Universalia, zednáři, tajné spolky

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Svobodný zednáři

Příspěvekod Pete » 14 dub 2011, 15:15

Byl jsi tam 6 let ? Tudiz jsi uz od nich odesel ?

Urcite by me zajimal styl jejich uceni, mozna aby jsme nebylo moc OT bys to mohl napsat do PM. Hodne me zajima styl jejich uceni, a zda to ma cenu jako "seriozni mysticky rad", predem dekuji za odpoved, snad se rozepises o jejich uceni, byl bych moc vdedcny

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Svobodný zednáři

Příspěvekod Anubis » 14 dub 2011, 15:20

Není to OT. Pokud to není tajné, tak by mě to taky zajímalo. Mimochodem, vítej na fóru.

Hermetik
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 14 dub 2011, 14:50
pohlaví:

Re: Svobodný zednáři

Příspěvekod Hermetik » 14 dub 2011, 15:27

Nestíhám, tudíž zatím jen sem obecně: Styl učení je velmi obecné duchovno ve stylu, kterého je dnes všude plno, meditací počínaje a filosofií konče. Mám pocit, že do konce 60. let to mohlo být ještě objevné, na dnešní dobu mi to připadá málo. Na druhou stranu to má ucelenou podobu, takže se hlemýždím tempem člověk dovídá o tom, jak je duchovno důležité, že není jen materiální svět kolem ale i něco víc "nad ním", že duchovno má velmi dlouho tradici a že to v různých podobách vždy bylo rosikruciánství, Egyptem počínaje. Tam se mělo rosikruciánství zrodit z velmi staré tradice a první, kdo mu dal formu, byl Amenhotep IV - Achnaton. V božurkách (1 týdně dnes, dříve 1 za dva týdny) se navíc učí koncentrace, meditace a nějaká uvědomovací cvičení, velmi lehká mystika. Stupně jsou odděleny "samoiniciacemi", což je v podstatě rituální kontakt na řádový egregor - úspěšnost závisí dost na osobních schopnostech. Je to ve stylu "Pomalu, pomaleji, ještě pomaleji - ale jistě."




Pete píše:Byl jsi tam 6 let ? Tudiz jsi uz od nich odesel ?

Urcite by me zajimal styl jejich uceni, mozna aby jsme nebylo moc OT bys to mohl napsat do PM. Hodne me zajima styl jejich uceni, a zda to ma cenu jako "seriozni mysticky rad", predem dekuji za odpoved, snad se rozepises o jejich uceni, byl bych moc vdedcny

Hermetik
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 14 dub 2011, 14:50
pohlaví:

Re: Svobodný zednáři

Příspěvekod Hermetik » 14 dub 2011, 15:33

Děkuji za přivítání. No "tajné" to není, obsah bružurek je "zasvěcovací", tudíž se nesmí šířit, nicméně ono je to všechno už známé odjinud, takže veškeré prozrazování by spočívalo spíš v tom, že by člověk zjistil, že to už četl někde jinde.
Rituály pro iniciace jsou podrobně popsané, lepší je ale, když se provozují kolektivně "v chrámu". Jenže to jde jen u některých, většina je individuální. Styl trochu připomíná "Cicero - Zasvěcení do praktické magie 1-6", jenže v AMORCu je to podstatně jednodušší a místo inteligencí se vzývají neviditelní Mistři řádu čili řádový egregor.

Anubis píše:Není to OT. Pokud to není tajné, tak by mě to taky zajímalo. Mimochodem, vítej na fóru.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Universalia

Příspěvekod Cagliostro » 29 črc 2011, 14:47

Zde je objasněna postava legendárního kapitána Muchina, člena Universalie:

http://www.militaria.cz/cz/clanky/misce ... ricka.html
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Universalia a Bardon

Příspěvekod marvin » 30 črc 2011, 11:52

dobrý článek. někdy mě až udivuje kolik detailů jsou schopni různí lidé objevit
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Svobodný zednáři

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2017, 15:50

Anubis píše:Takže jsou tam i jisté průniky... Už abych se stal tím něčím nahoře, to plácání v dualitě mě unavuje. :)

K tomu Muchovi nemáš nějaké informace?

No vracím se ještě k Muchovi, i s Arvédem Smíchovským: http://nasregion.cz/praha/smutny-konec- ... -doktoraty
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů