Nikola Tesla

Ostatní nazařazení

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Nikola Tesla

Příspěvekod Andrea » 02 bře 2013, 10:57

Zajímavé čtení - život Nikoly Tesly, vynálezce.
http://vodasvetla.cz/1-Text/Nikola-Tesl ... _1kap.html

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 02 bře 2013, 14:57

Nikola Tesla byl velmi zajímavý. Přišel na lidskou podstatu aniž by si uvědomil, že je to právě ona, kterou se pokouší uplatnit ve vnějším světě. Teslovy vlny jsou základem každé lidské bytosti, každé myšlenky. Sranda je, že naprosté minimum fyziků byste přesvědčili o tom, že existují.

O více fyzikálním vysvětlení reality a existenci mentálního působení na zdraví člověka se pokouší můj mentor - http://kabartus.webnode.cz/

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Andrea » 02 bře 2013, 15:38

s7yrfoam píše:Nikola Tesla byl velmi zajímavý. Přišel na lidskou podstatu aniž by si uvědomil, že je to právě ona, kterou se pokouší uplatnit ve vnějším světě. Teslovy vlny jsou základem každé lidské bytosti, každé myšlenky


Souhlasím. Pěkně napsáno.

Ještě mě zaujalo toto:

Jednou jsem narazil na román s názvem "Aoafi" (syn Aba), srbský překlad dobře známého maďarského spisovatele Josiky. Jeho práce nějak probudila mé spící síly vůle já se začal cvičit v sebeovládání. Nejdříve mé rozhodnutí roztálo jako dubnový sníh, ale po čase jsem překonal své slabosti a cítil dosud nepoznanou radost z toho, že dělám, co jsem si předsevzal.

Uměl by ten román Aoafi někdo najít?

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 03 bře 2013, 03:52

Moje googlovací schopnosti nejsou zřejmě dostatečně dobré, tak jsem to nenašel. Slyšel jsem ale o archivu jeho oskenovaných prací. Jestli tě to zajímá nějak víc a nebojíš se semtam nějaké té matematiky.

Ale podle toho, co tam dále píše to zní, že šel velmi ohnivou cestou.

"Překonal jsem svou vášeň a jenom jsem litoval, že nebyla stokrát silnější. Nejenže jsem nad ní zvítězil, ale vytrhl jsem ji ze svého srdce tak, že tam nezbyla ani stopa po touze."

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 03 bře 2013, 10:59

Tohle už je na pomezí mezi technikou a magií:
Když mě napadne myšlenka, okamžitě začnu s budováním v mých představách. Měním konstrukci, provádím různá vylepšení a spouštím své zařízení v mé mysli. Pro mě je absolutně nepodstatné, zda spouštím turbínu jen v mysli nebo ji zkouším ve své dílně. Dokonce si všimnu, jestli je v nerovnováze. V tom vůbec není rozdíl; výsledky jsou stejné. Tímto způsobem jsem schopen rychle vyvinout a zdokonalit koncepci, aniž bych se čehokoli dotknul.

Takhle se dá konstruovat skoro cokolit. Jenže dnešní shon a tlak na větší a větší pracovní nasazení podobný meditativní přístup dokonale potlačují.

Honíme se stále rychleji a přitom výsledky tomu neodpovídají. Paradoxně za socíku se nepracovalo tak intenzivně a také to fungovalo. Pracovalo se podle hesla: "My předstíráme, že pracujeme a zaměstnavatel předstírá, že nás platí." Paradoxně tento absurdní stav mohl vést k větší kreativitě.

Tím se ovšem nezastávám lenochů, kteří se chtějí flákat a hledají jakoukoliv příležitost jak něco ošidit.

A ještě poznámka - v jemnohmotném světě tj. třeba v představách hrubohmotná fyzika není povinná. Proto autorům či spíše zoufalcům fungují v představách i různá perpetua mobile, které na zemi stvořit nelze a pak tím plní všemožné konspirační weby.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod marvin » 03 bře 2013, 20:49

s7yrfoam píše:"Překonal jsem svou vášeň a jenom jsem litoval, že nebyla stokrát silnější. Nejenže jsem nad ní zvítězil, ale vytrhl jsem ji ze svého srdce tak, že tam nezbyla ani stopa po touze."


jo, tak přesně tuhle frázi jsem si poznamenal a zapamatoval, když jsem ho četl. fakt velmi silné
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 13 bře 2013, 15:11

Teď jsem si vzpomněl na novodobého Teslu, profesor Kostantin Meyl. Možná nejzajímavější vědec současnosti.

V následujícím videu ukazuje bezdrátový přenos energie ne pomocí Hertzových, ale Teslových podélných vln.
http://www.youtube.com/watch?v=VuJPz88jUbM

A jedna moje oblíbená dramatizace jeho života :)
http://youtu.be/V-WkUKP1l3c

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Milda » 13 bře 2013, 18:58

marvin píše:
s7yrfoam píše:"Překonal jsem svou vášeň a jenom jsem litoval, že nebyla stokrát silnější. Nejenže jsem nad ní zvítězil, ale vytrhl jsem ji ze svého srdce tak, že tam nezbyla ani stopa po touze."


jo, tak přesně tuhle frázi jsem si poznamenal a zapamatoval, když jsem ho četl. fakt velmi silné


Take jsem to cetl.
Ovsem to vytrzeni ze srdce nebylo potlaceni jeho gamblerske vasne, ale uplne poznani a tim i prekonani a odvrhnuti jeho vasne.
Jeho inteligentni matka mu dala dalsi penize kdyz prisel, ze vsechno prohral a pak teprve doslo k prirozenemu prekonani vasne.
Pri potlaceni by se mu jeho vasen stale vracela a pachala by skody.

Je to obdobne jako pri potlacovani sexu.
Dokud sex nepoznas opravdu ze vsech stran az budes presycen, tak jakekoliv odmitani je neprirozene potlacovani a hrozi pozdejsim masivnim vybuchem. (viz knezi)

Teslova matka byla mimoradna zena.


Zpět na “Ostatní zahraniční autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host