minichat - otázky a odpovědi

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod zebyja » 10 pro 2013, 01:19

Jak se dá naučit vstávat bez budíku? (Je to výhodné, proto že budík si člověk zvykne odkládat na několikrát)

Dávej si sugesce, že se chceš vzbudit v určitý čas.. Budík si nastav deset minut po.. Časem si na to zvykneš..

Pět Tibeťanů počet opakování

efektivní minimum je první tibeťan 11x a zbytek 5x
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Helena » 10 pro 2013, 10:01

supr, ale nechápu, proč je z těch několika otázek na poslední odpověď vybrána zrovna tahle...některé mi přišly výstižnější...nebylo by lepší tam dát všechyn relevantní? ta diskuze byla tak dobře rozjetá. chtěla jsem se zeptat ještě na pár věcí a pak se řeklo, že se to přesune na forum a tím se to zřejmě definitivně utnulo :-(
navrhuju příště to nechat plynout a případně pak přesunout až po skončení

edit by zebyja: Pokusil jsem se vyhovět Ti.. Můžeš tu rozvinou diskuzi.. Když se zvrtne.. Udělá se extra vlákno..
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod zebyja » 10 pro 2013, 11:24

Pochopila jsem správně, že poškozený oheň způsobuje "slabé" vlastnosti, jako např. bezmocnost, nerozhodnot, zbabělost, zatímco vlastnosti jako agresivita, vzteklost, arogance patří k poškozené vodě?

Já to chápu spíš tak, že máš nějaké vlastnosti a ty vlastnosti jsou buď pro vývoj žádoucí nebo ne, tím jsou pozitivní nebo negativní.. poškozením(nerovnováhou) chápu spíš to že např. ohnivé projevuješ silněji/častěji než vodní..
resp. abych odpověděl.. nemyslím si že neprojevování nějaké živlu má vliv na jeho polaritu.. možná nepřímo..


Ja som to pochopil asi tak nejako ako zebyja. Tú agresivitu, výbušnosť atď. by som priradil ku silnému ohňu. Či su negatívne, alebo nie to už asi nebude o živloch. Ono sa každá vlastnosť dá použiť aj na "dobré" a aj na "zlé" veci. Napr. agresivita nemusí byť vždy zlá. Som ale začatočník , tak to neber moc vážně


když říkám "poškozená", tak myslím vlastnost, kterou bych zařadila mezi negativní...prostě ale že tyhle "agresivní" vlastnosti, kdy se člověk projevuje silně, agresivně atd., nepatří k ohni, ale k vodě..

Hlavně záleží jak se na to díváš: - zkus předně definovat poškozený oheň ? Půjde to asi dost těžko. Spíš bych se držel pojmů slabý a silný oheň (což je kvantita) a potom záleží na jakosti/vytříbenosti/kultivovanosti živlu.. (kvalita)

agresivita bude oheň, míra agresivity bude určovat kvantitu. a to jak se agresivita projeví, jak moc budeš zlá, to je kvalita. jinak patří do kategorie negativních


bránu tady nemám, ale v tabulkách vlastností od bardona, které jsou tady na foru, jsou tyhle vlastnosti a jim podobné u vody

Když budu agresivní na někoho, proto že ho chci donutit, aby něco udělal.. Je to oheň.. když budu agresivní proto, že budu mít pocit, že proti mě něco má.. tak to bude voda..
alespoň tak to cítím..


To mi tam stále nesedí voda k agresivite. Nech je to agresivita aká chce, stále tam vodu nevidím

Proto se na to ptám, mě to taky úplně nesedí, ale je to tam: vznětlivost, vášnivost, hrubství, netrpělivost...Přímo slovo agresivita není nikde, ale v době Bardona se asi nepoužívalo

Nedostatek vody, lásky, citu - může ve své disharmonii vést k agresi. "neláska mu vdechla nenávist" . Pokud to vychází ze slabé vody (nerovováha) tak se agrese projeví v ohni. Protože je jejím protikladem. Ale je to stále oheň, projev agrese a výbuchu, jako aktu, je vždy vznětlivý oheň. Ikdyž primárním problémem může být nerovnováha ve vodě(kt. ho nemá jak neutralizovat)

Když už to opisuju.. Uvědomil jsem si, že vzteklost a arogance (případně i ta agresivita v tomto smyslu).. Jsou nutně vodní vlastnosti, proto že člověk, který je projevuje, to dělá aby na sebe stáhl pozornost.. U onhnivých vlastností jde spíše o to, že daný člověk, chce něco změnit, nějak projevit svou vůli a dostat co chce..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod marvin » 10 pro 2013, 12:13

zebyja píše:Když už to opisuju.. Uvědomil jsem si, že vzteklost a arogance (případně i ta agresivita v tomto smyslu).. Jsou nutně vodní vlastnosti, proto že člověk, který je projevuje, to dělá aby na sebe stáhl pozornost.. U onhnivých vlastností jde spíše o to, že daný člověk, chce něco změnit, nějak projevit svou vůli a dostat co chce..


myslím že nerozlišuješ AKT (proces/průběh/děj) a jeho PŘÍČINU (emoci/vlastnost/vznik) .

Příčina arogance může být v nedostatku sebelásky. Nebo krutých požadavcích na sebe a zbytečně na ostatních. Namyšlenost.

...
která potom může vést k hněvu/vzteku/výbuchu a agresi

ale ty už jsou PROJEVEM aspektu ohně..

když se na to podíváš, v jednotlivém emocionálním výboji se Ti promítne celá škála živlů a pokud je budeš stopovat ke zdroji a oddělovat od sebe příčiny a hlubokozakořeněné křivdy, atd. tak budeš schopný i živly oddělit (částečně)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Helena » 10 pro 2013, 12:45

mě docela přijde rozumné, co bylo výše: Když budu agresivní na někoho, proto že ho chci donutit, aby něco udělal.. Je to oheň.. když budu agresivní proto, že budu mít pocit, že proti mě něco má.. tak to bude voda..

prvotní agresivita - oheň, nepřiměřená reakce na agresivní výpad někoho jiného - voda
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod zebyja » 10 pro 2013, 13:38

Marvin: Chápu jak to myslíš.. A samozřejmě souhlasím s tím, že to není jednoznačné.. Já osobně jsem si zkrátka nějakým způsobem pochopil co který živel zhruba je.. A když u sebe vidím nějakou nerovnováhu, tak nemám problém to zařadit.. Obecně se o tom ale mluví dost těžko.. Proto že nikdo není čistě jeden živel a ani žádná reakce není čistě jeden živel.. Vždy jsou tam všechny čtyři, i když jen minimálně..

Snažil jsem se spíše pochopit co Alicia otázkou myslela.. Co jí je nejasné.. Proto že osobně si jsem jistý tím, že jsem schopen popsat situaci o který, každý kdo ví o čem mluví, řekne že je to pokora a zároveň, že to je oheň..

Otázka spíš je, jestli v naší terminologii k popisu situace budeme například pokoru považovat za čistě vodní vlastnost, nebo jí brát takovou jaká pokora je a to ve většině případech převážně vodní.. obojí má své plus a osobně asi začnu používat pojem vodní pokora pro čistě vodní pokoru a pojem pokora pro pokoru takovou jaká je..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Havran » 12 pro 2013, 21:50

zdá se mi to nebo má Marvin nového avatara?
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Helena » 12 pro 2013, 21:55

nezdá...tohle je vyšší level :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Arex » 12 pro 2013, 22:56

A vidíte to světlo na čele Marvinova avatara? Tak to je světlo živlu země, které je potřeba dovést až nahoru...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: minichat - otázky a odpovědi

Příspěvekod Milda » 14 pro 2013, 18:18

1. kazda vlastnost ma dualni protipol.
2. kazdy pol je dualne zdvoleny

Klidne pak muzes pouzit vyraz Ctyrpolovy magnet.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů