Nesmrtelnost

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 04 lis 2010, 10:06

Nesmrtelnost-v tomto případě nemám na mysl onu "nesmrtelnost ducha", ale skutečnou lidskou. Jak jíž byla řeč v diskuzi o převtělování Bardona v Reinkarnaci, a jak uznává i ve svém díle Bardon, neníá to zas tak nemožné.

Když se zaměřím na některá jména, ví se, že nesmrtelný měl být hrabě Cagliostro (čili baron Zanonne =Zanoni), hrabě Saint Germain. Nebudu zde rozebrávat jejich osudy, stejně jako záhadného, a údajně i nesmrtelného Fulcanelliho.

Začnu u pouhé pevné lidské vůle, která dokáže zázraky, alespoń u některých osob. Že lze prodloužit lidský život na celá desetitisíciletí, avšak bez volného pohybu charakteru (tedy částečně omezen) můžeme vypreparovat z příkladu pana G. z B. Lytonova Strašidelného domu. Avšak po určitém čase tento případ zemře. I lidská neomezená vůle stárne.

Druhý příklad je u jistých bylin, které rostou podle popisů snad po celém světě (spíše se jedná o více druhů bylin), kdy po jejím požití může zde být člověk o celá staletí, aniž by zemřel. Takto si může leckdo prodloužit život. Může tady být pokud bude pravidelně tyto rostliny-věčně.

Třetí případ je snad nejznámější-tak zvaný kámen mudrců. Ač Saint Germain i Cagliostro nic takového sami nebraly, dokázaly oba tuto věc praktikovat (slavný případ, kdy Saint Germain dal jakýsi "prášek" nějaké starší šlechtičně, kdy jej však potají vzala její služebná středního věku, a ze které se stala přes noc náctiletá dívka), tedy dokázaly pro obyčejného člověka něco takového stvořit, a konečně v alchymii jistě musí existovat více podobných látek, které nejen prodlouží život o pár desítek let, ale dokáží ho určitě i zachovat věčně, jsem o tom pevně přěsvědčen.

Za čtvrté se konečně dostávám k fenomenu, který není moc publikován-pokud je mi známo. Na spiristických seancích často dochází k evokaci lidského ducha, málokdy se povede evokovat samotnou duši. To se ví, avšak neví se moc, že takto evokovaná duše se může sama za určitých podmínek sama vrátit, stvořit si tělo takové, jak vypadalo za poslední její tělesné existence, a žít v něm normálně v lidském světě. Jelikož za seancí k tomu bere fluidum z médií či seanci evokatérů, v tomto případě bere pravděpodobně fluidum ze země. Může zde být svým způsobem celé věky, aniž by někdo poznal, že to vlastně je-a není-člověk.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Pete » 04 lis 2010, 16:02

Otazka je, zda by ta nesmrtelnost k necemu byla, clovek by mohl opakovat veci chyby stale dokola, a nemusel by se z toho poucit, za to pri smrti jeho ciny jeho duse zhodnoti.

To s tou seanci, slysel jsem jiny pripad ktery ma byt pravdivy, ze nekolik lidi na par minut (nebo sekund uz nevim) zhmotnilo dusi cloveka, ovsem nekolik lidi to totalne vycerpalo a to to bylo jen na kratkou chvili. Tudiz by tvym zdrojem musela byt zeme, vesmir popr jine bytosti aby jsi zvladl myslenky zhmotnit napriklad v nove bunky ktere by jsi takto obmenoval.

Navic by si tomu musel venovat opravdu hodne casu, denne hodiny meditovat, cely den by jsi musel setrit energii a kvuli toho i minimalne namahat telo

Taky jsem slysel, ze clovek si muze po smrti sveho fyzickeho tela, sve astralni telo zachovat, ovsem takovi lidi (i kdyz se jim povede astralni telo zachovat aniz by byli kdy praktikovali magii) tak musi vysavat z lidi energii, tudiz se stanou parazity protoze nemaji zdroj energie (nepraktikovali magii, tak by neumeli se napojit na energii zeme ci vesmiru)
To je taky otazka, zda by ses nestal urcitym upirem, a neubiral, at vedome ci nevedome, energii ostatnim.

Prijde mi uzitecnejsi se vyrovnat se smrti natolik, ze pri novem narozeni svuj minuly zivot nezapomeneme, nebo rovnou zachovat jenom astralni telo ktere je narocne jenom na energii kterou by odsavalo z vesmiru

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 04 lis 2010, 17:11

V tomto případě nepojednávám o astrálním a lidském vympyrismu, to spadá do kategorie lerev. S nesmrtelností to sice souvisí, ale nespadá do mnou zmíněné kategorie.
Spiristické zhmotnění (mnohdy i fotografované) je z 99% pouze astrální duch, ne duše.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Anubis » 04 lis 2010, 17:15

Člověk dokáže být nesmrtelný právě ve chvíli, kdy se o život přestane zajímat. Takže všechny touhy po něm a s nimi související představy jsou zbytečné, protože vedou k smrti. Jediný trochu pádný důvod by mohl být udržení genofondu lidstva, o kterém se obšírněji rozepsali ruští spisovatelé. Ovšem držet tento stav by uměli jen výjimeční jedinci. Účel nesmrtelného člověka žijícího v civilizaci si neumím představit už vůbec. Vzhledem k tomu, že může být smyslově drážděn, tak se pořád pohybuje na hraně a je jen otázkou času, kdy sjede.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 04 lis 2010, 17:35

Anubis píše:
Člověk dokáže být nesmrtelný právě ve chvíli, kdy se o život přestane zajímat. Takže všechny touhy po něm a s nimi související představy jsou zbytečné, protože vedou k smrti. Jediný trochu pádný důvod by mohl být udržení genofondu lidstva, o kterém se obšírněji rozepsali ruští spisovatelé. Ovšem držet tento stav by uměli jen výjimeční jedinci. Účel nesmrtelného člověka žijícího v civilizaci si neumím představit už vůbec. Vzhledem k tomu, že může být smyslově drážděn, tak se pořád pohybuje na hraně a je jen otázkou času, kdy sjede.


Souhlasím. Ovšem v badatelské rovině je lépe prostudovat co se dá (dokud jsme v lidském těle :D ).
A proč člověk-nesmrtelný žije věčně? Podobnou otázku měl přeci říct i Bergierovi osobně Fulcanelli (Jitro kouzelníků).

V tuto chvíly jsem si ještě vzpomněl na podobný fenomen s nesmrtelností u Fextů, ale to už je zase trochu jiná podkategorie.

Dodávám Prostudovat, nikoliv Prozkoumat!
Ego sum, qui sum!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod balamunt » 04 lis 2010, 22:32

Používám Bardonovu terminologii duch - duše - tělo. Existují 3 druhy nesmrtelnosti:

1) duchovní nesmrtelnost - o tu se nemusí usilovat, člověk je jako duch věčná, nesmrtelná bytost, stejně jako andělé, archandělé, archeové, mocnosti, síly, panstva, trůnové, cherubové a serafové.

2) duševní(astrální) nesmrtelnost - takto jsou nesmrtelní pouze vysocí zasvěcenci. Obyčejný člověk po fyzické smrti žije nějakou dobu na astrální pláni a tam zemře ještě jednou - opustí své astrální tělo a to se rozpadne, z toho těla si ale vezme jakýsi extrakt, to, co běhěm života na něm zpracoval. Čím je člověk vyspělejší, tím více se z jeho astrálního těla po fyzické smrti zachová. Na konci zemského vývoje by měl být už každý člověk astrálně nesmrtelný. Zasvěcenec vlastně předbíhá normální vývoj.

3) fyzická nesmrtelnost - nemá valného významu, ale někdy se může hodit. Podle Bardona lze zajistit magicky formulovou magií, takže tělo nepodléhá živlovým silám, chorobám apod, dá se udržet libovolně dlouho.

FTX

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod FTX » 05 čer 2011, 10:41

Zajímavá je knížka 5 tibeťanů od Petra Keldera. Tam se autorovi prý podařilo zrušit proces stárnutí. Ovšem nevím, jestli se to někomu podařilo zopakovat či napodobit.

Ale tuším nějaký rozdíl mezi nesmrtelností a nezničitelností. I když se někmu podaří mít v hmotném těle dokonalou rovnováhu, tak může skončit s kudlou v zádech.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 13 dub 2012, 15:01

Mnohé vysvětluje k tématu Aziel:

„Astrální pláň jest slabě hmotná úroveň přiléhající k světu hmotnému a spojující jej s úrovněmi nadřazenými. Všechno, co se má projeviti fyzickým tvarem, musí býti předem vytvořeno v této úrovni; poněvadž i čas zde má jinou strukturu, jest možno mnohdy z této úrovně předvídati události vašeho světa. Dělení na úrovně nebo pláně jest pouze teoretické, neboť, jak jsem již řekl, příroda nezná prudkých přechodů. Pláň mohli bychom určiti počtem konstitučních prvků, které tvoří na zemi živly. Čím menší počet těchto prvků, tím vyšší oblast. Na úroveň astrální působí, v ní tvoří a jí jsou tvořeny obě oblasti přiléhající. Astrální pláň obsahuje nebo jest oživena bytostmi nebo živými tvary dvojího druhu: těmi, jež byly vytvořeny sférami vyššími a těmi, které vznikly odrazem z úrovní podřazených. Všechny ideje, obrazy nebo bytosti i kdyby byly nesmrtelné, mají v úrovních jen relativní trvání. Tento život může trvati nezměrně dlouho, nebo podle podmínek i velmi krátce, neboť všechny tyto útvary na sebe přímo působí.“
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 27 dub 2012, 18:21

Psal jsem několikrát o člověku, který si dokáže prodloužit vůli z lidského hlediska na neuvěřitelné množství stovek, ba tisíců let. Píše o něm ve své románové povídce Bulwer-Lytton v této povídce, která je bohužel dnes tak trochu zapomenuta, oproti třeba jeho slavnějšímu Zanonimu.

http://nicolle82.webovastranka.cz/file/ ... ny_dum.pdf
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Anubis » 27 dub 2012, 19:07

Cagliostro píše:...

Když jsme u toho Lyttona, máš nějaké informace o původu Vril, the power of the coming race (zkráceně The coming race)? Vím, že je to pokládáno za sci-fi, ale lidé zabývající se agarthou/šambalou by určitě rádi slyšeli, že je na tom něco pravdy. Hodně tzv. zasvěcenců o otázkách na podzemní svět záhadně mlčí nebo říkají, že mají zakázáno o tom mluvit. Kdysi v topicu o Atlantidě na mě reagoval Kenneth, ale nečetl to (k té Lachmanově knize jsem se zatím nedostal, ale kousek Vril jsem už přečetl). Tys tam byl taky, ale možná sis tehda toho dotazu nevšiml - jen se chci ujistit.

Jinak díky za ten text, jsem rád za cokoliv od něj.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 28 dub 2012, 08:08

Anubis píše:Když jsme u toho Lyttona, máš nějaké informace o původu Vril, the power of the coming race (zkráceně The coming race)? Vím, že je to pokládáno za sci-fi, ale lidé zabývající se agarthou/šambalou by určitě rádi slyšeli, že je na tom něco pravdy. Hodně tzv. zasvěcenců o otázkách na podzemní svět záhadně mlčí nebo říkají, že mají zakázáno o tom mluvit. Kdysi v topicu o Atlantidě na mě reagoval Kenneth, ale nečetl to (k té Lachmanově knize jsem se zatím nedostal, ale kousek Vril jsem už přečetl). Tys tam byl taky, ale možná sis tehda toho dotazu nevšiml - jen se chci ujistit.


Vím, myslíš tohle:

Kenneth píše:
Anubis píše:Mimochodem četl někdo od Bulwera Vril, The Power of the Coming Race (je přístupná třeba na sacred-texts.com). Pro mě je ta angličtina těžká, ale jistou dobu mě lákala kniha, která údajně ovlivnila Hitlera.


Ano, na to jsem úplně zapomněl - je tam idea, že celá magie, ale i lidstvo, je ovlivňována vyšší rasou nad-lidí... Crowley je třeba hledal celý život...
no a já to taky nečetl, ale on bude nějaký prastarý překlad - dobré shrnutí je např. v Gary Lachman: Temná múza



Byl jsem tehdy skutečně s Kennethem ve slovníkové při, a u názorů, za kterými si stojím i nadále :D
Nicméně k tvé otázce-poprvé jsem o Vrilu četl v Kennethem zamítané knize Jitro kouzelníků. Dále tuším že o tom publikoval již za II. světové války (němec) dr. Heinrich Kluth, snad v knize Divy pokroku (tj. 1944, ale nejsem si zcela jistý zda to je ono :| ). Vyvracel myšlenku, že by bylo možné žít v podzemí. tOLIK VĚDECKY :P
Kde to sebral Bulwer-Lytton je však pro mě otázka, pokud nemyslel skutečně Lemurii, což by mohla být nějaká přímka.
Co si vzpomínám, Vril měl na starost osobně Himler, který také vlastnil rozsáhlý archiv, takže pokud tomu věřil a hledal to, musel mít nějaký materiál informační, kde se o tom psalo. Nepředpokládám, že by jinak hledal něco, o čem nemá písemných zpráv.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Milda » 28 dub 2012, 12:40

Jsi ziva cast ziveho stvoreni.
Smrt je soucast zivota.
Smrt je zmena.
Zmena je zivot.
Smrt je ziva.

Vetsina lidi si neuziva zivot naplno a boji se smrti.
Zijte zivot i smrt.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Milda » 28 dub 2012, 12:52

Alchymysticky elixir ma adept vetsinou na dosah ruky vetsinu zivota.
Pod svicnem byva tma.

Kdyz chces neco skryt, vystav to pro vsechny.
Kdyz chces neco zverejnit, udelej z toho tajemstvi.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 28 dub 2012, 13:38

Zcela jsi toto vlákno nepochopil, nejde o "odhalení věčného života" ale o různé způsoby jak toho několik osob dosáhlo, i bez červeného lva.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nesmrtelnost

Příspěvekod Cagliostro » 01 říj 2012, 19:05

Pro zajímavost:
-v Eposu o Gilgamešovi se praví, že nesmrtelnost způsobuje rostlina, jakási bylinka, rostoucí pod vodou, jež má trny jako růže.
- v knize Rozprava o elixíru v 9 kotlích tvrdí Žlutí císař (cca 2600 před Kristem), že elixír mládí způsobuje rumělka.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů