Universalia, zednáři, tajné spolky

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod balamunt » 21 zář 2010, 09:30

Marwine, myslím, že je na čase, aby sis třeba někdy tu Bránu přečetl, abys věděl o čem to je, když už se snažíš psát o Bardonovi a taky bys mohl pozorněji číst mé příspěvky než začneš reagovat :D

Já jsem psal, že ten, kdo absolvuje Bránu, dosáhne mimořádné moudrosti a moci, v ideálním případě Vševědoucnosti a Všemohoucnosti. To znamená, nejenom Bardon, ale KDOKOLIV! Přečti si prosím 9. stupeň- impregnace astrálního těla 4 Božskými vlastnostmi. Tam má Mág dosáhnout právě Vševědoucnosti a Všemohoucnosti. Nakonec se má v 10 stupni spojit s Bohem. Takže já si nevymýšlím, nedělám z Bardona Boha, ale tím Bohem se může stát kdokoliv, kdo absolvuje Bránu, nejenom Bardon. Chápeš?

No a teď si představ, že takový člověk, disponující Vševědoucností a Všemohoucností. Kdokoliv, nejenom Bardon, bude chtít vstupovat do nějakého okultního spolku. Není to absurdní představa? Jedině, že by měl nějaké jiné motivy než motiv něco se dozvěděl apod. Nevím, jestli ale není nad tvé síly chápat takové "drobné nuance".

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod marvin » 21 zář 2010, 13:40

Ono problémem bude asi definice slova bůh. Myslíš si, že když dokážeš své tělo udělat nezranitelným, neviditelným, když budeš schopen levitovat a zabíjet lidi pohledem, že se staneš "BOHEM" ??

Co je u tebe Bůh? Tento mocný mág?

Ano četl jsem 9.stupeň. A jsem si jistý že ho četl každý. A je mi jasné, že právě tyto schopnosti jsou opravdu velikým velikým lákadlem pro všechny.. ale také bych řekl, že pokud budeš toužit po těchto schopnostech pouze prot, aby jsi měl moc, stejně je nikdy nedostaneš..

I tak, pokud dosáhneš již 8.stupně (jak píše Fra Veos 9-10 stupeň slouží k navázání přímějšího kontaktu s bohem - resp. v probuzení božských kvalit v sobě) tak ani tak nebudeš vševědoucí a všemohoucí..

Apropos .. co pro tebe znamená všemohoucnost a vševědomost? Že se dokážeš astrálním zrakem dívat co dělá nějaká bytost na druhém konci galaxie?Nebo co přesně..

Pořád se snažíš přirovnat k bohu, ale osobně si myslím že se snažíš porovnat nesrovnatelné. Všechny tyto schopnosti a vlastnosti, které ti Brána přináší, jsou pouze přírodní zakony, které je lidem umožněno znovu v sobě probuidt - ale nemá to co dělat s všemohoucností ani vševědoucností.

Pokud si myslíš, že ano, že tohle je vše, pak bych řekl, že nemáš dost velkou fantazi.. ani já ji nemám, ale jsem ochoten připustit, že existují věci, které si ani nedokážem představit, tzn. bůh je nepopsatelný .. je to jako matematika .. je to asi jako srovnání člověka (jako vesmírného objektu) se sluncem (vesmírného tělesa) ... dokážeš si představit kolikrát je slunce větší než ty? A tahle matika by se dala stěží přirovnat k velikosti mága na devátem stupni a boha... Kolikrát je nekonečno větší než 1 ..nebo 0 ..

Uff..opět jsem zkouzl trochu k offtopicu a k filozofické debatě o tom, co je pro mne bůh, ale řekl bych, že je důležité vymezit, čím můžeš při svém osvícení být a čím ne a potom snad můžeš pochopit proč by měl Mistr Bardon zájem na to stýkat se ve své generaci s jinými okultisty...

Vždyť ty přece nemáš představu o jeho pozemské misi, nevíš proč tam chtěl jít, a navíc, ve své moudrosti věděl kdy používat magii ..jak píše třeba W.Mistele, ke všem operacím musíš mít svolení Božské Prozřetelnosti..tzn Bardon, ikdyby byl 100x mocnější než všichni členové Universalie (berte to prosím jako totální přestřelek a nereagujte na tohle schéma) , tak ani by si nedovolil vynutit si svůj vstup. Proto třeba i jenom na analogii karmy žádal normálním postupem a vystupoval jako prostý člověk - kterého ty máš problém uznat...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod balamunt » 21 zář 2010, 14:01

Já si myslím, že jsem už vše dostatečně vysvětlil a uvedl na pravou míru. Ty se ptáš Marwine na věci, které jsou jasně a srozumitelně uvedeny v Bráně. Proto, když vidím co píšeš a nejenom ty, jsem doporučoval pořádně projít a promeditovat záležitosti v Bráně. Pro mě to je jednoduché, ale pro jiné lidi asi ne. To chápání souvisí se vzdušným živlem v duchu. Je třeba se asi zaměřit více na akustikou koncentraci a obecně vzdušný živel. Pak i chápání by se mělo zlepšovat.

Co se týká Boha, pak žádná neviditelnost, nezranitelnost nebo zabíjení lidí pohledem jak píšeš. Ale 4 Božské vlasnosti
1) Všemohoucnost
2) Vševědoucnost
3) Všudypřítomnost
4) Nesmrtelnot
Přibližování k Bohu je postupná realizace těchto 4 Božských vlasností. Vždyť to tam Marwine máš. To, co pak píšeš, to je, nezlob se na mě, ale naprostá ignorace. Ale samozřejmě nemusíš jít cestou, která je popsána v Bráně. Nemusíš provádět meditace o Všemohoucnosti apod, když nebudeš chtít, to je tvoje věc. Já jenom se snažím uvést na pravou míru to, co je uvedeno v Bráně. Můžeš např. napsat svoji zasvěcovací soustavu, kde nebude ani zmínka o Vševědoucnosti a Všemohoucnosti a já si pak s radostí tvoje dílo přečtu :P

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Arex » 21 zář 2010, 14:23

Cagliostro píše:ad Arex)
To je zvláštní. Mluvil jsem s Dr. Keferem a ten se o p. Běhounkovi vyjadřuje velice pozitivně, včetně vztahu k jeho otci.


Já bych řekl, že pan Běhounek velmi účinně odděloval dílo a vliv pana J. Kefera, jehož byl obdivovatelem, a jeho osobní stránku, kterou tedy z části neobdidoval. Možná je to ale stanovisko, ke kterému došel až ve stáří. Jinak vím, že vřele a široce doporučoval jeho dílo (zejména astrologické). Pochybuji, že by v tom bylo něco osobního.

K postřehům, které jsi tu citoval u jednotlivých autorů, se neumím vyjádřit. Spíš se snažím jejich díla pojmout pojmově, tj. poznat jejich "finesy".
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Cagliostro » 21 zář 2010, 14:40

Ale jistě. Jak píše v jednom dopise Dr. Eliáš Griesemu "každý okultista má svou pravdu...., bi i ten Weinfurter." Každý má svou pravdu.
Jinak řečeno každý badatel si vezme z každého díla pouze to, co potřebuje, a utváří si tak vlastní pravdu.

jinak zmiňuješ astrlologické dílo Kefera. je mu přisuzováno i autorské dílo Poselství hvězd, ale myslím že ač je to poměrně dobré dílko, nemá s ním nic společného.

Jinak je škoda, že se nikdo nepokusil sestavit opravdový seznam členů Universalie či Horev-klubu. Leckde se udává pár jmen, ale to je málo a ani Dr. Nakonečný není zcela bez chyb v novodobém hermetismu .

Jinak trochu mimo, ale zpět k členovi Universalie, existuje také informace o Laseniovi, která udává, že nezemřel na následky nemoci, ale na následky otravy jedu, kterou mu dalo gestapo. vypověděl to pan P. L., člen Universalie, dnes již bohužel též po smrti.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Anubis » 21 zář 2010, 15:31

Chrz píše:Ty myšlenky vznikají z pohledu, založeném na dualitě, která je sice iluzí, nicméně nás všechny ovládá a formuje.

Podívej se prosím na obrázek první tarotové karty a zkus se podívat kde je mág. Dualita člověka ovládá jen do určitého stupně inteligence. Mág je zobrazen s fialovou aurou, spojil tedy protiklady a nachází se nad nimi, díky tomu může určité jevy ovládat.

Chrz píše:Nemůžeš vědět, kdo kde stojí ve svém vývoji a co kdo má nebo nemá udělat. Samozřejmě, že útočit na kohokoliv není správné, ale ve válce se i útok může jevit jako obrana. Každopádně o tom, jak to bylo, vím prd, takže můžu jenom spekulovat.

To, kde se kdo nachází není důležité. Pokud zaútočil, tak se stal adeptem na sestup z jakékoliv úrovně. Je to projev slabosti, vzniká z toho, že nejsme s to vytvořit silnější astrální zřídlo než protivník, to znamená, že nepřítelova idea má větší šanci uspět a všechny útoky na ni jsou zbytečné. Buď jsou pohlceny nebo odraženy. Při pohlcení se nechává útočník nevědomě stahovat do protivníkova pole protože jeho manýry mají podobný smysl, takže se stává ideově totožným, tím mění i své okolí, které jako autorita stahuje s sebou. Pokud přijde jako individualita a zachovává si svou ideu, tak je jen odražen. Myslím, že můžeme být rádi za víru obyčejných lidí - ta podle mě válku vyhrála a ne nějací mágové, jejichž složitou útočnou ideu sdílelo jen pár jednotlivců, kteří tak byli oslabeni.

Cagliostro píše:...

Asi jim nedošlo, že je třeba lidstvo celkově pozvedat. Pokud už nějací mágové útočili, tak akorát snižují průměr celé civilizace a navíc profanují magii jako takovou. Ty útoky jsou vyhánění čerta ďáblem, na chvíli problém zalepíme a za nějaký čas se to vrátí, ale to už tu ti chytráci nebudou. Taková záplata visí v prostoru a jen čeká až ji zas někdo uvolní a nastane další střet. Pokud by se ovšem snažili lidstvo pozvedat, tak už by se za tou záplatou neměl kdo otáčet, sklony průměrných lidí by se zlepšily a ta problémová idea by slábla. Pokud by po ní někdo sáhl, tak už by patřil do velmi vyhraněné a slabé skupiny, která by proti mocnému středu a lidem moudřejším neměla nejmenší šanci.

marvin píše:Ano četl jsem 9.stupeň. A jsem si jistý že ho četl každý.

Pokud jde o praktické knihy, tak většinou čtu jen tu část, která se nejvíce přibližuje mému stavu, maximálně část po ní následující.

Cagliostro píše:jinak zmiňuješ astrlologické dílo Kefera. je mu přisuzováno i autorské dílo Poselství hvězd, ale myslím že ač je to poměrně dobré dílko, nemá s ním nic společného.

K tomu se připojuju.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Arex » 21 zář 2010, 15:37

Cagliostro píše: ...jinak zmiňuješ astrologické dílo Kefera. je mu přisuzováno i autorské dílo Poselství hvězd, ale myslím že ač je to poměrně dobré dílko, nemá s ním nic společného.

Jinak je škoda, že se nikdo nepokusil sestavit opravdový seznam členů Universalie či Horev-klubu. Leckde se udává pár jmen, ale to je málo a ani Dr. Nakonečný není zcela bez chyb v novodobém hermetismu .

Jinak trochu mimo, ale zpět k členovi Universalie, existuje také informace o Lasenicovi, která udává, že nezemřel na následky nemoci, ale na následky otravy jedu, kterou mu dalo gestapo. vypověděl to pan P. L., člen Universalie, dnes již bohužel též po smrti.


Pokud Tě to potěší, Poselství hvězd napsala Bouslava Heranová (Kruh duchovního bratrstva), která se ale v tomto samizdatu za dr. Kefera rozhodně nevydávala. Pouze na jeho začátek umístila stránku, kde upozorňuje na oběť, kterou dr. Kefer přinesl českému hermetismu. Nejsem si jistý, potřebný xerox teď nemám u sebe, ale tuším, že se ten text jmenuje "Meditace na každý den". Jak dospěl vydavatel k tomu, že je autorem dr. Kefer, to opravdu nevím. Jen doufám, že to neudělal úmyslně. Chyby se prostě stávají, kdo by se jich neobával.

Seznam členů Universalie a Horev-klubu sestavit podle mého názoru nejde. Hlavní spolkové archivy jsou v obou případech zničeny. Pan prof. Nakonečný má tu zásluhu, že vypsal jména členů z takových písemností, které vypadaly důvěryhodně. Kdybychom chtěli seznam jmen rozšířit, museli bychom se uchýlit k citování různých historických útržků, což by ale asi pravdě nepřidalo. Samozřejmě nevím, jestli takovým seznamem nedisponuje např. R. Kefer, ale jinak je to spíše vyloučeno. Pokud by někdo měl kontakty do současné Univerzálie, možná by šlo zjistit, kteří lidé v roce 1990 své členství obnovovali. Tím bys získal alespoň nějaká jména.

Informaci o Lasenicovi neznám, pokud bys k tomu měl nějaké doklady, samozřejmě by mne zajímaly.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Cagliostro » 21 zář 2010, 16:19

Informace o Lasenicovi budou brzy v jedné studii věnované okultismu. Ještě to musím přepsat z rukopisu a ještě malinko doplňuji. Ale co mám v ruceza údaje, tak se tvrdí, že byl otráven nacistama
a těsně před smrtí propuštěn již otrávený.

Díky za informace o Poselství hvězd.

Informace o členech Universalie Dr. Kefer skutečně nevlastní. A současná Univerzalia? Konzultoval jsem to již s panem tajemníkem Kováčem, bohužel nic takového jako je jmenný seznam Univerzalia nevlastní.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Arex » 21 zář 2010, 16:44

Cagliostro píše:Informace o Lasenicovi budou brzy v jedné studii věnované okultismu. Ještě to musím přepsat z rukopisu a ještě malinko doplňuji. Ale co mám v ruce za údaje, tak se tvrdí, že byl otráven nacistama
a těsně před smrtí propuštěn již otrávený.


Pokud budeš něco takového publikovat, udělej to s citem. Sám jsem dost bolestně zjistil, že i věta, kterou člověk řekne s dobrým úmyslem, se může ocitnout v pojednání, které je jaksi postaveno na tom, že dr. Kefer útočil na Hitlera.

A přitom pan Běhounek s úsměvem říkal, že ty útoky byly společenská událost, prostě důvod proč vyjet ven z Prahy a zažít dobrodružství.

A nebo že se výpověď dr. Smíchovkého, v řadě věci zjevně nepravdivá, bere jako realita.

:D Kovbojka se dá udělat ze všeho. Budu Ti držet palec, abys to napsal o úroveň líp.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod balamunt » 22 zář 2010, 10:45

Dovolím si takovou poznámečku k těm magickým útokům a jejich oprávněním. Myslím si, že opravdoví zasvěcenci tj. ti, kteří mají za sebou Bránu, nemůžou zasahovat svými veškerými silami do dění na světě. To je jakoby ve středověku proti meči šel někdo s tankem nebo jadernou zbraní. To by vznikl chaos nad chaos. I války mají své oprávnění a svůj účel a je třeba se na to dívat jako na hru malých dětí, kteří získavají zkušenosti. Svět je řízen vyššími Mocnostmi-Božstvy a Negativní princip má své místo na světě. Chtít zabránit působení Negativnímu principu pomocí nadpřirozených sil svědčí o nezralosti daného člověka. Ale takový nezralý člověk zase má minimální magickou moc, takže nemůže natropit svým chováním neplechu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod Cagliostro » 22 zář 2010, 18:48

balamunt píše:Dovolím si takovou poznámečku k těm magickým útokům a jejich oprávněním. Myslím si, že opravdoví zasvěcenci tj. ti, kteří mají za sebou Bránu, nemůžou zasahovat svými veškerými silami do dění na světě. To je jakoby ve středověku proti meči šel někdo s tankem nebo jadernou zbraní. To by vznikl chaos nad chaos. I války mají své oprávnění a svůj účel a je třeba se na to dívat jako na hru malých dětí, kteří získavají zkušenosti. Svět je řízen vyššími Mocnostmi-Božstvy a Negativní princip má své místo na světě. Chtít zabránit působení Negativnímu principu pomocí nadpřirozených sil svědčí o nezralosti daného člověka. Ale takový nezralý člověk zase má minimální magickou moc, takže nemůže natropit svým chováním neplechu.


Ne pokaždé se na zlo dokáže člověk dívat, a pak se na něj důkladně vrhne, třebas proti silám pekelným, i když se obětuje, bude-li to dle jeho uvážení k dobru a prospěchu.

Kefer a každý jednotlivec věděl, do čeho jde.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Tajné spolky vs. Bardon

Příspěvekod Cagliostro » 24 zář 2010, 17:02

Ať už je jakýkoliv názor na knihu Frabato od Bardona, je pravdou, že se zmoňuje v této knize o skupině Fogc, která má 99 členů. O této skupině se toho píše dost (hlavně na internetu).

Mimo Fogc prý měla o Bardona zájem skupina Thule.

Přitom oba spolky spojuje spíše černá magie, než skutečný badatelský zájem, a na mně osobně spíše tato seskupení působí ve velké spjatosti se svobodným zednářstvem-politickým.
Ego sum, qui sum!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tajné spolky vs. Bardon

Příspěvekod balamunt » 25 zář 2010, 19:29

V tom chaosu různých protichůdných tvrzení se dá těžko vyznat. Takový pevný bod bych viděl v osobě MK, který byl žákem Bardona a spoluautor knihy Vzpomínky na Mistra. Tam se zmiňuje o knize Frabato a neříká nikde, že by něco z toho, co tam je, nebyla pravda. Klidně mohl napsat, že něco bylo jinak apod., že Votavová fantazírovala apod. Na druhou stranu to je celkem jedno, protože Frabato nemá pro praktickou ani teoretickou stránku žádný význam. Je to spíše záležitost pro badatele Bardonova životopisu.

Osobně by mě ze zvědavosti spíše zajímá jiná věc a to, že prý Hitler byl členem FOGC nebo něco podobného a že prý Bardon vysledoval, že Hitler válku přežil a odletěl do jižní ameriky. To by mě ze zvědavosti zajímalo, jestli to je pravda, to přežití Hitlera. Protože pro historiky by to byla bomba nejvyšší kategorie a obrátilo by to pohled na Hitlera vzhůru nohama.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Tajné spolky vs. Bardon

Příspěvekod Cagliostro » 26 zář 2010, 16:40

Předpokládám-li teorii úniku Hitlera podle verze Bardona za pravdivou, jistě dlouho nežil, když v roce 1946 byl Hitler údajně evokován, a to spiritistou, který sloužil pro něj.

http://maya-mysteria.blog.cz/0806/posle ... fa-hitlera

Otázka pravdivosti je však i zde.
Ego sum, qui sum!

MartinKovac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2011, 16:22
pohlaví:

Universalia a Bardon

Příspěvekod MartinKovac » 07 úno 2011, 16:35

Dovolím si drobný příspěvek za Univerzalii:
Univerzalia nevlastní žádný archiv ani jednotlivé materiály prvorepublikové Universalie. Nemáme tedy žádný zvláštní zdroj "utajovaných" informací o vztahu Františka Bardona a Universalie.
Univerzalia nepraktikuje Bardonův systém magie a nemůžeme tedy podávat žádné informace, co se magické praxe tohoto druhu týče. Bardonovy spisy přirozeně studujeme, ale naše magická praxe je jiného druhu. Nevlastníme ani žádné nevydané texty ani jiné materiály, které F. Bardon napsal či vydal.
Omlouvám se všem zájemcům, že jim v tomto ohledu nemohu poskytnout bližší informace. Tento příspěvek je jen velmi stručnou reakcí na několik dotazů, které se v poslední době sešly v návštěvní knize Univerzalie a nemám v úmyslu zasahovat do této rozpravy.
Dalším dotazům se přirozeně nebráním a přeji vše dobré. M.K. t.č. tajemník U.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti