Sexem k Osviceni

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Sexem k Osviceni

Příspěvekod Milda » 31 srp 2013, 15:08

Na prani jednoho diskutera oteviram zabavne, ale posvatne tema.

Zajima mne kdo ma jakou teoretickou a jakou praktickou zkusenost?

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod beo » 31 srp 2013, 15:53

Milda píše:Na prani jednoho diskutera oteviram zabavne, ale posvatne tema.

Zajima mne kdo ma jakou teoretickou a jakou praktickou zkusenost?


Dovolím si tvrdit, že sex je pouhým nástrojem, který má přímý vztah k animální formě lásky. Na základě kultivace lidské sexuality lze povýšit onu animální formu lásky na vyšší formy lásky. Na vyšších urovních lásky již sex není nepostradatelný. Sex je také primárně záležitosti hmotné úrovně, tedy pohlavnÍ pud - zachování rodu, je součástí bežného života a neměl by být aktivně potlačován, pouze je nutné jej dostat pod vědomou kontrolu.

Toto jen stručně, bez záběhu k sexuální energii a dalším podtématům, to jistě doplní Milda, nebo někdo jiný.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Lumpino » 31 srp 2013, 17:37

..Sex je také primárně záležitosti hmotné úrovně,..............

Dovolím si nesměle oponovat. :twisted:
1/Co Nehmotné bytosti typu Sucuba, incubus, ..e.t.c.

2/Vzpomenu si na apokryfy = z Bible koncily vyřazené knihy, jako například kniha Henochova:
http://myty.info/rservice.php?akce=tisk ... 2006060003
BKR[1] Genesis 6:4
Obrové /Nephilim/ pak byli na zemi v těch dnech; ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, muži na slovo vzatí.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ahalya
Indický král bohů Indra - obdoba řeckého Dia ....................

a našlo by se mnoho příkladů dalších.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod beo » 01 zář 2013, 00:16

Lásku lze kvalitativně rozlišit, na každé úrovni je její míra dokonalosti odlišná. Na zákoně lásky je postavena i sexuální magie - na každé úrovni má činnost kterou nazíváme "sex" odlišnou podobu, ale podstata je analogicky stejná - možná by se dalo říct, že na astrální/mentální urovni se jedná o kreační akt. Sex jako nástroj je "hmotnou" záležitosti, tvůrčí akt již není. Tyto pojmy se do jisté míry překrývají, ale termín sex, pod tím jak se bežně užívá se na astrální/mentální urovni nejspíš nepoužívá. Rozhodně však nepopírám, že sex jako aktivita na hmotné úrovni nemá ve svých důsledcích přesah do astrálu a mentálu, zároveň puzení k sexu zajisté přichází z astrálu/mentálu.

Pokud to někdo vidí jinak tak zkuste napsat jak to je, nikoliv jak to není.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 01 zář 2013, 07:59

K tantrickým praktikám jsou uzpůsobeni lidé s přímou souvislostí mezi 2. a 4. čakrou, kdy kreativní energii doslova dáváme druhému. Měli by si být v tomto sobě rovni, jinak hrozí závislost a tedy přirozená ztráta magnetismu vedoucí k fanatismu. Závislost nastává vždy, když má jeden z partnerů jedno z těchto center, nebo oboje labilní (to je karmická záležitost, cviky moc nepomůžou). Jestliže má naše „sexuální oběť“ labilní 4. centrum (stabilní pouze ve vhodných tranzitech), tak zcela přejímá cestu toho tantricky silnějšího. Pokud je to druhé centrum, tak je to nakládání s vlastní energií. Může se jednat o oblast práce atp. Pokud se rozejdou, tak pro „slabšího“ nastává vystřízlivění ve vlastní auře a ztráta buď cesty, energie, nebo obojího.

Může ale nastat případ, kdy se partneři zestabilizují v této úrovni náhodně a vytvoří společně tantrický kanál. Potom jsou to velké Vánoce a závislost jednoho na druhém. I když se rozejdou, tak se k sobě často vrací, i několikrát.

Tantrické kanály by se samozřejmě neměly ztotožňovat např. se sexuální souvislostí mezi 2. a 3. čakrou. Kdy partnera bereme jaksi silou pro zachování rodu. I když je to myšleno pozitivně, tak v tomto procesu schází morální přítomnost 4. centra.

Abyste měli představu, tak z těch lidí, co mi tady na fóru dali svoje údaje (15-20?) pro výpočet měli nějaký tantrický kanál asi 3. A podle všeho jej prakticky používá jen jeden.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod verona » 01 zář 2013, 17:42

Lumpino píše:..Sex je také primárně záležitosti hmotné úrovně,..............

Dovolím si nesměle oponovat. :twisted:
1/Co Nehmotné bytosti typu Sucuba, incubus, ..e.t.c.

2/Vzpomenu si na apokryfy = z Bible koncily vyřazené knihy, jako například kniha Henochova:
http://myty.info/rservice.php?akce=tisk ... 2006060003
BKR[1] Genesis 6:4
Obrové /Nephilim/ pak byli na zemi v těch dnech; ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, muži na slovo vzatí.


Nějak nechápu, co to dokazuje. Napověz mi trochu prosím.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Lumpino » 01 zář 2013, 19:22

Tak nějak to protiřečí tvrzení, že sex je záležitostí pouze hmotné úrovně.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod verona » 01 zář 2013, 19:53

Lumpino píše:Tak nějak to protiřečí tvrzení, že sex je záležitostí pouze hmotné úrovně.


Obrové /Nephilim/ přece nebyly duchovní bytosti.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Lumpino » 02 zář 2013, 08:04

Ale jejich taťuldové ano. ;)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Arex » 02 zář 2013, 09:41

Anubis píše:Abyste měli představu, tak z těch lidí, co mi tady na fóru dali svoje údaje (15-20?) pro výpočet měli nějaký tantrický kanál asi 3. A podle všeho jej prakticky používá jen jeden.


A jakým výpočtem ten tantrický kanál určuješ?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Milda » 02 zář 2013, 10:17

Anubisi
proc hovoris o sexualni obeti? Nikdo preci neni obet.
Dal mi prosim vysvetli tantricky kanal a jeho nahodne zestabilizovani jak pises.
Takto mi to nerezonuje, ale je treba si vyjasnit pojmy.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 03 zář 2013, 00:03

Arex píše:A jakým výpočtem ten tantrický kanál určuješ?

Teď už pomocí programu. Snažil jsem se ty vztahy dost nejapně formulovat asi 1-2 roky zpět pomocí astrologie, a pak jsem zjistil, že již cca 25 let existuje systém, který je s mým poznáním en. center v 90% a vyšší shodě, tak jsem začal používat ten. Formuloval ho jakýsi Alan Krakower. K dnešku jsem pomocí něj prošel několik set osobností, z čehož asi 100 znám osobně a mohl jsem se přesvědčit, že jejich en. uspořádání souhlasí s jejich životy a nemocemi. Podařilo se mi na základě toho pomoci i pár lidem z mého okolí. Z důvodu, že systém popisuje i nevědomou část individuální duše je třeba být dost opatrný a labilním lidem neříkat všechno, jinak se u nich spustí některé procesy předčasně.

Na výpočet se spoléhám jen tehdy, pokud s člověkem nemám přímý kontakt. Jinak ho používám jen k ověření. Je třeba dodat, že u pár jednotlivců mi to nesouhlasilo vůbec (jednalo se hlavně o historické postavy, ke kterým jsem měl nějakou autobiografii nebo alespoň popis jejich života). U nich mám ale podezření na znovuzrození, kdy je utvořeno nové tělo na jiných základech.

Je smutné pozorovat, že u mnoha hist. postav, u kterých jsem čekal překonání této přírody se na základě porovnání života a výkladu projevilo, že byli až do smrti ovládáni silou planet. Na druhou stranu je zábavné, že jsem se skrze cvičení s orgány, živly a nečinného pozorování těla stal skeptikem na poli mystických/magických cvičení všeobecně. Zažil jsem živlové přílivy a odlivy, které se dějí jen tak. Některé věci se mi chvíli dařily a další den po nich nebylo ani vidu ani slechu. Pokud jsem se chtěl této chaotické přírodě bránit, tak přicházely deprese. Duše světa se na mě jeden den usmívala a druhý otočila tvář, jako kdybychom se nikdy neveselili...

Pokud jsem chtěl něco, i docela malého, doopravdy ovládat, tak jsem se musel řídit zákony, které stanovili v hluboké minulosti ti nejsilnější. A pořád to byla jen imitace toho, co může opravdovým Bůh nadělit jakoby mimochodem. Vládce mikro- a makrokosmu zní lákavě, ale já se ptám jakého kosmu? Pokud je to ten kosmos, se kterým jsem se celou dobu setkával, tak se nechci účastnit na jeho posilování skrze používání zdejších zákonů a tím dále prohlubovat iluzorní vrypy, a to ať už jsou myšleny dobře, či zle. Snažil jsem se stále obhajovat stezku ke stavu Demiurga, který využívá JHVH, ale už jsem se moc vzdálil a nyní vím s určitostí, že to není můj cíl.


Milda píše:... proc hovoris o sexualni obeti? Nikdo preci neni obet.
Dal mi prosim vysvetli tantricky kanal a jeho nahodne zestabilizovani jak pises...

Mildo, speciálně kvůli tobě dávám všechno relativní do uvozovek, a ty na to hned poukazuješ jako „chytrý“ studentík. Mluvím o tom proto, že se mi to tak jeví a nevím, jak jinak to mám popsat. Promiň, že nejsem psychopat, který je slepý k lidským citům a utrpení.

Kanál se nestabilizuje, ten se může jedině navázat. Stabilizují se dočasně centra, se kterými to souvisí. To máš takhle otevřené okno v jednom centru a ten druhý naproti v ulici v druhém, které je naproti tvému. Výsledek je, že na sebe vidíte a vzniká kontakt. Ty předáváš informace ze sféry, ve které jsi doma ty a ten naproti zase z té své. Odlišné povahy těchto sfér se poté přitahují v ose, která je kanálem. Tahle informační výměna je obohacující pro oba, protože v této úrovni našli svůj protiklad, i když se musel jeden snížit a druhý zvýšit. Pokud je takových kompatibilních os více, tak vzrůstá závislost na tom druhém.

Takhle to vypadá hodně technicky, ale ve skutečnosti jsou tyto případy obvyklé a nikdo se nad nimi nepozastavuje. Prostě si k sobě sednou. Tantrický kanál byl samozřejmě jen příklad, je toho mnohem více. Jen jsem chtěl poukázat na to, kdo je od přírody vhodný pro tantru. Je to podobná schopnost z hlediska energetiky, jako mít vědecký nebo virtuózní potenciál (ty zmíněné se samozřejmě dějí jinde).

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Ondra » 03 zář 2013, 16:18

Mildo: proč k tomuto tématu nenapíšeš něcot ty.

Já to v vnímám jako dsot přirozenou záležitost, jelikož žiji mnoho let s jednou ženou a tam se ta jednota prolíná automaticky, pokud to funguje....

Rád si přečtu tvůj pohled. Co je to osvícení, jestli jednota, nebo co ? V rámci tebou určeného tématu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Milda » 13 říj 2013, 19:13

Ondro
gratuluji ti, ze jsi nalezl harmonickou lasku se svym zenskym doplnkem.
Cestou Tantry se rychleji dostanes dal nez jogou a tva teoreticka rozumova priprava se ti sesklada s prozitky.
Az pochopis Liber A. budes asi tam kde chces byt.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 22 kvě 2014, 20:25

Anubis píše: Na druhou stranu je zábavné, že jsem se skrze cvičení s orgány, živly a nečinného pozorování těla ]stal skeptikem na poli mystických/magických cvičení všeobecně.


Hehe, skeptik?
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů