Motivace

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 25 črc 2011, 13:56

Ona odpoved prisla spontalne, a zatim vzdy kdyz jsem prisel na neco spontalne tak to bylo k uzitku.

Ano s egem mivam problem (vetsinou ho kontroluju az na moment, kdy dojde k dohadovani o tom kdo ma pravdu, protoze si kazdy drzi zuby nehty ten jeho stupen zasveceni) hold takovi Lvi jsou a s tim se musi vyrovnat. Ale velkou praci na sobe co se ega tyce uz mam zvladnutou (bylo by zajimave kdyby jsi me znal pred par lety..)

Sam urcite vis, ze snaha otevrit lidem oci (ne nasilim, ci prinucenim samozrejme) je spis urcity druh utrpeni. A treba jen 1/10 lidi je uspech, ostatni te zahambuji, a ten jeden treba ani nepodekuje, nebo podekuje ale nevyvysuje te na mistra, ci jiny post ktery by krmil tve ego. Nevim jak tobe, ale mi neprijde egoisticke nekolik hodin sepisovat clanek, za to sklidit pokarani hanlive vyrazy a dalsi veci, a to jen proto, aby jsi treba pomohl 4 lidem.

Nemluve o problemu neosobni bariery internetu kdy si delame casto mylne predstavy o lidech

FTX

Re: Motivace

Příspěvekod FTX » 25 črc 2011, 19:16

Ona odpoved prisla spontalne, a zatim vzdy kdyz jsem prisel na neco spontalne tak to bylo k uzitku.
To je velmi dobře.

Ano s egem mivam problem (vetsinou ho kontroluju az na moment,

Pokud někdo zadupe ego do země, tak ego vynalézá jak získat svoji pozornost a dokonce se začne zabývat duchovnem. To pak vypadá jako když je kozel zahradníkem. Po dlouhé a těžké duchovní cestě znavený poutník zjistí, že došel odnikud nikam.

Nejlepší je se se svým egem sejít a popovídat si. Ale především ho vyslechnout. Nesmím se rozčilit ani když si o mě vlastní ego myslí, že jsem debil.

Dokážeš projektovat nějaký prostor, tam si sebe představit jako živou bytost a pak přejít do tranzu a pozvat si vlastní ego?

kdy dojde k dohadovani o tom kdo ma pravdu, protoze si kazdy drzi zuby nehty ten jeho stupen zasveceni) hold takovi Lvi jsou a s tim se musi vyrovnat.

Kdo se musí držet duchovní úrovně, žádnou nemá.

Definujme duchovní úroveň jako maximální vibraci duchovního světa, ve které je pro dotyčného ještě příjemné vydržet.

I kdybys někoho znemožnil a nasadil mu parohy, tak tuto charakteristiku ducha jen tak neovlivníš. V astrálu otázka po stupni zasvědcení ztrácí úplně smysl. Doufám, že je Vám jasné proč.

Ale velkou praci na sobe co se ega tyce uz mam zvladnutou (bylo by zajimave kdyby jsi me znal pred par lety..)
Viz výše.


Sam urcite vis, ze snaha otevrit lidem oci (ne nasilim, ci prinucenim samozrejme) je spis urcity druh utrpeni. A treba jen 1/10 lidi je uspech, ostatni te zahambuji, a ten jeden treba ani nepodekuje, nebo podekuje ale nevyvysuje te na mistra, ci jiny post ktery by krmil tve ego. Nevim jak tobe, ale mi neprijde egoisticke nekolik hodin sepisovat clanek, za to sklidit pokarani hanlive vyrazy a dalsi veci, a to jen proto, aby jsi treba pomohl 4 lidem.

Pokud to děláš kvůli ocenění, tak ten impulz vychází právě z ega. KAŽDÝ MÁ NEZCIZITELNÉ PRÁVO DĚLAT CHYBY. Často ale zapomíná, že musí nést jejich následky. A následky jsou mnohem horší, když ignoroval dobrou radu. Pokud impulz vychází z lásky, tak jsi imunní vůči jakékoliv reakci.

Můžeš zkusit meditaci: představ si, že jsi něčí strážný anděl a tvůj svěřenec na tvé rady úplně dlabe. Rád bys ho chránil, ale jeho vlastní svobodná vůle je cenější než tvoje rady. Proto jen smutně pozoruješ, jak se řítí do záhuby.

A jako perličku dodám situaci, když bys komunikoval přímo s duchem a obešel jsi tělo a všechny naučené společenské masky. Pak dostaneš na dobrou radu odpověď třeba: "SMRT!!!", "Jdi do prdele a neser!". Co si kdo v sobě nosí, to ať si užije.

Nemluve o problemu neosobni bariery internetu kdy si delame casto mylne predstavy o lidech
Jasně.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 26 črc 2011, 01:39

Nemyslim si ze je to tak, jak rikas. Ale tvuj nazor respektuju. Cas vse odhali.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Motivace

Příspěvekod Ondra » 19 zář 2011, 07:39

Pete píše:Mozna ze opravdu "jsem nasel konec svoji cesty", karmicke ukoly splneny, dulezite veci kteryma jsem si mel projit byli taky zazity (tak to taky vnimam posledniho pul roku - vnitrni klid, naplneny bez potreby se posouvat dal)


Tak to je opravdu výrok století... nevim zadali si děláš legraci , nebo to myslíš vážně.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 19 zář 2011, 16:34

Klidne si me ukamenuj ci zesmesnuj za to ze jsem napsal svoje pocity meho problemu, mi je to fuk. Nemyslim si, ze jsem na nejvyssi urovni, ale mel jsem delsi dobu pocit jako bych "hlavnima zkouskama prosel" a mel zmenit smer, popr udelat neco jineho ja nevim, ale prislo mi ot tka, a nebyl to kratkodoby pocit

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Motivace

Příspěvekod Ondra » 19 zář 2011, 17:30

Nemyslim to zle a už vůbec nikoho nechci zesměšňovat. Jen jsem to prostě musel napsat.

FTX

Duchovní eufórie a kocovina

Příspěvekod FTX » 25 zář 2011, 15:07

ekeaze píše:Tak to je opravdu výrok století... nevim zadali si děláš legraci , nebo to myslíš vážně..


Ono člověk skutečně po vyřešení byť i malého problému cítí eufórii a štěstí. Musí si ovšem hlídat, aby tento pocit dosažení vyššího "schodu" nepřerostl v trvalý stav. To by se na tom jednom schodě mohl i zaseknout na hodně dlouho.

Když je ovšem takový pocit vyvolán uměle (např. životabudiči) tak je škodlivý. Takový feťák může trvale žít s pocitem, že je prezident zeměkoule.

Po velké eufórii může nastat velká kocovina při konfrontaci s realitou.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Motivace

Příspěvekod Ondra » 25 zář 2011, 15:29

FTX píše:...


Dokončení Velkého díla neni kdejakou prkotinou. Sebereflexe a hlavně nelhat sám sobě, toť dokonalým pomocníkem.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 25 zář 2011, 15:55

FTX tyto "schody" sem si vzdycky uvedomoval, a nikdy me na delsi dobu v praxi nezastavili (proste par tydnove uzemneni a potom jsem v praci pokracoval)

Zvazoval jsem i, zda nebyla ona Faustovska touha z casti vyvolana egem (i kdyz mozna za dobrym ucelem, stale to mohlo byt velmi egem ovlivnovano) a pokud jsem za tu dobu ego "utlumil" tak se mi mohla utlumit i tadle touha

Dalsi mou teorii je, ze se mam vydat trochu jinou cestou, nez jsem kracel doposud

FTX

Re: Motivace

Příspěvekod FTX » 25 zář 2011, 22:24

Pete píše:FTX tyto "schody" sem si vzdycky uvedomoval, a nikdy me na delsi dobu v praxi nezastavili (proste par tydnove uzemneni a potom jsem v praci pokracoval)

Zvazoval jsem i, zda nebyla ona Faustovska touha z casti vyvolana egem (i kdyz mozna za dobrym ucelem, stale to mohlo byt velmi egem ovlivnovano) a pokud jsem za tu dobu ego "utlumil" tak se mi mohla utlumit i tadle touha

Dalsi mou teorii je, ze se mam vydat trochu jinou cestou, nez jsem kracel doposud


Teď s tebou mohu jen souhlasit.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 25 zář 2011, 22:56

No ale pak nastava otazka, zda se ego pri opetovnem zajmu o magii nevrati. Nedavno me napadla cesta ciste mystiky, ktera se snad "na plny uvazek" neda praktikovat zaroven s magii (cekam ze tu sice nekdo se mnou nebude souhlasit, ale je to muj nazor, vetsinou je daleko lehci jit po ceste mystiky, cim min toho o fungovani vesmiru resp magii vi. Zbytecne pak nastavaji dalsi otazky. O problemu s egem nemluve) sice na urcite urovni to urcite pujde praktikovat oboji naplno, ale neni to nejlehci a neni to pro kazdeho.

To mi pripomelo, ze kazdy kdo se pohybuje okolo duchovna, se vetsinou radi mezi Magiky nebo Mystiky. Vtipne na tom je, ze obe skupiny spolu "valci" a neuznavaji tu druhou duchovni stezku. Imho se Magie a Mystika doplnuje, tak jako Voda doplnuje Ohen, spolu jsou krasny celek. Skoda ze to tak nevidi i ostatni

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Motivace

Příspěvekod Ankhur » 26 zář 2011, 10:50

Dovolim si zareagovat - tak pro inspiraci...

Pete píše:No ale pak nastava otazka, zda se ego pri opetovnem zajmu o magii nevrati.

Podle mne ego neexistuje. Existuje jen smyšlenka o něčem neskutečném. Jistě, máš tělo/a, mnoho atributů, ale to vše povstává druhotně - jako hrnec nevaří a není kuchařem, ani ty nejsi hrncem Boha, jsi samotnou esencí, jsi Bohem.

Pete píše:lehci jit po ceste mystiky

Než vystoupíš na vrchol hory, těžko můžeš hodnotit, jaká ta cesta byla/bude.

Pete píše:Zbytecne pak nastavaji dalsi otazky.

Vše je o syntéze. Pokud se všeho vzdáš, vzdáš se sám sebe a nakonec i samotného vzdávání se, pak poznáš a najdeš sám sebe. Prožívání a touha objevovat je to, co nás žene a možná důvod proč žijeme.
Vždy je vše o motivaci. Můžeš, ale nemusíš...chápeš? Pokud si pozorně přečteš bránu, tak od jistého stupně se klade důraz na ducha. Uvědomovat si ducha v sobě, vše dělá duch.
Zkus si to srovnat s mystikou.

Já vnímám magii jako syntézu. V mystice také nakonec dojdeš k magii.

Pete píše:radi mezi Magiky nebo Mystiky

Je jedno kam patris. Pokud budes pozorovat sve chovani a motivy, pak zjistis, ze vse delas kvuli lasce a touze po lasce. Byt milovan, naplnen radosti. Jendoho dne prijde clovek do bodu, ze si uvedomi, kde ta laska skutecne lezi. Az ji clovek prestane hledat vne a podminovat lasku, prijde ke klici, kterym otevre sve srdce k sobe samemu a tim lasku i k ostatnim.

Cesta je druhotna - to neni cil, jen prostredek k uvedomeni si toho, co uz davno mame. Az si to uvedomis, budes se chtit podilet, bude ta spravna motivace pro celek.

Na poznavani sveta, prozivani a zkoumani sveta a stvoreni neni nic spatneho.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 26 zář 2011, 11:57

Pete píše:lehci jit po ceste mystiky


Než vystoupíš na vrchol hory, těžko můžeš hodnotit, jaká ta cesta byla/bude.

Vytrzeno z kontexu. Myslel jsem to tak, ze je to lehci, pokud se clovek nezajima o magii.

A nemyslim si, ze cesta je druhotna. SIce v konecnem dusledku na ceste nezalezi, ale nezapominej ze ne pro kazdeho je napr cesta Hermetismu vhodna, kazda duse je individualni. Tak proc plavat proti proudu ?

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Motivace

Příspěvekod Ankhur » 27 zář 2011, 03:40

Pete píše:..., ale nezapominej ze ne pro kazdeho je napr cesta Hermetismu vhodna, kazda duse je individualni.


Ano, zrejme proto jsem psal: "Cesta je druhotna - to neni cil, jen prostredek k uvedomeni si toho, co uz davno mame. Az si to uvedomis, budes se chtit podilet, bude ta spravna motivace pro celek."

Tedy jinymi slovy - neni dobrych a spatnych cest. Dulezite je, aby se clovek ridil intuici a hlasem srdce.

Kdyz se vseho vzdas, najdes sam sebe. Spousta veci/pocitu, ze neco musime kvuli necemu je jen nase hodnoceni a smyslenka. Nekdy je dobre hodit vse za hlavu, abychom videli to, co za vsim stoji.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 28 zář 2011, 09:47, celkem upraveno 1 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace

Příspěvekod Pete » 27 zář 2011, 13:02

Hold jsem te spravne nepochopil ;)


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti