Mágia z pohladu Biblie

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Mágia z pohladu Biblie

Příspěvekod palmidar » 17 srp 2011, 17:57

Ve starších překaldech Bible, jsou tři králové překládáni ne jako králové, ale mágové. Tři mágové z východu. Jinak slovo mág patrně pochází od slovanského magučij, tedy ten který může, nebo ten který je mocný. :)

Radim K. Pavel

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mágia z pohladu Biblie

Příspěvekod Pete » 17 srp 2011, 23:23

Pokud vim tak mag vzniklo ze slova Magus, jeste byly nejake teorie o vzniku toho slova ale ty si uz nepamatuju

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Mágia z pohladu Biblie

Příspěvekod palmidar » 18 srp 2011, 17:19

Takže toto je výtažek z Wikipedie:

Řecké magos a latinské magus se odvozují od staroperského slova maguš, které označovalo příslušníky kněžské kasty v pozdním zoroastrismu a v sasánovské říši. Perské slovo patrně souvisí s indoevropským kořenem magh-, od něhož se odvozuje také české moci, mohu nebo mohutný.[1] Vyjadřovalo tedy patrně jistou úctu i obavu z možností a sil, jimiž magušové podle tehdejšího přesvědčení vládli. Neznámá a nekontrolovatelná moc budila také obavy a u cizích, sousedních národů pochopitelně i strach.

Do evropského kulturního prostoru přišlo slovo magos patrně v době helénismu, a to ve spíše pozitivním významu mudrce, astrologa a léčitele. Tak představuje „mudrce z východu“ (řecky magoi) také Nový zákon, Mt 2,1 (Kral, ČEP). Židovské i křesťanské prostředí bylo jinak vůči pokusům o přímé ovládání tajemných přírodních sil velmi obezřetné až nepřátelské a magie byla v pozdějších staletích přísně zakázána a trestána. Oživení zájmu o tyto síly i o magii přinesla italská renesance a raný novověk, kdežto osvícenci se jim vysmívali.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mágia z pohladu Biblie

Příspěvekod Jana » 10 dub 2012, 12:23

Nejsem pokřtěná,protože jsem na faráře svými názory příliš dobře nezapůsobila.
Při čtení Bible mě její texty zasahují,dotýká se to mého srdce.Podle mně je magie v Bibli dost silně obsažena.Některé věty či slova se používají k mentálnímu spojení s bytostmi z merkurské sféry.Jsou tam i formule ozdravující tělo i ducha atd.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Mágia z pohladu Biblie

Příspěvekod team72 » 05 zář 2018, 18:37

Možno bude zaujímavé precitať si jeden list ohľadne toho čo sa stalo s ľudstvom, čo je zaznamenané v Biblii - Adam Eva a Had. Do dnešného dňa teológia nedokázala vysvetliť rozpor, keď je Boh dobrý a Satan je zlý tak ako mohol Boh stvoriť niečo zlé? Vysvetlenie na princípu slobodnej vôle je plné rozporov. Je potrebné pochopiť podstatu, ako to bolo a čo to znamená.
http://www.tarot.72.sk/?m=SK úplne dole na konci článku je link na tento list.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů