Satan

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Satan

Příspěvekod Milda » 25 srp 2013, 04:00

Cetli jste nekdo Satanskou bibli od La Vey?
Jak to na vas pusobi?

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Satan

Příspěvekod AlA777 » 25 srp 2013, 11:14

Ja jsem ji cetl pred 20ti rokama a letos znova uz s poznanim a informacemi, mimo jine i o motivech autora tuto knihu napsat. Je to svudna a zdanlive lehka cesta, kterou tento "satanismus" hlasa: Nic si neodpirat. Hmm.. :shock:
Prevazne je to ale protest proti krestanstvi, paganismus koreneny o Deeovy tabulky a enochianske texty, aby to cele pusobilo mysteriozne. :roll:
Nasledovnikum ale nijak a v nicem nepomuze, nebot treba samotne Deeovo dilo je nepomerne obsahlejsi, nez cela tato Satanska Bible. Muze to ale pomoci zamyslet se, a hledat i jine cesty, nez nabizi standartni nabozenstvi. Z pozorovani a zkusenosti mam za to, ze vetsina techto satanistu (ale i krestanu aj.) jsou jenom prazdni uctivaci.
Naposledy upravil(a) AlA777 dne 26 srp 2013, 01:00, celkem upraveno 3 x.
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Satan

Příspěvekod Milda » 25 srp 2013, 13:19

Ja tuto knihu mam asi par dni a musim bez predsudku rici, ze kdyby misto slova Satan pouzil autor jine nezatizene slovo, tak by to s mnoha lidmi rezonovalo.
Vypada to jako dobry navod na stastny zivot.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Satan

Příspěvekod verona » 25 srp 2013, 14:07

Vypada to jako dobry navod na stastny zivot.



Upřesni prosím, co je to podle tebe šťastný život. Děkuji

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Satan

Příspěvekod Ondra » 25 srp 2013, 20:10

Milda: A není to spíše slátanina, zkrátka pózerství vůči křesťanství ?

Jinak se divím, že se zabýváš odpadem. Když už , tak se nauč anglicky a čti Crowleyho. Který též je z křesťanského pohledu brán za bestii 666 ( paradoxně je to "number of the sun", málo kdo to ví ), jenže úplně v jiném rozměru , než co co jsi teď četl od toho magora. To sám víš, však už si mne pučoval, že nic nechápu :)).
Satanisti jsou zkrátka pouze pózeři, nic víc, dospělí puberťáci.


Jinak jsem nedávno někde zahlédl dobrý citát. "pokud uvěříš v satana , tak ho pak vidíš ve všem" . Z pohledu křesťanského na tom něco je, zejména ve středověku :)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Satan

Příspěvekod Arex » 25 srp 2013, 22:50

Milda: Zkusím Tě pobavit jednou příhodou. Asi před šesti lety jsem se na jednom semináři stal nechtěným účastníkem přednášky tria českých satanistů. Co je potřeba říct, že to neměli špatně připravené. Ale na jejich větu "Rádi bychom dosáhli toho, aby jednou, když se o někom řekne, že je satanista, si lidé pomysleli - Tak to bude fajn kluk!" asi do smrti smrťoucí nezapomenu. ;) Od té doby vím, že satanismus se nevylučuje s idealismem a ani s humorem.

;) Možná bys měl dávat pozor na duši, když s Tebou rezonuje LaVey. Aby s Tebou časem - optikou středověkého člověka - nerezonoval také rožeň a ohniště. To by přeci byla škoda...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Satan

Příspěvekod Pete » 26 srp 2013, 00:36

Ondra neodsuzuj La Veye, sice nejde srovnavat s mistrem Therionem, ale byl to hodne inteligentni clovek. Zastaval cestu viry v inteligenci a hodne vedcu ho v te dobe cetlo, a jen diky tomu se posunul pokrok kupredu. Uz se veci neprisuzovali nahodam nebo osudu ale hledaly se vedecka vysvetleni. Mel delat u policie (uz nevim ten post.. kriminalka proste) a jak videl ty mrtvoly odhozene v prikopu, tak si rikal ze zadny Buh neni.. La Vey ani neni poradny Satanista, spis agresivni ateista..

La Vey muze lidem hodne dat ale musi to brat s nadsazkou a nesmi to hltat.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Satan

Příspěvekod Ondra » 26 srp 2013, 08:59

Pete píše: jak videl ty mrtvoly odhozene v prikopu, tak si rikal ze zadny Buh neni..


To mi moc inteligentní nepřijde. Dělat závěry na základě nějakého traumatu.
Já už to psal jinde. Přijde mi že tihle lidé zaměňují Kether za Daath - falešné poznání, tu propast nepřekročili a uvízli v ní.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Satan

Příspěvekod Pete » 26 srp 2013, 10:49

I kdyz se zasekl La Vey na urcitem stupni a falesne predstave o Bohu tak to preci neznamena, ze nepomohl (alespon castecne) lidstvu.. furt lepsi nez kdyby byl cistym cernym magem, nez kdyz byl ateistou zpochybnujicim Boha..

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Satan

Příspěvekod Milda » 27 srp 2013, 02:04

Diskuze je zajimava.....
Kdo vsak tu Satanskou bibli precetl??

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Satan

Příspěvekod Pete » 27 srp 2013, 02:27

Ja, minimalne polovinu. Uz si nepamatuji zda celou ci ne.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Satan

Příspěvekod Milda » 28 srp 2013, 13:11

Takze jen jeden diskuter vi asi z poloviny o cem se v knize pise.
To uz jsou dobra cisla, na kterych se da stavet zajimava diskuze.
:-)

Ja bych tu knihu pred par lety asi take odmitl bez studia, jen na zaklade predsudků, ale dnes jdu bez emoci a predsudku po stripkach pravdy i zde. Nekteri lide, se boji vzit tu knihu jen do ruky.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Satan

Příspěvekod Lumpino » 28 srp 2013, 13:28

V každém případě, když si dobře proštuduji La Vyaovu Bibli, tak mne zarazí, koho všeho La Vay počítá mezi pekelné démony podřízené Satanovi. Viz v Satanské Bibli La Vayem uvedený seznam Pekelných duchů podřízených Satanovi. :twisted:
Jen pro příkald hinduitsický Šiva, člen hinduistické Boží Trojice, odpovídající svým charakteremk zhruba křesťansému Duchu Svatému.
Ištar - babylonská bohyně uváděná v klínopisných tabulkách jako Královna nebes.
egyptský Amon, odpovídající svou povahou hindusitickému Šivovi či Křesťanskému duchu. sv. :roll:
a tak by se mohlo pokračovat. Třeba mohou být pro někoho La Vayovy názory zajímavé, ale pokud takto přistupuje ke fšemu, tak potěš pánbu. :geek:

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Satan

Příspěvekod Ondra » 28 srp 2013, 14:32

Mildo: to že se ti nikdo nepřizná, ještě nic neznamená. Pro mne byl zdroj internet, různé části, úryvky, weby, ne celá kniha, protože mě to zkrátka nezajímá. To že tam je skrytá určitá "svoboda" , tak to tomu nikdo neubírá. Každopádně nechápu proč někdo potřebuje návod na život, tak jak presentuješ v druhém příspěvku.

U mě je to odpad z toho důvodu, na jakých základech je to stavěno, to je prostě odpad a stojím si za tím co jsem psal. Také se podívej na jejich rituály...
To že si i ty myslíš, že jediným Bohem je člověk, tak to je jen částečná pravda... a to je to zarážejicí, protože hlásat jen částečnou pravdu je spíše na škodu, než k úžitku.

Žijeme v mysli absoultna , tak jak to pěkně napsali v Kybalionu.

Jinak jsem si myslel, že už jsi pochopil, že tu jdeme a chceme jít úplně jinou cestou.

S respektem k tobě.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Satan

Příspěvekod verona » 28 srp 2013, 20:40

Milda píše:Takze jen jeden diskuter vi asi z poloviny o cem se v knize pise.
To uz jsou dobra cisla, na kterych se da stavet zajimava diskuze.
:-)

Ja bych tu knihu pred par lety asi take odmitl bez studia, jen na zaklade predsudků, ale dnes jdu bez emoci a predsudku po stripkach pravdy i zde. Nekteri lide, se boji vzit tu knihu jen do ruky.

Souhlasím, že střípky pravdy se tam opravdu najdou, ale duch pravdy tomu chybí. La Vey dokáže jít do extrému, takže tu myšlenku byť krásnou v zápětí zazdí dalším, pro něj zajímavým drsným výrokem. Rozhodně při čtení této knihy, ikdyby se skládala celá jenom z pravdy, chybí to lehké chvění uvnitř, které cítíš při čtení knih od autorů, kteří nám předkládají jejich vlastní prožité zkušenosti. Četla jsem ji asi před dvěma lety, některé pasáže dvakrát, některé vůbec. No, není to román, že?


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti