Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod palmidar » 28 lis 2012, 02:36

jak vnimáte celou tu "aféru" s Danielem Landou na předávání slavíků, kdy se Dan prohlásil za kouzelníka Žita. Jsem ani nevěděl, že "pracuje" s runama a chce v česku vybudovat runový chrám. Mám z toho (z něho) celkem smíšené pocity.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Firzen » 28 lis 2012, 17:39

Vůbec nejsem v obraze, předávání slavíka jsem neviděl, ale například v písni Touha od Daniela Landy je vidět, že asi musel dosáhnout určitého duchovního poznání. Takže bych se tomu vůbec nedivil. :-)
Ostatně, v této době se probouzí hodně lidí, tak proč ne i on?

FTX

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod FTX » 28 lis 2012, 22:30

Firzen píše:Vůbec nejsem v obraze, předávání slavíka jsem neviděl, ale například v písni Touha od Daniela Landy je vidět, že asi musel dosáhnout určitého duchovního poznání. Takže bych se tomu vůbec nedivil. :-)

Také jsem to neviděl.

Mě stačí shlédnout třeba tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=GWq2Kcdqc8E&feature=related
A zejména pak tohle a popřemýšlejte o tom textu:
http://www.youtube.com/watch?v=QVnYJRdd_Rw
Landa má talent jako zpěvák, to se mu musí nechat.

Berte to tak, že magie je prostě módní a moderní a táhne další lidi. Tomu se jazykem Bible říká široká cesta, která nikam nevede. K tomu aby někdo skutečně sám se sebou něco udělal to se obávám, že není příliš pravděpodobné.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod StarWalker » 29 lis 2012, 10:56

Smrdí to komercí. Kdyby už měl všeho dost, tak to prostě zabalí a věnuje se sám sobě a své rodině někde v ústraní. Místo toho exhibuje svůj spasitelský komplex, čímž opět poutá pozornost. Ostatně, tady z tohoto článku je vcelku jasné, která bije.

Kde jste v sobě objevil schopnost někoho koučovat?
Delší dobu už vím, že když budu lidem hodinu zpívat "buďte zdraví a šťastní", tak se jim dostanu do podvědomí a dejme tomu třicet procent z nich pocítí něco pozitivního. A když můžu zblbnout čtrnáctitisícové publikum z pódia, tak je pro mě snadné přesvědčit například jednoho kluka, že je mnohem lepší sportovec, než si myslí.

Co je na vašem systému tak zázračného?
Stručně: cvičíte svou vizuální představivost a naučíte se perfektně ovládnout dech. Což vám dá ohromné možnosti.

Tak to shrňme. Jaké kejkle chystáte?
Do konce roku 2014 jich bude sedm. Už jsem zmínil podmořskou jízdu na tygřích žralocích.

Jak dlouho vydržíte pod hladinou jenom na nádech?
Ve statické poloze přes pět minut, ale pořád trénuju. I kvůli tomu, že další kejklí bude egyptský Blue Hole, což je díra do moře. Padáte do hloubky a v šedesáti metrech je tunel, kterým proplavete třicet metrů, a pak zase šedesát nahoru... Jen nejdřív musím na operaci nosu, protože se zatím dokážu potopit jenom do čtyřiceti metrů. Z thajského boxu mám nosní chrupavku na sto kousků, a tak v hloubkách neprofukuju pravé ucho.

A poslední kousek?
Ten vypadá jednoduše, ale není. Položím základní stavební kámen Chrámu Zlatého draka, což bude největší runový chrám na světě. Tam přijdete, nikdo na vás nebude mluvit, pomeditujete si v různých kójích... a za hodinu budete odkoučován.

----------------------
Se zpřístupňováním různých esoterních nauk široké veřejnosti je třeba počítat s tím, že se vždycky najde někdo s čuchem pro kšeft. V českém eso-mainstreamu je podobných úkazů více...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod marvin » 29 lis 2012, 14:47

wow.Landa teda jede..co dodat..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Windik » 30 lis 2012, 10:19

beru to stejně úsměvně ,jako to ,že se chce umístit na šampionátu WRC do čtvrtého místa :D

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod marvin » 30 lis 2012, 13:29

asi tak nejak...
ale proste neni radno nikoho podcenovat. osobne si nejsem jisty, jestli to spis neni nejaka recese...?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Tomáš » 07 pro 2012, 18:21

Nevím jak vám, ale mě už přijde neuvěřitelně trapně. Začínám na něj být alergický.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod beo » 15 led 2013, 22:12

Ja osobně jsem zvědavý, co z toho nakonec bude. Kdo poslouchal Landu v mládí, tak si jistě všimne jak se jeho texty vyvíjely. Za těch víc jak 20let to je opravdu něco podnětného. Rozhodně si nemyslím, že to byl někdy komereční tah. .... proměna v Žita je dost úlet, radikální změna, prostě jako Landa co chtěl něco pozitivního předat lidem nebyl dle svého názoru dost úspěšný, tak se stal Žitem a jde na to jinak. Nemám na to ještě názor uvidíme, jediné co mi vadí, že runy a runovou magii vynáší tímto způsobem na veřejnost. Chce vybudovat runový chrám, ale nejsem si jistý jak moc je "zasvěcený", aby se stal mistrem. Nechme se ale překvapit.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Milda » 18 led 2013, 15:40

On nechape ze bojem proti necemu to neco podporuje.
Cely zivot je rebel co kritizuje a krici.
Zmena k lepsimu muze nastat az zmeni sebe a bude mit svuj program.
Zatim bojuje proti programum jinych.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod AlA777 » 07 úno 2013, 15:36

Landa uz tim svym 0rdo Lum3n T3mpl1, daval najevo, ze inklinuje nejakemu sektarstvi, ci elitarismu. Jestli maji nejakou doktrinu, kterou se ridi netusim. Jeho spolceni s evolvistou JnCkM, ktery ma mesiaske ambice, ale nevesti nic skutecne pozitivniho, jak by se mohlo z nazvu nabizet. Ti kteri sleduji informacni toky, jiste jiz pochopily, ze za penize lze ziskat publicita a z prezidentskych voleb slo jasne videt, ze PR agentury dovedou pokroutit realitou natolik, ze i inteligentni lide potom opakuji fraze z televize: "vzdyt ten pan je slusny, ma uroven a je to aristokrat". Jako-by jim nekdo zahalil zrak a pamet, najednou nevidi sirsi souvislosti, nebo je nechteji akceptovat. To je vylozeny pripad fanatismu, k tomu idealne poslouzili mladi a nezkuseni lidi a pak prisluhovaci prislusne mocenske kliky. A hysterie pokracuje, cemuz pomahaji i vyse zmineni panove. Jake struktury jsou pravdepodobne za tim lze vydedukovat snadno. Pro obrazek muzete mrknout: TADY (autorku znam, je normalni)
Naposledy upravil(a) AlA777 dne 07 úno 2013, 16:51, celkem upraveno 1 x.
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod beo » 07 úno 2013, 16:34

AlA777 píše:Landa uz tim svym 0rdo Lum3n T3mpl1, daval najevo, ze inklinuje nejakemu sektarstvi, ci elitarismu. Jestli maji nejakou doktrinu, kterou se ridi netusim. Jeho spolceni s evolvistou JnCkM, ktery ma mesiaske ambice, ale nevesti nic skutecne pozitivniho, jak by se mohlo z nazvu nabizet. Ti kteri sleduji informacni toky, jiste jiz pochopily, ze za penize lze ziskat publicita a z prezidentskych voleb slo jasne videt, ze PR agentury dovedou pokroutit realitou natolik, ze i inteligentni lide potom opakuji fraze z televize: "vzdyt ten pan je slusny, ma uroven a je to aristokrat". Jako-by jim nekdo zahalil zrak a pamet, najednou nevidi sirsi souvislosti, nebo je nechteji akceptovat. To je vylozeny pripad fanatismu, k tomu idealne poslouzili mladi a nezkuseni lidi a pak prisluhovaci prislusne mocenske kliky. A hysterie pokracuje, cemuz pomahaji i vyse zmineni panove. Jake struktury jsou pravdepodobne za tim lze vydedukovat snadno. Pro obrazek muzete mrknout: TADY (autorku znam, je normalni)



Ze je blog jedne moji zname, ktera je s JnCkM


Zajímavé, včetně toho odkazu. Já si počkám až co se z toho vyklube. Obecně odsuzuji jakékoliv formy exoterního zednářství či sektářství, člověk by měl jít vlastním příkladem, tedy začít by měl u sebe. Nechci ale vynášet soudy ani skrze Janečka ani Landu, zatím houby víme, Landa měl celý život snahu něco změnit k lepšímu jako zpěvák, pokud to bude činit z pozice "duchovní" autority, nemám ponětí kam to povede. Minimálně nám díky tomu přijde poučení.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

FTX

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod FTX » 10 úno 2013, 11:18

beo píše:Zajímavé, včetně toho odkazu. Já si počkám až co se z toho vyklube. Obecně odsuzuji jakékoliv formy exoterního zednářství či sektářství, člověk by měl jít vlastním příkladem, tedy začít by měl u sebe. ....

Něco takhle okázalého nefunguje už z principu. Na tom je zarážející spíš to, že po tom pošilhávají lidé, kteří by měli už být v ezoterních záležitostech minimálně teoreticky informováni.

"Nefunguje" s jednou výjimkou, že autor se naváže na nějaký egregor z minulosti, třeba třetí říše a v něm stále zbývá destruktivní energie. Ale ta stejně nakonec povede ke konci celé skupiny. I negativní zkušenost a slepá ulička je ve vývoji užitečná, ale nemá smysl je vyhledávat.
Mimochodem, sám Hitler zamlada dělal ministranta v kostele a večer chodil na germánské opery, kde ho fascinoval boj za svobodu. Pak si to spojil dohromady spolu se zážitky z 1. světové války a jak to dopadlo víme všichni.

A pokud to celé bylo zaměřené na lidi, kteří si myslí, že počítač=facebook, tak potěš koště:
http://www.danlanda.com/rozhovor/daniel-landa-v-soku-vzali-mu-jeho-dite-vzali-mu-kus-jeho-zivota-vzali-mu-zita
Tady je ještě jedno neezoterické poučení. Neprojektovat svoji sílu na médium jako Facebook, kde je vše primárně sledováno, monitorováno a nakonec i cenzurováno. Facebook je potenciálně takový velký lapač životní síly a schopností.

A pokud má někdo mozkové zatmění a stále tajně doufá v duchovní moudra, která ho bezpracně pozdvihnou, tak doporučuji přímo citaci pana Landy:
Však se k těm možnostem dostáváme. Vážně věříte, že můžete slušné peníze vydělat i jinde?
Jdu dokonce do sfér lepších, ve kterých se nekrade. Budu mít profesi sportovce a kouče, což vám nikdo nevypálí. Takže ano - coby Žito vydělám víc.

Kdy jste se rozhodl, že budete Žitem?
Při mistrovství světa v rallye na Sardinii jsem se pod vlivem opojení v autě zeptal sám sebe, jaký má všechno smysl. Mimo jiné, jestli má smysl takhle závodit.

Důvody jak vidíte jsou ryze zištné.

Není možné říci, že takový počin nepovede k ničemu pozitivnímu. Nakonec to možná způsobí jisté zamyšlení o duchovních věcech a nebo vlastní růst pokud bude člen takové skupiny unikat pryč ze sekty a bude čelit frustracím. Ale minimálně je to energeticky neefektivní.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Andrea » 16 bře 2013, 10:09

NA jiném diskuzním fóru se k Landovi objevily tyhle příspěvky:

M.
Re: Daniel Landa alias "Žito"
(29.11.2012 10:51:24)
mě to nijak nepřekvapilo ani nepobouřilo. Spíš mě překvapil jeho zjev. propadlé tváře, vůbec jsem ho nepoznala.


A.
Re: Daniel Landa alias "Žito"
(29.11.2012 11:51:19)
Když máš manii, nejíš, nespíš, nemáš "bezpečnostní záklopku", tak ti to nepřidá. Navíc ten ochrnutejn nerv měl souvislost s meningitidou, kterou prodělal v létě a zřejmě mu to moc neprospělo.
A není to tak, že by se mu jeho okolí nepokoušelo naznačit, aby se léčil, ale nebere to na vědomí.On si samozřejmě myslí, že je zdravej.

J.
(29.11.2012 11:55:09)
Tak jsem dostala odpověď i na to, jak jsem se tě ptala, zda není možno mu naznačit ... a už jsem nedočetla. A nemůže si někam pro poradu zajít alespoň jeho manželka nebo jiný blízký?

Kolik je jeho dětem? Pokud jsou mrňavý, tak je mi jich líto.


A.
(29.11.2012 12:02:52)
Nejsou mrňavý, mám pocit, že je jim tak kolem třinácti. A mám pocit, že on teď ani nebydlí doma. Bratr se s ním zná dobře, jeho kolegové taky, mluvili s ním všichni. Buď líčí plány na převrat, nebo nekomunikuje a tvrdí, že je mu výborně.Blbý je, že s sebou začal tahat nože, atd. Ať to dřív vypadalo jakkoli, v reálu nikdy agresivní nebyl, naopak, spíš skromnej a nekonfliktní, minimálně mezi známými. Teď všichni tvrdí, že je zlej, minimálně některé dny. A to s těma lidma jezdil na dovolené, kamarádili se, pařili spolu.

Pokud je někdo hajzl,je to jedna věc, pokud ho takhle mění nemoc, je to tragédie.

J.
Re: nemoc

(29.11.2012 12:07:12)
To bylo evidentní i z toho pětiminutového projevu. Nechtěla bych ho potkat.

Osobně si myslím, že je obojí - zřejmě ta jeho osobnost byla formovaná nějakou predispozicí vždy. Neříkám, že hajzl, ale vyčůránek určitě - viz Ordo lumpen lempli, apod.


A.
Re: nemoc

(29.11.2012 12:47:51)
No, ony excesy byly i dřív. Jeden čas se bál lidí, chodil jen v kapuci, "mluvil se svým vnitřním drakem", atd. Spoustě těch podivných věcí, které dělal, opravdu i věřil, ale takhle zlý to nebylo nikdy.


Mág na chování D. Landy asi bude vidět něco jiného, než třeba lékař... ;)

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Daniel Landa, kouzelník Žito, runová magie,atd.....

Příspěvekod Andrea » 16 bře 2013, 10:27

AlA777 píše:Landa uz tim svym 0rdo Lum3n T3mpl1, daval najevo, ze inklinuje nejakemu sektarstvi, ci elitarismu. Jestli maji nejakou doktrinu, kterou se ridi netusim. Jeho spolceni s evolvistou JnCkM, ktery ma mesiaske ambice, ale nevesti nic skutecne pozitivniho, jak by se mohlo z nazvu nabizet. Ti kteri sleduji informacni toky, jiste jiz pochopily, ze za penize lze ziskat publicita a z prezidentskych voleb slo jasne videt, ze PR agentury dovedou pokroutit realitou natolik, ze i inteligentni lide potom opakuji fraze z televize: "vzdyt ten pan je slusny, ma uroven a je to aristokrat". Jako-by jim nekdo zahalil zrak a pamet, najednou nevidi sirsi souvislosti, nebo je nechteji akceptovat. To je vylozeny pripad fanatismu, k tomu idealne poslouzili mladi a nezkuseni lidi a pak prisluhovaci prislusne mocenske kliky. A hysterie pokracuje, cemuz pomahaji i vyse zmineni panove. Jake struktury jsou pravdepodobne za tim lze vydedukovat snadno. Pro obrazek muzete mrknout: TADY (autorku znam, je normalni)


Tak maily možná zajímavé (jestli tedy nebyly vytrženy z kontextu), ale .... rozklikla jsem si jiný článek paní Bostlové http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Ar ... atana.aspx
a přiznávám, že asi jsem zednář nebo satanista, páč při čtení toho článku jsem si podpírala hlavu přesně tak, jak na těch fotografiích Janeček, když jsem si přečetla popisek k jeho fotografii, tak jsem si tu hlavu podepřela tím druhým způsobem :)
Podobné korálky jsem na krku nosila v pubertě (akorát tedy nebyly barevné). Snad jen ten hrnek s čajem držím normálně.

Jak je to s těmi maily samozřejmě nevím, ale tady u toho článku výše tipuji, že paní trpí profesionální deformací (dle popisku je Absolventka Univerzity Karlovy a postgraduálních studií na Univerzitách v Bonnu, Erlangen-Nuernberg a Kielu v oborech theologie, politologie a křesťanská archeologie)


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů