Atlantida, Egypt, hermetismus, pyramida etc.

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Atlantida, Egypt, hermetismus, pyramida etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 16:57

Stahuju sem diskuzi s Cagliostrem, kterou jsme paralelně vedli na:

Kabala/Golem
viewtopic.php?f=25&t=317
Obecné/Aleister Crowley
viewtopic.php?f=20&t=270&start=60

témata překročila zadání a obě se shodují

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:01

Abychom to tak nějak dopsaly, když už jsme se do toho daly.

Poukázal jsi jako příklad Cagliostra (asi jsem si měl dát jinej nick :P ), jenže to není totožná osoba-historická, s podvodníkem Balsamem. Důkazem jsou o tomto historické materiály (mám dojem, že jsme to již psaly si v poště).
Tajnejma sektama se zabývalo moc osob, ale nejlépe to shrnul, jako velký sen "hermetiků" o zasvěcení v "tajných skupinách", který nebyl založen na podkladech pravdy, v malé studii Hanousek.)

prameny, které jsi citoval, promiń, ale já nepovažuju za korektní.

Nemůžeme se navzájem přesvědčovat, utínat mně můžeš, ale každý zůstaneme na svém názoru.
Naposledy upravil(a) Cagliostro dne 07 dub 2011, 13:30, celkem upraveno 1 x.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 17:05

Kenneth píše:Ty si totiž pleteš víru a vědění - já taky věřím hromadě věcí, věřím jim ale do té chvíle, než mě někdo přesvědčí, že se pletu - není to vždy příjemné, ale bývá to poučné, hlavně v tom, že člověk zjistí, jak náchylný je lidská mysl zaplňovat díry ve vědění.


Cagliostro píše:Nepletu. Můžeš dokázat, že je člověk z opice? Možná, asi, snad. To popírám a nevěřím tomu.
Nebo jeden Bůh stvořil Adama a Evu, asi, snad.
To je víra vědců, že je člověk z opice.
Zlatý úvahy autorů Jitra kouzelníků.



Tak dokázat, že člověk není z opice snaží spousta kreacionistů - jejich vystupování je krajně hloupé - důkazy o tom, že je člověk z opice jsou snad evidentní ne?

ad. Jitro kouzelníků - ano, ale oni si nekladou nároky na to něco zodpovědět, ale naučit myslet v holistickém duchu - to může vést i k tuně blbostí nebo založit konspirační směr mylšení, což se jim nakonec povedlo (sláva jim :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:13

Taky jsem napsal o jitru kouzelníku Úvahy, ne důkazy.

Nedobereme se nikam.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 17:18

Cagliostro píše:Poukázal jsi jako příklad Cagliostra (asi jsem si měl dát jinej nick :P ), jenže to není totožná osoba-historická, s podvodníkem Balsamem. Důkazem jsou o tomto historické materiály (mám dojem, že jsme to již psaly si v poště).
Tajnejma sektama se zabývalo moc osob, ale nejlépe to shrnul, jako velký sen "hermetiků" o zasvěcení v "tajných skupinách", který nebyl založen na podkladech pravdy, v malé studii Hanousek.)


nepamatuju si, že bychom si to psali - nicméně kdo to teda byl?
tajné společnosti byly a jsou dobrá věc (hlavně když se jim někdo naboří do archívu), protože s magií experimentovaly - to, že je to jen sen o zasvěcení je druhá věc - zasvěcení je imho osobní záležitost... ale silné zpsotředokované praxe existují
Hanouska fakt neznám - kdo to je a co o tom napsal?

Cagliostro píše:prameny, které jsi citoval, promiń, ale já nepovažuju za korektní.

Které přesně nepovažuješ za korektní? (zrovna tam jsem nic moc necitoval ne?)

Cagliostro píše:Nemůžeme se navzájem přesvědčovat, utínat mně můžeš, ale každý zůstaneme na svém názoru.

Opět fakta nejsou úplně o názorech - např. faktum je, že cca 1616 se objevuje manifest rozenkruciánů a ten tvrdí, že od pradávných dob existuje tajemné bratrstvo ktr vládne světu - názor je: a) je to záměrný výmysl - b) vše je to pravda pravdoucí --- a když se tě zeptám na b) - tak dostanu opověď v duchu "mám svoje zdroje" - já preferuji vysvětelení jednoduchá se zadními vrátky - tedy rozenkruciáni měli primárně důvody politické a organizační až poté mystické...
(ti rozenkruciáni jsou jen příklad - nevím na co přesně odkazuješ)

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 17:29

Cagliostro píše:Nedobereme se nikam.


Tak já věřím že se někam dobereme :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:35

Tady došlo k mému přehmatu, když jsem zmínil Antonína René Hanouska, člena Universalie. mimojiné překladatele francouzsky vydané věci do češtiny od Lasenica (Sexuelní magii a Universalismus).
Myslel jsem Emanuela Haunera-Stručný nástin některých tajných společností (1905), dnes vzácná publikace.

O Cagliostrovi to sem hodim zvlášť, musím prohrabat archiv.

Co se týká autorů, myslím vše, počínaje Darwinem.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 17:42

ad. Hauner - no tak to si nepočtu, knihovna nemá - grimoar.cz - taky nemá... archiválie bohužel nevlastním...

ad. Darwin - čili neuznáváš Darwina? chápu to správně?
A všechny autory které cituji (cituju snad teda jen Erica Hornunga - víc skoro nic) - jen zmiňuju Bruna, Paracelsa, Deeho a Fludda? ty taky myslíš?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:43

Hrabě de Cagliostro, se narodil v Medině r. 1749. Oženil se r. 1770 v Římě se Seraphinou Felichiani. Byl světlé vysoké postavy. Své jméno později změnil za Zanoni (též někdy psáno Zanonne).

Podvodník Balsamo, se kterým je stotožněn se narodil 2.6.1748 v Palermu. Oženil se 20. dubna 1768 s donou Laurenzou Feliciani. Byl černé, malé postavy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:47

Kenneth píše:ad. Hauner - no tak to si nepočtu, knihovna nemá - grimoar.cz - taky nemá... archiválie bohužel nevlastním...

ad. Darwin - čili neuznáváš Darwina? chápu to správně?
A všechny autory které cituji (cituju snad teda jen Erica Hornunga - víc skoro nic) - jen zmiňuju Bruna, Paracelsa, Deeho a Fludda? ty taky myslíš?



Správně. Neuznávám teorii tuto.

tohle sice nemhu prokázat, nicméně jsem přesvědčen, že lidé tu jsou odjakživa, stejně jako to, že je Velká sfinx stará více jak 10 000 let :P Nejen nějakých 3 000 - 4 000 let.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 17:52

Cagliostro píše:Hrabě de Cagliostro, se narodil v Medině r. 1749. Oženil se r. 1770 v Římě se Seraphinou Felichiani. Byl světlé vysoké postavy. Své jméno později změnil za Zanoni (též někdy psáno Zanonne).

Podvodník Balsamo, se kterým je stotožněn se narodil 2.6.1748 v Palermu. Oženil se 20. dubna 1768 s donou Laurenzou Feliciani. Byl černé, malé postavy.



a tvoje zdroje?

když se otevřu wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Cagliostro - tak jsou popsáni jako jedna a ta samá osoba - data života: (2 June 1743 – 26 August 1795)
Tak nevím :)

Jinak já měl na mysli obecně rokokní šlechtu - Casanova se také věnoval alchymii, alespoň to vykládal

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 17:56

Zas ta internetová pedie, ...

Zdroj:
Cámara-Velmistr svobodných zednářů (1922)
Cámara-Parfumy zla (1943)
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 18:10

Cagliostro píše:Zas ta internetová pedie, ...

Zdroj:
Cámara-Velmistr svobodných zednářů (1922)
Cámara-Parfumy zla (1943)



díky za ni!
A Cámata to vzal kde? (opět spisy nevlastním)
ta wikipidie tam má dost citací, čili nevidím důvod proč to nevyužít jako odrazový můstek a pak si udělat obrázek

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Kenneth » 02 dub 2011, 18:12

Cagliostro píše:Správně. Neuznávám teorii tuto.

tohle sice nemhu prokázat, nicméně jsem přesvědčen, že lidé tu jsou odjakživa, stejně jako to, že je Velká sfinx stará více jak 10 000 let :P Nejen nějakých 3 000 - 4 000 let.


ad. Darwin - aha, tak to je opravdu s tebou pak těžký - Darwin objede polovinu světa, dostane geniální vnuknutí, že život je živá hmota a ta morfuje pomocí nějaké vyšší vůle (volně to parafrázuji) --- víš, ono to zní pak trochu arogantně když to někdo utře v duchu: "Neuznám teorii tuto."

ad. Sfinga - no a já ti řeknu odkud to víš, že je Sfinga stará 10.000 let - je to teorie Grahama Hancocka and Roberta Bauvala, ktř identifikují trojici pyramid v Gíze s pásem Orionu, jarním bodem ve Lvu a tedy i dobou cca. 10.000 BC - to, že má sfinga menší hlavu než tělo má být důkaz - je to možné, ale jako důkaz takového kalibru to nestačí... nebo existuje konspirace mezi egyptology

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Atlantida, Egypt, hermetismus, etc.

Příspěvekod Cagliostro » 02 dub 2011, 18:15

Cámara to vzal jednoduše, přímo od zdroje. V Paříži navštívil veřejné archivy, dostal se do pozůstalosti rodiného archivu Papuse (díky jemu doporučení ze strany Otakara Grieseho, který tuto rodinu znal, a znaje se i s Cámarou).

Navíc hodně práce provedl v této věci i Francouz Dr. Marc Haven, který tuto věc popsal jako první. Cámara jako druhý, ale taky poslední.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti