Psychedelika a Spiritualita

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod marvin » 26 srp 2014, 21:09

takže výsledkem bude jamajský bardonista s dredama a jointem? ? hoši fakt nevím, to bychom asi museli přesunout debatu jinam.

Michala podtrhuju, zarámovávám a dávám kiss
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Pete » 26 srp 2014, 21:37

Mno mi například přijde zajimavé že Rastafariani maji Marihuanu na spojeni se s JHVH, nemaji jist maso nepit alkohol.. jsou mirumilovnejsi a jinak funguje mozek podobne jako u Buddhismu - prava mozkova hemisfera, pritomnost, fantazie, stesti, pocity.. nez "moderni leva" logika, minulost budoucnost, deprese (predevsim kvuli premysleni minulost budoucnost) atd..

EDIT: Člověk stvořil alkohol, není mu přirozený (v přirodě se může zvasit ovoce.. jenomže to zhorší smysly a je odolnější pro predátory).

Pokud by "Bůh", zdroj, JHVH vytvořil v přirodě byliny co ovlivnují mysl, tak by měli být jedovaté aby je nevyužívál. Pokud jsou dokonce i zdravé, pak to poukazuje na jakousi pomůcku. Tot muj nazor

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Tomáš » 29 srp 2014, 09:36

Odkdy alkohol není přírodní? Odkdy jsou drogy zdravé? Rastafariáni se spojují s JHVH pomocí trávy? Tak to je zajímavé. Asi to jinak neumí. Jejich škoda.

Pravá a levá hemisféra má být v harmonii. :)

Pro Michala palec hore! :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Arex » 29 srp 2014, 10:12

Filásek, Pete:

Inu inu, pokud díky trávě zároveň uznáváte za mesiáše Lva z kmene Judy, Jeho Císařské Veličenstvo Ras Tafariho Makonnena (=Velmože) Haile Selassie II., stejně jako Rastafariáni, pokud se hlásíte ke koptské ortodoxní církvi v její etiopské variantě a toužíte navštívit Jeho Svatost koptského papeže Tawadra II. v Alexandrii, tak budu muset uznat, že tráva dala českým narkomanům alespoň takové morální kvality, jako Rastafariánům...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Ondra » 29 srp 2014, 16:56

Arex : dobrá tečka :D a já myslel, že se tu smysl pro humor zcela vytratil. Díky

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod kedrigern » 31 srp 2014, 19:18

Při čtení tohoto tématu jsem si vzpoměl, že jsem jednou viděl video s Eckhartem Tollem, kde se ho ptali na zkušenosti s drogami. Přiznal, že nějakou zkoušel (už si přesně nepamatuji, co to bylo, pravděpodobně buď LSD nebo marihuana) a dostal následně otázku na porovnání stavu pod vlivem této drogy a stavu přítomnosti. Myslím, že jeho odpověď byla něco v tom smysly, že zkušenost pod vlivem drogy mu připadala násilná, že řekl, že si připadal, jako by byl "znásilněn".
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Pete » 03 zář 2014, 02:16

1. droga nas muze neco naucit , vzdyt to vetsinou byva v rostlinne forme
2. verim ze rostlina ma dusi, a muze mi takto neco symbolicky predat
3. nebrat to "for fun" a mit k tomu nejaky pristup.. napriklad nektere rostliny jsou sezonni, tak je nebrat mimo tuto dobu
(poznamka: kamarad duchovni veri ze se napojil semtam jen snad jeden den za podzim s houbovym kralem.. co si o tom myslet to je vec druha :D)
4. je mozne, pokud prizname ze existuje astral a bytosti, ze by schyzofrenie, drogy urychlily moznosti vnimani daleko rychleji nez cviceni magicka.. vetsina magu a alchymistu toto popisuje jako "Demoverzi" ukaze vam treba i jine reality, ale nejste tak moc ve vedeni (napriklad vas to muze unaset prostorem) tudiz jakasi ukazka.. nechce se na to vazat, vzit to jako cennou zkusenost a dale se to naucit sam bez toho - ukazku clovek dostal, vi uz jak na to. ja napriklad az po jedne zkusenosti s houbami zacal vnimat dlouhodobe kazdodenne hypnagogicke stavy pred usinanim :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod marvin » 03 zář 2014, 11:45

já už myslím, že by to stačilo ..raději to zamykám
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Psychedelika a Spiritualita

Příspěvekod Ankhur » 03 zář 2014, 13:11

Pete, asi je dobré si položit otázku celkového smyslu. Co je cílem duchovních nauk?
Pokud najdeš pravdivou odpověď, uvědomíš si, že drogy ničemu nepomohou (je to jen velmi drahý lístek do "zábavního parku").
V neposlední řadě si uvědom, že je to živé. Opravdu s tím chceš takto spojovat svojí energii a pak za to platit?
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host