeťanů je možné se naučit pouze to, co tam bylo objeveno a uskutečněno v minulosti a což již nemá současnému modernímu člověku příliš co nového říci. Proto také Tibet, jako duchovní centrum již nemá opodstatnění. Úsilí o nadvládu nad Tibetem je tak již pouze mocenský spor o území a pokud by se Čína vzdala Tibetu, tak ten by se stal více či méně kolonií Spojených států amerických a západních korporací. Je jasné, že to je Číňanům naprosto jasné a nemají důvod se tohoto území vzdát. O Tibeťany a jejich práva jde v tomto sporu úplně nejméně. Návrat klerofašistické diktatury tam opravdu asi nikdo nechce, zájmům USA o lidská práva už dnes nevěří ani Američané a Tibet sám o sobě rozhodně nemá na to, aby se stal suverénní a moderní zemí. Pro Tibeťany je nyní evoluční přechod do moderního světa, aby se z duchovní i světské podřízenosti naučili praktické a světské individuální svobodě, které je v současné Číně nesrovnatelně více, než v bývalém lamaistickém Tibetu.

Tibeťan, který se spojil s Květoslavem Minaříkem, není zdaleka jediná duše, která se přesunula do Evropy a do Čech. S dušemi vyspělými sem přišlo i mnoho méně vyspělých a jejichž působení se projevuje v tom mimořádně velkém množství obyvatel Čech, kteří více či méně uskutečňují duchovní práci vycházející z jógy nebo buddhismu, nebo si o tom alespoň čtou, pijí čaj, pálí vonné tyčinky a spřádají romantické sny o cestě do Tibetu. Také proto je tu tolik lidí, kteří chodí jako ovce za kýmkoliv, kdo se ohání svobodou Tibetu, i když je to třeba Nalejláma Kradousek. Za tím vším jsou vzpomínky na minulé životy strávené monotónním opakování prastarých manter a rituálů na úpatí tibetských velehor a duševní štěstí spočívající v poctivé duchovní práci v izolaci od okolního světa.

Tato minulost je však pryč. Je třeba se probudit do pronikavé přítomnosti a usilovně pracovat na přítomném a budoucím štěstí veškerého lidstva.
Naposledy upravil(a) Thoth-Amon dne 30 bře 2016, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Arex » 30 bře 2016, 19:07

Thoth-Amon: Musím říct, že máš mimořádně nešťastnou ruku na výběr zdrojů. Lidé kolem serveru Kagyupa.com nejsou pokračováním školy Květoslava Minaříka, ale Minaříkova žáka Josefa Studeného, který byl pověřen vedením začátečníků a později se od nauky pana Minaříka odklonil k svébytné tantře.

Skutečnou pokračovatelkou Květoslava Minaříka a tedy i jeho školy je paní dr. Zora Šubrtová, která vydala jeho kompletní knižní dílo. Stránky jsou zde: http://www.canopus.cz/

Nechci a nebudu vstupovat do názorových rozdílů mezi různými pokračovateli a "pokračovateli" Květoslava Minaříka, ale tento základní rozdíl je vidět na první pohled a je zajištěn i právně (viz Praxe přímé stezky 3 a další dokumenty).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Rota » 30 bře 2016, 20:55

Ahoj, díky za sdílení.
Vlastně by bohatě stačilo, kdyby všechna náboženství na světě a tím i všichni věřící dodržovali čtyři jednoduché zásady. Těmi jsou odříkání, čistota (vnitřní i vnější), milostivost a pravdivost. Potom bychom mohli vzájemně poznávat kulturní bohatství všech národů a náboženství bez předsudků a soudů a žít v míru.
....některé věci jsou a mohou být tak jednoduché.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Uzaveřená skupina na Facebooku

Příspěvekod Thoth-Amon » 30 bře 2016, 21:35

Arex: Ale já tady přece jako zásadní otázku neřešil, na kterou pokračovatelskou skupinu po Minaříkovi se navazuje. Přece je tématem tohoto vlákna ta uzavřená skupina na facebooku a že se tam vyskytuje jméno Jan Korál. Zatím jsem ho měl jen za angažovaného bojovníka proti NWO. Že zároveň dělá mystiku a ještě s takto intenzivním zaujetím jsem se dozvěděl úplně náhodou před pár dny při čtení tohoto vlákna. Každopádně mne zajímají všechny linie po Minaříkovi, takže i názory této, i kdyby nebyla oficiální podle nějakého "právního" kritéria.

A i Marvin řešil: "Příspěvek od marvin » 19 čer 2013, 11:31
no právě to mi nejde pořádně dohromady, nebo mi něco uniká - jestli je správce takový aktivista v tomto, jak mu do toho pasuje budhismus a vyšší nauky.. Ale možná mi jenom k tomu chybí nějaký klíč, nebo nemám všechny infa (jako vždy:) "

Článek co teď Jan Korál napsal mnohé skvěle rozklíčovává a i pro mne činnost dalších lidí u nás dostává naprosto nový, překvapující rozměr.


Zpět na “Květoslav Minařík”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti