Masturbace

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Masturbace

Příspěvekod Tomáš » 08 led 2013, 23:29

FTX píše:
Firzen píše:FTX, asi je to jak která žena.. :D
To byl takový černý humor 8-).
Firzen píše:Ale tedy rozhodně nejsem zastáncem ustupování závislostem. To je podle mě cesta do pekel. Takové larvy udělají naprosto vše, aby odůvodnily co nejlépe závislost, kterou vyvolávají. Závislý člověk nikdy nepřizná, ani neuvěří, že je závislý. Vždycky najde milion důvodů, proč je vše v pořádku. A ustupovat jim tedy není myslím dobrá cesta. Nejsem zastáncem stylu: "Když nejsem dost silný na to, abych to přemohl, tak to nechám plynout, a řeknu, že je to tak přirozené." Takhle to daleko nevede.

Tohle všechno vím.

Na druhou stranu si všimni, jak špatně dopadla v tomto ohledu celá křesťanská církev a pedofilní skandály jsou na denním pořádku a už ani se je nedaří tutlat. Kdyby tohle šlo potlačit a transformavat snadno tak by byli křesťanští kněží svatí již teď. Tudy cesta nevede a je nutno to utípnout přímo u zdroje a než se k tomu zdroji propracuješ, tak touhy částečně potlačovat jak to jen jde.

Silou to prostě nejde. Jakýmkoliv vleklým bojem posiluješ to, co nechceš. Jedinou vyjímkou je krátkodobý boj, kdy s přehledem rozdrtíš larvu jedinou myšlenkou.

Jen tak pro zajímavost jsi sám tady na fóru přiznal, že larvy nad tebou vedou.

Mimochodem, pokud je někdo tak silný, že to ovládat dokáže, tak mu upřímě gratuluji a nemám nic, co bych mu mohl sdělit.


Tlakem vzníká protitlak. Na to jsem už přišel. Proto je tak důležitý 1. stupeň brány, že? :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbace

Příspěvekod Firzen » 08 led 2013, 23:46

FTX píše:
Firzen píše:Tohle všechno vím.

Na druhou stranu si všimni, jak špatně dopadla v tomto ohledu celá křesťanská církev a pedofilní skandály jsou na denním pořádku a už ani se je nedaří tutlat. Kdyby tohle šlo potlačit a transformavat snadno tak by byli křesťanští kněží svatí již teď. Tudy cesta nevede a je nutno to utípnout přímo u zdroje a než se k tomu zdroji propracuješ, tak touhy částečně potlačovat jak to jen jde.

Silou to prostě nejde. Jakýmkoliv vleklým bojem posiluješ to, co nechceš. Jedinou vyjímkou je krátkodobý boj, kdy s přehledem rozdrtíš larvu jedinou myšlenkou.

Jen tak pro zajímavost jsi sám tady na fóru přiznal, že larvy nad tebou vedou.

Mimochodem, pokud je někdo tak silný, že to ovládat dokáže, tak mu upřímě gratuluji a nemám nic, co bych mu mohl sdělit.

Silou vůle jde podle mě vše. Protože jen silou vůle je člověk schopen všeho, co dělá. Zatím nejsem s bojem u konce, ale už jsem dost značně pokročil, a larva (či larvy) byla znatelně oslabena, a já jsem byl znatelně uzdraven. Radím ostatním to, v co věřím.
A věřím, že silou vůle lze dokázat téměř nemožné.

Však i Bardon píše v BKOZ ve 2. stupni o potlačování vášní pomocí autosugesce. A to je taky věc vůle, a věc odporu.

---

Jinak, já to beru tak, že ty rlzné závislosti atd. jsou takovou zdí kolem nás, co nám brání se skutečně rozvinout. A každý takový dílčí úspěch považuju za škrábanec, či dirku v takové zdi. A zkrátka ony tam ty dirky jsou, a ani sebesilnější příšera už to neututlá. Takže na tom pak stavím. :)

FTX

Re: Masturbace

Příspěvekod FTX » 09 led 2013, 00:54

Tripař píše:Tlakem vzníká protitlak. Na to jsem už přišel.
Přesně tak.

Firzen píše:Silou vůle jde podle mě vše.
Kéž by.

Dám ti příklad z jiného oboru:
V boji to na první vypadá, že ten silnější vyhrává. Ale nemusí to tak být. Někdo může být mnohem slabší, ale postaví armádu chytře tak, že silnější soupeř je oslněn třeba Sluncem a nebo se dostane do nevýhodné situace a prohraje. Zdálo by se, že vyhrává ten chytřejší, ale tak to také být nemusí. Vyhraje ten, kdo nebojuje - tedy nemyslí jak zničit soupeře, ale vymyslí nějaký trik. Třeba v bitvě u Kann rusové vylákali německé tanky tak, že jim nestačilo palivo na cestu zpět. A bez jediného výstřelu přišli němci o všechny tanky a odešli po svých. .......

A ještě jeden námět na meditaci:
Jede jezdec na koni a ptá se, kudy ke královskému paláci. Žena na poli mu ukáže napravo, ale on otáčí nalevo. Žena mu opakuje, že je to napravo, ale on jen poznamená, že má silného a rychlého koně. .....................

Firzen píše:A věřím, že silou vůle lze dokázat téměř nemožné.

To samozřejmě ano, ale to je něco jiného.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Masturbace

Příspěvekod palmidar » 09 led 2013, 09:52

Celkem zajimavá diskuze.
"Sex" tedy tvůrčí síla je všude kolem nás, v celém vesmíru a stvoření. Je to přesně ta síla, ze které vše vzniklo a je v analogii s Duchem Svatým. Sexuální energie je tvůrčí energie. Jak už jsem řekl, je všude kolem, vždyť už jenom všechny buňky v našem těle(kromě neuronů) neustále mezi sebou sexují, množí se, umírají, atd.
Ať si nikdo nemyslí, že z toho "vlaku" je jenom tak jednoduché vyskočit, jsme v tom až po uši. Ve chvíli, kdy se vám to podaří a vyskočíte, tek jste dosáhli nirvány. Jediný způsob jak se oprostit od závislosti na sexu a nebo jeho foremách je nirvána. Žádná ukázněná mysl ani silná vůle, jak tady někdo psal nepomůže, sexuální energie vás vždycky doběhne.
Je to absolutně proti přírodě a proti lidskému zdraví (ostatně to vám potvrdí kdejaký lékař) aby mladý člověk se takovýmto a nebo jiným způsobem sebetrýznil. A to nechci ani domyslet to, co taková přebytečná energie může na těle a na duši napáchat, zvláště potom tehdy, když je někdo začátečník v magii a provádí do toho nějaké cviky.Krátká sexuální zdrženlivost se doporučuje jenom před určitými druhy magických rutuálů u pokročilých.
Sexuální akt ve kterém není zahrnuta pouze stránka pudová, ale i duchovní, je akt kreační. Člověk jím napodobuje Boha stvořitele. Pomocí různých sexuálních praktik lze dosáhnout velkého duchovního vzestupu, ale vyžaduje to také velkou sebekázeň.
Jenom ještě pro zajímavost. Při léčbě sexuálních deviací je nejůčinějším lékem masturbace. Pacienti musí masturbovat a každé ráno na komunitě musí ošetřujícímu personálu nahlásit kolikrát, a čím víc tim líp. Pokud se devianti naučí masturbovat, tak mají z poloviny vyhráno.
Good luck :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbace

Příspěvekod marvin » 09 led 2013, 10:06

Firzen píše:Silou vůle jde podle mě vše. ...
A věřím, že silou vůle lze dokázat téměř nemožné.
...
potlačování vášní pomocí autosugesce. A to je taky věc vůle, a věc odporu.
---


Hele zase to s tou vůlí nepřeháněj. To je silová disciplína. Ale jak perfektně poznamenal FTX, pokud ses někdy zajímal třeba o strategie, nebo historii, tak zjistíš, že síla není vše. Je to kvantita, ale podle mě by ses měl taky zaměřit na kvalitu..

Někdy ti energie, kt. vložíš do vůle na špatné místo může docela dobře chybět.. snažil bych se ji použít opravdu na nezbytné věci, kde to nijak nevymyslíš a nepřechytračíš.

Ta síla vůle ma své místo a úlohu, ale nesmíš to s ní přehánět. Daleko důležitější je introspekce a zásah na pravém místě. Odhalit zdroj a pracovat s tím. Nejenom potlačovat. To bude vyvolávat další protienergie..

Jestli si někdy pozoroval mistry meče (pokud máš rád asijské filmy) tak ti nikdy nejdou silou. Ale je tam koncentrace a přesný zásah. Pokud jsi někdy viděl souboje samurajů, tak tam máš většinou jednu čistě smrtící ránu.. žádné plýtvání energií a neúměrné použivání vůle..ber to jako příměr a neměj vůli za alfaomegu..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Masturbace

Příspěvekod Milda » 09 led 2013, 10:57

V nejakem veku k vam sexualita prijde a pokud sex a veci s nim spojene dokonale poznate, tak zase odejde.
Opustit neco ci vzdat se neceho mohu jen kdyz to mam. Kdyz jsem toho syt.
Jinak je to potlacovani a to vede k vybuchu.
Rozhodne prijemnejsi nez sex s vasi rukou a v mysli predstavy je ziva holka a milovani se s ni.
I tak to bude stejne jako u vetsiny lidi masturbace ve dvou.
Spravne je sdileni Lasky pri milovani.
Je tezke v dnesni dobe potkat holku, ktera by reprezentovala zenskost jin.
Ale urcite existuji. :-)

Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Masturbace

Příspěvekod Barez » 23 led 2013, 21:55

Řekněme, že i masturbace se dá uchopit tak, že vede k růstu. Leč každá ejakulace s sebou nutně vede jistou ztrátu životní síly.
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion

Atia
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2012, 22:13
pohlaví:

Re: Masturbace

Příspěvekod Atia » 11 úno 2013, 18:24

Velmi zaujimava diskusia, zaujimave a hoci aj protichodne nazory.. myslim si ze sexualita je nieco co je sucastou cloveka a je blbost ju potlacat. Potom ale je ako ortut, rozbieha sana vsetky strany a tazko s nou "spolupracovat" nejak v mene zivota. Keby sa mohla/dala potlacat ja myslim, ze to by bola lahsia cesta. Zoberte si v BKOZ v 4kapitole cvicenia na zivly - v rozdeleni tela na jednotlive zivly. Mne toto pomaha. Taky poriadok v tele si uvedomujem aj v celej bytosti. Sexualne organy su spolu s nohami v zemskom zivle a ked tuto cast tela zemou naplnim/zatazim, tak mi to hned pomaha, citim ulavu od rozlietanych myslienok v sexualnej oblasti. Naplnim si cele telo podla zivlov a chvilu tak zostavam s myslienkou na bytost sexuality a prosim ju o spolupracu za zivot. Netvarim sa s tym bohorovne ale pomaha mi to z kroka na krok.
Potom si myslim ze je dobre zit s niekym a budovat vztah (lebo je to prospesne zivotu- nieco sa buduj nie nici alebo zneuziva) a potom sa da prezivat sexualita lepsie bez lariev a kdecoho.. co nastava pri miesani ludi mirnix dirnix ako v podstate zneuzivanie sexuality. Niekto tu pisal o zenach ze maju problemy a zanikne sex aj tak, tak to je prave to - budovanie vzahu je ta praca ucit ci zenu ci muza ci spolocne dojst do stavu spolocnej sexualnej radosti a to vnimam ako budovatelske a teda prospesne zivotu. Takto sa da sexualita zit, lebo polacat sa neda, to je nicive a teda nepriatelske zivotu. Sexualita je priamo zivotna sila a teda slovo polacat je hrozne pre sexualitu. Transformovat ano, ale nie celu. Ved tym ze ona je zivotnou silou tak uz tym je transformovana na rozne deje ktore zabezpecujeme vo svojom zivote a tak hladame rovnovahu jej distribucie v nas. Kedze sa sexom rozmnozujeme - teda priamo podporujeme zivot, je blbost ju celu transformovat a hoci byt len symbolicky ju nenechat v pohlavnych organoch. Podla mna je to pre cloveka zijuceho tu na zemi velmi dolezite, inak straca celistvost. ..ak aj ideme k vyssim centram tvorivosti tak sa nepresuvame cely, len sa rozsirujeme.. ak nieco presuvame hore rovnako to musi zostat dole. nie?

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbace

Příspěvekod Firzen » 07 bře 2013, 23:24

Tak jsem přecejen po čase dosáhl svého, a našel jsem způsob, jak odvrátit sexuální touhy. Návod jsem vyčetl z knihy Návrat pokojného bojovníka, a zatím jsem jej zkoušel pouze jednou, avšak s dokonalým úspěchem.

Takže když to "na vás přijde" a vy chcete odolat, tak zkuste toto:

Energii vzrušení, která se rozpíná v místě 1. čakry nechejte proudit směrem zpět do těla, a dále po páteři, až k hlavě. Dále potom můžete touto energií naplnit i ruce, a celé tělo. Mně však bohatě stačilo energii vést ke hlavě.

Nejsem si jistý, jestli toto nemůže spustit hadí sílu, což by mohlo být nebezpečné (zde prosím o radu ..), ale je to zatím jediný fungující postup, který jsem objevil.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbace

Příspěvekod majstro » 17 kvě 2013, 00:48

Hola... rad bych pridal svuj nazor z pohledu cinske mediciny, kterou studuji.
Pri pravidelnych sexualnich prozitcich dochazi k vycerpani postantalni energie 'ting' ktera vznika v ming menu(ohen zivota), ktery se nachazi v oblasti ledvin(hlavne v prave ledvine). Uroven energie ting je dana od rodicu a neda se moc za zivota menit, aspon co sem se zatim dovedel. Tato energie velmi souvisi s vasi vitalitou, telesnou konstituci. Pri orgasmu se IMHO hodne teto energie promrha. Proto si myslim, ze celibat ma hodne velke opodstatneni. Dale se hodne teto energie promhra IMHO pri pouziti drog, jako jsou amfetaminy a uplne nejvic vyšťavujici kombinace musi byt amfetaminy + sex.
Dale si myslim, ze prilis velka rozkos prepaluje energeticke drahy v tele... a rozhazuje energeticke vazby mezi organy a muzou nastat problemy.
Ale jak to cele funguje: dale se pak tato energie dostava pres 3 ohrivace do sleziny, kde se misi s chi potravy (tzv ku-chi) a jde nahoru do plic, kde se pak misi s cistou chi(ze vzduchu). Tato smisena energie... tzv cung chi(osnovna chi) jde pak pres plice do krevniho reciste a srdcem rozvadena do celeho tela. V tele se pak reprezentuje jako wei chi - jang (ochrana pred vnejsimi skodlivinami, zateplovaci chi), ktera se nachazi mimo cevy. K ni komplementarni je jing-chi ... tzv.. vyzivujici chi, ktera se nachazi v cevach.

Snad si z toho neco odnesete. Osobne si myslim, ze prilis moc rozkose skodi a ubira hodne energie.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Masturbace

Příspěvekod Milda » 17 kvě 2013, 17:53

Firzen píše:Tak jsem přecejen po čase dosáhl svého, a našel jsem způsob, jak odvrátit sexuální touhy. Návod jsem vyčetl z knihy Návrat pokojného bojovníka, a zatím jsem jej zkoušel pouze jednou, avšak s dokonalým úspěchem.

Takže když to "na vás přijde" a vy chcete odolat, tak zkuste toto:

Energii vzrušení, která se rozpíná v místě 1. čakry nechejte proudit směrem zpět do těla, a dále po páteři, až k hlavě. Dále potom můžete touto energií naplnit i ruce, a celé tělo. Mně však bohatě stačilo energii vést ke hlavě.

Nejsem si jistý, jestli toto nemůže spustit hadí sílu, což by mohlo být nebezpečné (zde prosím o radu ..), ale je to zatím jediný fungující postup, který jsem objevil.

Takto se jang cestou jogy spousti kundalini.
Jin cestou je Tantra.
Jin cesta je cesta Lasky a je pro kazdeho bezpecna.
A je to sila.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Masturbace

Příspěvekod Ankhur » 17 kvě 2013, 21:32

Milda píše:Takto se jang cestou jogy spousti kundalini.
Jin cestou je Tantra.
Jin cesta je cesta Lasky a je pro kazdeho bezpecna.
A je to sila.


Mildo, nejsem nějaký hluboký znalec na tantru, nicméně v tantře se přece dělá to samé nebo ne?
Energie se nechá stoupat do hlavy do korunní čakry a pak se přes jazyk na patře nechá padat do tantienu (pod solar).

Pokud bych odbočil, tak podobné cvičení se dělala i v Egyptě (v podobě ankhu), energie se nechávala klesat do těla z nižší čakry než korunní.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 18 kvě 2013, 14:42, celkem upraveno 2 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Masturbace

Příspěvekod Michal » 18 kvě 2013, 13:47

Nemyslím si, že by bylo spuštění Kundalini nebezpečné. Pokud teda neřídíš zrovna auto nebo neoperuješ s těžkými stroji :) Přepokládám teda, že každý kdo sem píše cvičí, takže jeho těla jsou cvičená zvládnout tu zátěž. Pokud k tomu dojde, je nejvhodnější to pozorovat a nebránit se tomu. U mě to alespoň bylo velmi příjemné.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Masturbace

Příspěvekod Milda » 19 kvě 2013, 00:13

Ankhur píše:
Milda píše:Takto se jang cestou jogy spousti kundalini.
Jin cestou je Tantra.
Jin cesta je cesta Lasky a je pro kazdeho bezpecna.
A je to sila.


Mildo, nejsem nějaký hluboký znalec na tantru, nicméně v tantře se přece dělá to samé nebo ne?
Energie se nechá stoupat do hlavy do korunní čakry a pak se přes jazyk na patře nechá padat do tantienu (pod solar).

Pokud bych odbočil, tak podobné cvičení se dělala i v Egyptě (v podobě ankhu), energie se nechávala klesat do těla z nižší čakry než korunní.

Pokud to ridis je to jang, joga.
Tantra je nerizeni, plynuti.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Masturbace

Příspěvekod Michal » 02 srp 2013, 21:07

Tady je překlad toho, co o sexu a masturbaci píší na thedivinescience.org

Pro mystické učedníky ženského i mužského pohlaví je bezpečné maximum pro sexuální aktivitu čtyřikrát měsíčně. Na úplném začátku každému studentovi velice prospěje devadesát dní celibátu a pak posun na sexuální aktivitu dvakrát měsíčně. Mnohem později v duchovním vývoji už není množství sexuální energie a fluida tak důlěžité, protože je mág napojený na vyšší zdroje energie a omezení pak není nezbytné. Ale i tehdy, protože sexuální potěšení je velmi kluzký a strmý sráz, bude opatrný mág pravděpodobně dodržovat nějaké omezení. Muži by se měli masturbaci vyhnout úplně a to i v případě použití partnera jako mechanismu pro masturbaci, tedy pro sexuální uspokojení.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti