Šamanismus vs. hermetismus

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 17 pro 2012, 16:23

Tak utěšovat se ničím nemusim :) mluvim ze své zkušenosti, ne z toho co jsem si někde přečetl. Nic z toho co zde prezentuješ mne nepotkalo. Žádnou záhubu nepozoruji :) spíše opak. Ale souhlasím, že tato rizika zde jsou. Jenže ta jsou spojena se závislostí, kde dotyčný musí brát nějaké látky, aby vůbec dosáhl vyšších stavů. To je samozřejmě špatně. Osobně jsem si stim pouze rozšířil obzor.

Jinak zde už poněkolikáté pozoruji, že se zde často prezentuje to, co si kde kdo přečetl, tedy pouze kopii někoho jiného, místo vlastních názorů, které jsou podloženy vlastním prožitkem a zkušenosti...

Ať se daří

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod StarWalker » 17 pro 2012, 18:43

Ondra píše:Jinak zde už poněkolikáté pozoruji, že se zde často prezentuje to, co si kde kdo přečetl, tedy pouze kopii někoho jiného, místo vlastních názorů, které jsou podloženy vlastním prožitkem a zkušenosti...

A jsi si opravdu jistý tím, že se za každou citací z knih, která se na fóru vyskytne, musí schovávat jedinec bez vlastní praxe a názoru? Když vezmeš v potaz, že mlčenlivost o vlastní praxi je jedna z veledůležitých podmínek duchovního pokroku, tak Ti citování autorit nemusí vůbec vadit.
Zkušenost ukazuje, že okázalí praktici jsou většinou ti největší bludaři a jájové v jednom. Svůdci a rekrutační střediska pro sobě podobné.

I Tobě zdar
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Milda » 17 pro 2012, 19:04

Mlcenlivost o vlastni praxi rozhodne neni podminkou duchovniho pokroku.
A veledulezitou podminkou uz vubec ne.

To ze jsi si to precetl v Brane a jeste treba nekde neni podstatne.
Zamezi to jen ego vymenam nazoru s profannimi nebo bloudicimi.

Vlastni zkusenosti jsou to nejdulezitejsi a jedinym smyslem existence.
Souhlasim s Ondrou.

pozn. Zavislosti se leci dobre s LSD a na LSD zavislost ziskat nejde.
Opakovanim vznika rezistence.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Milda » 17 pro 2012, 19:24

Starwalker:
Co ty jsi vyzkousel za psychoaktivni ci psychadelicke latky?

Vsechny latky meni chemii mozku i celeho tela.
Avsak i dlouhodoby pust, jednostranna strava, dlouhe sezeni ci cviceni asan, nebo zmenene dychani meni chemii tela a navozuji ruzne psychicke stavy zmeneneho vnimani.
Mozna znas i ethanol a dnes velmi popularni methanol, kterym se lide nalevaji kvuli zmenam vnimani.

Tak co pouzivas ty? ;-)

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 17 pro 2012, 22:06

Starwalker píše: ....
Chtěl jsem napsat konečně někdo rozumný kdo ví, že nemá smysl pár měsíců či let vlastní práce předbíhat.

Mimochodem s diethylamidem kyseliny lysergové (LSD) se dělaly experimenty až takové, že to namíchali lidem v jedné vesnici do chleba. Bylo zaznamenáno velké množství sebevražd a mnoho lidí skončilo na psychiatrické léčebně.

Někdo v domění, že je letadlem skočil z okna a polámal si nohy. Bavil jsem se s jedním člověkem, který to bral a popisoval mi, jak ležel na zemi, nemohl se hýbat a strašně se bál, protože na něj jel z nebe po kolejích vlak.

http://www.drogy.cz/lsd/kap-jaka-jsou-rizika-spojena-s-uzivanim.html
Někteří uživatelé LSD zažívají intenzivní blaženost, kterou mylně zaměňují za „osvícení“. Nejenže se vzdalují od svých běžných životních aktivit, ale pociťují též nutkání užívat další dávky drogy, aby mohli znovu prožít stejnou zkušenost. Další se pod vlivem LSD potýkají s těžkými, děsivými myšlenkami a pocity, se strachem ze ztráty kontroly, šílenství a smrti a s beznadějí.
„Špatný trip“ často nelze zastavit a někdy může trvat i více než 12 hodin. Někteří lidé se nikdy nevyléčí z psychózy způsobené halucinogeny.

A dokonce jsou na netu filmy, jak to působí na vojáky. Nejdříve je jim horko, a pak se začnou strašně smát, nasazují si masky a delají brikule jako malí kluci.

http://www.youtube.com/watch?v=m3Y5g_5qaxM

-------

Tyhle látky mohou napomoci předčasné aktivaci astrálních smyslů. Jenže to má takový háček, že astrální smysly vyžadují trochu silnější energetický systém na úrovni jemných energií. Proto může/ale nemusí dojít k úplnému vyžahnutí všech rezerv střádaných za léta a neslednému kompletnímu zhroucení daného člověka.
To je ta nerovnováha, kterou zralý vydrží bez potíží a nezralého zabije. Pokud se někdo bude vyvíjet směrem ke zralosti, tak se k astrálním vjemům stejně dříve či později dostane přirozenou a to mnohem bezpečnější cestou.


Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Milda » 17 pro 2012, 22:30

V 60tych letech miliony lidi uzivali LSD a dalsi psychedelika a tyto latky pomohly mnoha lidem od ruznych zavislosti.
Vsichni se milovali a nechteli do valky.
Tak vlada usa zakazala vyrobu i konzumaci.
Spustila se masova kampan proti temto klicum do vedomi, vcetne odstrasujicich i nepravdivych pribehu.
Tyto filmy a dozvuky antikampane jsi asi videl.

U uzivani je dulezity set a setting.
Pokud je nekdo v nevhodnem prostredi a v hlave ma ego sracky, tak pak jeho vylet muze byt tzv. Bad trip.

FTX: JAKA JE TA TVA BEZPECNA A PRIROZENA CESTA ROZSIRENI VEDOMI??

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 17 pro 2012, 22:58

Viděl jsem i ty smažky, co hulili trávu a občas si pomohli Lkem osobně na vojně. A bylo mi z nich zle. Do tak špatné společnosti jsem se od té doby nedostal.

Milda píše:FTX: JAKA JE TA TVA BEZPECNA A PRIROZENA CESTA ROZSIRENI VEDOMI??

Je možné cvičeními imaginace postupně astrální smysly rozvinout. Třeba imaginace sluchové, pocitové, zrakové a přesunu vědomí. Vývoj se dá i trochu urychlit třeba fluidickým kondenzátorem.

Ono ani to není až tak bezpečné a z pouhého zírání do zrcadla už lidi skončili v blázinci.

Zejména je ovšem důležité si vypěstovat smysl pro vnímání rovnováhy a intuitivně vědět, co si mohou dovolit a co už ne. To je velmi individuální a třeba ty můžeš v nějaké oblasti mnohem více než já.

Úplně užívání psychoaktivních látek nezamíntám, ale je jasné, že to není dlouhodobé řešení. Když už tak jako takové ukojení zvědavosti a důkaz existence jiného světa než toho striktně materiálního. Třeba v indiánském kmeni šaman ví, co snesou jeho lidé a slavnost uspořádaná jednou za rok jim neublíží. Navíc se na změněném stavu vědomí podílí nejen psychoaktivní látky, ale i hudba a tanec.


Jo a mimochodem, uvědomuje si někdo že pomocí astrálních smyslů bude vidět, slyšet a cítit i věci, které nejsou příjemné. A navíc nikdo jiný v celém okolí takových vjemů nebude schopen a tak nebude lidmi naprosto pochopen.


A ono takhle - sám za sebe necítím žádnou potřebu se o něčem přesvědčovat. Připadá mi daleko přínosnější aby astrální smysly byly k dispozici kdykoliv jsou potřeba bez ohledu na dostupnost jakékoliv substance úplně stejně jako hrubohnotné smysly.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod StarWalker » 18 pro 2012, 01:16

Milda píše:Mlcenlivost o vlastni praxi rozhodne neni podminkou duchovniho pokroku.
A veledulezitou podminkou uz vubec ne.
To ze jsi si to precetl v Brane a jeste treba nekde neni podstatne.

Mildo, bez urážky...Tvoje slovo pro mě v tomto má, v porovnání s opravdovými okultisty, minimální váhu. To není jen o tom, že jsem si to přečetl v Bráně a třeba ještě někde. Najdeš to ve všech tradičních zasvěcovacích soustavách i v dílech adeptů, kteří je zdárně prošli a můžeš si to, při troše upřímné retrospekce, ověřit i sám na sobě.

Milda píše:Zamezi to jen ego vymenam nazoru s profannimi nebo bloudicimi.

A nejen tomu. Naučíš se na sebe nepoutat pozornost, nevytvářet příčiny o jejichž důsledky nestojíš a v konečném součtu tak v budoucnu nebudeš nebezpečný pro svého (skutečného) Mistra a jeho skupinu. Dělit se o vyšší poznání můžeš, když si Tě najde upřímný hledající, ale stejně mu nesmíš umetat cestu a vést ho za ruku. Stejně tak si můžeš (bezpečně) počínat i v kolektivním měřítku, pokud jsi k tomu iniciován shora, čili ne na základě svého spasitelského komplexu.

Milda píše:Vlastni zkusenosti jsou to nejdulezitejsi a jedinym smyslem existence.
Souhlasim s Ondrou.

Obecně ano. Když jsi si jistý, ze které roviny se projevuješ jako pozorovatel bytí, nemusíš být "otrokem" psaného a hledat podobnosti.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod StarWalker » 18 pro 2012, 01:20

FTX píše: Chtěl jsem...

Možná by se mohli místní zastávači těchto a jiných, zrychlených cest k moci, blahu a poznání soukromě zamyslet nad tím, které povahové rysy je k tomu pudí.

Příležitostí něco vyzkoušet jsem měl vícero, ale tohle není moje cesta. Nemůžu říct, že by mně známým osobám užívání psychedelik a halucinogenů pomáhalo(patrný efekt vyhoření), byť byly a jsou z jejich účinků nadšené. Baví je barevnost, mnohotvárnost, pocit neohraničenosti. To jak se jim rozsype realita a oni si jí pak znova skládají dohromady(na to prý dojíždí silně nevyrovnané typy). Většina z nich se k halucinogenům apod. dostala přes psytrance, což je mimochodem taky dobré dráždítko.


:) "Soudruzi na LSD" jsou "klasika žánru". Radši ani nemyslet, s čím si armáda hraje dnes..
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod palmidar » 18 pro 2012, 05:04

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058091215/

Tady poílám rozhovor s etnografem Mnislavem Zeleným Atapanou, který žil několik let mezi indiány. Ono je vždycky lépe aspoň něco vědět, než člověk začne dělat závěry.
:-)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 21 pro 2012, 16:04

Stále to přátelé nechápete, nejde o žádné urychlování, ale o součást cesty. Samo tato součást nemusí být vhodná pro každého. Jsem přesvědčen, že tyto látky neukazují každému to samé, jinak by jsme tu měli přeplněné psychiatrické léčebny. Prožitek je sice maximálně intenzivní (psychicky náročný), ale vždy rovný vyspělosti duše... !

Když jsem měl s DMT první zkušenost, tak jsem byl konfrontován se svým strachem. Doslova to na mne mluvilo, "ty se bojíš , ty máš strach" . Jde o to, že dochází k opravdové smrti EGA a tím dochází k všemožným obraným mechanismům našeho ega a tím je právě strach. Strach ze smrti, ze ztráty identity, ze ztráty svého zařazení ve společnosti, strach z pomíjivosti tohoto světa. Neustále máme z něčeho strach a nejhorší je to , že si to už ani neuvědomujeme a přijmuli jsme to jako součást našeho žití . Ve výsledku to má za následek to, že jsem odtržení od Harmonie Universa. Totiž všechno to usilování , dosahování všech možných schopností mnohdy děláme jen ze strachu a ne z čisté lásky. Prostě znáte to...
Viz jak se říká " pokud jednou vstoupíš na tuto cestu, tak už neni cesty zpět" . To přeci v člověku vyvolá strach a pak kráčí po cestě jen ze strachu a s tím, že když by náhodou přestal kráčet, že by se mu něco stalo. To je nesmysl. Podstatou nástupu na tuto cestuje je, že se člověku otevřou oči, které už nikdy neuzavře, tím je myšleno, že není cesty zpět.
Poté co jsem se s tímto strachem smířil , došlo ke smrti ega a uviděl jsem pravý svět. Byl jsem tázán "co by jsi rád poznal ?" . Odpověděl jsem "chtěl bych poznat Boha". A toho se mi také dostalo, skutečně jsem celou svou bytostí poznal Boha a mohu jen říct, že pro naší mysl je toto poznání neuchopitelné, nepochopitelné, nevysovitelné a to proto, že vše prožívá najednou. Mysl, aby mohla něco pochopit, tak musí vše škatulkovat a přisuzovat těmto škatulkám polaritu.
Toto poznání mám ve svém vědomí navždy vyryto, kdykoliv si ho dokážu vyvolat a vím, že ho nemohu svou myslí uchopit a ano takovéto poznání hraničilo se skutečnou šíleností, jenže jsem zdráv a živ, nezbláznil jsem se :)
Abych nepředbíhal, tak před touto mystickou smrtí, docházelo k harmonizaci všech čaker, doslova jsem cítil, jak když by mi ve všech centrech a především v srdečním doslova něco tlouklo , bušilo. Došlo k odblokování ve všech energetických center. Tato harmonizace se udržela cca další dva měsíce . Dalo by se to přirovnat, jak když by vám tuto harmonii předal nějaký učitel, nebo léčitel. Zde vám ji předalo přímo Universum. Bylo toho mnohem více.

Podruhé, když jsem měl možnost se nechat inspirovat touto látkou jsem zjistil, že dochází k napojení na neviditelného učitele a tím je samotné Universum - to je pravý učitel. Samo se dělo mnoho dalšího.
Děkuji Bohu, že mi prostřednictvím této šamanské cesty ukázal a předal to co mohl a vzdávám mu hold a respekt se vší úctou, protože skutečná pravda se skrývá pod mnoha slupkami v nás.

Mildo: Také souhlasím

palmidar : Díky, líbí se mi to.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 21 pro 2012, 16:16

Ondra píše:...


Skutečně to není slučitelné s Hermetismem ?

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 21 pro 2012, 20:25

Ondra píše:Skutečně to není slučitelné s Hermetismem ?

Dobře tedy:

1, Nevěřte mi ani slovo.

2, Kosmické zákony jsou neúprosné a pokud někdo touží po experimentování s drogami a nedá si poradit tak experimentovat s nimi musí. http://infinite-life.eu/cs/terminy-expedic Za pouhých 2800USD můžete legálně vyrazit na expedici s Chobotem. A pokud Vám zachutnala ája,
http://infinite-life.eu/cs/ayahuasca tak jen upozorňuji, že po jejím požití se krutě zvrací. Cestování do Peru má jednu velkou výhodu - nestáhne vás dolu egregor distributorů drog. A tam to není trestné.

3, Pokud dojdu k závěru, že radím chybně, tak zmizím z tohoto fóra.

Bohužel moje pozorování s užíváním podobných látek jsou velmi podobná tomu co napsal StarWalker
Nemůžu říct, že by mně známým osobám užívání psychedelik a halucinogenů pomáhalo(patrný efekt vyhoření), byť byly a jsou z jejich účinků nadšené. .....


Člověk je mnohosložková bytost a i když zažiješ úžasný zážitek na jedné úrovni, tak se ti může na jiné něco zkomplikovat.

Na druhou stranu jeden osamocený spirituální zážitek může být dobrou motivací. Problém nastává v případě, pokud se to někomu zalíbí a chce to samé znovu.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Představte si že bych byl démon. A čekal někde v astrálu na experimentátory psychonauty. Když tam nějaký náhodou zavítá, tak mu udělám boží pomyšlení, nádherné obrázky s hlubokými prožitky lásky, dokonce se prohlásím za duchovního mistra a jiné. A potom, co zážitek skonči, tak bych mohl kdykoliv to budu potřebovat takového člověka ovlivňovat.

V reálu to vypadá tak jako kdybych civěl na nádherné obrazy sličných slečen na monitoru a mezitím se mi na pozadí instaloval trojský kůň nebo nějaký jiný backdoor.

-------> stát se to může, ale nemusí.
Z podobných motivací také mnoho lidí hodnotí drogy pozitivně.


Správná cesta vede k naprosté neutralitě. Ať vidím cokoliv pěkného či ošklivého, tak to ve mě nevyvolává vůbec žádné emoce. Prostě NIC. No a ty pozitivní obrázky si dokážu po nějaké době představit také bez jakýchkoliv stimulantů, ale už nemají žádný vliv na toho, kdo vyrovnal všechny touhy.

-------------------------------------------------------------------------------------

A ještě jedna věc. Pokud bych naprosto hypoteticky přijal myšlenku, že je potřeba udělat takový experiment, tak bych si takovou látku chtěl koupit. Ježe s tím je spojen jakýsi řetězec lidí bez skrupulí, kteří se neštítí ničeho kvůli penězům ani vražd.
Kdyby jste se dokázali mentálně napojit na takovýto řetězec, tak by jste byli pravděpodobně zhnuseni na nejvyšší míru.
A kde máte tu jistotu, že v té droze je účinná látka čistá bez příměsí, které Vám mohou za pár let způsobit třeba rakovinu. Pravděpodbně nikde a tak si ji asi budete muset sami vyrobit nebo jít na houbičky do lesa.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 21 pro 2012, 23:14

Fxt: z tvého pohledu radíš správně. Osobně popisuji jen svůj vhled a zážitky, rozhodně nikomu neradim. Ať si každý jde svou cestou.

Co se týče Astrálu... Je v tobě skutečně moc strachu, pak by se to mohlo stát.
Abych potvrdil tvou hypotézu, tak se mi tohle stalo, když jsem experimentoval s houbami, je to už dost let zpět. Událo se to tak, že jsem seděl a nějak tak rozjímal, bloumal a tu zničeho nic se ozvalo " já tě zničim, já tě zničím" , no asi si dokážete představit co to se mnou udělalo, totální panika, strach atd... Jediný na co jsem se vzchopil, bylo odvolavání se na nejvyššího, v té době jseměl blízko i k Ježíšovi, vyzíval jsem Archanděly atd... Ano pomohlo to , fungovalo to. Zase jsem si uvědomil , že je to vše jen o strachu.
To nic nemění na tom, že podobné setkání a né jen s negativní kvalitou , tedy i s pozitivní jsem měl i v meditacích. Takže nemohu říct, že by nějaké užívání látek vystavovalo většímu nebezpečí. S astrálem jsme neustále propojeni a kdo ví co nás v tuto chvíli ovlivňuje... Jen si to teď neuvědomujeme. Stále nemluvim o fetování, to je jasná katastrofa.


Ukončil bych to jen tím, že u nás si DMT ani Ayahuascu nekoupíš. Také si myslím, že se to k člověku dostane tehdy , pokud je na to připraven a má o to plný zájem. Je to skutečně živé.
Nelze to házet do jednoho pytle s herákem, pikem a jinou sra... .

Řekl jsem k tomu asi vše, co jsem mohl.

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 22 pro 2012, 00:20

Ondra píše:Fxt: z tvého pohledu radíš správně. Osobně popisuji jen svůj vhled a zážitky, rozhodně nikomu neradim. Ať si každý jde svou cestou.

Jediný na co jsem se vzchopil, bylo odvolavání se na nejvyššího, v té době jseměl blízko i k Ježíšovi, vyzíval jsem Archanděly atd... Ano pomohlo to , fungovalo to. Zase jsem si uvědomil , že je to vše jen o strachu.
To nic nemění na tom, že podobné setkání a né jen s negativní kvalitou , tedy i s pozitivní jsem měl i v meditacích. Takže nemohu říct, že by nějaké užívání látek vystavovalo většímu nebezpečí. S astrálem jsme neustále propojeni a kdo ví co nás v tuto chvíli ovlivňuje... Jen si to teď neuvědomujeme. Stále nemluvim o fetování, to je jasná katastrofa.


Jasne, ono se na dalku velice spatne radi. Vetsinou je dulezite vice myslet na bezpecnost a nechci mit nikoho ani virtualne na svedomi. To co jsi udelal ty je spravne. Ale muze tu byt nekdo, kdo se k Jezisovi a archandelum neuchyli a strachu propadne.

Do podobneho stavu, co popisujes, jsem se take dostal. Udelal jsem pred par lety "chybku" v jednom cviceni - necham si pro sebe jakou.

Protoze jsi to zkusil pred 10 lety a uz potom ne, tak to znamena, ze jsi tu latku pouzil spravnym zpusobem pro rozsireni obzoru.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů