Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Sem mi prosim pište návrhy, připomínky, náměty a vůbec poznámky k tomuto fóru.
FTX

Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod FTX » 05 črc 2011, 22:36

Napadlo mě udělat malý kvíz pro každého účastníka, který se chce zaregistrovat do fóra. V tom kvízu by byly ty nejzákladnější otázky z brány. Pro kohokoliv, kdo alespoň část brány četl by to bylo triviální, ale pro toho, kdo by jen o magii blufoval nepřekročitelná překážka.

Zatím tohle není potřeba a je tu jen pár diskutujících. Ale až se sem dorazí diskutující odpad, tak budeš mít, co dělat.

Tyhle diskusní splašky pod rozumným článkem mě zase překvapily jaké tlachy se dají pod článek napsat:

[url]www.svice.cz/komentare875-Nikdy-jsem-to-od-nej-necekala[/url]

Kvíz by měl fungovat automaticky, aby to adminovi nezabíralo čas.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod AlA777 » 07 črc 2011, 02:29

Neni to spatny napad, ale myslim, ze tady invaze nehrozi. Toto je uzce vyprofilovane forum, kde je jasny predmet diskuze: Brana. Ja osobne treba neznam nikoho, kdo se timto prakticky zabyva. Co se tyka spirituality je tady tisic alternativ a vetsina lidi se spis chytne na nejake newage mambojambo a tim jejich snaha vetsinou konci. ;)

FTX

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod FTX » 08 črc 2011, 20:34

Jasně, že neznáš. Já znám jediného člověka a s tím jsem se sešel jen jendou. Jinak on to nikdo nevytrubuje, protože požadavky jsou:
vědět x chtít x odvážit se x mlčet.

AIA777 píše:Neni to spatny napad, ale myslim, ze tady invaze nehrozi.

Zatím naštěstí ne. Mno, může sem nalézt leckdo, třeba nějaký příznivce LARPu nebo pařan. Je lepší na to myslet dopředu. A i jednoduchá otázka by byla pro něj nepřekonatelná překážka.

Karom
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011, 19:52
pohlaví:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Karom » 09 črc 2011, 11:12

FTX píše:Jasně, že neznáš. Já znám jediného člověka a s tím jsem se sešel jen jendou. Jinak on to nikdo nevytrubuje, protože požadavky jsou:
vědět x chtít x odvážit se x mlčet.


No požadavky,oni to nejsou až tak požadavky jako spíše dost dobré doporučení.A taky proč by to kdo vytruboval,že jo.

Uživatelský avatar
Jarný vánok
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2010, 13:24
pohlaví: Muž

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Jarný vánok » 21 črc 2011, 23:54

Mám pocit že tu nie som náhodou - hľadal som a našiel som. Už od mala ma fascinovali veci okolo mágie (avšak vtedy som mal iné dôvody ako teraz). A vždy sa mi do rúk dostalo to čo som potreboval (kniha, človek, toto fórum). Každý má právo učiť sa. A možno to nie je náhoda keď sem omylom zavíta priaznivec larpu.
-JV

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod marvin » 22 črc 2011, 07:43

všechny Vás zdravím a omlouvám se za pozdní reakci..

samozřejmě jsem si ten příspěvěk četl již hned na začátku, ale souhlasím s tím, že tyhle věci prostě nejsou třeba..

Největší problém byli ze začátku spamboti a viry, ale odbourala ta nová verze fóra..

moje filozofie je celkem jednoduchá a nenásilná. kdo chce tak se zde může přihlásit a pokud by dělal problémy, tak ho odstraním, zakážu, nebo jeho příspěvky prostě smažu..

ale za ty roky, co už fórum funguje se tohle nestalo.. občas nějaký flamewar, který sem postupně zkorigoval, nebo přesunul do jiných vláken, ale jinak se všichni celkem drží témat

věřím, že lidi, co se sem dostanou, tak tu nejsou náhodou a mají právo se registrovat a obohatit své znalosti.

nevím jak moc je frabato.cz umístěno jako odkaz na jiných stránkách, ale přecejenom si myslím, že to jméno musí předně někomu něco říct, než sem jenomtak zavítá a začne si číst...

maximálně bych mohl změnit tu první banální otázku, takže mi sem dejte návrhy, co by tam mělo být..

něco jako - co znamená akornym "FRABATO" .. : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Cagliostro » 28 črc 2011, 12:56

Nevím, je to snad i zbytečně. Ale je to Tvoje forum, dělej jak uvážíš, třeba poslouží k návrhu tohle:
Třeba změň otázku na to, jak zní jiný pseudonym Frabata, který jistě je všeobecně znám již díky jeho knize "Otázkám na mistra...." .
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Ankhur » 28 črc 2011, 13:54

FTX píše:Napadlo mě udělat ...


Možná by bylo dobré mít i neveřejnou část - přístupnou jen pro registrovné. Tedy příspěvky neuvidí "guest".
A nebo třeba ještě něco jako vnitřní kruh pro sdílení řekněme uzavřeněnějších věcí. Zde se nechci pouštět do úvahy kdo kam má přístup. To přenechávám rád jiným :)
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Pete » 28 črc 2011, 14:35

Cagliostro píše:Nevím, je to snad i zbytečně. Ale je to Tvoje forum, dělej jak uvážíš, třeba poslouží k návrhu tohle:
Třeba změň otázku na to, jak zní jiný pseudonym Frabata, který jistě je všeobecně znám již díky jeho knize "Otázkám na mistra...." .

Nevim, zda by to bylo vhodne. Napriklad ja jsem dlouho o onom pseudonymu neslysel. Najde se urcite dost lidi, co cetli nebo i cvicili Branu a Evokaci, a nemusi mit tucha o nejakem pseudonymu

Pokud kviz, tak nejaky kvalitni (napriklad pri kterem si clovek ani neuvedomuje, ze uvedl svuj zamer proc se venuje duchovnu atd) ale nevim, zda to ma nejaky smysl vzhledem k poctu lidi na foru.

Karom
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011, 19:52
pohlaví:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Karom » 28 črc 2011, 15:01

Pete píše:
Cagliostro píše:Nevím, je to snad i zbytečně. Ale je to Tvoje forum, dělej jak uvážíš, třeba poslouží k návrhu tohle:
Třeba změň otázku na to, jak zní jiný pseudonym Frabata, který jistě je všeobecně znám již díky jeho knize "Otázkám na mistra...." .

Nevim, zda by to bylo vhodne. Napriklad ja jsem dlouho o onom pseudonymu neslysel. Najde se urcite dost lidi, co cetli nebo i cvicili Branu a Evokaci, a nemusi mit tucha o nejakem pseudonymu

Pokud kviz, tak nejaky kvalitni (napriklad pri kterem si clovek ani neuvedomuje, ze uvedl svuj zamer proc se venuje duchovnu atd) ale nevim, zda to ma nejaky smysl vzhledem k poctu lidi na foru.


Myslím si že kviz který tahá informace které si ani pisatel neuvědomuje,není vhodný kviz.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod Pete » 28 črc 2011, 15:23

1 nemusis citovat prispevek, ktery byl jako posledni
2 nejde mi o soukrome informace, ale o jejich zamer proc se venovat duchovnim naukam, aby se tak predeslo velkemu zneuziti

FTX

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod FTX » 28 črc 2011, 19:19

Pete píše:2 nejde mi o soukrome informace, ale o jejich zamer proc se venovat duchovnim naukam, aby se tak predeslo velkemu zneuziti

Tohle si pohlídá někdo jiný (třeba Prozřetelnost), zatím tu nic nebezpečného myslím není. Nebezpečné by bylo to, co by mohl použít naprosto netrénovaný člověk a přineslo by mu to nějaký efekt.

Pokud kviz, tak nejaky kvalitni (napriklad pri kterem si clovek ani neuvedomuje, ze uvedl svuj zamer proc se venuje duchovnu atd) ale nevim, zda to ma nejaky smysl vzhledem k poctu lidi na foru.

Vy jste mě vůbec nepochopili. Moje původní myšlenka byla jen třeba jedna či dvě nejzákladnější otázky z Bardona při registraci. Naprostý základ, který je všem kteří četli třeba jen teoreticky Bránu úplně jasný. Něco, jako vylepšená Captha. Rozhodně ne zkoumat, kdo má jakou motivaci. To by se to úplně zvrhlo. Původní idea byla odfiltrovat pařany, LARPisty, spammery a "profesionální diskutéry" ... ti tu naštěstí dosud nejsou.

Zatím snad tohle není potřeba. Ale jak jsem ukázal u svíce už je z diskuse odpad. Třeba na odborné diskusi o Linuxu občas někdo začne vykřikovat, že mu nefungují Windows a tím spustí flame. Už tam administrátoři podobné příspěvky blokují.

Příklad:
==============
Základní vlastností mága jsou:
A, učit se učit se a učit se
B, vědět, chtít odvážit se a mlčet
C, dokonale vše zvládnout

Rozeznáváme tyto živly ......
Akášu si představujeme v barvě .....
I ta otázka na FRABATO by mohla být dobrá.

---------
Mám takové podezření, že texty pana Misteleho na webu jsou chráněny a to nikoliv technicky, ale magicky. Pokud se s nimi dostane do kontaktu osoba, která nemá, tak v ní propukne téměř šílenství. Tohle by bylo daleko více stylové ;) požádat několik přednostů o podporu.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 444×
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod gooolem » 27 lis 2011, 15:41

Já si myslí, že jakákoli "kvízová" ochrana je zbytečná, pokud tvůrce tohoto fóra vloží (vložil) do toho všeho prosbu k Prozřetelnosti, ať je toto fórum jen ku prospěchu a rozvoji (či jinou myšlenku). V tom případě vše poběží podle Božího řádu. Z mé strany je to jenom příspěvek do diskuse, nechci se vkládat do role rádce. Jestliže se ukáže potřeba chránit, znamená to, že je tu strach a ten předpovídá, že upadá víra...by se dalo říct.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
jojik
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2011, 22:59
pohlaví:

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod jojik » 01 led 2012, 19:24

Ahoj všem,

také souhlasím s tím, že je to zbytečné... i kdyby sem zavítal kdokoliv, kdo Bránu nečetl - může to pro něj být inspirací pro nalezení vlastní cesty a ta by neměla být nikomu odepřena... :-)

FTX

Re: Drobné vylepšení fóra - vstupní kvíz

Příspěvekod FTX » 05 úno 2012, 17:42

jojik píše:Ahoj všem,

také souhlasím s tím, že je to zbytečné... i kdyby sem zavítal kdokoliv, kdo Bránu nečetl - může to pro něj být inspirací pro nalezení vlastní cesty a ta by neměla být nikomu odepřena... :-)


Doufám, že tomu, cos napsal ani sám nevěříš, přečti si tohle:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1202/aluska-org-prechazi-na-moderovane-diskuze

Jedna věc je diskusi číst (Read Only) a ta druhá je možnost diskusi vyřadit irelevantními příspěvky.

Já si myslí, že jakákoli "kvízová" ochrana je zbytečná, pokud tvůrce tohoto fóra vloží (vložil) do toho všeho prosbu k Prozřetelnosti, ať je toto fórum jen ku prospěchu a rozvoji (či jinou myšlenku).

Jistě by to šlo, ale bohužel mám obavu, že takto s energií dokáže pracovat až mistr. Samozřejmě jistý efekt se dá udělat i na nižší úrovni, ale 100% to nebude.


Zpět na “Náměty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host