Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

FTX

Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 01 led 2012, 02:35

Varování: píši vše na úrovni svého chápání a v jistých věcech se mohu mýlit. Proto následující je nutné číst na vlastní zodpovědnost. Toto není náhrada Brány, ale jen jakési zpestření pro ty, kterým není lhostejný osud společnosti ve které žijí.

Pokud někdo začne kráčet po duchovní cestě, tak po jisté době a cvičení si začne více všímat okolního světa. A začne si také všímat nepravostí, které se kolem něho dějí. Potud je vše správné. Ale čeká na něj hluboká past, do které se mnoho adeptů chytí.


Je nezbytně potřeba se naučit efektivně používat doublething následujícím způsobem:

Je-li jakákoliv idea směřována zvenku dovnitř, je třeba jen absolutní láska. Jakýkoliv zásah vůči komukoliv směřuje do hlubších a hlubších vrstev. Nejprve proti člověku, pak proti skupině lidí, proti státu, proti lidstvu až se nakonec stává útokem vůči Prozřetelnosti. Zdroj takové ideje bude po jisté době semlet „Božími mlýny“.
Proto je nutné vnímat lásku ke všemu včetně lidských bytostí. I o nejposlednějším feťákovi, vyděděnci a zločinci nelze uvažovat jinak než s plným vědomím lásky. On je také součástí stejného celku, jakým je i každý z nás.
Pokud někdo štve jednoho člověka, či skupinu lidí, pak je jejich učitelem. Zkorumpovaný politik je ve své podstatě velkým učitelem všech lidí. Učí je zaujmout k němu postoj postavený na lásce. Pokud ho lidé odsuzují, tak tím vlastně dávají najevo svoji nezralost a současně potvrzují jeho nezbytnost a nenahraditelnost.
Odsudek má ještě jednu vlastnost, která je velmi destruktivní. Když se někdo naštve, tak vydává ohromná kvanta energie a to ho brzy vyčerpá a unaví. Odsuzování je energeticky nenáročné a dá se provádět vytrvale dlouhodobě. Ale pak při konfrontaci s akumulovanou energii může dojít naprostému rozkladu života toho, kdo odsuzuje.


Směr zevnitř ven aneb vnější projev ovšem nesmí být lhostejný. Na tento projev je nutné reagovat a celý vesmír tvrdě trestá pokud na tento projev adekvátně reagováno není. Někdy je to dokonce stejné, jako kdybych byl vinen tou samou věcí jako dělá ten druhý.
Tento směr je druhotný a odvislý od směru prvního. Satanismus a podobná učení úmyslně vynechávají princip lásky a tím každé individuum uvrhnout do totální destrukce. K té dojde s naprostou jistotou po vyčerpání všech vnitřních zásob lásky uvnitř každé individuální bytosti.

Pokud žáci již absolvovali první třídu a umí psát, pak je učitel psaní zbytečný. Pokud nutí žáky neustále opakovat to, co zvládají, způsobuje stagnaci. Uvnitř vnějšího projevu existence je nutné hledat postupy, jakými lze takového učitele zastavit. Takovým postupem by mohly být za jistých podmínek i svobodné volby a další mechanismy.

Dám konkrétní případ jak to vypadá v praxi:
Někdo Vás okrade. V první řadě mu musíte vnitřně odpustit a navíc ještě děkovat za to, že Vám pomáhá. Ale na vnější úrovni ho musíte dostat před policii a soud. Tím vy naoplátku pomůžete jemu prožít následek jeho činu.
Člověk, kterému toto není známo ho začne ihned automaticky proklínat a tím si poškodí svoje vlastní nitro. A dává tím celému vesmíru najevo, že potřebuje ještě mnohokrát být okraden než dozraje k příslušnému poznání.


Bylo by dobré, kdyby jste si zkusili následující praktické cvičení:
Představte si při meditaci člověka, který je Vám ze všech lidí nejméně sympatický. Snažte se o co možná nejvěrnější představu. Poté mentálně obraťte pozornost na jeho nitro a vnímejte Božskou jiskru * která je jeho pravou podstatou. Snažte se vnímat lásku k této bytosti (její chování vůči Vám neřešte).

* stačí jen imagainace.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod marvin » 01 led 2012, 18:45

dobrá úvaha..nad tímto přemýšlím už docela dost dlouho... jak se postavit k věcem které nás obklopují. jak to vnitřně prožívát, reagovat na ně a při tom se nezničit

Mistele to popisuje jako živlovou rovnováhu. tzn. pokud někdo věří jenom v lásku a nic než lásku (tj zvenku dovnitř) ale ve skutečnosti nic nedělá, nechá onoho zloděje nepotrestaného, je to imbalance .nerovnováha. rovnováha spočívá v tom co jsi napsal, vnitřně mu odpustit a milovat ho, ale zárveň konat. jít na polici a udělat kroky k tomu aby se to neopakovalo..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

FTX

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 01 led 2012, 21:57

marvin píše:dobrá úvaha..nad tímto přemýšlím už docela dost dlouho... jak se postavit k věcem které nás obklopují. jak to vnitřně prožívát, reagovat na ně a při tom se nezničit

Jsem rád, že to zaujalo. Připravuji ještě pokračování, ale musím text vybalancovat, aby zveřejněné informace někomu nezmotaly hlavu ;).

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod mek onder » 08 led 2012, 02:36

Zdravím,myslím,že někdy stačí si jasně uvnitř uvědomit že s tou věcí(krádež apod.)vnitřně nesouhlasím,ale dál beru toho člověka jako Božího tvora(s Láskou),dát to třeba i fyzicky najevo,byť i jen jasným a klidným nesouhlasem.

Ať se daří.

Mc :-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

FTX

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 08 led 2012, 21:45

mek onder píše:Zdravím,myslím,že někdy stačí si jasně uvnitř uvědomit že s tou věcí(krádež apod.)vnitřně nesouhlasím,ale dál beru toho člověka jako Božího tvora(s Láskou),dát to třeba i fyzicky najevo,byť i jen jasným a klidným nesouhlasem.

Ať se daří.

Mc :-)

Příklad je za vlasy přitažen, v Regeneraci vyšel článek na téma jestli se bráni agresi nebo ne.

Jedna žena měla při meditaci 2 vize:

V první vizi se vesnice nebránila, loupežníci vyvraždili muže a děti, ženy znásilnili a uloupili vše, co mělo nějakou hodnotu.

Ve druhé vizi se na obranu postavili všichni včetně mužů a žen a vesnici společně ubránili.

Co se stane, když buňky ve tvém organismu naleznou rakovinnou buňku? - Zničí ji pokud funguje tvůj imunitní systém.
-----
Tím článkem jsem chtěl ukázat na potřebu obou toků energie.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod marvin » 09 led 2012, 09:40

mek onder píše:dát to třeba i fyzicky najevo,byť i jen jasným a klidným nesouhlasem.


tomuhle taky přesně nerozumím. jakože ho vnitřně miluješ, ale jemně dáš najevo, že s tou krádeží nesouhlasíš? pak se ti může stát, že tě zloděj vubec nepochopí.

ja si naopak myslím, že je potřeba dát docela jasně a výrazně najevo, s čím souhlasíš a s čím ne. viz vesnice. nebo třeba budhističtí mniši, ikdyž jsou mírumilovní, tak se museli taky naučit obranné techniky..protože jejich mírumilovné chrámy byli často napadány a vykrádány..

nemyslím si, že by mniši při boji cítili nějakou nenávist. prostě se brání.

stejně tak, když tě někdo okrade, tak by ses měl bránit, ale vnitřně nemít zlost, hněv a zlobu. necítit zášť. uvědomovat si, že ten člověk krade, protože má nějakou nouzi, nebo je prostě donucený to dělat. ikdyž to může dělat jenom ze zháralosti, neznalosti nebo rozpustilosti, tak nikdy nesmíš kvůli němu pojímat nenávist do svého srdce/aury/psychiky

musíš mu dát najevo, že tohle dělat nemůže a třeba se s ním i porvat.

mimochodem mistři bojových umění, ti opravdu špičkový podle mě při boji, jsou naprosto vyrovnaní. uvnitř cítí naprostou harmonii a klid a mír. ikdyž mohou fyzicky být úplně vyčerpaní tak bych řekl že emoce jsou bez nenávisti ..spíš v respektu k soupeři. takle bych to bral i já.

něco na způsob - pokud mě někdo okrade - je to moje vina a chyba že jsem mu to vůbec dovolil. tak to beru. jako mé selhání. já sám si musím tohle zajistit. být ostražitý. ten zloděj mi pouze ukázal mou slabost. proč bych ho měl nenávidět. samozřejmě ho zažaluju apod. ale s vnitřním klidem a poučením. bez hněvu a zloby
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod mek onder » 10 led 2012, 02:21

Popsal jsi to jak jsem to myslel,díky.Je dobré to takto různorodě popsat,myslím,že jsi to vystihl.

Ať se daří.

Mek ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod Jana » 02 bře 2012, 16:24

Souhlasím s vámi,ale myslím,že Láska v nás má Daleko větší význam.Jak se zminujete o zloději,tak jednomu může pomoci trest,ale jinému může ublížit.Neznáte důvod proč kradl,zatrpklý člověk dokáže napáchat hodně zla na světě,což není dobré.Vím,že to zní naivně,ale Láska ve skutečnosti dokáže daleko víc,než si jen dokážeme představit.Kdo jde cestou magie,tak přece ví,jak jeden druhého ovlivnujeme.

FTX

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 02 bře 2012, 23:04

Jana píše:Souhlasím s vámi,ale myslím,že Láska v nás má Daleko větší význam.Jak se zminujete o zloději,tak jednomu může pomoci trest,ale jinému může ublížit.Neznáte důvod proč kradl,zatrpklý člověk dokáže napáchat hodně zla na světě,což není dobré.Vím,že to zní naivně,ale Láska ve skutečnosti dokáže daleko víc,než si jen dokážeme představit.Kdo jde cestou magie,tak přece ví,jak jeden druhého ovlivnujeme.


Samozřejmě do jisté míry máš pravdu.

Neřešil jsem situaci, za druhou osobu a byl to modelový příklad.

Podstatné je, že když nějakou věc úmyslně přehlédneš, tak člověku výslovně ubližuješ. Současný stav ve společnosti je naprostá ignorace. Považuješ to za nejlepší příklad a kýžený stav?

Na druhou stranu, pokud se dozvíš o něčích špatných činech mimosmyslově, tak to zase musíš povinně přehlédnout jako by nic.

William Mistelle vysvětloval, co je to láska na principu převodovky u auta. Láska představuje nejvyšší rychlostní stupeň. Pokud jedeš po dálnici a nezařadíš ho, tak se tvoje auto pomalu šourá vpřed. Ale když jedeš po hrbolaté cestě do prudkého kopce, tak s nejvyšším kvaltem zničíš motor. Přesně tak to má být přeneseně i s chováním v reálném světě.

A z historického hlediska došlo vždy k největšímu rozkvětu civilizace, když byly mírné ale zato rychlé tresty.

Těchle věcí je mnoho. Třeba matka Země Gája by si přála aby na zemi vládla spravedlnost, vyvážení vědy a náboženství atd..

Co bys udělala kdybys měla děti a někdo jim chtěl pro svoje potěšení ublížit?

Naši politici jsou naprosto beztrestní a dělají si co je libo. Jak by ses postavila k tomu, kdo chce zničit celé lidstvo svým jednáním? Ignorovala bys ho s láskou a on by ti za oplátku za to hodil na hlavu atomovou bombu? A v konečném důsledku bys pochopila, že je to vlastně tvoje chyba.

Nejhorší stav nastane, když si lidstvo nedokáže udělat pořádek a pak zasáhne vyšší princip. Ten se pak nebude mazlit vůbec s nikým nebude a ano, semele nás z nejvyššího principu lásky ...... I v Bibli máš odkaz třeba na Sodomu a Gomoru.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod Jana » 06 bře 2012, 11:39

Nehlásím se k žádné sektě,společnosti či náboženství,přesto mě zajímá aspekt lásky a milosrdenství a snažím se o pochopení a prožití tohoto aspektu,jsem přesvědčená,že jenom tady je možné naučit se rozlišovat právo od nepráva,rozvinout hlubokou intuici,poznat pravou filosofii ve všech náboženských soustavách.......
Co se týče "Sodoma a Gomora",to vnímam symbolicky.Nebudu se k tomu vyjadřovat jen asi toliko:Když vyzáří Kosmická božská láska na toho,kdo má v sobě hromadu negativních emocí,mnoho špatných skutků...Co to s ním udělá,přežije to vůbec?
My lidé přece také dokážeme vyzařovat lásku a pracovat s ní a mohli bychom ji používat proti tzv.zlu.Jsme nezralí,nebo se bojíme,že tím něco ztratíme?

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod Milda » 10 bře 2012, 20:33

FTX píše:Varování: píši vše na úrovni svého chápání a v jistých věcech se mohu mýlit. Proto následující je nutné číst na vlastní zodpovědnost. Toto není náhrada Brány, ale jen jakési zpestření pro ty, kterým není lhostejný osud společnosti ve které žijí.

Pokud někdo začne kráčet po duchovní cestě, tak po jisté době a cvičení si začne více všímat okolního světa. A začne si také všímat nepravostí, které se kolem něho dějí. Kolem nas se deji jen pravosti. Nepravosti jsou veci odlisne od naprogramovani tveho Ega. Potud je vše správné. Ale čeká na něj hluboká past, do které se mnoho adeptů chytí.Ty ses mozna chytil? :-)


Je nezbytně potřeba se naučitNic neni nezbytne potreba se naucit. To je tvuj osobni program. efektivně používat doublething následujícím způsobem:

Je-li jakákoliv idea směřována zvenku dovnitř, je třeba jen absolutní láska. Jakýkoliv zásah vůči komukoliv směřuje do hlubších a hlubších vrstev. Nejprve proti člověku, pak proti skupině lidí, proti státu, proti lidstvu až se nakonec stává útokem vůči Prozřetelnosti. Zdroj takové ideje bude po jisté době semlet „Božími mlýny“. To je nepochopeni principu. Cemu rikas Prozretelnost. Uz jsi ji videl, slysel? Koho kdy semlela?
Proto je nutné vnímat lásku ke všemu včetně lidských bytostí. I o nejposlednějším feťákovi, vyděděnci a zločinci nelze uvažovat jinak než s plným vědomím lásky. On je také součástí stejného celku, jakým je i každý z nás. Ano jsme vsichni jeden zivy organismus, ale tve hodnoceni (nejposlednějším feťákovi, vyděděnci a zločinci) je hodnoceni tveho Ega jak sis ho naprogramoval, a o Bezpodminecne Lasce moc nevypovida. (
Pokud někdo štve jednoho člověka, či skupinu lidí, pak je jejich učitelem. Zkorumpovaný politik je ve své podstatě velkým učitelem všech lidí. Učí je zaujmout k němu postoj postavený na lásce. Pokud ho lidé odsuzují, tak tím vlastně dávají najevo svoji nezralost a současně potvrzují jeho nezbytnost a nenahraditelnost. Kam na tyhla blbosti chodis? :-)
Odsudek má ještě jednu vlastnost, která je velmi destruktivní. Když se někdo naštve, tak vydává ohromná kvanta energie a to ho brzy vyčerpá a unaví. Odsuzování je energeticky nenáročné a dá se provádět vytrvale dlouhodobě. Ale pak při konfrontaci s akumulovanou energii může dojít naprostému rozkladu života toho, kdo odsuzuje. Vzdyt ty odsuzujes svym clankem a tvuj zivot se stale nerozlozil. MUZE SE ZIVOT VUBEC ROZLOZIT??


Směr zevnitř ven aneb vnější projev ovšem nesmí být lhostejný. Na tento projev je nutné reagovat a celý vesmír tvrdě trestá Uz jsi to nekdy videl? Trestajici vesmir? Jak tresta? Kdo je ten vesmir co tresta? pokud na tento projev adekvátně reagováno není. Někdy je to dokonce stejné, jako kdybych byl vinen tou samou věcí jako dělá ten druhý.Nevim co napsat a neurazit :-)
Tento směr je druhotný a odvislý od směru prvního. Satanismus a podobná učení úmyslně vynechávají princip lásky a tím každé individuum uvrhnout do totální destrukce. K té dojde s naprostou jistotou po vyčerpání všech vnitřních zásob lásky uvnitř každé individuální bytosti. A co napsat na tohle :-) Kde mas tu svou zasobarnu. Laska ti muze dojit? Jako voda ci penize?? Tvuj svet je odlisny od meho. Ja jsem Laska a Zivot.

Pokud žáci již absolvovali první třídu a umí psát, pak je učitel psaní zbytečný. Pokud nutí žáky neustále opakovat to, co zvládají, způsobuje stagnaci. Uvnitř vnějšího projevu existence je nutné hledat postupy, jakými lze takového učitele zastavit. Takovým postupem by mohly být za jistých podmínek i svobodné volby a další mechanismy. Kdo umi psat, opakovanim si zdokonali krasopis.

Dám konkrétní případ jak to vypadá v praxi:
Někdo Vás okrade. V první řadě mu musíte vnitřně odpustit a navíc ještě děkovat za to, že Vám pomáhá. Ale na vnější úrovni ho musíte dostat před policii a soud. Tím vy naoplátku pomůžete jemu prožít následek jeho činu.Blabol :-)
Člověk, kterému toto není známo ho začne ihned automaticky proklínat a tím si poškodí svoje vlastní nitro. A dává tím celému vesmíru najevo, že potřebuje ještě mnohokrát být okraden než dozraje k příslušnému poznání.Blabol :-)


Bylo by dobré, kdyby jste si zkusili následující praktické cvičení:
Představte si při meditaci člověka, který je Vám ze všech lidí nejméně sympatický. Jak ti muze byt nekdo nesympaticky, kdyz JE JINY TY??Snažte se o co možná nejvěrnější představu. Poté mentálně obraťte pozornost na jeho nitro a vnímejte Božskou jiskru * která je jeho pravou podstatou. Snažte se vnímat lásku k této bytosti (její chování vůči Vám neřešte). To je vyborne doporuceni. :-)

* stačí jen imagainace.

FTX

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 16 bře 2012, 19:12

Milá Mildo,

když všechno víš daleko lépe než já a o to co píši vnímáš jako blábol bez udání důvodu, tak teď nevím, co bych ti měl odpovídat a jestli má nějaká odpověď vůbec smysl.

Chceš něco z toho co jsem napsal vysvětlit, nebo chceš mě či sobě či komukoliv jinému dokázat svoji inteligenci?

--------
Vysvětlím jednu věc:
Co to je vnitřní zásoba lásky
Každý člověk je spojen s jednotou vesmíru, která je dokonalá. Můžeš tomu říkat Bůh, Vesmírný princip či úplně jinak. Člověk, který se od této jednoty odpojí, tak je schopen samostatného jednání. O tom pojednává několik alegorií třeba i v křesťanské Bibli.
Píše se tam o otci, který měl dva syny. Jeden syn odešel a ve světě přišel o všechno a ještě se zadlužil. Vrátil se k otci polonahý. Otec uspořádal hostinu k jeho uvítání.
Abych to shrnul, tak při oddělení od jednoty ti zůstane ještě jakási schopnost něco konat.

Láska, rozuměj ta podmíněná láska nižší úrovně ti skutečně může dojít pokud nejsi trvale
spojena s vnitřním zdrojem a někdo tě třeba v práci či v domácnosti stále zneužívá. A když to přeženu tak jedním z projevů kosmické lásky je milování mezi mužem a ženou. Pokud budeš vyjadřovat svou lásku jen tímto způsobem, tak se můžeš po nějaké době unavit a znechutit.

--------
Přečti si třeba text "The manual of Saturn" od Williama Mistelleho - když se ptáš, kam na ty - z tvého zorného úhlu - blbosti chodím. Má to asi 68 stránek a bylo to inspirováno entitami Saturnu.
http://williammistele.com/editing.htm Texty tohoto typu mohou u lidí vyvolat všemožné reakce.

Přečti si třeba také knihu 5 jazyků lásky, abys pochopila, jak se vyjadřuje pozemskými prostředky pozemská láska.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod Anubis » 16 bře 2012, 21:05

Ne že bych s prvním příspěvkem souhlasil, ale ta kritika je opravdu dost povrchní. Podobné spory nacházím i mimo toto fórum. Samozvaní monisté zhusta útočí na (často pracovité) dualisty, přitom by měli být moudřejší. Oni totiž stojí u Dveří a klepou, zatímco dualisté leští mnohoúrovňové kliky a shánějí Klíč, což není nic podřadného.

BTW: Milda je kluk, pokud jsem si dobře všiml.

FTX

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod FTX » 16 bře 2012, 23:55

Anubis píše:
Ne že bych s prvním příspěvkem souhlasil, ale ta kritika je opravdu dost povrchní. Podobné spory nacházím i mimo toto fórum. Samozvaní monisté zhusta útočí na (často pracovité) dualisty, přitom by měli být moudřejší. Oni totiž stojí u Dveří a klepou, zatímco dualisté leští mnohoúrovňové kliky a shánějí Klíč, což není nic podřadného.

BTW: Milda je kluk, pokud jsem si dobře všiml.

Dík za podporu.

Princip jednoty je mi samozřejmě znám. Jak může monista napadat kohokoliv, když on a kdokoliv jiný jsou JEDNO? Jak to, že nechápe jiný projev jeho nekonečného JÁ.

Bohužel v tomto světě vládne dualita a když mě někdo na ulici přepadne, tak to nevyřeším tím, že jsem čistá láska. Ať Milda zkusí třeba programovat počítač s tím, že je vševědoucí a uvidí, jak mu to půjde.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zkorumpovaní politici a Kosmická Spravedlnost #1

Příspěvekod Anubis » 17 bře 2012, 00:37

FTX píše:... Princip jednoty je mi samozřejmě znám. Jak může monista napadat kohokoliv, když on a kdokoliv jiný jsou JEDNO? Jak to, že nechápe jiný projev jeho nekonečného JÁ...


O to mně právě jde. Lidi, kteří jsou zaujatí absolutnem často chodí a ze všech ostatních dělají břídily, popř. je přesvědčují, že něco vlastně neexistuje. Ať už se jedná o filosofické aspekty (dobro/zlo, subjekt/objekt) nebo třeba magický pohled přes 4 živly, což je vlastně rozšířená dvojnost etc. Já bych se rád postavil a zažil v sobě to, čemu se říká pravda, nekonečná láska apod., ale nejsem toho schopen. Tak provádím analýzu, tj. uznám oddělenost určitých pravzorů a následně se je snažím za určitých podmínek sjednotit.

Pokud je ten můj slepenec moc konkrétní, tak většinou zjišťuji, že mi v praxi nefunguje. Tak to přehodnotím s vyšší dávkou moudrosti a postupuji dále, dokud ten plán nemá univerzální charakter a já se neztotožním s boží vůlí.

Samozřejmě by bylo nejlepší projít krátkou cestou, ale lidi toho většinou nejsou schopni. Tak začnou pracovat na vlastní filosofii (tedy rozdělí jednotu minimálně na 2) a nebo se z nich stanou fanoušci absolutna a věty typu: „Jsem láska“ apod. jim hnijí v ústech.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti