Astrální úroveň

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 05 dub 2013, 12:38

marvin: no vidiš, jen potvrzuješ to, že takovéto poznání neni nic výjmečného. Někdo to nazýva kosmickou láskou, někdo nekonecným světlem - září , blažeností atd... už do toho šťourat nebudu :) sorry všem.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 13:17

Ondra píše:"Love is the law, love under will" - sic to není oblíbený autor , ale něco na tom je.


Ondro, když si tohle přečteš, tak naše duální vnímání to staví rozumově na váhy. Zdá se, že láska je méně než vůle a vůle je nadřazená. Člověk má potřebu porovnávat.

Co když je to malinko jinak a je tím řečeno něco jiného?

Kam dojde vůle bez lásky?
Kde v tom je moudrost? A nebo jinak - co myslíš, že dělá člověka moudrým?

---
A nebo je to možná tím, že někdo má vůli za/rovnu ego (myšleno pojetí a princip vůle - její chápání, pojetí a souvstažnost k tomu, čím se bytostně cítíme).
V bráně se v nějakém stupni mluví o Duchu. Vnímat se jako Duch. Proč je to tam zmiňováno?
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 05 dub 2013, 14:14

No to je právě ta otázka... také jsem nad tím mnohokráte přemýšlel , jak je to bráno. Aby se láska mohla projevit , tak je zapotřebí vůle. To se dá vztáhnou na cokoliv, pokud se má něco projevit.
No a když bych to bral čistě magicky a ne mysticky , tak si myslím, že vůle je zde nadřazená . Magie je umění způsobit změnu pomocí vůle a nejdokonalejší je, když je způsobena z čisté Lásky.

Jana zde také projevila Lásku pomocí vůle.

EDIT: Nevím, jestli to sem patří . Kdyžtak přesunout.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 14:31

Ondra píše:No to je právě ta otázka... také jsem nad tím mnohokráte přemýšlel , jak je to bráno. Aby se láska mohla projevit , tak je zapotřebí vůle. To se dá vztáhnou na cokoliv, pokud se má něco projevit.
No a když bych to bral čistě magicky a ne mysticky , tak si myslím, že vůle je zde nadřazená . Magie je umění způsobit změnu pomocí vůle a nejdokonalejší je, když je způsobena z čisté Lásky.

Jana zde také projevila Lásku pomocí vůle.


Zkus si znovu pomalu a pozorně přečíst mojí předešlou odpověď. Jen nepřemýšlej a neboj se o tom i porozjímat nebo si o tom zameditovat -> zapojit i intuici.

Pokud se ponoříš do Ducha, láska sama vystoupí...bez vůle, bez jakékoliv podmínky.
Když se projevuješ navenek, vždy je v tom nějaká vůle. Otázkou je, kolik v tom je lásky (láska pod vůlí).
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 05 dub 2013, 14:38

Jak jsem psal můžeš tomu říkat Láska, Světlo, Dobro atd... to je bezesporu. Ale jakmile to pojmenuješ , tak tak už je to projevené. Též zde tu Lásku projevuješ pomocí vůle. To o čem "mluvíme" je nepojmenovatelné. Můžeme to nezaujatě prožívat, vnímat, sledovat, cítit, ale nemůžeme o tom nic říci, ani že je to Láska .

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Charon » 05 dub 2013, 14:44

Trochu mě připadá, že zapomínáte na praxi a jen teoretizujete a spekulujete. Každý kdo může se podívejte o co tam v případě Jany šlo a jak to probíhalo, popsat to slovy je poměrně těžké a pro toho, kdo se podívat nemůže i nyní zbytečné.
Pro Janu: jsem rád že se ti to povedlo, jen to neber jako konečnou stanici

Charon

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 14:46

Ondra píše:Jak jsem psal můžeš tomu říkat Láska, Světlo, Dobro atd... to je bezesporu. Ale jakmile to pojmenuješ , tak tak už je to projevené. Též zde tu Lásku projevuješ pomocí vůle. To o čem "mluvíme" je nepojmenovatelné. Můžeme to nezaujatě prožívat, vnímat, sledovat, cítit, ale nemůžeme o tom nic říci, ani že je to Láska .


Nálepku a pojmenování to dostalo, abychom se mohli pokusit předat inspiraci ve slovech...a každé slovo je jen šedé slovo a symbol. Tu lásku, kterou pocítíš nelze popsat a předat slovně.

Šlo by částečně předat ankhurem nebo Tě tím nechat prostoupit - nechat Tě to cítít, nechat jí proudit v Tobě. Zpravidla to lidé cítí - každý podle svého vědomí. Mohu Ti prozradit, že to dovede i léčit...

To co může být projeveno navenek je jen odlesk toho v nás - asi to můžeme vnímat jako projevenou moudrost...člověk plný lásky bude zřejmě i moudrý.

---
Pokud se ponoříš, pocítíš to....a víš přesně čím jsi - jsi láska, radost, soucit...
Vše bez příčiny...bez vůle...vůle je v tom, kam zaměříš vědomí a jak se kde projevíš.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 05 dub 2013, 17:29, celkem upraveno 3 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 14:47

Charon píše:Trochu mě připadá, že zapomínáte na praxi a jen teoretizujete a spekulujete. Každý kdo může se podívejte o co tam v případě Jany šlo a jak to probíhalo, popsat to slovy je poměrně těžké a pro toho, kdo se podívat nemůže i nyní zbytečné.
Pro Janu: jsem rád že se ti to povedlo, jen to neber jako konečnou stanici

Charon


Inspirovat se přece můžeme nechat kdykoliv.
Nikdy nevíš, jaký kamínek povede k lavině... :)
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Charon » 05 dub 2013, 14:54

Ankhur píše:
Charon píše:Trochu mě připadá, že zapomínáte na praxi a jen teoretizujete a spekulujete. Každý kdo může se podívejte o co tam v případě Jany šlo a jak to probíhalo, popsat to slovy je poměrně těžké a pro toho, kdo se podívat nemůže i nyní zbytečné.
Pro Janu: jsem rád že se ti to povedlo, jen to neber jako konečnou stanici

Charon


Inspirovat se přece můžeme nechat kdykoliv.
Nikdy nevíš, jaký kamínek povede k lavině... :)


Inspirovat asi ne, spíš hledáš motivaci. Inspirovaný jsi již několik let, teď to běž udělat.

Charon

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 05 dub 2013, 14:56

Jistě vůle je to, kde se projeví ta láska, když bych to měl brát v dokonalosti.
Každý o tom můžeme mluvit trochu jiným způsobem. I ty víš o co vlastně jde, tak co je na tom výjimečného ?
Můžeš říci, že jsi Láska, stejně tak mohu říci , že jsem Bůh. Ano nelze to tvrdit , dokud to člověk skutečně neprožije.
Potom jsme ale všichni dosáhli 10 stupně.... :) Dle mě to je ale trošku o něčem více a to právě o tom projevení skrz Tebe. Bohužel mne to nějak minulo co se týče Jany.

Samozřejmě to myslím v dobrém.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Arex » 05 dub 2013, 15:39

;) Dočetl jsem si opět diskusi u 10. stupně a musím říct, že jste mě překvapili. Nechci se dotknout Jany jako misionářky božské lásky, ani nikoho dalšího, ale vážně má podle Vás takto vypadat projev mága, která dokončil 10. stupeň Brány? (Případně jeho ekvivalent v jiné soustavě.)

Je samozřejmě jasné, že stav prodlévání v lásce je vyšší, než kdejaké hmotné prožitky. Proti tomu nic nemám. Ale kdyby Brána měla vést do stavu excitace pocitové složky osobnosti, nepřipadá Vám zvláštní, že by na ni pak navazovala Praxe magické evokace? Láska v ní není zase tak preferovanou ctností, protože láska sice vede k pochopení jsoucna, ale málokdy k ceremoniální magii.

Je to tím, že mágové, resp. hermetikové obvykle uvažují z hlediska poznání (vědět, chtít, odvážit se a mlčet), zatímco věřící obvykle z hlediska jsoucna (Kdybych ... lásku neměl, nic NEJSEM. 1 Kor 12,1). To rozebírá Eliphas Lévi, Wronski, Kabelák a další.

:) No nic, nechám to plavat. Pokud je Jana nová sestra Kateřina (což je název slavného mystického středověkého traktátu), pak já nejsem její zpovědník (také z toho traktátu).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 17:25

Arex píše: ;)


Arexi, jak to vnímám, tak magie je syntéza. Já jsem Janu nijak nehodnotil, ani jsem nechtěl někoho hodnotit a ani nebudu. Nevyjadřuji se ani k 10. stupni.

Jen jsem si dovolil napsat poznámku k lásce a k citátu. Pokud bych k tomu měl něco víc napsat, tak vše souvisí se vším. Láska (cit) je jedním z aspektů...zrovna tak jako vůle nebo rozum/inteligence.

Není potřeba lásku nijak snižovat, vyvyšovat a nějak to hodnotit nebo porovnávat s něčím dalším - proniká celou existencí.

Je přece na každém, jak se vyjadřuje a projevuje (a kolik lásky umí projevit a projeví) - v tom je svobodná vůle. Každý nakonec sám uvidí jak daleko dojde - s láskou nebo bez ní.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 05 dub 2013, 17:33

Ondra píše:Můžeš říci, že jsi Láska, stejně tak mohu říci , že jsem Bůh. Ano nelze to tvrdit , dokud to člověk skutečně neprožije.


Často je to problém přístupu/vnímání - lidé berou věci prožitkově a i tak je očekávají. Prožít tohle nebo ono...to o čem se tu bavíme není věcný prožitek - zažít tohle či ono...takové věci by nikdy nebyly trvalé.

Láskou se stáváš (jsi), zrovna tak, jako Bohem v nás, díky jiskře v nás.
Buď si toho jsi vědom (chvilkově, trvale) a nebo ne...je to o identifikaci vědomí s formou...

Chápu, že to je obecnější diskuse než diskuse přímo o magii...možná se to tak zdá...prozatím...
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Arex » 05 dub 2013, 22:54

Ankhur: Chápu to velmi podobně, děkuji za bližší vysvětlení
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 05 dub 2013, 23:30

Ankhur píše:...
Ale jo, nejsme ve sporu a to i v návaznosti na to co jsi psal Arexovi.
Sic stále tvrdím, že v magii je vůle více akcentovaná, nežli ostatní atributy. Pokud by jsme se bavili čistě o mystlice, tak zde bych se přikláněl k lásce. Pak je otázkou, proč vůbec nějakou magii dělat.


Zpět na “10.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti