Kovy

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Kovy

Příspěvekod tey » 03 říj 2013, 15:01

Zdravím Vás,
zajímalo by mě, jak je to s kovy. Přesněji s cínem. Mám práci, kde při pájení používáme cín a nevyhnu se jeho vdechování... Je mi jasné, že to není zdraví prospěšné :) Nedalo by se to nějakým způsobem ovlivnit?
Snad otázka není absurdní, nikde jsem se toho moc nedohledala až na praktickou magii, výrobu pantaklů apod...

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Kovy

Příspěvekod Ankhur » 03 říj 2013, 15:47

Do pájky se často přidávají i jiné kovy jako třeba olovo.

Obecně věci na pročištění - jíst čerctvé ocove a zeleninu, zeleninové šťávy (mrkvová a další), bylinky - dubová kůra, přeslička.
Konzumovat látky obsahující antioxidanty - bobuloviny jako ostružiny, maliny a další, které jich mají hodně, z koření a bylin dobromysl (oregáno).
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovy

Příspěvekod marvin » 03 říj 2013, 16:00

doplnil bych ještě zelené potraviny typu Chlorela, mladý ječmen, Spirulina.. jinak souhlas s tím výše.. na hmotné úrovni určitě.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Kovy

Příspěvekod tey » 03 říj 2013, 16:54

Udělali jste mi obrovskou radost :) díky za informace

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Kovy

Příspěvekod Michal » 03 říj 2013, 17:10

A je dobré to pájení dělat ve větraných prostorech a při pájení nebýt přímo nad pájeným předmětem, protože ty páry většinou stoupají přímo. Takže být kousek od nich. To je ale nejspíš součástí normální BOZP :)

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Kovy

Příspěvekod tey » 03 říj 2013, 17:55

Michal

vše co píšeš, s tím souhlasím. Ale v teto praci je všechno naopak, a nevyhnu se..

Premýšlela jsem i nad nějakým cvičením

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Kovy

Příspěvekod Tomáš » 03 říj 2013, 18:08

Co třeba nějakou roušku? :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Kovy

Příspěvekod tey » 03 říj 2013, 18:25

Tripař

Áj, všichni mi čtete myšlenky... :D
Roušku jsem zkoušela, člověk se se ale strašně zpotí, a po 11ti hodinách je to tak na pořádnou vyrážku :)
Taky mě napadlo rovnou změnit práci :) Cín jako kov náleží jupiteru, s přibívající lunou a pozitivním vlivem, by se dalo něco "splácat"

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Kovy

Příspěvekod Lumpino » 04 říj 2013, 07:11

Zrovna cínu bych se nebál. Člověk v česku vdechuje mnoho daleko horších sfinstev. Stačí jet v městském provozu za náklaďákem a máš toho nadýcháno...

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADn

Cín je v normálním prostředí značně odolný proti korozi a zároveň je zdravotně prakticky nezávadný.
Tedy, ehm, používá se v konzervách na ochranu proti korozi, čili přichází pravidelně do styku s potravinami a mnoho dalšího.
Jinak, teplota tání cínu je sice 231,93°C ale teplota varu = kdy z cínu vycházejí kovové výpary je 2602 °C. Takže pokud něco vdechuješ při pájení, rozhodně to není cín. Maximálně výpary z přiskyřice která se používá v pájce. Borová přiskyřice.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovy

Příspěvekod Pete » 04 říj 2013, 07:57

Se všemi souhlasím, ale ..
zrovna resim chripku, a prijde mi ze vsechny nemoci spolu souvisi. Muze tu byt fyzicka pricina, nebo psychicka, nebo snad oboje naraz ?

Resit veci prirodne je fajn.. daleko daleko lepsi nez chemickymi leky
ale co kdyz clovek zacne byt zavisly i na zdrave potrave ? Jde to videt u nekolika veganu - vegetarianu ci jinych extremistu
dobry extrem je stale extremem

Proto bych rekl ze co je nejdulezitejsi, je psychika. Nekdy se clovek nezdravym vecem nevyhne, ci genum atd.. no zajimave je, ze mysl a psychika UDAJNE dokaze menit i hmotu, tudiz dedicne choroby..

casto hledame tak dlouho reseni problemu, az zapomeneme na to jaky problem to byl
hezky den preji a snad najdete reseni, at uz je jakekoliv :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovy

Příspěvekod marvin » 04 říj 2013, 08:10

Určitě bych zvážil situaci, a pokud půjde vyměnit práci za něco lepíšho, tak bych neváhal.. samozřejmě nevím, jaké máš možnosti..

Jinak dneska už by měl být cín bez-olovnatý, ale vím, že jeho kvalita je horší, nedrží atd atd.. takže se stále používá s příměsí olova. Pokud pracuješ na nové lince, tak tam už se myslím podle směrnice EU nesmí používat.. (myslím).. Pokud zpracováváš starší elektroniku, tak tam určitě olovo je.. a moc bych ho nadechovat nechtěl. :(

Co se týče psychiky, jak psal Pete, tak rozhodně nepromítat do té práce obavy, strachy a negace. Pokud se jí nelze vyhnout (jakože většinou vždy jde) tak pracuj s tím, že ti to nemůže ublížit. Musí tam bý vědomí nezranitelnosti.

Vím, že bych měl nechat poznámku o vegan/etarianství bez reakce, ale i zde musím smutně dosvědčit, že je to pravda. Sám jsem byl tak trochu fanatik, a to ještě jeden z těch mírnějších. Spoustu lidí se na té stravě opravdu zasekne a ikdyž mají z racionálního hlediska pravdu, tak to nepromítají do duševní oblasti.. a pak i vegan může skončit s rakovinou..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kovy

Příspěvekod Milda » 05 říj 2013, 10:03

Kdyz ty vypary budes vdechovat s vedomim, ze te to zabiji, tak te to zabiji.
Ten strach a stres te zabije.
Bud zmen praci nebo mysleni.

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Kovy

Příspěvekod tey » 08 říj 2013, 22:23

Díky za reakce.
Už jsem si zjistila podrobnosti, je to SnPb ... evropský výrobek konkrétně z Německa... olovo :D no, prej je tam i něco "zdravotního"... ale...
Mé myšlení je v pořádku, do práce si nic negativního nepromítám, spíš přemýšlím že bych do toho vrhla něco pozitivního :D ale má motivace ještě zraje.

Uživatelský avatar
Ondrash
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 10 lis 2013, 21:19
pohlaví: Muž

Re: Kovy

Příspěvekod Ondrash » 11 lis 2013, 00:23

Zdravím-já taky v práci občas pájim-a řeknu vám, když jsem měl jako učeň praxi, a pájelo se skoro celou dobu, a pak zašel zacvičit do posilovny, tak jsem si připadal jako kdybych vykouřil min. půl krabičky-potil jsem se jako pes. Snažim se mít od toho hlavu co nejdále-člověk tim i trochu načichne...
Ale ta příměs-kalafuna-to je pryskyřice a ta se dává i do kadidel,ne? Takže ta kalafuna bude podle mě možná i zdravá-mě voní-cín a hlavně příměs olovo je svinstvo.
Věřím, že pročištěné kovy mohou léčit, pokud jsou správně alchymicky zpracovány, což 100% průmyslové kovy nebudou-to je potom těžká alchymie ;)

Jsem zastánce pojídání antioxidantů -místních ovocí a zelenin...-úplně by měl stačit zařadit do stravy česnek-nejlépe ho nechat 10minut oxidovat (přitom se může klidně inhalovat) a pak až sníst s něčím. -tak nabyde víc antibiotický účinek-pomáhá odstraňovat z těla kovy...
Nejlépe ostatní učíte to, co sami nejvíce potřebujete naučit.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti