Carlos Castaneda?

Ostatní nazařazení

Moderátor: Cagliostro

novacik j
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2013, 13:09
pohlaví:

Carlos Castaneda?

Příspěvekod novacik j » 14 led 2013, 17:42

Bardonova introspekce sa podoba s carlosovou rekapitulaciou, bardon pocita 4 zivli a akasu a carlos rozlisuje 4 zakladne mistrovstvi, a to mistrovstvi zameru, mistrovsvti vedomi, mistrovstvi patracstvy a mistrovstvi sneni.

Na jednom fore jedno dievca robila chaneling s bohom a spytala sa ho na carlosa, boh odvetil ze on si zvolil dalsiu existenciu bez osudu a boh mu vyhovel, docasne.

Som velmi poteseny tym ze sa tu schadzaju adepti magie, nieco ako harry potter a tak.
Zacinam s treningom, zatial si to citam dookola, prve tri casti a teoriu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Milda » 14 bře 2013, 01:43

novacik j píše:Bardonova introspekce sa podoba s carlosovou rekapitulaciou, bardon pocita 4 zivli a akasu a carlos rozlisuje 4 zakladne mistrovstvi, a to mistrovstvi zameru, mistrovsvti vedomi, mistrovstvi patracstvy a mistrovstvi sneni.

Na jednom fore jedno dievca robila chaneling s bohom a spytala sa ho na carlosa, boh odvetil ze on si zvolil dalsiu existenciu bez osudu a boh mu vyhovel, docasne.

Som velmi poteseny tym ze sa tu schadzaju adepti magie, nieco ako harry potter a tak.
Zacinam s treningom, zatial si to citam dookola, prve tri casti a teoriu.

Diky.
Fakt jsem se pobavil.
Jsem zvedavy na reakci mistnich Henry Plotru.
:-D :-D :-D ;-)
Me buh poslal email s tim samym textem co te holce chanelingem.
To je fakt zajimava shoda.
Musime to v Bradavicich jeste promeditovat s Brumbalem.
:-D

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Firzen » 14 bře 2013, 16:12

Milda píše:
novacik j píše:Bardonova introspekce sa podoba s carlosovou rekapitulaciou, bardon pocita 4 zivli a akasu a carlos rozlisuje 4 zakladne mistrovstvi, a to mistrovstvi zameru, mistrovsvti vedomi, mistrovstvi patracstvy a mistrovstvi sneni.

Na jednom fore jedno dievca robila chaneling s bohom a spytala sa ho na carlosa, boh odvetil ze on si zvolil dalsiu existenciu bez osudu a boh mu vyhovel, docasne.

Som velmi poteseny tym ze sa tu schadzaju adepti magie, nieco ako harry potter a tak.
Zacinam s treningom, zatial si to citam dookola, prve tri casti a teoriu.

Diky.
Fakt jsem se pobavil.
Jsem zvedavy na reakci mistnich Henry Plotru.
:-D :-D :-D ;-)
Me buh poslal email s tim samym textem co te holce chanelingem.
To je fakt zajimava shoda.
Musime to v Bradavicich jeste promeditovat s Brumbalem.
:-D

Nevím, jak ty, ale já JSEM Harry Potter :!:

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Tomáš » 14 bře 2013, 17:52

Milí Mildo. Je mi tě opravdu velice líto. Taková to nízká zábava na takovémto fóru, zvláště když to tento člověk myslí nejspíše vážně, je více než politování hodný čin. Pokud oplíváš moudrostí a "jsi pln každé positivní emoce", tak jak můžeš napsat takovýto příspěvek. Myslím, že se mnoho lidi dostalo k magii a opravdovému poznání přes pohádky a podobné věci (včetně mě). Kdo ti dal právo udělat si tak nízkou a ponižující srandu z tohoto příspěvku? Bůh to rozhodně nebyl. Spíš promluvilo tvoje "ego", které by si ovšem měl mít, jako opravdový zasvěcenec, naprosto pod kontrolou.

Očekávám, že si budeš opět nalhávat a tento příspěvek tvrdě zasypávat otázkami jako moderní Sokratés. Nebudu ti na to odpovídat.Už jsem se jednou rozhodl, že na některé tvé příspěvky nebudu reagovat, ale toto je vážně naprosto mimo moje hranice tolerance.

A teď k samotnému tématu.

Jsem na pochybách, jestli to děvče nemluvilo spíš s nějakou jinou entitou, než s Bohem. U médií (pokud je médiem) mnohdy ani samotné médium vlastně neví co vlastně k onomu médiu hovoří (viz. vyvolávání duchů zemřelých). Takže by tato informace mohla být dost pravděpodobně lživá.

Co se Carlose Castaneda týče, tak musím říct, že jsem o něm zatím neslyšel a ani jsem nic nečetl. Nemáš od něj nějakou e-knihu? :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Andrea » 14 bře 2013, 19:32

Tripař píše:Co se Carlose Castaneda týče, tak musím říct, že jsem o něm zatím neslyšel a ani jsem nic nečetl. Nemáš od něj nějakou e-knihu? :-)



Já četla hodně jeho knih, některé už před delší dobou. Všechny jsem měla půjčené z knihovny. Nejsem mág, ale stejně jako zakladatel tématu vidím v knihách CC hodně podobností (i tady na fóru by se našla témata, o kterých tam CC píše, jen možná s jiným "názvoslovím").

Na CC je na netu hodně názorů.... asi převládá ten, že je to podvodník, ale myslím, že stojí za to, knihy přečíst a udělat si vlastní názor. Jeho Mistr byl Indián Juan Matus z kmene Yaqui v Mexiku. (CC je antropolog a dostal šanci na studium v terénu s tímto šamanem, tak do toho šel. Je fakt, že toto studium dle všeho zahrnovalo i "práci" s halucinogenními rostlinami, ale to ať vás neodradí ;) ).

První kniha CC je Učení dona Juana, tak tou je asi dobré začít.
Já mám momentálně u sebe knihu Čtenáři nekonečna, kterou napsal Castaneda 30 let po vydání Učení dona Juana. Ještě jsem se k ní nedostala, ale myslím, že bude zajímavá.

Jinak zrovna knihy CC jsou u mě tím důvodem, proč bych se do žádné magie raději ani nepouštěla. S mojí "mentalitou" se mi to zdá jako dost nebezpečná záležitost.


...a ještě něco k zamyšlení. Don Juan Castenadu uváděl do "druhé pozornosti" plácnutím po zádech. Napadlo mě, jestli z toho třeba nevzniklo plácání dětí přes zadek, když zlobí.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Andrea » 14 bře 2013, 19:50

a koukám, že něco jde najít i na ulozto.cz (upravenou knihu Magické pohyby např.) - tu jsem ještě nečetla, ale dle předmluvy to je praktická příručka ke cvičení

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Milda » 14 bře 2013, 20:28

Tripař píše:Milí Mildo. Je mi tě opravdu velice líto. Taková to nízká zábava na takovémto fóru, zvláště když to tento člověk myslí nejspíše vážně, je více než politování hodný čin. Pokud oplíváš moudrostí a "jsi pln každé positivní emoce", tak jak můžeš napsat takovýto příspěvek. Myslím, že se mnoho lidi dostalo k magii a opravdovému poznání přes pohádky a podobné věci (včetně mě). Kdo ti dal právo udělat si tak nízkou a ponižující srandu z tohoto příspěvku? Bůh to rozhodně nebyl. Spíš promluvilo tvoje "ego", které by si ovšem měl mít, jako opravdový zasvěcenec, naprosto pod kontrolou.

Pravo delat si srandu mi dal Buh Srandy jako kazdemu.
I kdyz z tve gramatiky si srandu nikdy nedelam :-) Sorry.
Po precteni predmetneho veseleho prispevku jsem se vazne vyborne pobavil a podekoval.
Pokud to pisatel nemyslel jako zert, pak se divim, ze jste nikdo na jeho prispevek 2 mesice nereagovali!
Pokud to pisatel myslel vazne, pak by mel Branu zatim jeste odlozit.
Dle slohu a gramatiky i obsahu usuzuji, ze pisatel je dite a Brana neni pro deti.
NEBO SNAD JE BRANA KNIHA VHODNA A URCENA PRO DETI A ZACATECNIKY???

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Milda » 14 bře 2013, 20:47

Firzen píše:Nevím, jak ty, ale já JSEM Harry Potter :!:

A tak toho jsem se bal. :-D :-D :-D
Sorry ja to nevedel.
Harry, jsi tu sam nebo je tu jeste jiny Harry nebo Hermiona nebo Ron?
A Harry, kdy jsi prisel na to, ze jsi Harry?
Ted nekdy posledni dobou?
Nebo jsi na to prisel uz pred tou slavnou spisovatelkou?
Ja myslel, ze te vymyslela ona v pohadce pro sve male deti.
Tak ona to neni pohadka?
On je to vlastne zivotopisny roman ze soucasnosti s mirnou nadsazkou!
Ja nikdy te zenske neveril, ze by mela tak bujnou fantazii.
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Andrea » 15 bře 2013, 09:35

Milda píše:
Tripař píše:Dle slohu a gramatiky i obsahu usuzuji, ze pisatel je dite a Brana neni pro deti.
NEBO SNAD JE BRANA KNIHA VHODNA A URCENA PRO DETI A ZACATECNIKY???


Tak nějak skrytě doufám, a myslím, že to bylo popsáno i v Bráně hned na začátku, že

Prozřetelnost, z jejíž vůle toto dílo vzniklo, se jistě postará i o to, aby se dostalo do rukou všech těch, kteří nejvíce touží po práci na vlastním duchovním vzestupu dle nejspolehlivějších metod. Dějiny mohou směle zaznamenat, že co svět světem stojí je to poprvé, kdy se tak dokonalé dílo stává každému zájemci snadno přístupným.

a

Kdo se snad domnívá, že v tomto díle nalezne snůšku receptů, pomocí jichž dospěje snadno, to jest bez jakékoliv námahy ke cti a slávě, moci a bohatství, nebo kdo očekává, že se dozví, jak by mohl zničit své nepřátele, tomu budiž hned na počátku řečeno, že bude trpce zklamán a že bez jakéhokoliv dalšího zájmu tuto knihu odloží.

...prostě si myslím, že kdo to nemyslí vážně, tak neprojde ani přes první kapitolu.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Michal » 15 bře 2013, 13:12

Jejda a kdo je začátečník? :) Do března 2012 bych jen těžko uvěřil tomu, že existuje nějaká boží prozřetelnost. O téhle knize vím od 12.7.2012, četl jsem ji možná až pár měsíců poté. Prakticky cvičím od začátku roku. Můžu, můžu? :))

Nenapadá mě, proč by měla být překážka, že CC zkoušel halucinogenní rostliny. Halucinogeny poskytují jiný náhled na realitu. A jejich vliv je možné si i vsugerovat. Já jsem osobně zkošuel i ayahuascu, asi to nebylo jako v Peru, ale rozhodně si už dokážu představit, jak fungují takoví Borgové ve Star Treku :)

Andrea píše:

Co myslíš tou "mentalitou"? Zatím jsem nezjistil, co by mělo větší smysl v životě dělat, než právě zabývat se mystikou. Nezkusil jsem všechno, ale tímhle směrem se lze zlepšovat do nekonečna.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod marvin » 15 bře 2013, 13:22

s7yrfoam píše:rozhodně si už dokážu představit, jak fungují takoví Borgové ve Star Treku


když už je tohle tema takovy propadak ( doufam ze jsem se nikoho nedotknul! - jinak se omlouvam), ale nemohu si nedovolit poznamenat jako dlouhověk kovaný trekies:

NIKDO SI NEDOKÁŽE PŘEDSTAVIT JAK FUNGUJÍ BORGOVÉ!!!

dost jsem jim fandil, nejvíc mě uchvátila Alice Krige jako Borgs Queen, tiskl jsem ji na plakáty atd atd.. dost jsem tomu v pubertě propadl: )) ) ) )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Cagliostro » 15 bře 2013, 13:25

marvin píše:
dost jsem jim fandil, nejvíc mě uchvátila Alice Krige jako Borgs Queen, tiskl jsem ji na plakáty atd atd.. dost jsem tomu v pubertě propadl: )) ) ) )


Marvine, promiň, ale

zlatej J.R. z Dallasu
:mrgreen:
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod marvin » 15 bře 2013, 13:28

tohle vlákno asi zamknu - na druhou stranu se u toho dost bavím, což má rozhodně svůj smysl!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Andrea » 15 bře 2013, 14:45

Hele, ale to si Carlos Castaneda nezaslouží (zamknutí vlákna). Čím víc tu pročítám starý diskuze, tak si myslím, že CC má co říct.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Carlos Castaneda?

Příspěvekod Andrea » 15 bře 2013, 14:58

s7yrfoam píše:Jejda a kdo je začátečník? :) Do března 2012 bych jen těžko uvěřil tomu, že existuje nějaká boží prozřetelnost. O téhle knize vím od 12.7.2012, četl jsem ji možná až pár měsíců poté. Prakticky cvičím od začátku roku. Můžu, můžu? :))

Nenapadá mě, proč by měla být překážka, že CC zkoušel halucinogenní rostliny. Halucinogeny poskytují jiný náhled na realitu. A jejich vliv je možné si i vsugerovat. Já jsem osobně zkošuel i ayahuascu, asi to nebylo jako v Peru, ale rozhodně si už dokážu představit, jak fungují takoví Borgové ve Star Treku :)

Andrea píše:

Co myslíš tou "mentalitou"? Zatím jsem nezjistil, co by mělo větší smysl v životě dělat, než právě zabývat se mystikou. Nezkusil jsem všechno, ale tímhle směrem se lze zlepšovat do nekonečna.


Nedávno jsem tady někde narazila na diskuzi o šamanech --> halucinogenních rostlinách a nebylo to tu moc přijato, proto jsem tam rovnou napsala to upozornění.


Zpět na “Ostatní zahraniční autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti