Nikola Tesla - udělátko na čerpání energie pomocí Teslovy cívky

Ostatní nazařazení

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Milda » 22 bře 2013, 10:58

Ankhur píše:
s7yrfoam píše:Teď jsem si vzpomněl na novodobého Teslu, profesor Kostantin Meyl. Možná nejzajímavější vědec současnosti.


Těch pokračovatelů je jistě víc - třeba Don Smith (dnes už nežije) a další. Hodně těch vynálezů je i dostupných v .pdf na patentovém úřádě v US.

Obecně lze říct, že je možné sestavit jednoduchý přístroj (je potřeba pár součástek), které z 12V baterie při zátěži kolem 1W generují kW nebo i GW na odběru.
Když do toho člověk pronikne, tak pochopí, že je to na jednoduchých principech co Tesla představil světu, tj. především resonanci cívek + čerpání a přenos enegie z prostoru (vyrovnání náhlého výkyvu potenciálu a jeho harmonizaci do stejné hladiny okolím) - to vše při napětí v řádu pár tisíců voltů, kdy se rychleji kumuluje a je tam větší potenciál.


Tak jednoduche to neni.
Ukaz mi alespon jeden fungujici pristroj tohoto typu.

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 22 bře 2013, 11:02

Milda píše:Tak jednoduche to neni. Ukaz mi alespon jeden fungujici pristroj tohoto typu.
Souhlas ;).

Ankhur píše:Obecně lze říct, že je možné sestavit jednoduchý přístroj (je potřeba pár součástek), které z 12V baterie při zátěži kolem 1W generují kW nebo i GW na odběru.
Když do toho člověk pronikne, tak pochopí, že je to na jednoduchých principech co Tesla představil světu, tj. především resonanci cívek + čerpání a přenos enegie z prostoru (vyrovnání náhlého výkyvu potenciálu a jeho harmonizaci do stejné hladiny okolím) - to vše při napětí v řádu pár tisíců voltů, kdy se rychleji kumuluje a je tam větší potenciál.

Nevím nevím. Připadá mi to, že moc čteš konspirační texty.

Zatím jsem neviděl ani jeden funkční návrh, co by nějakou energii skutečně vygeneroval. Tohoto námětu se chytla velká řada zlatokopů a prodává nefunkční řešení. Buď vydělávají přimo a nebo si tím zvyšují čtenost bulvárních okultních plátků.

V kabale se údajně podle Ariona dá vytvořit z ničeho něco, ale obávám se, že naše technika takto dosud nepokročila a hned tak nepokročí.

Největší problém podobných věcí je ten, že i kdybys tomu věnoval celý život, tak bys zapoměl na kultivaci svého nitra a tak by se to chovalo jako brzda duchovního růstu.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod marvin » 22 bře 2013, 11:05

osobně jsem si tyto generátory uzavřel - že ještě nepřišel jejich čas. jednu dobu jsem to hodně sledoval. zkoušeli jsme i něco postavit a psali si o tom s lidma, kt. o tom publikují a dělají rozhovory.. ale moc nám to nefungovalo. Osobně jsem přesvědčen, že tyhle stroje existují a nejsou tak složité, ale ještě tady z vyšších důvodů nemají být.. což neznamená, že bychom je neměli hledat.. ale zatím síla, kt. je drží pod pokličkou (ve fyzickém světě je to světská síla, ale věřím, že je zatím něco mnohem silnějšího) nedovoluje jejich nasazení..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 22 bře 2013, 11:57

marvin píše:osobně jsem si tyto generátory uzavřel ..

Problém dnešního světa není v nedostatku energií, ale v nadbytku sobectví a z něho plynoucí agresivity.

----
Zkoumal jsem co se skrývá za "jemnohmotnou" informaci u generátoru MEG:
Byl jsem úplně zavalen tímto " jsem lepší než ti ostatní, mám volnou energii".
http://hawelson.blog.cz/0702/meg-moje-zkusenosti

Když jsem se tohoto viru po několika hodinách zbavil, tak jsem pochopil, jak to funguje. Dostane se to do rezonance s egem a dotyčný už není schopen racionálně přiznat, že to nefunguje. A pak ten virus šíří dál :(.

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 22 bře 2013, 14:36

Ankhur píše:To máš jako s léčiteli...většina jich léčí za peníze a najdou se i tací, kteří to nedělají pro peníze.
Já osobně bych všechno do jednoho pytle neházel.

Do jednoho pytle rozhodně neházím. Bohužel zatím výslednice chování celé společnosti jde jistým směrem a těch několik málo lidí na tom nic nezmění.

W.Mistelle napsal, že došlo ke kolektivnímu selhání lidstva. Myslel to tak, že každý nový objev jde primárně do zbrojního průmyslu.

Paul Brunton píše:,,Cesta k záchraně civilizace je nám stále ještě otevřená. Situace je napjatá; mohla by se stát vážnou; mohla by dokonce I skončit v úplné katastrofě, které se tak mnozí bojí – nikdy však neskončí zmařením božského plánu. To není možné. Můžeme prohrát tuto světovou bitvu, síly zničení mohou spálit vše, co vidíme kolem sebe. Lidstvo samo může zahynout v naprostém zničení, lidský život se však vrátí, bude pokračovat a znovu si pomalu postaví své obydlí. Příště ale, pokořené a očištěné svým utrpením, bude stavět ušlechtileji.“

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 22 bře 2013, 17:05

To co vygeneroval Don Smith je podle mě v lepším případě produkt neznalosti, v tom horším úmysl. Sedni si do meditace a až se očistíš od denního chaosu tak se prej svého nitra, jestli chceš být klamán a nebo jestli doopravdy chceš hledat PRAVDU.

Ankhur píše:Na druhé straně se mi vybavuje citát Františka z Assisi: "Všechna temnota světa nemůže uhasit světlo jediné malé svíčky".

Jak to vnímám, lidstvo a kolektivní vědomí "těží" z každého jednotlivce - jeden jediný Buddha dokázal rozsvítit inspiraci a světlo poznání pro lidstvo na tisíce let.

Tomu nevěřím - odpovím písničkou: http://www.hutka.cz/new/mp32/du1nulvcq0.mp3
Text zde: http://www.hutka.cz/new/html/_texty/cirkevni_tatici.html

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 22 bře 2013, 21:11

Ankhur píše:Chápu, že každý může a má svůj pohled podle svých znalostí. Respektuji to.
Zkrátím to - mě zajímá praktický přínos Teslou objevených principů. Pokud něco prakticky funguje, pak mi jakákoliv diskuse o meditaci a PRAVDĚ přijde bezpředmětná. :idea:

A doopravdy ti to funguje? Pokud ano, tak gratuluji.

Moje znalosti elektrotechniky zase tak zanedbatelné nejsou, ale každopádně se vždy nechám poučit od zkušenějšího (pokud to nebude kachna). A někdy i kachna má v sobě špetku nějaké užitečné informace.

A mimochodem, u Teslova transformátoru jsem četl, že byla zkonstruována kopie ve velikosti 1/3. Vědci zjistili, že pro zopakování Teslových pokusů budou potřebovat minimálně takovou velikost věže jako byla ta původní. A to je jaksi těžko realizovatelné v domácích podmínkách.
http://www.tvfreak.cz/nikola-tesla-muz-ktery-zmenil-nase-zivoty/4487-7

Nejpoctivější je tady Marvin. Ten se alespoň pokusil něco udělat a zjistil, že to nechce fungovat.


Ankhur píše:Pro inspiraci: Myslíš, že meditace je jediný prostředek k pravdě? A co se stane až v meditaci nebudeš(me)? Proč ztrácíme, co jsme v ní získali? Jak můžeme ztratit pravdu, která je neustále dokonalá a všudypřítomná?

Musíš rozlišit, kdy se koncentruješ do svého nitra a kdy do vnějšího světa. Jinak si způsobíš zmatek ve vědomí. Meditace je obecně zklidnění a ztišení mysli. Bez něj se těžko vstupuje na mentální pláně.
Leda kdybys byl mistr a tvá mysl byla trvale vyprázdněná jak noční obloha. Ale to je úplně jiná liga.


Ankhur píše:Vše jedním jest a vše je propojené. Inspiraci k sebepoznání můžeme vidět a vnímat všude kolem sebe. Záleží jen na nás samotných, čím se necháme obohatit, jak moc se vzdáme lpění na jakékoliv formě a kde si nastavíme limity...

To sice ano, ale lepší je si být plně vědom duality, než žít v iluzi nerealizované jednoty.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Milda » 23 bře 2013, 00:05

Ankhure
muzu se prijet podivat na tve fungujici ower unity zarizeni?
Co to mas vyrobene?
Diky

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 23 bře 2013, 10:10

Ankhur píše:Já nejsem vědec a moc na nějaké doktríny nedám. Co jsem zjistil, tak velikost není podstatná. Důležité je frekvence, vyladění resonance - tohle s velikostí nepřímo souvisí (délka vlny). A pak je důležité "dobré spojení" s okolím - to může být třeba vhodně umístěné uzemnění.
Pokud Tesla udělal to co jsem předpokládal, tak se napíchnul na ionosféru jonizací vzduchu. A kdyby to udělali všichni tak ten náboj stáhnou a skončíme na zemi špatně, protože nás zhubí kosmické záření. Odkud tu energii doopravdy stahoval ale nevím.

Ty ostatní udělátka co jsem viděl šidí údaj multimetru. To bych uměl udělat také, že multimetr ukáže na výstupu větší součin napětí a proudu než na vstupu.


Ankhur píše:Musím? Nechme prosím mé hodnocení spát...
Lepší, horší - tohle vše jen o mysli...o iluzi, že nejsi dokonalý. V jednotě jsi pořád, neustále - pokud by jsi tam nebyl, nikdy by sis to nemohl uvědomit... Říká se: "Kdo umře než umře, neumře až umře."
Samozřejmě nemusíš vůbec nic. Celá BKOZ je z tohoto pohledu jen svazek zbytečně pošpiněného papíru. A můžeš si myslet, třeba, že jsi Prezident Zeměkoule. Mimochodem Kristus prý uměl chodit po vodě a z vody udělat víno. Taková maličkost pro tebe koukám nebude žádný problém :).

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 23 bře 2013, 16:01

Ankhur píše:Jak tomu rozumím já, tak je vše o rytmu. Možná právě proto Tesla přinesl střídavý proud oproti stejnosměrnému. Jeho další vynálezy korespondují s rytmem, frekvencí a energií okolí.
Pokud něco vychýlíš z rovnováhy, tak se větší celek postará o srovnání a harmonizaci - podobně jako kruhy na vodě. Stejne je to s eletřinou. S rytmem souvisí resonance, kterou tesla využíval právě u svého transformátoru, kdy frekvencí a malým přírůstkem energie udělá špičku a využiješ energii okolí. Pro pozemní nebo domácí generátor ionosféru nepotřebuješ.

Ten princip bych viděl podobně. Jen mám takovou obavu, jestli nemůžeš něco poškodit když si třeba odebereš 100W a když odebereš řádově MW. Ono jsem dospěl k závěru, že energie není volná a někdy můžeš napáchat nevědomým počinem nedozírné škody.

Mám technické vzdělání a mohu jen pohledem na schéma velice dobře odhadnout jak co funguje. Ani nepotřebuji to sestavit. Teslův transformátor je otevřený a tak alespoň teoreticky může přijímat energii z prostoru. Otázkou je jak. Další velice závažnou technickou překážkou je velikost napětí, které dosahuje desítek MV a součástky to prostě nevydrží.
A ještě upozorňuji na jeden problém. V okolí Teslova transformátoru dojde k extrémní jonizaci vzduchu a všechny dnešní přístroje mohou měřit naprosté kraviny, pokud nejsou speciálním způsobem stíněny.

Zařízení typu MEG je čistočistá hloupost - a mohu vysvětlit proč.

A také mám bohužel takové podezření, že většina podobných videí na internetu jsou čistočisté podvrhy.

Ankhur píše:Myslet si o mě každý může co chce - vlastně mě tisíc lidí vidí 1000x jinak. Pokud si potřebuješ dělat na druhé názor, pak asi jen zrcadlíš sebe a to co Ti chybí. Zamysli se nad tím. Proč mě tak skrz sebe vnímáš?

Já dokonalá osobnost nejsem (a nikdy nebudu) a přesto mohu být v jednotě...nemám se za něco víc, jen vnímám různé věci různě a nebojím se to otevřeně napsat. Jak s tím souvisí brána úplně nechápu. Je to mimořádná kniha, ale to přece není alfa nebo omega. V jiných životech jsi třeba byl zasvěcován v chrámu v Egyptě nebo jinak pronikal do tajů stvoření. Život/Stvořitel o nás dbá.

Víš, to že někdo něco umí není nutně o jeho dokonalosti - zajímá mě srdce otevřené životu a lásce. Co kdo umí, je pro mě druhotné. Pro mě je lepší jeden člověk, co skutečně žije, než 10 chodících po vodě.

Zatím si o tobě vůbec nic nemyslím a jen jsem diskutoval.

Mohu vysvětlit každou věc, co jsem napsal a je možné, že jsem vycházel z chybných předpokladů a nebo se zmýlil. Od toho ostatně každá diskuse je.

Co jsem dělal/dělala v minulých inkarnacích to vytahovat na světlo ve veřejné diskusi nebudu. Informace tohoto typu není většina lidí schopna ani strávit.

Dám sem jednu poznámku k zamyšlení - prakticky všichni co zde diskutujeme, patříme k té první ze dvou ras lidí co žijí na Zemi (W.M. ji nazývá Peršané). Tato rasa je mnohem vnímavější k duchovním věcem. A také poznamenávám, že rasa Peršanů je zodpovědná za celý vzestup a pád Atlantidy.

Tu druhou rasu duchovní problematika vůbec nezajímá.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 23 bře 2013, 18:30

Existuje vůbec nějaký způsob získávání elektrické energie (takové, kterou můžeme využít k pohánění strojů), který není nějakým způsobem negativní?

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 23 bře 2013, 21:41

A teď z trochu jiného soudku.

Existuje spousta výtvorů schopných lidí, které žádnou "volnou" energii neznámým způsobem nevytváří, ale přesto šetří energetické zdroje a to nezanedbatelným způsobem.

Třeba si představte žárovku, která by svítila 100 let v kuse. To není utopie ani kachna. Jedna taková skutečně dosud svítí. Dokud se výrobci žárovek nedohodli na kartelu a výrobci nezačali dostávat pokuty za kvalitní výrobek tak takové žárovky skutečně vznikaly. http://fyzmatik.pise.cz/1108-nejdele-svitici-zarovka-na-svete.html

V koncernu Dupont vymysleli a vyrobili dámské punčochy s vysokou trvanlivostí. Pak trvanlivost uměle snížili.

Podobně jsem kdysi četl o výrazném až trojnásobném zvýšení životnosti pily po ozáření čepele.

A také o výrazném zvýšení výnosů z pole pokud je použito měděné nářadí.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Když to shrnu, energie není nedostatek, jen se všude plýtvá. Plýtvat se přestane jen a pouze tehdy, když dojde ke krizi způsobené pohromou či válkou a je nedostatek všeho. Takhle se inteligentní rasa nechová.

Vymýšlení různých stroječků (ať už to možné je nebo ne) za této situace problém neřeší. Problém je v každém z nás. A to na úrovni ducha.

Jediné využití, kterého by bylo lidstvo při současném kolektivním nastavení schopno je samokráčející tank s laserovým dělem. Ten poslední Teslův vynález, který pravděpodobně stál u zrodu HAARP, tomu dává za pravdu.

---------------------------------------------------------------------------------------------

V takové Lybii a Sýrii už jsou obyvatelé mnohem blíže Bohu, protože o všechny či většinu vymožeností techniky přisli. A nic jiného jim už nezbývá než hledat v duchovní oblasti za trvalého strachu o vlastní život.

Záleží jen na kolektivním nastavení každého národa jak hluboko do nastávajícího marastu zapadne a kdy z něho zase vybředne pokud vůbec.

---------------------------------------------------------------------------------------------

A mám pocit, že lidé vůbec netuší jaká je moc živlů jako třeba vody a ohně. Stačila by jedna vlnka, která se přelije přes celou evropu a utopí nás jako myši.


---------------------------------------------------------------------------------------------
To: Ankhur
Mimochodem, to cos napsal nestačí na ověření, jestli ti to funguje nebo ne.
Udělat nějakou systematickou hrubou chybu při měření elektrických veličin se často podaří i daleko kvalifikovanějším osobám v oboru elektrotechniky.
Obyčejné měřáky měří haluze u nesinusových průběhů.

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 23 bře 2013, 23:28

Ankhur píše:Dovolím si ještě pár poznámek:
- Když se podíváš na generátor Lorda Kelvina nebo Wimhurst generátor, tak ukazují, jak "lze rovnovážný stav" jednoduše rozdělit na plus a minus. Možná velmi podnětný materiál k zamyšlení.
- Asi je dobré si uvědomit, že + a - v obvodu je vždy jen dohoda, rozdíl potenciálu. Potenciál se vždy srovnává, tak jako na vodě.
- I Země může být zdroj

Zajímavé to je.

Ale energetická bilance vytvoření páru nábojů a energetická bilance jejich sloučení je stejná až na znaménko. Takže z toho nic nedostaneš.

Pokud tedy ty náboje nevzniknou "samy" třeba třením Slunečního větru o ionosféru.

+ a - je dohoda, jako - byl zvolen elektron.

FTX

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod FTX » 28 bře 2013, 14:49

Ankhur píše:...proto se snad rozdělovali na 2 polarity nebo ne?
V tomto bodě se mýlíš - dá se s tím dál pracovat.

Nechci tady snižovat tvého génia. Trocha studia fyziky by ti neuškodila :) :) :).

Mimochodem Teslův transformátor je pulzní vysokonapěťový vysokofrekvenční vzduchový transformátor s velkým transformačním poměrem a nízkou účinností. Jeho součástí bylo originální řešení generátoru pulzů magneticky vyfukovaným obloukem. V Teslově době tak vysoké napětí (prý něco kolem 50MV) nikdo jiný vyrobit nedokázal.

Dneska nic zvláštního. Některé VN elektronky by byly pro buzení mnohem vhodnější.


Sám od sebe Teslův transformátor nic nevyrobí. Jeho teoretické využití by snad mohlo být podobné jako zapalovací cívka od auta. Ale to by někde muselo být to "něco" co v případě auta představuje benzín.


Napadá mě snad na evokaci salamandrů - možná je to přitahuje. Nevím ;). Mimochodem sám Tesla byl údajně "šílený" a neustále se snažil uniknout astrálním zjevům. K tomu mu dopomáhalo právě ono velmi vysoké napětí.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Nikola Tesla

Příspěvekod Michal » 29 bře 2013, 16:11

Meyl popisuje jak by Teslových cívek šlo použít například pro napájení senzorů se zpětnou vazbou, ve kterých by se daly přenášet rovnou informace v tom stejném kanále, ve kterém je napájení. To mi příjde celkem užitečné z komunikačního hlediska. Pokud by toto mohly používat například družice nebo vesmírné lodě, bylo by to opravdu velmi zajímavé, pomocí hertzových vln tato komunikace probíhá s příliš velkým zpožděním.


Zpět na “Ostatní zahraniční autoři a zdroje ...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host