Vylepšení fora

Sem mi prosim pište návrhy, připomínky, náměty a vůbec poznámky k tomuto fóru.
balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Vylepšení fora

Příspěvekod balamunt » 23 led 2010, 21:07

Zdá se mi, že forma tohoto fora je moc komplikovaná, je rozdrobená do mnoha malých podforem a to vede k tomu, že se člověk těžko orientuje, nemá dobrý celkový přehled. Proto si myslím, že toto forum moc nežije. Chce to udělat jednodušší a přístupnější. Doporučil bych se nad tím zamyslet. Mě se velmi líbí tato forma, jaká je na astrolabu http://www.astrolab.cz/konference.php

Tedy udělal bych jedno okno Brána, nedělil bych to na 10 stupňů. Člověk vidí přehledně 8 posledních témat a u každého 10 posledních příspěvků a má perfektní přehled, rychle může reagovat. Diskuze by se podle mě lépe rozjela, vtáhlo by to další lidi.

Taky bych zvážil registraci, aspoň pro začátek, aby přispíváni bylo co nejjednodušší. Pokud by vznikly problémy, mohla by se registrace zavést. Ale myslím si, že by to pomohlo rozjet toto forum.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod marvin » 26 led 2010, 22:42

ahoj balamute, děkuji za tvou reakci
takže:

Forma tohoto fóra je asi tou nejjednoduší a nejpoužívanější formou diskuzního webového fóra, jakou znám. Je to standartní open-source, volný ke stažení, veřejně vyvýjený a vypilovávaný, takže opravdu neznám nic lepšího. Navíc, jeho provoz (pro uživatele - a hlavně pro mě jako správce,) je ten nejjednoduší a nejpřehlednější co znám :-)

Fórum je rozdrobeno do logických sekcí tak, aby si každý mohl sledovat a zapojovat se do čeho chce a potřebuje. Celý tenhle projekt je zaměřený na PRAXI a diskuzi k praxi - tzn, je to hlavní a nejduležitejší část - proto je rozdělena konkrétně podle stupňů. Celý koncept je proto soustředěný zde. Teorie, obecné, zdroje apod jsou "podružnější" (zde) a proto orientace v nich může být "složitějsí" - není zde kladen takový důraz na strukturu.

poznámku o tom, že fórum nežije bych nejradši nechal bez reakce - já myslím podle mých přání a plánu žije dobře .-)

Forma astrolabu mi absolutně nevyhovuje :_( když odhlédnu od reklam, tak je to celé stále menší portál bez opravdové diskuze. Příjde mi to spíše jako CHatroom ..nebo něco takového. FRABATO.CZ jsem chtěl spíše jako zdroj hodnotných informací, logicky strukturovaných.. navíc astrolab neni klasické forum.. maji tam spíš vytvořený jakýsi modul konference - je to jiný model, konstrukt ...

Co se týče rychlých reakcí.. bude to znít divně, ale rychlé reakce nejsou vždy dobré reakce .-) Není potřeba hned střílet všude svoje názory, aniž bych si pořádně pročetl, co psali ostatní..samozřejmě ani já se tomu neubráním, ale znovu - díla Mistra Bardona a jeho systém má u mne veliký respekt, proto se snažím tomu věnovat trochu úcty a neplácat nesmysly...

no a co se týče registrace - tohle už je na internetu naprostou samozřejmostí. nemáš ani tušení, jak rychle by fórum degradovalo.. jak rychle by boti zaspamovali topici reklamou na viagru aspol..jak by zacali hackeri uploadovat svoje viry atd...

i registraci s captchou - to je ten necitelny text co musis opisovat - uz dneska nektery obejdou a obcas mi sem hodit reklamu na nejaky pilule.. i ty musim jako moderator mazat.. bez registrace ses do tydne mrtvy - ver mi, vim o cem mluvim. Navíc, tohle je ta jednoduší forma, kterou nemusím jako administrátor schvalovat.. až umělá inteligence pokročí, tak přibyde ještě autorizace administrátora..

celkově můžeš mít dojem, že tvé názory jenom stírám, ale není to pravda. Mám v tomto oboru nějaké zkušenosti a mám už svou představu, jak by to mělo vypadat, nebo jak chci aby to vypadalo. Tento můj výtvor mi příjde asi nejlepší co jsem dokázal "stvořit" a příjde mi na tolik profesionální, jak jen to dokážu posoudit. Větší úpravy už by vyžadovali více zásahu do kódu, na který nemám ani moc čas a ani skoro schopnosti..

i tak děkuji za námět, věřím, že tě má odpověď neuráží ani neodrazuje
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod team72 » 27 led 2010, 10:34

Marvin, uplne suhlasim , mas to velmi pekne a ucelne.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod balamunt » 27 led 2010, 11:23

Ahoj Marvine. Za prvé děkuju za odpověď. Už jsem si myslel, že mám halucinace nebo něco podobného. Teď vidím, že se nic neztratilo :-))

Já jsem napsal svůj názor a pokud píšeš, že forma diskuze na Astrolabu se ti nelíbí, pak není co řešit. Je to tvoje forum.

1) Astrolab běží bez registrace dobrých 5 let úplně v pohodě, ale registrace není to co by mě "trápilo", to je malá věc. Tu bych klidně nechal.

2) Jde spíš o tu přehlednost. Kdyby nás tady diskutovalo 500, pak toto rozdělení do sekcí má opodstatnění - možná. Ale diskutujeme tady 5 - 10 lidí a ztrácíme se tady. Ale jak jsem psal, jestli se ti to tak líbí, pak není co řešit :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod marvin » 27 led 2010, 16:25

zatím nás moc není.. ale rozhodně je lepší udělat pořádně strukturovaně od začátku, než potom řešit nějaké záplaty a celé to přeorganizovávat... jesli dojde k tomu, že tohle rozdělení nebude stačit, tak se tomu přizpůsobím a rozdrobím to ještě víc.-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

martinhoge
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2011, 14:25
pohlaví:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod martinhoge » 15 úno 2011, 17:55

když už odhlédnu o rozdělení fóra na skupiny, jelikož mi také spíše vyhovuje způsob na již zmíněném astrolabu, tak je tu přeci jen jedna věc.

Např. V úrovni 1. je téma Astrální úroveň, mentální úroveň... Zrovna u těchto je jasné, že tam bude hodně lidí přispívat. V jednom je 6 stránek, za rok jich tam může být třeba 20. Ale pak je nepříjemné, že nejstarší příspěvky jsou zobrazeny hned na první stránce a je třeba hledat tu poslední. Jestli tohle Open fórum umí otočit pořadí pro jednotlivá témata, tak by to zrovna zde by to bylo vhodné.

Martin

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod marvin » 15 úno 2011, 19:05

Pokud si chceš prohlížet příspěvky od nejnovějších po nejstarší, tak stačí kliknout dole pod tématem na "Seřadit podle" a pak "Sestupně" .. a budeš to mít obráceně.

Ale ty bys to takhle chtěl mít asi u všech témat - tak si jdi nahoře pod Mistrovou fotkou do "uživatelský panel" a tam v nastavení je globalní předpis pro zobrazování příspěvků. Pak se ti budou všechny témata zobrazovat od nejnovějších...

Jinak co se týče rozdělení astrální, mentální úrovně - přemýšlel jsem že bych z toho udělal ještě podskupiny..ale na to je už pozdě.. i tak si zvykly uživatelé psát to prostě genericky do vlákna 1.stupeň adpo..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

martinhoge
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2011, 14:25
pohlaví:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod martinhoge » 15 úno 2011, 20:05

Aha, tak to je dobře, že to jde nastavit. Dík :-)

gordon
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 06 kvě 2011, 08:56
pohlaví: Muž

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod gordon » 02 čer 2011, 13:48

Mě to rozdělení naprosto vyhovuje. Podle témat si pěkně můžu vše postupně a přehledně pročíst.
A k některým dotazům a radám se podle potřeby vracet.
Což je doufám nejen pro mě dobré vodítko na začátku praktikování podle BOZ.
Navíc si myslím, že toto forum může sloužit jako "taková knihovna" zkušeností,
protože právě zde jsem našel příspěvky, které jsou (pro lidi jako jsem i já -tedy na začátku) i po několika letech stále aktaulní.
Díky Marvine:-)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod gooolem » 25 lis 2011, 13:23

Bylo by každopádně super, kdyby se odkazy otevíraly v samostatném okně. Neprojel jsem všechny stránky fóra, ale párkrát jsem nějaké odkazy otevřel a myslím si, že by to v samostatném okně bylo přehlednější. Hezký den všem ;)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod marvin » 25 lis 2011, 13:38

ahoj, tak forum jako takove je naprogramovane aby to oteviralo do soucasneho okna. vyvojari predpokladaji ze vetsina (nebo snad vsechny) nove prohlizece (vcetne IE) mohou pomoci koleckoveho tlacitka na mysi otevriat okna v nove zalozce..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod gooolem » 25 lis 2011, 14:22

ano ano...jsem sto let za opicema :D . Už mi to funguje. Díky. holt se učíme celý život :?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod Charon » 05 dub 2012, 20:52

Jen si tak pohravam s myslenou pridelat k tomuto foru i chat, nekolik lidi tu chodi ocividne docela pravidelne a treba by to par lidicek vyuzilo. Nemusel by byt ani nijak komplikovany, stacilo by zatim jen par mistnosti se stejnou registraci jako na foru.

Tezko rict jak moc by ten chat byl vyuzivan, ale treba by se osvedcil. Mohli by se poradat i setkani na chatu :-)

Charon

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod Adam » 18 dub 2012, 22:39

hlásím, že asi nefunguje písmenný filtr na vyhledávání členů, zkouším jenom v Opeře, ale s ničím jiným tady problém nemám, tak předpokládám, že to nebude prohlížečem
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Vylepšení fora

Příspěvekod Anubis » 18 dub 2012, 22:50

Adam píše:hlásím, že asi nefunguje písmenný filtr na vyhledávání členů, zkouším jenom v Opeře, ale s ničím jiným tady problém nemám, tak předpokládám, že to nebude prohlížečem

Potvrzuji (Mozilla FF, IE).


Zpět na “Náměty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti