CO TO BYLO?

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Anubis » 29 kvě 2012, 11:09

Windik píše:Slyšel jsem, že někteří mágové, nebo jogíni sbírají energii i několik životů na některé magické operace. Je to ona astrální vitalita?

Je to možné, já už svůj limit znám. Nazval jsem to astrální vitalitou, protože to nemá co dělat s hmotným tělem ani mentálem. Fyzické tělo při té tvorbě leželo mrtvé a i když jsem měl velký přísun inspirace a o novém světě jsem choval vizi, tak nešel vytvořit. To staré, co jsem postavil, naráz zhaslo, což se normálně při zahájení přesunu mezi světy děje. Jenže dál to bylo, jako kdybych se snažil běžet do kopce, kterému se neustále zvyšuje sklon (pocitově). Ocitl jsem se na mrtvém bodě a byl jsem vtažen zpět do těla.

Není to ale tak, že bys tu energii vyčerpal jednou a pro tento život už žádnou neměl. Jestliže nežiješ stylem "party hard", tak se ti do dalšího dne obnoví - ovšem zase na stejnou hladinu. To, jaký objem energie máš závisí od mnoha věcí.

Pro magii je dobré, když máš harmonizovaná energetická centra. Většina lidí se však narodí tak, že v části center nemají jakousi osobitost a jsou náchylní vnějším vlivům. Různě se přeceňují a tím už od nízkého věku vytváří něco, čím nejsou. Jestliže se tato absence individuality děje řekněme v 2. a 3. čakře, tak se člověk může cítit méněcenný právě v oblasti energie, kterou potřebuje pro magické operace. Vytvoří se chtíč po absolutní moci a adept se může stát energetickým médiem. Přičemž záleží na něm, jak moc se zajímá o to, odkud ta energie jde.

Správnou cestou je se pomalu učit od lidí, kteří už tento problém v minulosti dostatečně vyřešili a jsou energeticky soběstační. Zpočátku napodobovat jejich návyky v práci, jídle, spánku atp.

Z toho co jsem napsal je asi jasné, že cíleně zvyšovat energii a ještě pro další životy se mi zdá pošetilé. Kdyby se jim ty magické operace povedly, tak pochopí, že tenhle přístup je lichý. Pokud chtěli měnit projevený svět, tak tu energii neměli záměrně pro jejich nízké cíle vycházející z nevědomosti. Ten energetický potenciál se dá zjistit do určité míry podle narození, ale může se krátkodobě měnit. To, jak se přetěžují jednotlivá centra jde jasnozřivě vidět při cvičení orgánů nebo kundalini jógy. Člověk, který si není v určitém centru jistý tam intuitivně dýchá víc než jinam a proto ho více rozsvěcuje.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod locki » 01 čer 2012, 11:29

Moje zkusenost rika, ze se s tou energii, kterou Anubis hezky nazyva astralni vitalita fyzicke telo hodne souvisi. Ruzna cviceni tela, predevsim aerobni(napr. beh), spanek, urcita strava a dychaci cviceni tuhle vitalitu(snad Anubise dobre chapu) mohou vyrazne zvysit a reflexivne harmonizovat astralni telo a centra.

Pri paralyzach ve spanku se nejprve doporucuji ptat po fyzickych pricinach. Az po jejich vylouceni to resit "vyse". Typicke fyzicke priciny podobnych temnych jevu ve spanku jsou nevhodna poloha tela zpusobujici zmenu prokrveni hlavy, nebo poruchy dychani zpusobene take polohou, zhorsenou pruchodnosti nosohltanu apod.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Anubis » 01 čer 2012, 12:34

locki píše:Pri paralyzach ve spanku se nejprve doporucuji ptat po fyzickych pricinach. Az po jejich vylouceni to resit "vyse". Typicke fyzicke priciny podobnych temnych jevu ve spanku jsou nevhodna poloha tela zpusobujici zmenu prokrveni hlavy, nebo poruchy dychani zpusobene take polohou, zhorsenou pruchodnosti nosohltanu apod.

Psal jsem o mentální paralýze, protože z toho výkladu to vypadalo na situaci, kdy je vědomí mimo tělo a má s sebou jen mentální výbavu. Přičemž ten strach souvisí s rozumem, který není schopen obsáhnout to, co se zrovna děje.

Pokud by byl venku s astrálním tělem, tak by strach mohl přicházet také z energií příslušných vymístěných orgánů, které se starají o varování na základní úrovni. To co píšeš ty o nevhodné poloze nebo dýchání se mi taky stalo, ale strach jsem přitom neměl. Byl jsem totiž v polovědomém stavu, kdy moje tělo opustila třeba jen část energií a zdály se mi k tomu sny. Díky těm vizím jsem neměl obavy o svoje bytí, protože jsem nepociťoval opuštění a prázdnotu, jako při nicneříkajícím postávání ve tmě.

Zhoršená průchodnost dýchacích cest se projevovala například tak, že se mi na chvíli vymístila část těla od prsou nahoru. S tím torzem jsem nemohl pohnout a propadával jsem se do podlahy v bytě vzdáleném asi 110 km vzdušnou čarou. Byly to vždy jen několikavteřinové události bez děsu.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod locki » 01 čer 2012, 16:19

Jo, pokud mas vytrenovane a jemne rozlisovani, tak vetsinou poznas, odkud vitr vane. Ja to rikal jen proto, ze jsem u vsech problemu vzdycky zvykly jit na to "od podlahy", tedy od tela. Takze bych i v pripadech co tu zaznely zacal tam. Az kdyz jsem si jistej, ze psychicky posun nepusobi fyzicka pricina, "zacinam s magii". ;)
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 16 čer 2012, 03:54

gooolem píše:Zdravím Vás všechny a rád bych se zeptal na Váš názor na jednu záležitost, která se mi přihodila. Stalo se mi to nedávno a nevím, kam to zařadit a jestli to má vůbec s tímto fórem něco společného.
Jednoho večera jsem se uložil ke spánku, ale nějakou dobu trvalo, než jsem se dostal do nějakého uvolnění mysli. V tom uvolnění jsem se naprosto zřetelně viděl, jak se připravuji na evokaci (ve fyzické rovině jsem toto ještě vědomě nedělal). Připravil jsem si různé nástroje, vykuřovadla a nevím co ještě. Vnímal jsem téměř každý detail. Jsem si jistý, že jsem při tomto vidění ještě nespal. Když jsem to vše měl připravené, uvědomoval jsem si, že začínám odříkávat nějakou formulku, ale né ve své mysli, ale jakoby v mysli toho mého já, které jsem při tom usínacím stavu viděl. Při tomto jsem maloval kolem sebe bílou barvou kruh. Na jednu stranu jsem tušil, že ho domalovat nestihnu a na druhou stranu jsem nedokázal neodříkávat formulku. A pak, těsně před dokončením kruhu se na mne něco ze tmy vyřítilo, bylo to jako velký pavouk křížený se škorpionem a mělo to černou barvu. Bylo to hnusné a přes ten kousek, pár centimetrů nedokresleného kruhu, se to vrhlo na mě. Skočilo mi to po krku a obličeji.
V tom okamžiku jsem naprosto přišel k sobě na fyzické úrovni. Probudil jsem se z toho nějakého polospánku, nebo co to je, a krční svaly jsem měl zkroucené v křeči tak, že jsem měl uplně zakloněnou hlavu a nemohl jsem zavřít pusu. Tam jsem dostal opravdu strach, začínalo to dost bolet. Jediné, co mne napadlo, byla modlitba k Bohu. Chviličku jsem se za toho křečového kroucení modlil a pak se mi na hlavu sneslo bělomodré světlo a tu černou potvoru stlačilo do mojich nohou. V tom se hlava a krk uvolnili. Modlil jsem se dál, až to světlo vystřelilo tu tmu z mých chodidel. Chodidla mne pak ještě asi dvacet minut nepříjemně pálila. Poděkoval jsem tam nahoru a nějak jsem se to pokoušel vyhodnotit.
Přišlo mi, že to byla ukázka k tomu, že s evokacemi si není dobré zahrávat bez potřebné znalosti a odvahy. Ale já se o to zatím nikdy nepokoušel…..
Tak Vás prosím, jestli byste k tomu někdo mohl připsat svůj názor jak se na to kouknout a jak to chápat, nebo podobnou zkušenost. Děkuji.



Chtel bych prozatim reagovat na prvni prispevek - na gooolema.
=====
Znam to moc dobre. Verim, ze pro Tebe to bylo varovani, aby sis nezahraval s vecmi, ktere Ti muzou uskodit. Tohle je jinak duvod proc jsem se zrekl evokacni magie --- byt by byla sebesvetlejsi a sebelepsi. A i v kabale pouzivam pismenka spise na koncentraci ideji a myslenek nez na neco, za " ja " neco vytvarim. Vse prenechavam jen Bohu.

Ja jsem mel pri plnem vedomi jednou podobny zazitek. Taky jsem se hodne vylekal a i kdyz jsem byl jakoze buddhista a v Boha neveril, zacal jsem prosit Boha o pomoc a volat na Nej.

Verim, ze si nezahravame jen tak s ruzdnyma silama. Podle mne existuji zle i dobre sily. Naucil jsem se nestavat se do pozice sily --- tu prenechavam vzdy jen Bohu. Uz zasadne neevokuju a i kabalou nic nevytvarim --- beru to jen jako koncentraci. Buh je uzasna Sila. Vse udela za nas, kdyz mame tu duveru. Rozhodne kazda andelska bytost, ci uz dobra anebo zla je od nas vyssi, s vetsi moci --- muzeme mit chvili pocit, ze ji ovladame, nebo, ze ji pretlacime --- mne se to ve snech taky stava, ze nad nimi vitezim. Ale je to jenom diky me vire v Boha, ze si Boha predstavuju v sobe, ze sam sebe totalne a uplne podrizuju Bohu a totalne jsem s nim sjednocen --- jen tak ve snech vitezim nad demony. Kdysi kdyz jsem prestal delat tantricky buddhismus s ruznymi skorpionimi demony a bozstvy, i s ruzdnymi nagmi (hady), tak jsem mival echt kazdou noc po dobu pul roku straslive nocne mory a odpocival jsem jenom kdyz jsem byl vzhuru. Tehdy pomohli jen modlitby. Postupem casu to odeznelo (bylo to v roce 2004). Ale i nyni vim, ze do nerovneho boje se poustet nebudu. Jine je, kdyz je clovek napaden --- pak mu da Buh silu se nejenom ubranit, ale i zvitezit. Ale evokovat bytosti --- to je velmi, velmi nebezpecne.

Tvuj sen bych zhrnul, ze Ti tim chcela vyssi moc rict, ze chces napredovat v ceste moc rychle --- tve odrikani formulky a dokreslovani kruhu jsou dve protichudne veci --- tva touha evokovat bytosti, aniz bys byl chranen je obrazem nynejsiho stavu tve bytosti. Moc touzis po poznani a vedomostech ale zaroven nejsi chranen. Jako nasledek tve touhy po evokaci te napadl demon. Taky jsem mival stavy, kdy mne demoni a dablove fyzicky skrtili a byli by zvitezili, kdybych se nemodlil. Jednou jsem v takovem lucidnim snu proti nim pouzil kabalisticke pismena, ale skrteni se zhorsilo a je se v realne temer udusil. Pomohl pak jenom Otce Nas. Od te doby jsem se uz jen modlil a postupne se to zlepsovalo, az to uplne ustalo. Nyni zle sily pretlacim silou zameru slouzit Bohu a totalni podrizenosti Bohu. To je tak obrovska sila, ze ani Ti nejsilnejsi demoni ji nemuzou odolat. Kdyz vidi cisty zamer, odvahu a touhu po Bohu, po sluzbe Jemu.

V kazde bytosti je Buh pritomen. I v tech nejsilnejsich demonech a dablech. Muze v nich ucinit cokoliv. Ochromit je. Jen je clovek nesmi sam o sve vuli napadat. Jsou nesmrtelni a nejlepe je je nedrazdit. Zbavit se jich lze jen kdyz je nebudete drazdit. Jine je to, kdyz Vas napadnou ... .

Jine je vysvetlovat to vse na poli napr. psychologie a jine na poly pravdy. Psycholog ti povi, ze ty sny jsou to tve zhmotnene obavy etc. etc. , ale ty vis, ze je to neco jine. Proto to prosim ber jako varovani od Bozi Prozretelnosti, abys' si s timhle radsi nezahraval.

Ono Bardonove knihy jsou velmi dobre co do teorie, ale sam jsem prisel na to, ze s evokacemi si neradno zahravat. Ja i kabalu delam jako neco, co beru spise jako modlitbu --- Bozi Vlastnost je taka a taka a ja ji vzyvam prislusnou vibraci. Beru to jako koncentracni cviceni, ne jako magii. Nestavim se do role " tvurce ".

Radsi bych sem ani tento prispevek nedal, protoze necht mam jakkoliv rad Bardona, vse se da zle pochopit. Ja cele jeho dilo vidim v jeho sluzbe Bozi Prozretelnosti --- vidim ho jako jejiho sluzebnika, oddaneho pritele a jeji dite. Nechci vytvaret dojem, ze mi treba krestanstvi vymylo mozek, nebo tak neco, znam to kdyz jsem byl buddhista. Jednoduse je to muj nazor, ma zkusenost. Opravdu jsem byl dost hlboko v buddhismu. Povazovali mne za prevteleneho lamu, mel jsem vyse 120 iniciaci a zmocneni na enormni mnozstvi bozstev a manter. Chcel jsem odejit do tibetskeho klastera. Pak jsem mel jistou vizi, a od te doby jsem se uvidel a neco se ve mne zmenilo. Od te doby verim, ze Buh je. Ty nocne mory jsem zacal mivat prave po obraceni z buddhismu. Uz jsem na ne zapomel a tohle mi to pripomelo. Prominte mi tenhle prispevek, ale neda mi to jinak napsat, nez jak to citim :-).

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 16 čer 2012, 04:13

Jinak co se tyce sily andelu, tak ji znam az velmi dobre. Andel smrti - nebudu jmenovat, mi jeste jako klukovi rekl, ze pristiho dne veme mou babicku, ze zemre a ona opravdu zemrela.

S timto si opravdu neradno zahravat !!!!!!

Podobne sa stalo se psem, ktery nam uhynul, i s druhym psem.

Videl jsem na den presne i smrt meho otce. Oblekl jsem ho jeste do skapuliru. Kdyz jsme se loucili vedel jsem, ze ho vidim naposled. Tu noc v nemocnici zemrel.

=========

Vzdy mi nejaky hlas rekne, ze dotycny zemre.

Jako nenamysim si, ze jsem to zpusobil ja, proste jsem to mozna jen citil a Buh mi seslal zrovna andela smrti aby mi to oznamil. Prvne u babicky.

Proto vim, ze si s tim neradno zahravat.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Cagliostro » 16 čer 2012, 08:40

Ahvaeshel píše:
Vzdy mi nejaky hlas rekne, ze dotycny zemre.



V tom bych neviděl nic překvapujícího. V podstatě je to předtucha smrti-zjednodušeně řečeno. Kolik máme v Československu pověstí, že se např. hraběti zjevil anděl, a pravil mu, že do 3 dnů zemře? Rozšířená pověst. Pak tu máme fakta: výzkumy mnoha stovek (možná i tisíců) osob, které mají předtuchu, v jakékoliv formě, že někdo zemře.
A je to tisíce fenomenů. Jednomu se můžou zastavit hodiny, zjevit se přízrak samotného umírajícího, slyšet sýčka, zjevení bílé paní v černých rukavičkách,....
Je to stejní klíč, jako signál při stejném okamžiku, jako když dotyční umírá, a ve stejné chvíli se dějí stejné výše popsané úkazy.

Že někdo má zjevení andělů, možná budu trochu kacířem, ale okolnost dopřává v tomto bodě danému jedinci, aby viděl anděla. Má-li vidět černou paní, uvidí černou paní. Má li vidět symbolickou smrtku, uvidí smrtku. Jsem o tom pevně přesvědčen.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 16 čer 2012, 15:35

Ja na tom nevidim taky nic zle. Naopak, jsem moc rad sile - Bohu, ze mi to zdeluje, nebo nejak naznacuje. Samotny odchod cloveka pak neni pro mne tak bolestivy.

===

Ono kdybych k tomu mohl jeste neco rict, tak magie a kabala je zajimava vec pro studium i pro praxi, ale nemely by se prekrocit, - teda aspon ja neprekracuju jiste meze. Vetsina veci je neskodnych, tak pak jsou tam i veci skodlive. Myslim tim hlavne zamer se kterym clovek to ci ono dela a pak forma jak to dela. Ale s temi sny, castokrat nam davaji vhled do situace, ve ktere si nevime rady, nebo pred necim varuji. Ale byl to jen takovy muj nazor.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Milda » 18 čer 2012, 00:30

Co jsi to mel za vizi ktera te obratila z budhismu na krestanstvi?

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 18 čer 2012, 03:08

Bylo to hodne silne, aby mne to obratilo. Neco jako zazitek, ktery vas zmeni na cely zivot. Takove prostoupeni Vyssi Moci, ve ktere vidite, jak Vas ma v moci nekdo jiny, a vy si muzete hodne ublizit, kdyz zustane status quo. A nemluvim o lidech. Jednoduse se Vam otevre jiny svet, jako kdyz do Vas neco vstoupi a Vas posili a vy udelate neco, co vidite, ze je jedine mozne spravne. Tato sila Vam da silu delat pak veci co by jste jinak nedelali. Ale u mne to bylo zmena mysleni. Jako nikdo mi neveri, ze rano jsem byl 100% buddhista a " prevtelenec " a diky tomu zasahu z minuty na minutu jsem uvidel jaka je realita a rozhodl se byt krestanem a navzdy slouzit Kristu a Bohu. To mi neuveril snad nikdo. Pritom tam nebyl zadny zamer z me strany, jeste jsem si rikal, kdyz jsem sel na film o Patru Piovi, ze udelam mamce radost, kdyz to po mne chce, ale pak, ze pujdu zase meditovat. A dopadlo to jinak. No reknu to v skratce --- dostal jsem po filmu vyse 42 stupnove teploty, teplota nesla srazit nicim. Pak jsem zrazu videl neco jako trun Bozi, mnoho zlatych kridel ktera ho nesla. A pak jsem uvidel dabla. V jedinem okamziku jsem uvidel, v cem vsem je a kde vsude jsem s nim zvazan. Pak jsem proti nemu bojoval. Prisel i archandel Michal, ktery ho zahnal ostrym paprskem svetla. Dabel se mne nechtel vzdat, rikal, ze ma na mne pravo a ze uz pujdu k nemu. Doslova mi rekl : " Pujdes k nam, uz mas u nas misto ! ". Ja zavolal na Boha pro ochranu a archandel Michal rekl : " Jsem jeden ze sedmi co stoji pred Panem, a Ty se bud obratis, nebo zemres ! ". V tom okamziku jsem uvidel dabla a vse jak mne ma v moci. Zacal jsem plakat a prosit Boha aby mi pomohl, ze dabla nechci, ze chci byt s nim --- co jsem opravdu chtel a porad chci. Vtom dabel rekl ze ma na mne pravo. Vtom andel znovu otevrel usta a podruhe ho zahnal znicujicim paprskem. Nato to vse zmizlo a teplota mi klesla ze 42 v prubehu 2 hodin na 37, a pak za cas na 36 stupnu. Kazdou skoro minutu klesla o jeden stupen, az se zastavila presne na 37, asi abych organizmus nedostal sok. Ja jsem se v tom okamziku obratil.

Jinak prave asi ted zazivam, co by krestan nazval krizi viry. Po dlouhodobych neuspesnych pokusech udelat neco v Cirkvi zacinam chapat, ze ne vsechno co jsem tehdy zahodil je zle. Treba Kabala. Po mem obraceni jsem odmital vse a chtel se drzet jenom Cirkve. Dnes jsem z ni znechucen, z toho, jak zachazi s lidmi, jak lidi, kteri chteji neco vedet jsou povazovani za heretiky a kacire a pritom i biskupove jako treba Bellarmin mluvili o zivlech a jinch vecech. Jak je za vrchol dokonalosti povazovana scestna poslusnost nadrizenemu, dokonce vic nez Bohu. Slepi, slepi a jeste jednou slepi jsou knezi teto doby !

Kabalu jsem vzdy delal prubezne, od 1993 - 1999 velmi aktivne skoro denodenne jsem cvicil kazde pismeno (vsechny pismena kazdy den pred spankem - asi hodinu, nebo kdyz jsem mel cas). Dost jsem s kabalou srostly a i kdyz jsem ji pak uz nedelal kazdodenne, porad jsem si z casu na cas nasel cas na to, abych si oprasil pismena. I po obraceni, i v buddhismu. Porad vsak ziji ve svete Frantiska Bardona, od 13 let. Porad a vzdy jsem veril v Akashu, v Bozi Prozretelnost, citil jsem ji. Snad kdyz jsem byl buddhista jsem si rikal, ze neni, ale vedel jsem ze je. Kosmologie FB mi osvetlila snad vse a nic vic jsem se jiz nikdy nenaucil. Pomohla mi pochopit Boha, nejenom jako funguje sveta, ale jaky je Buh ve sve podstate. Cvicenim pismen, ktere jsem bral za zaklad meho studia na stredni skole jsem se otevrel temto krasnym silam, a nikdy mi nikdo vic neukazal nez prave Bardon skrze jeho knihy. A Buh mne porad vedl a vedl. Kdyby Buh chtel abych toho tolik poznal mohl to udelat jinym zpusobem, ale on si vybral tento zpusob. Nemam pocit straceneho casu s zadnou praxi, nebo nabozenstvim, - filozofii. Obohatila mne v pohledu na Bozi Prozretelnost, na lidstvo. I buddhizmus se snazi o to same dobro co krestanstvi, jenze ve svych podminkach. Ale je to jako svetlo Slunce a svetlo lampy. Kdo jednou videl Slunce nebazi po lampe. A tak je to i s kabalou FB a jinymi systemy " zasveceni ".

Vidim dnes Boha vsude. Kristus byl i ve stredni Americe jako Quetzalcoatl, Huarakocha, nebo Kon Tikki, vsude jsou povesti o bilem vousatem muzi ktery kracel po vode a ktereho ucednici meli moc sesilat ohen z nebe. Jen tam zlo zvitezilo a Quetzalcoatl byl vyhan po te, co zvitezil buh touzici po lidskych obetech. Tento Buh Pokoje a Dobra, ktery si zapchaval usi pri recech o bojich ... . Chtel bych tady probrat mnoha temata co mne zajimaji. O Akashe, o Membranovem Vesmiru (M teorie - 11 membranovych vesmiru kromne nasho --- je to paralela mezi M teorii a dilem FB ?). O prirode, puvodu zla jako pocitu neuplnosti , nenaplneni svetlem ... . Rad jsem objevil tohle forum a nechtel bych hned na uvod vnaset myslenky nenavisti vuci necemu, co mozna pro nekoho je hnacim motorem. Mne buddhismum i hodne pomohl v transformaci mysle, snazim se vice milovat, k cemu by nedoslo, kdybych necetl knihy Dalai Lamy. Verim, ze v buddhismu je i mnoho dobra. Jen u nas se to spaji se sektarstvim a to je zle. Zapomina se na lasku a delaji se hned praxe obetovani bozstvum a podobne. Jen pred Praxemi chci varovat. Myslenka lasky k bliznimu je hezka, nech ma jakykoliv sat.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 18 čer 2012, 03:14

A soucitna mysl - bodhicitta, jak o ni mluvi treba dalai lama je neco co je hodno nasledovani. Ja jsem jen proti tem praxem. Samotnemu se mi libi treba idea bodhisattvu, ktery se zde prevteluje aby mohl pomahat druhym citicim bytostem --- sam jsem mel taky sliby bodhisattvu ... . Bojuji mezi pritazlivosti - vidim tam taky Boha a Lasku, ale pak prijdou zkusenosti z praxi a je to vse pryc. Ale filozofie altruismu je moc nadherna --- kazda laska je hezka a nosi v sobe Boha.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Anubis » 18 čer 2012, 09:14

Ahvaeshel píše:... Porad vsak ziji ve svete Frantiska Bardona, od 13 let. Porad a vzdy jsem veril v Akashu, v Bozi Prozretelnost, citil jsem ji. Snad kdyz jsem byl buddhista jsem si rikal, ze neni, ale vedel jsem ze je...

Nenapadlo tě třeba, že ta tvá realizace je výsledkem buddhismu. Ono je docela jedno, že tam vidíš motivy z křesťanství - je to mezi západními buddhisty běžný standard. Pokročilý mystik mezi nosnou ideou křesťanství a buddhismu nevidí rozdíl. Proto ani nemůže říct, že někam přešel, to by byla dualita. Co se týče akáši, tak to je termín, který se v buddhismu často používá. Nevím, proč bys v ni neměl věřit. Spíše naopak, západní svět se ve svých výkladech mohl jen oddálit od pravého významu.

Začínat rovnou s písmenama kritizovalo více lidí. Protože dochází k přecitlivělosti jemných smyslů a člověk se může rychle setkat s tím, na co nemá. Jestli není dostatečně integrovaný a nemá silnou individualitu, tak k těm zmíněným paktům asi dojít může. Ale kladné bytosti by měly vést k nezávislosti (ve smyslu vlastní sféry) a proto je pro ně pakt něco, co jde přímo proti jejich přesvědčení. Je důležité budovat rozlišovací schopnost a umět „najít zlo“.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Ahvaeshel » 18 čer 2012, 17:07

Akasha je vsude a vse vytvari. Jen je otazne, zda se z ni vsechno emanuje jen tak (buddhismus), nebo ona vse na pocatku stvorila, porad vytvari a bude tvorit (krestanstvi). Pravy buddhista je uplny ateista. Nejvyssi realita pro nej je jeho mysl - Rigpa, kterou povazuje za zrkadlo ve kterem se odrazi vse co pred nej das. Prazdnotu a jasnost bere za zaklad sve mysli. Kdyz se objevi osviceni tak je to jen uvedomeni si zarnosti zrcadla - jeho vlastni mysli. Ale pak jde zivotem sam podle karmy a neni pro nej vychodisko, porad je sam a odkazan na sebe.

Naproti tomu, kdo veri v Boha, ze akasha je Bytost, tak vse da ji do rukou a pak se jen kouka, hraje v jejim svetle, ona mu mnoho veci ukazuje, mnohdy to co ho zajima a co chce, nema nikdy s nicim problem, neveri v prevtelovani a veri, ze nikdy nebude sam - ze sam Buh je stredem jeho bytosti a musel by prestat existovat, aby se zbavil Boha --- proste, ze porad je s NIm a v Nem, a hraje si s realitou jak s kruhy na vode. Nema pravidla az na jedno --- pravidlo Lasky. Kdyz je verny pravidlu lasky tak muze chtit vse a vse dostane, co mu neni na skodu.

V case buddhismu jsem negoval krestansky pohled na svet, ale bylo to cire zoufalstvi, bez opernych bodu --- aspon pro mne. Vidina, ze se budes muset porad prevtelovat, pricemz nikoho nikdy nemas pri sobe, --- to neni pro mne.

Naproti tomu krestanstvi a jeho pohled, ze Akasha je osoba a bytost, ne jenom Nam'kha jak rikaji tibetane (prostor - tam kde vznikaji myslenky) mi dalo svobodu. Oni opravdu veri v mnoho bytosti, ale neveri, ze existuje nejaka bytost, ze ktere by to vse pramenilo, i akashu vlastne nepoznaji. To si dovolim tvrdit dost durazne. Berou ji jen jako prostor prvotniho osviceni, ale neguji ze je to bystost, ze je vsemohouci, ze muze neco delat.

To je rozdil mezi Bardonovou Kabalou + krestanstvim a buddhismem. Oni neveri, ze existuje Bozi Prozretelnost. Vsechnu svou existencii stravi technikami na ovladnuti vlastnich mysli, na cviceni v soucitu a podobne, ale to, odkud vznikaji, co je udrzuje, kam smerujou jim zustava skryto.

Naproti tomu nekdo kdo zna Akashu, Boha vi, ze je to prave On kdo je cinny ve vsech bytostech v kazdem okamziku, ze je to On kdo dava silu udelat cokoli, i zle skutky, kdyz se tim ma nekdo poucit. Vse je v krestanstvi smerovano na pristi zivot, kdy budeme jedno s Bohem, tomuto zivotu se nepriklada vyznam.

Ono velike Ted, - uvedomit si, ze Ted je tady Buh, ze Ted mne miluje, ze Ted muzu neco delat --- na to musi mit clovek silnou vuli.

Takze kabala a buddhismus maji stycne body, to ano, ale uplne se rozchazeji v tom nejzakladnejsim. V ideje odkud vsechny nase mysle prameni. Ja si myslim, ze jenom neco vedome dokaze vyvaret jine vedomi, ze ze zakonu o zachovani energie nemuze prachove zrnko vytvorit lidskou bytost, nebo jeji mysl. Ze to musi byt neco vetsi nez clovek.

Takze je tam rozdil, protoze Nam'khai jak se mluvi o " prostoru " v buddhismu je bez vedomi. Je to pradox. Podle mne neco bez vedomi nemuze vytorit neco co vedomi ma. Proto mi prijde pristupnejsi spojeni kabaly s krestanstvim, kde jsem si personifikoval Akashu s Bozi Prozretelnosti, ktera vse prorusta, --- presne vsechno jako Nam'khai - prostor v buddhismu, ... akurat ma vedomi a je vsemohouci.

Tenhle rozdil je zde zasadni a vlastne dela z buddhistu ateisty a z krestanu nekoho kdo veri v Bytost a ne ve vec.

Tak to asi vidim ja :-)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Anubis » 18 čer 2012, 21:21

Ahvaeshel píše:... Naproti tomu, kdo veri v Boha, ze akasha je Bytost ...

Personifikace čehokoliv je jen berličkou pro představivost. Když vím, že celé spektrum stvoření je živé, i když se tak třeba některé jeho části nejeví, tak to při výkladech nemusím zpětně oživovat pomocí různých kudrlinek. Připadá mi to jako znehodnocení, nereálný pohled na svět - sentimentalismus. Apropó Bardon někdy psal o tom, že je akáša bytost? Nečetl jsem KKOK. Vím, že se o akáše vyjadřoval jako o nestvořené sféře.


Ahvaeshel píše:V case buddhismu jsem negoval krestansky pohled na svet, ale bylo to cire zoufalstvi, bez opernych bodu --- aspon pro mne. Vidina, ze se budes muset porad prevtelovat, pricemz nikoho nikdy nemas pri sobe, --- to neni pro mne.

Tady bych řekl, že na tebe buddhismus zapůsobil správně. Tyhle představy tě mají donutit ukončit koloběh převtělování co nejrychleji. Rozumím, že to může působit jako velké sousto, proto asi vzniklo křesťanství jako "vytrvalostní" alternativa.

Definici, že buddhismus je vlastně ateistický jsem už někde viděl a vždycky mě to pobaví. To, že se o Bohu nemluví má svůj význam, ale neznamená to, že by současně nebyla pociťována jeho přítomnost. Jestliže není, tak se samozřejmě člověk cítí sám a musí si pomoci patřičnou představou (ta dočasně nahradí nerozvinutou intuici).

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: CO TO BYLO?

Příspěvekod Jana » 25 čer 2012, 12:36

Prožila jsem několik mystických stavů,které ovlivnily můj život a naplnily ho silou,vírou,láskou.
Jsou to mé osobní zážitky,které byli určeny mně a jen já je mohu dřív nebo později pochopit.
Ovlivnili životy mých nejbližších.Pokud člověk obdržel Milost Boží a má duchovní vedení,tak už se nemusí ničeho bát.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti