Sebevraždy

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 522
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 181×

Sebevraždy

Příspěvekod zebyja » 18 črc 2013, 09:26

Tripař píše:Uvědom si, že ego se nikdy nesnaží zabít člověka, kterého ovládá, protože by zahynulo s ním.

To se mi nezdá. Přijde mi, že sebevrazi mají naopak velmi silné ego, které nejsou schopni vůlí překonat a proto spáchají sebevraždu. Znám ale jen lidi, co se o to pokusili; možná, že doufali, že to přežijí a šlo jen o hru, pak by bylo jejich chování spíš šílené. Neznám nikoho, komu se to povedlo, tak že z hlediska empirického poznání možná mluvím o něčem jiném.

Naopak Mildův výrok mi dává smysl, jen nesouhlasím s absolutní univerzalitou toho výroku.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: sebevraždy

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 10:49

zebyja píše:
Tripař píše:Uvědom si, že ego se nikdy nesnaží zabít člověka, kterého ovládá, protože by zahynulo s ním.

To se mi nezdá. Přijde mi, že sebevrazi mají naopak velmi silné ego, které nejsou schopni vůlí překonat a proto spáchají sebevraždu. Znám ale jen lidi, co se o to pokusili; možná, že doufali, že to přežijí a šlo jen o hru, pak by bylo jejich chování spíš šílené. Neznám nikoho, komu se to povedlo, tak že z hlediska empirického poznání možná mluvím o něčem jiném.

Naopak Mildův výrok mi dává smysl, jen nesouhlasím s absolutní univerzalitou toho výroku.

Souhlas.
Ego sebevraha je vrah nebo alespon spolupachatel.
Sebevrazda nedokonana je jeden z nejsilnejsich ovladacich programu.
Plati na lidi s citovou vazbou na sebevraha.
Pekna svinarna.

Ego vi ze zahyne a presto cloveka klidne zabije.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod Tomáš » 18 črc 2013, 11:17

Když se nad tím zamyslím, tak to vidím asi takhle. Dám příklad. Před člověka jsou položeny určité nepříjemné věci, které jeho ego nebude schopno pojmout a vyřešit. Takže se okamžitě vynoří velmi nepříjemné pocity, myšlenky a u nevědomého člověka, kterému ego celý život tvrdilo, že je např. slabý, bez přátel apod., tak to vezme ten člověk sám do rukou a protože věří, jelikož mu to bylo celý život překládáno, že je sám, budiž k ničem a ještě ke všemu je pro něj v neřešitelné situaci, tak se VĚDOMĚ rozhodne skončit se životem. Ego by se bez jeho zásahu klidně trápilo dál.

Tak to tedy chápu já nedokonalý. :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 11:45

Tripař píše:...


Jsou známy i případy lidí, kteří v okamžiku rozhodnutí se k sebevraždě, procitnout. Tím, že se všeho vzdají (svého lpění na těle, osobnosti, majetku apod.), uvědomí si svojí podstatu.

Ze sebevraždy reálné se tak stane sebevraždou ve smyslu prohlédnutí klamu ega. Pak už není důvod, zabíjet sám sebe kvůli myšlenkám o sobě a představám, jaké by vše mělo být.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod Tomáš » 18 črc 2013, 11:52

[quote="Ankhur"...[/quote]

Něco podobného popisoval i Eckhart Tolle. ;-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 12:21

Tripař píše:Něco podobného popisoval i Eckhart Tolle. ;-)


Aha, to nevím. Tolleho, přiznám se, jsem nečetl. Viděl jsem několik videí.
---
Dobrá / přínosná je i meditace - třeba meditace na smrt. Člověka to svobozuje od hmotných a myšlenkových pout. Uvědomit si, že ve vteřině přijdeš o veškerý svět, jak ho fyzicky znáš.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

meditace na smrt

Příspěvekod marvin » 18 črc 2013, 12:33

řekni o tomto více. meditace na smrt - co přesně se děje, jak to probíhá, k čemu dochází? A něco praktického - jak si to měl ty (samozřejmě osobní detaily jenom co dovolíš : )
díky!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: meditace na smrt

Příspěvekod Tomáš » 18 črc 2013, 12:36

marvin píše:...


Také mě to zaujalo. :) Myslím, že vyzkouším. Představit si volný pád a potom dopad. Jednoduché jak facka. :D
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 522
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod zebyja » 18 črc 2013, 12:47

Výborné je postupně zpomalovat frekvenci dechu. Sice to nevyvolá přímo představu o smrti, ale když po pár cvičeních dojdete k tomu, že se nadechujete cca minutu a potom cca minutu vydechujete, tak se přitom poměrně dobře přemýšlí o lpění, zištnosti a podobných věcech, které člověka vážou na tento svět. Samozřejmě je třeba to dělat opatrně. Nemá to daleko k zadržení dechu. A taky je třeba se z takové meditace umět rychle oklepat a umět se pozorovat, kdyby se zrychlil tep nebo zvýšil tlak a tak.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: meditace na smrt

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 12:57

marvin píše:řekni o tomto více.


Já to dělám po svojem, jak mě to napadlo. :) Vím, že existují i nějaké "oficiálnější" meditace jako Phowa (co dělají budhisti), ale neměl jsem možnost se s tím blíž seznámit.

A jak to dělám? Zklidním se a představím si, jak jsem umřel. Tělo vydechlo poslední dech a přesto tu zůstalo vědomí, které si je toho vědomo.
Tělo vychladlo a začne se rozkládát. Člověk si může představit, jak ho země a třeba červové postupně stráví a nic nezbyde.

Když člověk umře, vše v čem žije zmizí. Lidé, role, vazby. Tohle si člověk uvědomí a vystoupí do popředí to, co je trvalé a co má smysl. nechám na každém, ať svojí praxí dojde k uvědomění si jednotlivostí (nebudu vše vypisovat). Člověk si uvědomí co je cenné a co bezcenné. Jak lze lépe využít svůj potenciál, čas. Kde leží vědomí a kde tělo - jaké mají vazby. Jaké role a koncepty hrajeme. Na čem lpíme a visíme.
Vede nás to k prohlédnutí, kde je přítomnost a kde mysl. Jak se na vědomí nabalují jednotlivé vrstvy při vtělení.

V neposlední řadě si také člověk uvědomí různé strachy a obavy v sobě.
Najde sílu a umění odevzdat se. Přijímat skutečnost takovou jaká je.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: meditace na smrt

Příspěvekod dar » 18 črc 2013, 13:39

Ankhur píše: Když člověk umře, vše v čem žije zmizí. Lidé, role, vazby.


Drobná poznámka: spousta duší si smrt neuvědomí a dlouho přebývají v astrálu fixovaní na lidi, majetky a další vazby.

Jinak "like" 8-)
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
inkey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2011, 21:25
pohlaví:

Re: Sebevraždy

Příspěvekod inkey » 19 črc 2013, 00:22

Zvolili jste si opět zajímavou téma, která vám nesedí ...
Někteří z vás by se měli zabývat iba vlastním životem a ne spekulování nad sebevraždou. Sebevražda je brutalita z duch. hlediska, těžká energie, která se těžko odplácí v dalším životě je to akt vůči bohu-lásce-životu, ale jsou případy, kdy z duchovního hlediska se sebevražda bere jinak, když se někdo obětuje pro druhých, aby je zachránil před např.: smrtí ... skuste se spojit s duchem osoby, která spáchala sebevraždu a pak tu nebudete psát tyto vaše úvahy ... něco tam bylo dobře poznamenáno, že člověk by se měl ve svém nitru zbavit zbytečností co ho tahají k zemi, různé fixace na předměty, lidi .... aby člověk dokázal zkvalitňovat svůj život a duchovní vývoj, když odstraní ze sebe zbytečnosti, které jej brzdí ... Úvahy o tom, že se zbaví ve vteřině všeho??? no tak dej úplně všechno na charitu a začni z ničeho zbav se všeho a chod dělat např.: dobrovolníka někam do Afriky a podobně a nech vizualizace stranou

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 522
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod zebyja » 19 črc 2013, 09:56

inkey píše:...

Myslím, že tato debata je naopak velmi užitečná, nejméně z dvou důvodů.
1.) Snažili jsme se zjistit co způsobuje (co přesvědčí člověka) k sebevraždě. To je dobré chápat. Jednak, kdyby tomu nastalo nedej bože u nás, abychom to poznali a uměli s tím bojovat a také abychom věděli, kde je chyba, když se setkáme s někým, kdo k tomu má sklony a dokázali mu lépe pomoci, je-li nám to dáno.
2.) snažili jsme se najít efektivní způsob k vyvolání pocitu, blížícímu se stavu smrti za účelem zjistit co je pozemské, smrtelné a co je věčné, abychom se tak mohli dále soustředit na rozvoj toho věčného. Jde o ten prožitek, díky kterému si to každý pochopí v sobě jak potřebuje.

Je to tu půl na půl praxe/teorie.. Vzhledem k tomu, že se téma jmenuje sebevraždy a k tomu, že je tu opravdu nějaké praxe, tak to asi nebude tak hrozné? Téma mi přijde vyrovnané a v pořádku, ale souhlasím, že do dalších detailů už není třeba zacházet.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sebevraždy

Příspěvekod beo » 19 črc 2013, 13:49

Touha ukončit život přichází v situacích, které se nám zdají jako bezvýchodné, většinou jsou spojeny s úzkostí, depresí, stresem a strachem - řekl bych, že výhradně v kontextu spojení vnitřního a vnějšího, kdy považujeme vnější za řídící prvek vnitřního stavu. Já tyto situace považuji za velkou lekci, jsou spojeny s proměnou osobnosti, pokud zůstane člověk na rovině symbolické či osobnostní a nedojde až ke smrti těla, dochází většinou k proměně pro kterou je charakteristické, že člověk odvrhne vnější pomíjivé prvky jako řídící mechanismus vnitřního. Jedná se o situaci, kdy porážíme ego - utrpení a bolest je produktem bránícího se ega. Mág musí poznat obě strany téže mince, život i smrt, a to jak v rovině symbolické, osobnostní tak nakonec i smrt hmotnou, a to beze strachu a vědomě.

„Člověk se může dostat do vyššího světa jen pokud si prožil ten nižší. Můžete dosáhnout vyššího světa jen pokud jste prošli vší agónií a extází toho nižšího. Dřív než se lotos stane lotosem, musí se prodrat bahnem - a to bahno je náš svět.“ Osho
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Sebevraždy

Příspěvekod mirmin » 19 črc 2013, 21:21

Len taka perlicka.Zrovna na radiu spomenuli pripad psychologa,ktory s tym potom prestal.Islo o hypnozu,ktoru vraj nemal pod kontrolou,kde mu clovek po hypnozach spachal sebevrazdu :shock:


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti