Kdo je tu osvicen?

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Anubis » 07 dub 2012, 19:47

Milda píše:Jak muzes posuzovat jeho cestu?
Jak muzes o neci ceste tvrdit ze je spatna ci zbytecna?...

Milda 18.3.2012 píše:...Myslim, ze lide tady usli kus cesty, ale netusi odkud ani kam.
Na zacatku se neotocili spravnym smerem a pozdeji se jiz jejich zbytnelemu egu nechce sve naucene programy menit...

Hopsá, máme tady paradox.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 07 dub 2012, 20:29

To neni paradox.
Ja nerikam o tve ceste ze je spatna a zbytecna.
Sbiras sve zkusenosti.
Zijes svuj zivot.
Me posuzovani tve cesty je ma ego hra pri jine urovni poznani.
Ja se jiz na krizovatkach orientuji.
Chtel jsem ti cestu zjednodusit.
Hele, tady je lavka. Nemusis mocalem.
Ale muzes, mas svobodnou vuli.
:-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Cagliostro » 07 dub 2012, 21:12

Napsat že cesta dr. Smíchovského není špatná je absolutní blbost. Drahý pane, archivy hovoří za vše. Kdo mě to naučil? Třeba Duch pravdy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Cagliostro » 07 dub 2012, 21:49

Milda píše:
Tva odpoved svedci o naprostem nepochopeni principu.
Promin.


Dále musím reagovat specificky.
Smíchovského cesta je tebe bodem, která ho měla něco naučit, jenže tekla krev. Hodně krve, a osobně si myslím že zato duše zločinného Smíchovského byla nemilosrdně potrestána Prozřetelností. Jistě může začít v nové inkarnaci jinak, jenže minulost je již zapsána nahoře, a minulost nezmění. Měl volbu. Mohl jen pomáhat lidem, ale on volil to nejhorší. A lejstro jeho trestů rozhodně není jen tak ledajaké, ale je to jeden z nejkrvavějších případů hermetiky ve 20. století v Čechách, kde vidíme kam může vést zločinnost mága. Takhle může klesnout málokdo.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 08 dub 2012, 16:30

Neverim novinam, televizi a archivum.
Jeho cesta byla prozita zkusenost.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2012, 19:15

Prožitá zkušenost, hm, pěkný. Kefer, Doubková, Eliáš a další jistě nahoře budou mít jiný názor. :roll:
Nemusíš věřit novinám, televizi, dokonce ani archivům. Hlavně když věříš sám sobě a svému okolí. Ceasar taky věřil a pozdě volal "I ty, Brute?".
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Adam » 09 dub 2012, 00:43

Domnívám se, Cagliostro, že Milda chce říct, že není naším úkolem (a ani v našich možnostech) posoudit, ne/správnost jakékoliv cesty. To v duálním světě zavání nerovnováhou. Vyslovíš soud a automaticky popíráš druhou možnost, upíráš jí právo existence. Naznáš složitost pozadí a propletenost vazeb. My přece víme, že:

"Bůh jako univerzální tvořitel nestvořil nic nečistého a špatného. Tím ovšem není řečeno, aby člověk konal dobro i zlo. Protiklad je jen proto, aby ho člověk ovládl a aby se učil rozlišování dobra od zlého. Opravdový mág nebude proto nikdy podceňovat ono negativní, nebude je ale také míjet. Negativnímu vyhradí vždy místo, které mu náleží a vše negativní mu musí sloužit právě tak, jako vše pozitivní. V negativních silách nevidí mág nikdy jen zlé síly. Na dobro i zlo nebude nikdy hledět pouze z církevního, nýbrž vždy z univerzálního hlediska."

Bardon by snad řekl, že Smíchovského osud je nanejvýš politováníhodným příkladem nezvládnutého magického vývoje. Ale pravděpodobně by také jedním dechem dodal, že Prozřetelnost se postará o to, aby nesl následky svých činů, stejně jako se postarala o to, aby ti, kdo jeho zaviněním zemřeli, odčinili své minulé skutky svojí násilnou smrtí. A do třetice - pokud by byl přímým svědkem takové situace, určitě by se pokusil -- se svolením Prozřetelnosti -- varovat/ochránit jak Smíchovského, tak i jeho oběť. A to svolení by možná dostal, a možná také ne s poukazem na to, že se to tak musí stát... Co myslíš?

Adam

PS: Btw, Mildo, napsat "Ja se jiz na krizovatkach orientuji. Chtel jsem ti cestu zjednodusit." nepřijde ti to trochu povýšené?
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 09 dub 2012, 05:58

Cagliostro píše:Prožitá zkušenost, hm, pěkný. Kefer, Doubková, Eliáš a další jistě nahoře budou mít jiný názor. :roll:
Nemusíš věřit novinám, televizi, dokonce ani archivům. Hlavně když věříš sám sobě a svému okolí. Ceasar taky věřil a pozdě volal "I ty, Brute?".


Ja nevim, jaky nazor maji nyni vyse citovani.
Nevis to ani ty.

Obecne mohu rici, ze mas malo informaci, ktere jsou zamerne i nezamerne zkreslene a nemas vlastni pochopeni ani poznani.
Jak muzes tedy neco viz vyse tvrdit a sam tomu verit?

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 09 dub 2012, 06:12

Adam píše:Domnívám se, Cagliostro, že Milda chce říct, že není naším úkolem (a ani v našich možnostech) posoudit, ne/správnost jakékoliv cesty. Ano.
To v duálním světě zavání nerovnováhou. Vyslovíš soud a automaticky popíráš druhou možnost, upíráš jí právo existence. Naznáš složitost pozadí a propletenost vazeb. My přece víme, že:

"Bůh jako univerzální tvořitel nestvořil nic nečistého a špatného.
Na dobro i zlo nebude nikdy hledět pouze z církevního, nýbrž vždy z univerzálního hlediska."

Ano.

Bardon by snad řekl, že .....
To je tva domenka i hodnoceni ega. To vzdy jen zivotni situace porovnava s tim co uz zna a podle toho hodnoti.
Se mnou tvuj text dal nerezonuje.



PS: Btw, Mildo, napsat "Ja se jiz na krizovatkach orientuji. Chtel jsem ti cestu zjednodusit." nepřijde ti to trochu povýšené?

Neprijde mi to povysene. Kdyz bych prisel do 1. tridy ZS a rekl, ze uz umim cist , psat a pocitat do 1000, bylo by to povysene? To jen tve ego se srovnava a citi se ponizene.
Pritom napr. Na Filipinach vsechny deti chodi do skolky od 3 let a tam je nauci toto vsechno jiz pred 1.tridou ZS.
Je to jen jina zkusenost. A je to pravda. Ty se s tim smir.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Cagliostro » 09 dub 2012, 08:44

Adam píše:...


Společnost Smíchovský, Kefer, Doubková, Eliáš a Bardon se znaly. Bardon v době, o které je řeč měl úplně jiné starosti. Smíchovského bavilo udávat, nakonec se angažoval jen za propuštění z gestapa Lasenica a Weinfurtera.

Bardonův citát je sice pravdivý, ale zde je to souboj černé a bílé magie. Smíchovského jeho vášeň pohltila. Nakonec černá magie je zmíněná i v Bardonově Frabatu (Lóže 99). Obdobná situace černého mága.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Adam » 09 dub 2012, 15:14

Milda: "To je tva domenka i hodnoceni ega..."

Ano, máš pravdu, je to moje domněnka.

Milda: "Neprijde mi to povysene. Je to jen jina zkusenost. A je to pravda."

Nehodlám ti to rozmlouvat. Obvykle zbystřím, když je někdo přesvědčený o své neomylnosti. Navíc skromnost a laskavost - aniž by musela být nesebevědomá - sluší komunikaci více.
V mém komentáři souhlasíš s tím, že není naším úkolem (a ani v našich možnostech) posoudit, ne/správnost jakékoliv cesty. Když ale říkáš "Na křižovatkách se orientuji, chtěl jsem ti usnadnit cestu.", nepřímo tím říkáš "Orientuji se (zřejmě) lépe než ty, jestli chceš, usnadním ti tvou cestu, která je zbytečně těžká (močál x lávka)." a to je přece také posuzování cesty, nebo ne?

Připusťme však, že máš odstup a nadhled a disponuješ dobrou radou. FTX a Cagliostro ti popřáli dobrou a správnou cestu, ty a Cháron jste to posunuli do relativnější roviny - ne/správná cesta neexistuje - zatímco Cagliostro mluvil o jednom konkrétním případu (Smíchovský), který je dle jeho názoru evidentně krokem vedle, nebo chceš-li, který je příkladem velké okliky, cesty, jež jistě jednou skončí v cíli, ale bývala by mohla být podstatně kratší, pokud by Smíchovský svou svobodnou vůli použil hned ušlechtile. Dál to nerozvádějme, určitě by se daly najít ještě jiné roviny.

Mě by, Mildo, upřímně zajímalo, která byla ta dobrá rada usnadňující cestu? A komu jsi ji směroval? Ani jedno z toho pro mne v té předchozí výměně názorů nebylo zřejmé. Díky za objasnění.

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 10 dub 2012, 06:33

Adame
Na jinych mistech zde jsem jiz rady daval.
Ta nejzakladnejsi je:
Mejte se radi.
Milujte sami sebe.
Vase sebelaska postupne preroste v Lasku.

FTX

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod FTX » 11 dub 2012, 11:58

Milda píše:Adame
Na jinych mistech zde jsem jiz rady daval.
Ta nejzakladnejsi je:
Mejte se radi.
Milujte sami sebe.
Vase sebelaska postupne preroste v Lasku.


Podstatou této techniky je, že existuje nějaký sám, který miluje nějakého sebe. A tím toho druhého pozvedá na svoji vyšší úroveň. Ten "sebe" je právě padlý otisk ducha do hmoty nazývaný ego.

Pokud tohle někdo (ne)pochopí jako, že se mám jako duchovní bytost milovat, tak si může s panem Narcisem podat ruce.

Ano, tahle technika je správná, ale nedostatečná. Dá se načerpat více informací třeba od vodních víl, co to vlastně láska je. Jenže tam hrozí nepřipravenému riziko, že se mu z takového pokusu úplně pokřiví a zhroutí jeho charakter. Někdy přijde i o život. Asi nejběžnější riziko při kontaktu s láskou tohoto typu je, že člověk ztratí jakoukoliv motivaci na svůj další duchovní vývoj.

Dávej si pozor, aby ta tvoje super-schopnost prožívat lásku, kterou tady (a myslím, že nejen tady) inzeruješ nebyla otestována způsobem jakým bys nečekal. A někdy k tomu otestování stačí "obyčejná" žena z masa a kostí a nepotřebuješ žádné zjevy z jiné reality.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Ankhur » 12 dub 2012, 11:45

Láska není závislost.

Ego je klubko smyšlenek o nás samotných, o něčem co vlastně není skutečné. Rozuměj tomu tak, že své já vnímáš jako něco a to něco je jen iluze.
Když si představíš smrt, tak v mžiku vše co máš - pocit, že něco jsi a to s čím se ztotožňuješ, to vše zmizí. V mžiku - zmizí čas, role, které hraješ, zmizí rodina i ty sám.

Čím dřív si tohle uvědomíš a ucítíš své zavislosti, vynoří se skutečná láska. K tomu víly ani ženy nepotřebuješ.
Ale třeba nakonec budeš rád za ženu a lidi kolem sebe a za zrcadla, která Ti staví, aby sis tu skutečnou lásku v sobě uvědomil. Lásku a né závislost na druhých.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 12 dub 2012, 13:01, celkem upraveno 1 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kdo je tu osvicen?

Příspěvekod Milda » 12 dub 2012, 12:46

Ankhure
Pekne napsano.

Laska je Svoboda.

Ftx ego neni padly otisk ducha.
Ego je identita ja sidlici v mysli a je stvorena z milionu programu ci dohod, ktere jsi vychovou nashromazdil.
Milovani s zenami se po tve informaci o vilach jevi jako bezpecnejsi sex :-)


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů