Astrální úroveň

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 06 dub 2013, 09:56

Ondra píše:Sic stále tvrdím, že v magii je vůle více akcentovaná, nežli ostatní atributy. Pokud by jsme se bavili čistě o mystlice, tak zde bych se přikláněl k lásce.


Vůle je v magii nadřazená akceptům lásky, z láskou by to daleko se nedotáhlo. O lásce pochybují, že je tak silná, že jí dokážou mystici ovládnout. Nemužu si nevzpomenout na nejslavnější českého mystika Weinfurtera, který měl mnoho mystických knih, ale byl spíše zběhlí podle všeho v samotné magii a nanejvíše astrologii.
Láska je prchavá a to i ve světě magie, pod jejíž rouškou se může skrývat ve fyzickém světě cokoliv, od larev až po vyšší skutečné lidské srdce. V duchovním světě je důležitá, to ano, ale bez neomezené vůle - člověka, v duchovním světě ducha na nic.

Ondra píše: Pak je otázkou, proč vůbec nějakou magii dělat.

Silně to připomíná Zanoniho. měl na výběr, buďto lásku ženy, nebo neomezenou magickou moc, které ale musel obětovat své city. Zanoni volil smrt (tudíž se mohl stát potencionálně obětí revoluce a hle máme nového Krista :!: ) nebo jako jeho rozumnější kolega, který volil duchovní rozvoj.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mek onder » 06 dub 2013, 11:27

To je trochu nepochopení Zanoniho,se obávám..,ale rozhodnutí je na každém z nás :-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 06 dub 2013, 15:24

mek onder píše:To je trochu nepochopení Zanoniho,se obávám

Román to není špatnej, ale na pravého Koptu prostě nemá, byl lidštější a více středovější (Zanoni a jeho kolega dohromady by se snad dalo říci).

No a to je skutečná hraběnka na rytině, o kterou v Zanonim vlastně paralerně šlo. Oproti knize to bylo štastné manželství a Bůh ví kam se manželé poděli...

mek onder píše:ale rozhodnutí je na každém z nás :-)

Ano, to je.
Přílohy
hraběnka.jpg
hraběnka.jpg (10.73 KiB) Zobrazeno 8868 x
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 06 dub 2013, 19:37

Ondra píše:
Ankhur píše:...
Ale jo, nejsme ve sporu a to i v návaznosti na to co jsi psal Arexovi.
Sic stále tvrdím, že v magii je vůle více akcentovaná, nežli ostatní atributy. Pokud by jsme se bavili čistě o mystlice, tak zde bych se přikláněl k lásce. Pak je otázkou, proč vůbec nějakou magii dělat.


Ondro, to rozhodně nejsme - já nepíšu něco proto, abych prosazoval svůj názor nebo jiný odmítal. Každý pohled může být inspirací...

Magik je i mystikem od určitého stupně. I na cestě magie přijde bod, kdy se zbavíš "ega" a pochopíš o čem vůle je a jak souvisí s neexistujícím egem.

Napadlo mě ještě přirovnání. Vůle je síla schopná lámat skály, když dolujeme krystaly, láska je síla transmutace - pronikavá moc proměnit kámen v krystal (esence, která rozvibruje, pozvedne).

Bez lásky bys asi nikdy nevěděl kam jít a jakým směrem se dát. Láska uvnitř nás Tě táhne a dává vůli směr, kam a jak se projeví. Je jako magnet.

Nakonec i magii je možné poznávat jen díky lásce.
Alespoň tak to vnímám a bytostně cítím.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 06 dub 2013, 19:47, celkem upraveno 1 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 06 dub 2013, 19:44

Ondra píše:Pak je otázkou, proč vůbec nějakou magii dělat.


Proč dělat magii? A jak to souvisí s láskou? To se přeci nevylučuje a ani nepodmiňuje.
Můžeš být plný lásky a objevovat/prožívat svět a jeho principy.
A nebo můžeš jen klidně sedět a koukat.

Každý si sám volí, co prožije, prožívá - to vyšší v nás nás směřuje, přitahuje nebo vláčí...

Jeden duchovní Mistr (znalý magie) řekl:
"Moudrý člověk je ten, který v míře své inteligence dokáže projevit lásku."
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Firzen » 09 dub 2013, 18:43

Bůh je láska.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 06 kvě 2013, 14:29

Ankhur píše:...


Omlovám se, že dotoho zas vstupuji, ale tohle mi nedalo...

„Láska je zákon, láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovémáu zasvěcení strana 81.
„láska je zákon, ale láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovému zasvěcení strana 147.

Neni to zvláštní, že to zasává i Bardon ? Jen takové doplnění.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 08 kvě 2013, 13:20

Ondra píše:„Láska je zákon, láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovémáu zasvěcení strana 81.
„láska je zákon, ale láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovému zasvěcení strana 147.


Ondro, je na každém z nás, jak si ta slova vyložíme. Co je tím "láska" vůbec myšleno?
Myšlenkového vnímání je jen první krok. Jedním z dalších je umět poznané žít - vnést do našeho poznání a uvědomění život - žít to.

Vnímám to tak, že život je syntézou různých principů/esencí. Jak to teď říct, abych se do slov co nejméně zamotal. Zkusím to takto: "Vůle se vybije harmonicky, pokud budeš v lásce."

Slova jsou jen slova a slovo "život" také samo o sobě nežije. Život je lásku prožívat a cítit, než si o tom teoreticky psát a laborovat.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 10 kvě 2013, 09:57, celkem upraveno 1 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 08 kvě 2013, 18:03

To je klasický pohled mystika. Jenže co tím tvým pohledem, blažeností dokážeš na poli magie. To potom skutečně, žádnou magii dělat nemusíš, bude ti stačit Láska a blaženost = mystika.

Moc nechápu, proč si myslíš že lásku - jednotu nežiji, neprožívám :)

Jiank ti posílám PM a zde už bych to nerozebíral.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 08 kvě 2013, 18:51

Ondra píše:Moc nechápu, proč si myslíš že lásku - jednotu nežiji, neprožívám :)


Není potřeba to brát hned osobně. Sám asi nejlépe víš, jak vnímáš sebe a jednotu, lásku a přítomnost.
Já to nepsal s úmyslem Tě jakkoliv hodnotit.


Ondra píše:To potom skutečně, žádnou magii dělat nemusíš, bude ti stačit Láska a blaženost = mystika.


Zkrátka to bych už s dovolením nechal na mé volbě :)

---

Ano, PM stačí ;)
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 14 kvě 2013, 11:22, celkem upraveno 1 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Michal » 13 kvě 2013, 13:58

Ondra píše:Omlovám se, že dotoho zas vstupuji, ale tohle mi nedalo...

„Láska je zákon, láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovémáu zasvěcení strana 81.
„láska je zákon, ale láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovému zasvěcení strana 147.

Neni to zvláštní, že to zasává i Bardon ? Jen takové doplnění.


Dnes ráno jsem vstal a hned jsem si vzpomněl na tenhle tvůj post. Podle mě vůlí myslí soustředění. Aby láska přišla ze soustředění, ne samovolně odněkud sama, pak by to mohlo být působení smyslů a přicházelo by z vnějšku.

Proč si to myslím - jednu dobu jsem byl celkem zoufalý a nakonec jsem musel přiznat, že můj pohled na svět není ten nejlepší, tak jsem sbíral moudrost. Dostal jsem se k tomu, že pokud chci změnit svět, musím změnit sebe. Tak jsem začal měnit sebe a soustředil jsem se pouze na to, jak se svět kolem mě mění k lepšímu a jak bych tomu mohl sám pomoci. Je to velmi příjemná myšlenka, tak mi nedělalo problém na to myslet opravdu dlouho a soustředěně. Dostával jsem se do stavů velmi příjemných, čirá radost z každého momentu. Vnějších podnětů jsem téměř nepotřeboval, přemýšlet taky ne, zapomínal jsem jíst, spát jsem potřeboval málo, čas plynul pomalu a nebyl podstatný, mé umravňování (neboli živlová rovnováha) probíhalo téměř automaticky. Mé soustředění se tříštilo jen minimálně, automaticky se ke mně dostávaly ty informace, které jsem potřeboval vědět i ze zdrojů, o kterých jsem do té doby netušil. Naopak velmi citlivý jsem byl na negativitu.

Je zřejmé, že takový stav není žádným způsobem konečný, je to pouze dle mého názoru zajímavé využití příjemné myšlenky k posílení soustředění a naopak.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Flox » 12 črc 2013, 02:01

Uf.. tak jsem přečetl celý vlákno a některé části mě zaujali, inspirovali i pobavili :-) Líbí se mi jaké tu je široké spektrum různých názorů. Na straně 2 jsem četl marvinovu reakci na Janu
marvin píše:mě v tom chybí pokora..

Vím, že se vám to asi nebude moc líbit... Před delší dobou jsem na "pokleslém magickém" chatu diskutoval a chytračil. No a samozřejmě přišla řeč na BKOZ. Byli tam poněkud egoističtí lidé a jeden argumentoval tím, že nepřijme knihu od někoho kdo se prohlašuje za "pána všeho tvorstva"(myšleno v nadsázce). Chtěl jsem to prověřit a pročítal jsem si úvod BKOZ a hledal tam pokoru, ale marně. V předmluvě už vůbec :| Pokud někde v knize jste si všimli, že autor projevuje pokoru, tak bych se na to rád podíval :-)

Ale možná by se to dalo použít jako mechanizmus k odrazení některých lidí, kteří neporozuměli správně svému egu.

A ještě jak jste tu preferovali vůli před láskou a obráceně... Není tohle obsaženo v symbolice Tetragrammatonu a pentagramu cípem dolů?

Jinak třeba buddhisti, alespoň ti se kterými jsem se vídal, dodržují to, že nejdřív je soucit a z něho vychází aktivita. Proto mají např. při meditaci levou nohu pod pravou.

Samozřejmě už zase chytračím. To moje ego dělá rádo. Omlouvám se za to, že mu dovoluji propůjčovat si moji vůli, aby tu mohlo psát nějaké svoje názory a hlouposti :-)
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Arex » 12 črc 2013, 07:13

Flox: Máš zajímavé dotazy, je vidět, že jsi to četl opravdu se zájmem. Doufám, že se Ti tu k nim vyjádří více lidí.

Ad pokora v Bráně. Nejprve k textové kritice Brány: Bez rukopisů této knihy se nikdy nedozvíme, jestli pasáže o "dokonalém mistrovství" napsal pan Bardon, nebo jestli byly součástí úpravy pro tisk, kterou udělala paní Votavová. To zaprvé. Zadruhé: Brána byla publikována v Německu, bez větší naděje, že by se její čtenáři mohli na další podrobnosti zeptat autora, který uvízl v komunistické zemi. Proto je formulována "tvrdě", aby nevyvstávaly zbytečné otázky o tom, kdo autor je nebo kdo není. Srovnej s tím třeba Minaříkovu Přímou stezku, která vyšla za podobné situace, týden před německou okupací (1939). Myslím, že obě tyto knihy jsou jakési volání "jsem tady a rozumím tématu". Těžko v nich hledat osobní vlastnosti autora, když základním prvkem hermetismu je odosobnění.

Ad pokora v praxi. ;) Pokora v Bráně je, ale až když ji začneš dělat. Jakmile si uděláš černé a bílé zrcadlo, což nám pan Bardon přikazuje hned na začátku, začne z něj po čase vystupovat sedm kardinálních ctností a sedm hlavních hříchů (ve smyslu mravních vad). A první ctností je pokora, ctnost Slunce. Teprve když člověk udělá tento objev, začne chápat text Brány jako zaujatý pozorovatel.

A teď asi to nejdůležitější, co Ti chci napsat: V hermetismu nejde o hlasité velebení ctností a hanění nectností, to místo nás udělá náboženství. Jde o to je objevit a žít v harmonii, posunout se kupředu jinými slovy ctnosti žít a nectnosti odstraňovat. Samotný objev, že jsem ctnostný, mne může vést k omylu, že už mám hotovo (což jsme tu někteří psali Janě); samotný objev, že jsem nectnostný, mne může vést ke zbytečnému sebeobviňování, např. že svou neřestnou pusou nesmím vyslovovat jméno Boží. To jsou oba extrémy a oba jsou špatně. - Správně mám v sobě objevit ctnost pokory a kvůli této pokoře třeba popsat své vědomosti nevědoucím (a vznikne Brána); = tak se to dělá. S láskou je to naprosto to samé. Ctnosti nás zkrátka nutí sloužit druhým, tedy ne jejich pohodlí, ale kvůli jejich mravní a epistemologické evoluci.

Pro mě je láska, jak to říká už sv. Pavel, základním pilířem poznávací cesty. To, co nemiluji, nemohu pochopit. Toho, koho nemiluji, tomu nemohu pomoci. Ale má povinnost je to dělat, ne o tom mluvit. :lol: Mohu Ti osobně zaručit, že pokud to dělat zkusíš, nezbude Ti síla, abys to někomu vykládal. Neřekl bych, že nadřazujeme vůli nad láskou, ale že nadřazujeme praxi nad řečnickou formou.

Ad. postavení nohou a rukou při meditaci: Levá ani pravá strana těla není špatná, to je nepochopení. Jedna je elektrická, jedna je magnetická. K tomu, aby ses napil ze sklenice vody, potřebuješ obě polarity. Postavení končetin jen označuje, KAM projevuješ svou čistotu. Pravá ruka nahoře: jsem čistý navenek, levá ruka nahoře: jsem čistý uvnitř. Jde jen o to, kam zrovna zaměříš svůj pohled. Tam musíš být čistý a podle toho skládáš ruce.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Milda » 12 říj 2013, 20:21

Jana píše:Píši Vám z toho důvodu,že někteří z Vás se domnívají,že jim poskytnu pomoc ,radu atd.
Není to má povinnost uspokojovat Vaše přání.
Každý musí jít svou cestu sám,nikdo za Vás nemůže vykonat práci,která náleží jen Vám.
Spojení s Bohem jsem Vám sdělila z toho důvodu,abych dokázala že je možné toho dosáhnout.
Netoužím ani po úctě,ani abyste mě považovali za něco víc.
Má cesta poznáním Boha teprve začíná a je náročná víc než doposud.Vy,kteří hledáte pomoc či radu,Vám radím,že vše už je napsáno v mnoha knihách.
Nezapomínejte,že nic není zadarmo,zvláště v duchovním světě je vše tvrdě vydřeno.
Uskutečněte na sobě vše co už víte.
Běda těm,kteří věděli a nečinili tak.Vám,kterým je určeno mé psaní(ne všem)vy už víte víc než dost.
Srdečně děkuji za pochopení a loučím se s Láskou k Vám.

Jano,
vzhledem k poznani a pochopeni Boha pri mych vizich vim, ze nikdy nikdo nebude trestan za to, ze neco necinili, kdyz vedeli. Vubec trest a vyhrozovani slovy Beda tem, je kardinalni nepochopeni.
Zrejme jsi svuj mozny prozitek nespravne pochopila.
Nase spojeni s Bohem je trvale a neoddelitelne.
My a vsechno jsem Buh.
A neni nic tvrde vydreno a nikdo tu nema specialni praci ve smyslu poslani ci udelu.
Neverim tvemu osviceni a pisi to tu hlavne proto, aby se zde mohl kdokoliv zamyslet.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Jana » 20 led 2014, 12:37

Poznání a prožitek mi byl dán z nebe ,čí jiné sféry,jiné dimenze....,a ten mi nikdo nemůže vzít, ani vymluvit.Já sama jsem si ho nedala,jen jsem po něm toužila z celé duše. A ani po tobě nežádám ,abys mi věřil.
Běda znamená ne vyhrožování,ale varování před chybami,které my lidé děláme a později litujeme svých skutků.To je otázka svědomí.
Jestli jsem svůj zážitek nesprávně pochopila? Když člověku hoří srdce láskou,co na tom není možné pochopit?
A co není v souladu s tímto ohněm,to se v něm spálí.


Zpět na “10.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti