Nikola Tesla - udělátko na čerpání energie pomocí Teslovy cívky

Ostatní nazařazení

Moderátor: Cagliostro

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 29 bře 2013, 23:51

Ankhur píše:Příteli, pro každou inspiraci je potřeba být otevřen novým pohledům a věcem.
Nejde tu o Teslův tranformátor jako takový, ale o souvztažnost, kterou jsem Ti naznačil a kterou jsi v mém textu přehlédnul.
Znalosti které máme nás často omezují, protože jako takové nejsou neměnné. Příliš mnoho znalostí může být na škodu, pokud Tě posilují ve víře, že něco opravdu víš a znáš. Šílené omezení...
Pokora je vždy na místě.
Nechme to spát - nepřišel jsem Ti něco dokazovat a výřit Tvé myšlenky...

Milý Ankhure,

bohužel my technici musíme dělat věci, které fungují. Kdyby jsi mi to tvoje zařízení předvedl a já ti našel v úvaze chybu, tak bych tě obral o iluze.
Stále tu existuje teoretická možnost, že ti to funguje a z ní se můžeš radovat.

BTW, slyšel jsi někdy slovní spojení "jalový výkon"? (to je odborný termín)

Neboj, kýho výra nevýříš.
Přílohy
ac_tc_schema.gif
ac_tc_schema.gif (1.62 KiB) Zobrazeno 3067 x

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Milda » 30 bře 2013, 10:59

Cemu tu rikate Hertzova vlna a cemu Teslova vlna.

Toto rozliseni neznam.
Myslim, ze Tesla pracoval s pulzy obdelnikovych vln.
V prirode neexistuje obdelnikova vlna, ale vzdy jde o priblizeni se pulzu.
Tento pulz lze Fourierovym rozkladem prevest na soucet sinusovych vln ruznych amplitud a frekvenci.
K zakladni frekvenci pak nalezneme i radu vyssich harmonickych frekvenci.

Opravdu je treba mit k mereni pulzu jinou techniku nez zakladni meraky pro DC nebo AC.
Staci aby byl signal trochu nesinusovy a uz nenameris nic kloudneho.

Rad bych videl nejake zarizeni v chodu. :-)

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 30 bře 2013, 18:26

Milda píše:Rad bych videl nejake zarizeni v chodu. :-)
Nejsi sám ;).

Ona statická elektřina ve vzduchu skutečně je a nemá to až tak mnoho společného s frekvencí Teslova transformátoru ani jejím frekvenčním rozkladem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1%C5%AFv_ohe%C5%88 Teslův transformátor (TT) slouží jen pro jonizaci vzduchu v kanálu výboje. Sám energii nebude rekuperovat - to by byla chyba měření.

Distribuovaná kapacita vzduchu způsobí jev podobný tomu, jakoby se energie "doplňovala".

Jen mám takovou obavu, že mnoho energie ze vzduchu nestáhneš. A nebo dopadneš tak, že budeš hrabat 14m do země pro zemnící tyče a stavět vysokou věž :)).
A i když něco málo stáhneš, tak je to dost náročný problém upravit krátké pulzy vysokého napětí do nějaké rozumné tj. využitelné podoby.

Jediné, co by se tak dalo udělat je připojit spodní konec TT přes kondenzátor na zem. VF napětí TT přes kondenzátor projde a stažený náboj zůstane na jeho svorkách. Ten kond (ne)chci vidět :shock: bude dost velkej.

Pokud by někdo bydlel na kopci, tak by mohl postahat energie více, zejména před bouřkou. A až by si vykoledoval zásah bleskem (za bouřky téměř jistý), tak by se mu zařízení usmažilo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 05 dub 2013, 13:33

Milda píše:Cemu tu rikate Hertzova vlna a cemu Teslova vlna.


Hertzova vlna je vlna příčná. Myslím že to není potřeba moc rozvádět.

Teslova vlna je vlna podélná, její magnetická složka se pohybuje dopředu/dozadu - ve směru šíření a její elektrická složka tvoří spirálu, vytváří vír. Jinak jde v podstatě od stojaté vlnění. V principu je to Hertzova vlna pohybující se po spirálové trajektorii. Toho se dostahuje spirálovou cívkou, viz třeba http://pesn.com/2011/04/29/9501818_Tesla_Coils_for_Dummies/. Nevím do jaké míry je možné tímto principem získávat elektrickou energii, ale zařízení využívající Teslových vln sestrojit a demonstrovat lze.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Charon » 08 dub 2013, 20:05

Ankhur píše:
Princip je v kombinaci magnetického a elektrického pole - podle šíření vln.
Pokud by tyto pole dokázaly existovat samostatně, můžeš je kombinovat. Jinak se vždy jedná o modulaci elektromagnetického pole.

Pro každé to pole běží ty vlny jinak -> což Tesla věděl a proto sestrojil svojí dvojitou cívku v podobě spirály na plocho.
Dvojitou cívku sestrojil proto, protože zjistil její větší účinnost. Jak může existovat vlna elektrického pole a vlna magnetického pole samostatně?

Pokud se do spravných míst dají kondenzátory a cívka(y), tak se toho při uzemnění (nebo jiném napojení na prostor - potenciál prostředí) dá využít. Začít vyvolávat výkyvy - a dostaneme se opět k resonanci...
Výkyvy a rezonance je dost podstatný rozdíl, rezonance čeho a k čemu?

Přečti si pořádně patenty, je v nich spousta informací a hlavně popis principu fungování. Tyhle spekulace fakt ne.

Zkus si projít odkazy z tohoto fora: http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=70&t=478
A třeba tohle: http://www.free-energy-info.co.uk/TeslaPatents.html
Moje odpovědi jsou červeně,

Charon

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Charon » 09 dub 2013, 04:54

Ankhur píše:Charone,

...

Nechť každý má svůj názor.


Respektuji, že každý má svůj názor, pokud ovšem definuješ vlastní terminologii, je potřeba ji vysvětlit.

Charon

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 14 dub 2013, 12:03

Charon píše:....

Trochu mě překvapila ta reakce, kterou můj původní příspěvek vyvolal.
Asi bude lepší se takových příspěvků (z mé strany) pro příště úplně zdržet. Jak říká Marvin, čas asi ještě nepřišel.

Nepíšu sem proto, abych něco někomu nebo sobě dokazoval. Chtěl jsem se jen podělit a své poznatky.

Nejsem vědec nebo elektro inženýr, avšak z vlastních praktických pokusů vím, že ty věci fungují. Buď se dá velké množství vstupní energie ušetřit a nebo přmo získávat.

Tesla byl velikán a génius - lidstvo jeho vynálezy pořádně asi teprve docení v budoucnu.
Tím tohle téma z mé strany uzavírám. Budu respektovat 4. sloup.


Diskuse se trochu zvrhla a proto ji zamykám a odděluji od původního přispěvku o Teslovi.

V technice nelze takto pracovat, že něco někam přidám a neříci co a kam. Podle mě skoro 100% návodů na volnou energii poletujících po internetu jsou hoaxy, které možná vyvolávají méně známé fyzikální jevy, které klamou měřící přístroje a nebo jsou to čistočisté podvody jako tohle video:


Pak jsou technici obviňováni z nevstřícnosti k "vynálezcům", kteří už by dávno vyřešili energetickou krizi nebýt zlých korporací a tupých a hloupých elektroinženýrů, které jim brání projevit genialitu.


PS: Každopádně na každém šprochu pravdy trochu - viz video. Kdybych měl závit ze supravodiče, tak by v něm obíhala elektřina i několik let. Ale jakmile bych odebral energii - tzn. výkon, tak by obíhat přestala.

PS2: Ankure, seš si doopravdy jistý, že ti to "něco" funguje tak jak si myslíš? Že jsi skutečně měřil správně? (A to si srovnej sám se sebou. Já už jsem udělal chybných měření v praxi docela dost.) Na jednu stranu je znalost techniky omezením (uvažuješ v zaběhlých kolejích), ale na druhou její neznalost může být ještě horší a vést k chybným závěrům.


Zpět na “Ostatní zahraniční autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti