Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Příspěvekod Milda » 24 srp 2013, 13:27

Zajima mne vas nazor na to, jak vypada nebo jak zije Mistr Magie a shodnosti a rozdily mezi Mistrem Magie a Osvicenym 'Mistrem?

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Příspěvekod Tomáš » 24 srp 2013, 14:14

Zrealizuj alespoň jedno z toho a poznáš rozdíly nebo shody toho druhého. Je naprosto zbytečné o tom polemizovat. Odvádí to od vlastního snažení a praxe.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Příspěvekod Milda » 24 srp 2013, 16:42

Tripař píše:Zrealizuj alespoň jedno z toho a poznáš rozdíly nebo shody toho druhého. Je naprosto zbytečné o tom polemizovat. Odvádí to od vlastního snažení a praxe.

Tak dik za osvetleni. Dal se snaz.

FTX

Re: Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Příspěvekod FTX » 29 led 2015, 01:09

Milda píše:Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Tahle otázka je pěkná past. Je to stejné, jako kdybych se zeptal, jaký je rozdíl mezi učitelem matematiky a učitelem matematiky, který umí násobit.

Osvícení se týká aktivace 2. čakry: viewtopic.php?f=34&t=1424 a není to ani ten nejvyšší ani ten nejdokonalejší stav. I když ani na to mnoho lidí v tomto životě nedosáhne. Svým způsobem souvisí s aktivací a transformací sexuální energie a může k jisté formě osvícení při sexu dojít. Ale i tak musí být každý schopen tuto energii ovládat bez přítomnosti sexuálně kompatibilního partnera/partnerky.

Původního tazatele podezírám z toho, že se mu podařilo dosáhnout osvícení do určité míry. A pak se sám považuje za osvíceného mistra, který stojí výš než jakýkoliv mistr magie - třeba Arion a všichni ostatní. Kdyby se namísto povyšování podělil o své poznání udělal by mnohem lépe a bylo by to mnohem prospěšnější. Spousta lidí by bohužel nepochopila ani to. Těžko po internetu hádat.

Další vágní termín je Mistr magie. Co to je a kde to roste? Sám William Mistele se od označení jako mistr distancoval. Protože poznal, že i přes všechno, co dokáže, je hloubka možného poznání nekonečná. Za mistra se naopak ochotně označují nedouci, kteří žijí eufórií z prvních začátečnických úspěchů. A to až do té doby, než je bota všední reality pořádně přišlápne na dlažební kostku tohoto světa. A pak budou oprávněně kvičet a lamentovat nad nespravedlností a zkažeností světa.

O tom prvním "učiteli" ovšem není explicitně sděleno, jestli násobit umí nebo ne. I učitel matematiky, který neumí násobit může třeba učit prvňáky rozpoznávat číslice a sčítat. I to může být hodně.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Jaký je rozdíl mezi Mistrem Magie a Osvicenym Mistrem?

Příspěvekod Rota » 02 dub 2015, 21:16

Myslím, že osvícený Mistr magie je ten, kdo nevyužívá svých magických schopností pro svůj sobecký prospěch ani potěchu.
Příkladem bych uvedla Františka Bardona. R.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SeznamBot a 2 hosti