Marcel Vanek

Nezařazení čeští autoři

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Marcel Vanek

Příspěvekod Flox » 27 říj 2015, 01:10

Pokud hledáte něco co vám pomůže si introspekcí a porozumění vlastnímu egu, tak tohoto autora můžu rozhodně doporučit. Jeho knihy mě ovlivnily nejvíc ze všech knih, které jsem kdy četl.

Zejména jde o:
"Nová cesta poznání, může se to stát i vám..."
"Cesta k Absolutnu"
"Sezení - Otázky a odpovědi"

Pokud si libujete v složitých termínech, definicích, košatých souvětích, čtení mezi řádky a komplexních teoriích, tak vás tento autor zklame. Jeho způsob psaní je tak jednoduchý, nenáročný a vysvětluje to tak logicky, že by to pochopila i vaše máma(nic proti vaší mámě). Dokonce se u toho člověk i dobře nasměje.

Lze tu najít i podobnosti s tvorbou Bardona.

např. v této ukázce:

Otázka: "Kde dělají léčitelé chybu, proč tak brzy umírají a jakým způsobem na sebe přetahují nemoci svých pacientů?"

Odpověď: "Léčitel je člověk jako každý jiný a také má svůj negativní princip - ego. Každý člověk, který léčí lidi a má k tomu schopnosti získané svým vývojem, používá jinou, "svou metodu" a má také své důvody, proč léčí. Schopnost vidět nemoci, aury a nahlédnout do příčin jejich vzniku má ale každý člověk! Léčitelé nejsou tedy "vyvolení lidé". K těmto "schopnostem" se sami dopracovali duchovním vývojem během svých předešlých lidských zrození. Každý léčitel "chce" pomáhat svým pacientům. Lidské ego však dokáže velice znamenitě převést "chtění pomoct" do roviny "musím pomoct", je to moje povinnost, jsem k tomu předurčen. Když jde léčitel cestou otevřenosti a lásky ke svým bližním, tak dokáže pochopit, že jsou případy, ve kterých nemůže pomoct jinak než svým pozitivním myšlením. Každý člověk si vybral svou cestu - svůj osud, a tak i setkání s léčitelem je předem naplánovaná záležitost. Když léčitel svému pacientovi skutečně pomůže a uzdraví ho, tak vidí reálný výsledek. Ego i tuto pozitivní skutečnost převede často do pocitu, kdy je člověk přesvědčen, že právě on pomohl pacientovi, a tak "chce pomáhat" za každou cenu. V léčitelství je však jedna z nejtěžších operací poznat, jestli danému člověku pomoct můžeme či nikoli. Když si pacient připraví svůj osud, ve kterém chce podlehnout nemoci, aby něco pochopil, tak se může stát, že léčitel ho chce za každou cenu udržet při životě. Toto jeho osobní povýšené chtění ho svazuje i s pacientem do blízké energetické vazby. Negativní energie se dají přesouvat z jednoho člověka na druhého pouze přes negativní energie. Když léčitel vytvoří negativní energii, ve které chce pomoct - protože je k tomu předurčen, aniž by to viděl, tak se přes tuto negativní myšlenku propojuje s pacientem a může do sebe nasát veliké množství negativní energie, která vytváří určitou nemoc. Takto může léčitel do sebe hromadit veliké množství destruktivní síly, která ho může dokonce i zahubit. Ale i toto má svůj smysl a léčitel na vlastní kůži pochopí, že nemůže do osudu pacienta jednostranně zasahovat svým chtěním. Léčitelství je také jedna z duchovních cest, kdy přes pomoc pacientům může léčitel poznat sám sebe, pochopit své ego, a tak vytvářet větší množství pozitivních energií a urychlit svůj vývoj."


V knize Frabato, bylo často uváděno, že Bardon se před každou pomocí ptal prozřetelnosti zda smí léčit.

Tohle je taky dobré. Něco o používání přírodních zákonů.
Moje meditace bych v podstatě nazval kontaktem, protože právě o toto tady šlo - o komunikaci. Sice jsem nevěděl, s kým komunikuji, ale komunikace se vždy nesla v duchu radosti, lehkosti chápání a objektivity. Logika byla vždy na prvním místě a odpovědi, co přicházely na moje otázky, byly plné lásky a humoru zároveň, prostě jakoby z jiného, šťastného a čirého světa. A právě tento lehký humor se mi líbil. Humor, který obsahoval kritiku k sobě samému.

Tak například při jednom kontaktu mi živě ukázali příběh z mého předešlého života. Scénka probíhala za přísného utajení v jednom tibetském klášteře. Seděl jsem v kruhu mezi několika mnichy se zkříženými nohami a hluboce jsme meditovali. Tato meditace měla vyvolat takzvanou levitaci - oprostit se od zemské tíže. Starší mnich, který stál opodál a celou meditaci vedl, bubnoval rytmicky na buben a vydával hluboký tón, který rozvibroval snad každý atom kamenné podlahy, na které jsme seděli v kruhové formaci. Opravdu se to povedlo. Celý kroužek meditujících mnichů i se mnou se vznesl tak metr nad zem a pomalu se začal otáčet jedním směrem. Přišlo mně to strašně nicotné a hloupé. Hrstka mnichů tajně medituje za zdmi kláštera a vrcholem meditace má být toto přiblblé létání? Toto že má být duchovní cesta? Abychom se jenom naučili ovládat přírodní síly? Dopřávat si pocitu nadřazenosti nad ostatními lidmi, kteří to neumí? Přitom za zdmi kláštera žijí lidé, kteří potřebují opravdu pomoci! Tito lidé vkládají do mnichů svou naději, chtějí se naučit, jak správně pracovat, myslet a konat. A my tady zatím blbneme s hloupým létáním... A tak jsem v této vážné levitační chvíli něco řekl. Slyšel jsem svůj hlas. Byl velmi tenký až pisklavý a bylo to v nějaké cizí řeči, ale obsah jsem chápal a v dané chvíli to bylo vtipné. Dnes bychom to přeložili asi takto: "Pozor přistáváme!" V ten okamžik se levitační koncentrace zrušila a celý kroužek letců popadal z výšky asi jednoho metru na kamennou dlažbu. Všichni, včetně mě, jsme si pořádně natloukli zadek. Následovaly hrubé nadávky ohledně znesvěcení posvátného letu a samozřejmě rychlý vyhazov z kláštera. Takže jsem se nakonec nestal mladým mnichem, ale odebral se hledat poznání do hor. Tento výjev mě pobavil a hodně jsem se nasmál. Tato komunikace v obrazech je vždy působivá a má hloubku, protože nekoukám na výjev jako divák, ale vidím ho očima každého účastníka děje souběžně. Takové vidění jsem předtím neznal. Tyto obrazy bych nazval "obrazy s pochopením". Vše, co jsem viděl, jsem současně i chápal.


Marcel Vanek také velmi velmi často zmiňuje dvě energie, které by mohli být elektrickou a magnetickou... ale nemohu s jistotou tvrdit, že to lze ztotožnit, protože už je dávno co jsem to četl... to jsem chodil asi do 8. nebo 7. třídy základní školy :-D (tím, že zmiňuji kdy jsem tu knihu četl chci poukázat na to, jak jsem dobrý, když jsem to četl v tak mladém věku, to jsou takové drobnosti, které se naučíte vidět za všemi činny, když aplikujete jeho knihy v praxi na sobě)

Jeho tvorba plus ukázky z knih jsou zde: http://www.milahelp.cz/content/blogcategory/14/35/
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Marcel Vanek

Příspěvekod Flox » 27 zář 2021, 01:04

Navštívil jsem osobně několika denní událost pořádanou Marcelem osobně, abych si to prověřil na vlastní uši a oči. A musím konstatovat, že mi to vůbec neusnadnil. :-D Tvrdil např. že si myslí, že vakcína proti covidu je genocida řízená mocipány za účelem řízené regulace počtu obyvatel na planetě. Celkově co se týče geopolitických názorů, to bylo divoké.

Takže asi jako obvykle bych doporučil nebrat nic jako dogma, ale spíše jako inspiraci k tomu, aby člověk provedl vlastní pozorování a zkoumání a vybral to užitečné. Pořád si však myslím, že to co před lety napsal, hlavně o egu a o tom jak se projevuje je naprosto výborné. Hlavně pro introspekci.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Ostatní čeští autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti