húúú dúúú

Ostatní nazařazení

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Ondra » 01 čer 2012, 06:06

To mas pravdu, souhlasim.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: húúú dúúú

Příspěvekod marvin » 01 čer 2012, 07:30

mek onder píše:jinak má i svou lidskou přirozenost a tím i možnost stát se neviditelným,splynout s davem.. :-)


mluvíš o sobě?! :D :D
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod mek onder » 01 čer 2012, 16:25

...nějaké už jsem potkal a měl možnost je chvíli pozorovat :) ..,tak se jim hluboce klaním ;) ...
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod mek onder » 01 čer 2012, 17:50

marvin píše:
mluvíš o sobě?! :D :D



Pokud máš zájem tak ti můžu marvine domluvit účast na obědu s takovým "obyčejným"človíčkem.. ;) ale je to jen krátký čas,máme dost práce :)

Zatím to vypadá na 13.6.středa 12hodina v Ov ;)

Ať se daří :)

Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

FTX

Re: húúú dúúú

Příspěvekod FTX » 03 čer 2012, 17:41

jinak má i svou lidskou přirozenost a tím i možnost stát se neviditelným,splynout s davem.. :-)

Podle K.Minaříka by měl být tento stav symbolizován kartou "Visatec" a ne 0. kartou "Blázen".

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: húúú dúúú

Příspěvekod marvin » 03 čer 2012, 18:41

mek onder píše:Zatím to vypadá na 13.6.středa 12hodina v Ov ;)


to jsem v práci, musel bych si vzít volno. neříkám, že je to vyloučeno:) možná se domluvíme, ale měl bys mě tam asi celý den :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Anubis » 03 čer 2012, 22:16

FTX píše:Podle K.Minaříka by měl být tento stav symbolizován kartou "Visatec" a ne 0. kartou "Blázen".

Ze které knihy to prosím tě máš? Něco mi říká, že jsem to četl, ale Minařík psal o Tarotu málo. Vůbec nevím, kde to mám hledat.

FTX

Re: húúú dúúú

Příspěvekod FTX » 04 čer 2012, 09:44

Anubis píše:Ze které knihy to prosím tě máš? Něco mi říká, že jsem to četl, ale Minařík psal o Tarotu málo. Vůbec nevím, kde to mám hledat.

Bohužel už si nevzpomenu.

Mám poznamenáno, že jsem určitě přečetl tohle, Přímá  stezka sv 9; Beseda Bohů; Světlo géniů; Spása.
Už jsem tady psal, že se mi texty tohoto autora přežraly. Spousta jeho textů je určitě inspirující.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Anubis » 04 čer 2012, 09:51

FTX píše:... Už jsem tady psal, že se mi texty tohoto autora přežraly...

No, jestlis přečetl Besedu bohů, tak se ani nedivím. Do dneška neumím určit, jestli je ta kniha tak špatně napsaná nebo jen těžká na pochopení. Já jsem ji vždy po pár stranách odložil a docela mě to iritovalo, protože jsem nebyl zvyklý u knih ztrácet pozornost.

FTX

Re: húúú dúúú

Příspěvekod FTX » 04 čer 2012, 10:34

Anubis píše:
No, jestlis přečetl Besedu bohů, tak se ani nedivím. Do dneška neumím určit, jestli je ta kniha tak špatně napsaná nebo jen těžká na pochopení. Já jsem ji vždy po pár stranách odložil a docela mě to iritovalo, protože jsem nebyl zvyklý u knih ztrácet pozornost.

Zejména mě dostaly Minaříkovi výroky, že jediným smyslem života je spáchat sebevraždu a to ne fyzickou, ale duchovní. Popisoval velmi podrobně, jak rozložit duši a ducha aby přestal existovat s tím, že tělo se rozpadne jako poslední. Psal o tom, že spáchat fyzickou sebevraždu nemá smysl, neboť dojde k novému zažehnutí vědomí v další inkarnaci.

Byly tam i jiné perly, třeba, že posláním mystika je bojovat proti magii.

Tohle bylo trochu moc i na mě. Mistr Arion alespoň psal o volbě mezi svatostí a dokonalostí. Zajímavé by bylo, jestli se nakonec rozhodl pro svatost.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Anubis » 04 čer 2012, 10:53

FTX píše:...

Já s ním nemám problém. Duchovní sebevražda je zajímavá, ale nemůže ji udělat každý - v tom je to kouzlo, stejné je to se záchvatem kundaliní šakti. On popisoval některé věci dramaticky, ale taky krkolomě. Když jsem znal už větší část jeho díla, tak jsem mu začal víc rozumět.

Vím přesně, kterou magii má na mysli a vím o těch, kteří proti ní bojují. Víc o tom nemůžu mluvit, protože je to osobní.

Přímá stezka píše:
Avšak k cíli vysoké magie většina novodobých magiků nepřihlíží. Často jim těch několik schopností, které poskytuje první stupeň, stačí k tomu, aby vyplnili požadavky vlastního tělesného bytí a světských zřetelů. Nebo jim stačí teoretické vzdělání v magii, jímž také mohou získat popularitu nebo výdělek. Vyšší stupeň, který požaduje oběti, je ztracen, neznám. A tak magie jako nauka, kterou je nutno postavit stejně vysoko jako tzv. vyšší jógy, ztratila své původní poslání a ustoupila spekulativní snaze ctižádostivých lidí.

FTX

Re: húúú dúúú

Příspěvekod FTX » 04 čer 2012, 19:58

Anubis píše:...

S tím musím souhlasit. Pravý smysl BKOZ bych si tipnul nasměrovat adepta k vyšším metám.

Jakmile adept přestane usilovat o znovusjednocení s Bohem, tak dojde k rozkladu celé soustavy cílů, podlomení pilířů morálky a etiky a nakonec k totálnímu úpadku a zneužití všech sil k sobeckým účelům. Magie bez mystiky vede s železnou jistotou na scestí.

BTW: hoodoo je přesně ta forma "magie", která manipulací sil umožní uspokojit nejnižší touhy a zatarasit si cestu k vyšším cílům.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Jana » 13 čer 2012, 12:51

Minařík v Přímé stezce píše:
Není třeba obávat se nebezpečí,že vytvářením nezávislosti na nižších pocitových reakcích ztratíte rozum.Zmírají -li smysly,neznamená to ještě,že s nimi zmírá princip úsudku.......

Toto podle mne symbolizuje viselec,blázen,0

Také píše:Když se smysly usmrtí,počnete vidět z jiného hlediska.Spatříte,že celé stvoření je klam.A tak přestanete toužit po pozemských věcech.Když tento stav uzraje,je usmrcena celá nižší bytost....

V tomto stavu vstupujeme do duchovního světa,kde blázen vtupuje do neznáma.

Dále Minařík píše:Jakmile je dosaženo tohoto stavu,nelze se již zastavit,nebot´spatříme jiný svět,svět jemnější a neviditelný,ve kterém již instinktivně,podle zkušenosti z předešlého světa,tušíme tentýž podvod.Proto se chopíme další práce,vedoucí k rozluštění všech problémů.Touto prací je koncentrace.....

Tady se prací a soustředěním zrodí dokonalý okultista,1,vládce,bohočlověk

Kdo těmito stavy neprošel,může to chápat jen intuitivně.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Anubis » 13 čer 2012, 13:45

Jana píše:... Kdo těmito stavy neprošel,může to chápat jen intuitivně.

Jedna věc je projít si stavy a druhá porozumět symbolice karet a dát to vše dohromady. Pořád jsem nenašel, že by někde psal výklad nebo analogie jakýchkoliv karet z tarotu. Všechny poznámky mezi citacemi jsou tedy tvoje interpretace, chápu to dobře?

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: húúú dúúú

Příspěvekod Jana » 14 čer 2012, 12:33

Anubisi, je to moje interpretace.


Zpět na “Ostatní zahraniční autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti