Atlantida, Egypt, hermetismus, pyramida etc.

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 12 říj 2012, 13:45

marvin píše:ses si jistej ze to na tom obrazku je pyramida? me to prijde jako kužel

Je to kužel. Někteří ho berou za speciální typ pyramidy s nekonečným počtem trojúhelníkových stěn. Myslím, že tvar normální pyramidy s čtvercovou podstavou není náhodný nebo nevznikl kvůli tomu, že by ty stavby byly jednodušší na výrobu. Je v tom symbolika. Čtverec = člověk na začátku, cesta k vrcholu přes stěny (4 božské tváře - živlové trojúhelníky) znamená ovládnutí živlů. S tím, že nejméně namáhavé (nejmenší obsah/nejmenší práce) je vždy postupovat v rovině rovnoběžné s podstavou (vyvážené živly na každé úrovni). Materiální vrchol = jednobodová koncentrace (velbloud uchem jehly), skrze kterou se pokračuje do nadsvětské pyramidy (obrácené) a dál se rozšířuje vědomí do nekonečna. Jestli má kužel nějaký účel, tak zasvěcení to asi nebude.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Cagliostro » 12 říj 2012, 13:48

Existuje více tvarů, např. trojúhelník o třech stranách je určen jen černé magii. Alespoň jeho energie se mi nezdá k ničemu užitečná.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 12 říj 2012, 13:53

Cagliostro píše:Existuje více tvarů, např. trojúhelník o třech stranách je určen jen černé magii. Alespoň jeho energie se mi nezdá k ničemu užitečná.

No teda, trojúhelník o třech stranách. To je teda extravagance, jak si to máme představit? :) Jestlis myslel čtyřstěn, tak pomocí něj jsem si kdysi představoval čtyřpólový magnet.

Edit: Jednou ve WM magazínu o něm myslím psali jako o základní elementární částici éteru.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Pyramidy

Příspěvekod Pete » 12 říj 2012, 13:54

Cagliostro píše:Existuje více tvarů, např. trojúhelník o třech stranách je určen jen černé magii. Alespoň jeho energie se mi nezdá k ničemu užitečná.

To slysim poprve, mohl bys to vic rozvest ? Klidne v PM nebo tu, ja myslel ze je 3 taky Bozi cislo vzdyt ma bohatou symboliku

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Ondra » 12 říj 2012, 14:02

Cagliostro píše:Existuje více tvarů, např. trojúhelník o třech stranách je určen jen černé magii. Alespoň jeho energie se mi nezdá k ničemu užitečná.


To také slyším poprvé. Merkaba využívá trojůhelníky o třech stranách.

Obrázek

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 12 říj 2012, 14:04

Já vám řeknu tajemství. Všechny trojúhelníky mají tři strany. :D

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Ondra » 12 říj 2012, 14:06

Ale to víme všichni přeci, a snad chápeme jak to Cagliostro myslel.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Pyramidy

Příspěvekod verona » 12 říj 2012, 16:29

purusha89 píše:
Anubis píše:Řekl bych, že Pyramida ztratila z velké části svou schopnost zasvěcovat/léčit kvůli ztrátě dokonalého tvaru. Chybí špice, je celá zubatá etc. Kvůli absenci údržby už se tedy chová spíše jako obyčejná hora než pyramida.

Tak fyzická návštěva pyramid asi smysl mít nebude...

Měl jsem na mysli si postavit pyramidu pro "domácí" účely jako meditace v ní, nabíjení předmětů atd. Zmátla mě ale naprostá různorodost názorů a informací na netu, jaký by měly bejt správný rozměry.
Zaslech jsem, že by to měla bejt vzorová kopie Cheopsovo pyramidy, co se týče proporcí. Nevíte teda někdo, jaký jsou ty její správný rozměry, popř. jak si je dopočítat na výrobu její změnšeniny?


Zkus tohle, možná se ti to bude hodit. http://www.lastura.cz/rejstrik/pyramida ... amidy.html

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Pyramidy

Příspěvekod Firzen » 12 říj 2012, 18:47

Já jsem s působením pyramidy značně nespokojen. Před lety jsem našel patent, ve kterém je rozebráno broušení žiletek v pyramidě. Vyrobil jsem pyramidu z papíru (to byl jeden z doporučených materiálů) s přesnými rozměry podle patentu, ale žiletka se prostě nenabrousila ani za nic. :D
Nepopírám, že asi nějaké účinky pyramidy mají, ale tohle mě tehdy dost zklamalo a jaksi vyléčilo z podobných "senzací".

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Cagliostro » 15 říj 2012, 10:19

Firzen píše:Já jsem s působením pyramidy značně nespokojen. Před lety jsem našel patent, ve kterém je rozebráno broušení žiletek v pyramidě. Vyrobil jsem pyramidu z papíru (to byl jeden z doporučených materiálů) s přesnými rozměry podle patentu, ale žiletka se prostě nenabrousila ani za nic. :D




Nevím proč, ale ta z kovu funguje tak, jak má. Jde o to, zda-li jsi také měl pyramidu natočenou správně, žiletku ve správné výšce. Opravdu to funguje.



Anubis píše: Jako malý jsem meditoval v Královské komnatě. Byl jsem tehdy ale v takovém hloupém věku, takže až na pár vizí a rozvibrování těla (kdy jsem skoro nemohl stát) se nic nestalo.

Vzpoměl jsem si, že ve velké pyramidě přenocoval Paul Brunton. Zjevili se mu prý dva zasvěcenci. Dost nešťastně udává, že to budou v jiné kapitole džinové.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 15 říj 2012, 11:23

Cagliostro píše:Vzpoměl jsem si, že ve velké pyramidě přenocoval Paul Bruton. Zjevili se mu prý dva zasvěcenci. Dost nešťastně udává, že to budou v jiné kapitole džinové.

Džinové? Co to znamená, dá se to nějak umístit do hierarchie bytostí? Taky bych tam rád přespal, ale v 21. století je to něco nemožného. Vůbec jsem tam neměl strach. Ta masa, která tě obklopuje je příjemná a působí ochranně. S hrobkama to je trochu horší...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Cagliostro » 15 říj 2012, 12:12

Brunton o tom píše, že mu chtěli cosi ukázat, přikázali mu, aby si lehl do sarkofágu. Když tak učinil, jeho astrální tělo vylétlo, všiml si své fluidické pásky, se kterou byl propojen. Dva zasvěcenci ho zavedli k místu do středověku, kde umíral stařec, jemu neznámé tváře. Stařec byl vyzván zasvěcenci, aby řekli adeptu (Bruntonovi) zda-li je směr, kterým chce jít správný. Stařec se rozkřikl, že lžou, a zemřel. Následně Bruntona vzali do nějaké tajné místnosti, která ještě nebyla nalezena, bylo mu přikázáno aby se neotáčel, což porušil. V tom okamžiku byl vrácen do těla, a bylo mu řečeno, že to je cesta každého člověka. Myslím však že zde porušil jejich příkaz, čímž porušil své zasvěcení.

Když se ptal jistého egyptského magika v jiné kapitole tajnosti Egypta na toto téma, bylo mu řečeno, že to jsou "Egypští džinové", které udává v podstatě na úroveň duchů (šmahem tam hodil všechny živlové entity), které spoutala k pyramidě vůle veleknězů. Jinak píše to, co v podstatě víme z legend, že tam je ukryto "něco" z doby Atlantidy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Cagliostro » 15 říj 2012, 12:28

Anubis píše:Džinové? Co to znamená, dá se to nějak umístit do hierarchie bytostí?


Pro zajímavost. Eliphas Lévi udává, že Džin je vládce (král) salamandrů.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Pyramidy

Příspěvekod Anubis » 15 říj 2012, 12:55

Cagliostro píše:Následně Bruntona vzali do nějaké tajné místnosti, která ještě nebyla nalezena, bylo mu přikázáno aby se neotáčel, což porušil. V tom okamžiku byl vrácen do těla, a bylo mu řečeno, že to je cesta každého člověka. Myslím však že zde porušil jejich příkaz, čímž porušil své zasvěcení.

To je vůl, taková šance!

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Pyramidy

Příspěvekod Ava-rshen » 15 říj 2012, 16:57

Cagliostro píše:
Anubis píše:Džinové? Co to znamená, dá se to nějak umístit do hierarchie bytostí?


Pro zajímavost. Eliphas Lévi udává, že Džin je vládce (král) salamandrů.



Jeden můj arabský kamarád mi vyprávěl o džinech, nebo to čemu říkají [džinís]. Podle toho co mi popsal odpovídají popisu salamadrů jak je znám z literatury a Arabové k nim mají tak nějak blízko a berou je jako součást běžného života.
Běžně se na ně vztahují i lidová pořekadla. Zmínil se také o čtení myšlenek a o plnění přání.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti