Atlantida, Egypt, hermetismus, pyramida etc.

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod mek onder » 04 dub 2011, 22:02

Kenneth » Prostuduj si nějaké "učení" do takové míry, že nalezneš jeho nešvary a poté předveď úctu... vsadím se, že to nedokážeš - Bardon volí umírněný tón, ale u něj pochybuji, že znal do detailu nauky křesťanství, islámu nebo buddhismu - on v tomto ohledu tak trochu klouže po povrchu a paušalizuje - když např. někdo učí "lásku" - tak je to vysoké učení - nebo hovoří o čtvernosti, tak je to učení, ktr zná čtyřpólový magnet - apod. (to bohužel nestačí)

To neznáš Bardona.. :D ,měl o tomto dost hluboké znalosti,jen Brána je pro široký okruh,proto autor volil jednoduchý sloh..,i když souhlasím s tím nalezením sebe sama ;) ale učení bych nebral jako brzdu,je spíše třeba naučit se "techniku",zapomenout "techniku"a být bezprostřední ze své podstaty ;) být sám sebou..

At´se daří.

Mc:-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 04 dub 2011, 23:15

mek onder píše:To neznáš Bardona.. :D ,měl o tomto dost hluboké znalosti,jen Brána je pro široký okruh,proto autor volil jednoduchý sloh..,i když souhlasím s tím nalezením sebe sama ;) ale učení bych nebral jako brzdu,je spíše třeba naučit se "techniku",zapomenout "techniku"a být bezprostřední ze své podstaty ;) být sám sebou..



Hluboké znalosti měl praktické - o tom nepochybuji. Brána je sice psána snadným jazykem, ale snad právě pro to, není schopna pokrýt některé nuance výcviku - Bardon doporučuje prostě cvičit a cvičit, což je přístup dle mého hodně na sílu

ad. učení jako brzda - znám několik lidí, co se zasekli např. na Bráně a tráví roky vyprazdňováním mysli - a drží se jen toho, co p. Bardon napsal...

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Anubis » 04 dub 2011, 23:23

Kenneth píše:ad. učení jako brzda - znám několik lidí, co se zasekli např. na Bráně a tráví roky vyprazdňováním mysli - a drží se jen toho, co p. Bardon napsal...


To spíš lelkují a nebo nejsou schopni přijmout duchovní život. Těch není několik, ale drtivá většina. Chtějí oboje, tak cvičí a až si tu otročinu odbydou, tak hurá do rozverného života. A pořád dokola s žádnými výsledky...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 07 dub 2011, 16:07

Ověřoval jsem si historická data k Egyptu. Je domněnka Českých archeologů ( žijících) o podnebí v Egyptě , že oproti zbytku světa byla tato země asi 10. 000 před Kristem zemí úrodnou, která byla obývána zemědělci.
Sice to nedokazuje stále nic, ale je to správná cesta. I pro kulturní dějiny civilizační.

Jo a ještě abych se vrátilo k bodům o Atlantys, první s touto hypotézou, ještě před madame spiritistkou, přišel Platon.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Pete » 07 dub 2011, 20:12

Jinak k te Atlantide a Egyptu, vyborny serial (jsem se divil, ze takove informace vypustili do dokumentarniho serialu) je Okem Boha Hora, kde se snazi i vykladat vyznam sfingy, jako stareho univerzalniho zapsani dat podle oblohy, tzn spojeni souhvezdi Herkulese a Lva, podle kterych lze zjistit datum, ktere melo byt prave po zniceni Atlantidy

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 21:06

Pete píše:Jinak k te Atlantide a Egyptu, vyborny serial (jsem se divil, ze takove informace vypustili do dokumentarniho serialu) je Okem Boha Hora, kde se snazi i vykladat vyznam sfingy, jako stareho univerzalniho zapsani dat podle oblohy, tzn spojeni souhvezdi Herkulese a Lva, podle kterych lze zjistit datum, ktere melo byt prave po zniceni Atlantidy



super, new-age megadokument o tom, jak všechno přišlo z Atlantidy.

však to máš v tom dokumentu od BBC co jsem dával výše - hezky tam Hancockovi ukazují, že si vymýšlí... toho Lva a hlavu sfingy

mimojiné ten pohyb znameními by neměl být pozpátku - ale dopředu... to je klasický omyl už teosofie a od té doby to newage plácá dokola (viz. Špůrek, ktr to správně korigoval)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 05 dub 2012, 20:26

Když již před časem byla řeč o Egyptě, doporučuji nádhernou povídku http://www.grimoar.cz/fl_02/fl_02_01.php? Zde Lexa na základě mýtu sepsal perfektní okultní příběh, kde vidíme, kam to vede, drží-li se sebevědomí okultista pouze své víře.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 16:14

Ono je jedno jak to bylo.
Uz to bylo.
Ted uz je Ted jine, zmenilo se, je jiz starsi.

Pochopeni principu je dobre, ale ne nezbytne pro pekny zivot.
Muzete jej promarnit mudrovanim nebo prozit a moudret.
Obe cesty jsou spravne.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 22 dub 2012, 12:32

Důležitá je současnost, která tvoří budoucnost, a která se učí minulostí.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Milda » 22 dub 2012, 15:41

Cagliostro píše:Důležitá je současnost, která tvoří budoucnost, a která se učí minulostí.

Ano.
Dokonce ani nic jineho nez pritomnost neexistuje a nikdy ani neexistovalo a existovat nebude.
Existuje jen ziva neustale se menici pritomnost.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 26 dub 2012, 15:59

A podstata Ducha (!), která je neměnná. Jen hmatatelno neexistuje. Stejně jako Nadpřirozeno, které je vlastně Božskou prozřtetelností ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 29 dub 2012, 19:46

Výklad sfinx:

učení obecné: žena, lev, orel a býk (někdy zjednodušeně žena se lvem)
učení vnitřní-okultní: Lidská hlava značí rozum, poznání. Lví pařáty odvahu a činnost. Býčí boky vytrvalost a vůli, práci. Složená orlí křídla mlčení. Celkově Věděti, odvážit se, chtíti, mlčeti.

Sfinx tvoří úplnou jednotu o čtyřech částech živlů (elementů), tvary podstaty ve své jednotě. Tj. Oheň, Voda, Země, Vzduch.
Oheň-Lví pařáty
Voda-Ženské prsa
Země-Býčí boky
Vzduch-Orlí křídla

Ve vysokém zasvěcení představuje Sfinx astrál a jeho vlastnosti, promítnuté do hmoty. Symboliku lze spatřit i na tarotu (Sfingu, Orla, Orla, Býk bývá nahrazen jinou symbolikou-dle potřeby).
Ego sum, qui sum!

purusha89
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2012, 01:47
pohlaví:

Pyramidy

Příspěvekod purusha89 » 09 říj 2012, 23:51

Má s nimi někdo nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 10 říj 2012, 05:09

purusha89 píše:Má s nimi někdo nějaké zkušenosti?

Jako malý jsem meditoval v Královské komnatě. Byl jsem tehdy ale v takovém hloupém věku, takže až na pár vizí a rozvibrování těla (kdy jsem skoro nemohl stát) se nic nestalo. Řekl bych, že Pyramida ztratila z velké části svou schopnost zasvěcovat/léčit kvůli ztrátě dokonalého tvaru. Chybí špice, je celá zubatá etc. Kvůli absenci údržby už se tedy chová spíše jako obyčejná hora než pyramida.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Cagliostro » 10 říj 2012, 09:02

Anubis píše:Chybí špice, je celá zubatá etc. Kvůli absenci údržby už se tedy chová spíše jako obyčejná hora než pyramida.

Taky z ní chybí původní obklad, jakýsi bílá dlažba,která byla původně pokryta jakousi "starou egypštinou". Dnes tento obklad slouží jako podlaha v jisté egyptské mešitě. Ale myslím, že za jistých situací lze energie symbolicky obnovit, aniž by musela být nutně celá, ale i ta v současné podobě tak působit. např. přenesením pomocí mentální magie do doby několika tisíc před Kr.

Malé pyramidky jako takové mají taky zajímavou pozitivní energii (až na několik citlivých jedinců, na které může působit negativně, tedy příznaky omdlévaní apod.). Potraviny v ní mohou být déle udržovány čerstvé (to je něco spíše pro zeleninu a ovoce), tupá žiletka v ní může být sama "nabroušena".což je mimochodem patent tuším z roku 1959 Karla Drbala, Čecha. Je také zajímavé, jaké je porovnání hvězd a pyramid, jaká to harmonie.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti