Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyklace

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

FTX

Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyklace

Příspěvekod FTX » 22 lis 2011, 12:03

Netušíte někdo, co se skrývá za ideu za číslem 666? Mám na mysli zejména tu pozitivní.

Podle mě neexistuje jen negativní idea, ale i pozitivní. Zlo vzniká většinou chybným použitím vysokých ideálů.

Stejně tak, jako u svastiky si dal vůdce symbol svého vzestupu nechtěně spolu se symbolem pádu.

FTX

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod FTX » 27 lis 2011, 15:22

Někteří zoufalci hledají odpověď v Bibli, jiní si myslí, že idea 666 má cosi společného se Satanismem nebo je "in" nebo "cool". Na Wikipedii je tomuto číslu věnována celá stránka
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADslo_%C5%A1elmy tu jsem neopisoval.

Když mi nikdo neodpoví, tak se pokusím o spekulaci (opravte mě prosím pokud tomu rozumíte lépe):

Číslo 6 je symbolem světa a symbolizuje vztah k okolí bez ohledu na to, zda-li je pozitivní nebo negativní. 6 je taková "lepší" 4.

Pokud uvedu 666, tak tím říkám, že posuzuji vztah k okolí na mentální, astrální a hrubohmotné rovině.

Když ideu 666 zredukuji 6+6+6=18 a tím říkám, že k rovnováze chci přidat Božskou ideu a tím dostat nejvyšší možnou harmonii na dané úrovni vývoje 1+8 = 9.

Tedy se vlastně jedná o jakýsi soud toho, co jsem udělal ve vztahu k okolí, co by se mohlo udělat lépe a co se mi nepovedlo.

Vize apokalypsy vzniká z nepochopení a pokud někdo nedokáže projít do vyšší úrovně, tak se mu toto číslo skutečně jako nějaký odraz jeho vlastních skutků jevit může. Pokud chce někdo maximalizovat negativní aspekt 666, tak potom má šanci ve společnosti zavést nespravedlivé zákony, napadat ostatní státy, tolerovat kriminální jednání, volně prodávat drogy a podlomit v lidech jejich morálku. Bude to fungovat jen do té doby, dokud si to masa lidí nechá líbit, nebo dokud jeho samotného nesemele odraz zesílený ideou 666.

Mimochodem podle vyšší spravedlnosti neexistuje odměna či trest v lidském smyslu. Pokud někdo touží vraždit, bude mu to umožněno. Samozřejmě mezi jemu podobnými. Ale pak se musí smířit s tím, že sám bude zavražděn. Po mnoha tisících vraždách mu pak dojde, že jeho život vypadá skoro jako peklo a začne toužit po něčem klidnějším, kde by si všichni nešli po krku.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Cagliostro » 07 kvě 2012, 13:01

FTX píše:
Když ideu 666 zredukuji 6+6+6=18 a tím říkám, že k rovnováze chci přidat Božskou ideu a tím dostat nejvyšší možnou harmonii na dané úrovni vývoje 1+8 = 9.



Podívejme se na tarotovou kartu, který přízračně v 18 značí měsíc, lunu. Značí to noc, negaci. Ale Luna je také symbolem egyptské mytologie, celé řady Bohů: Eset, Thoth atd. Moudrost, přemýšlivost,.. Číslo 18 tak může být vnímáno nikoliv jako negativní zcela číslo, ale jako neutrální číslo. Neutralita a možná chladnost (chladnokrevnost), ale vždy přemýšlivost.

Číslo 666 bylo léty uměle utvořeno jako ďábelské číslo, ve skutečnosti je to pouhé kejklířské číslo několika blouznivců, kteří propadali svému egu víry, svému ďáblu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Ondra » 07 kvě 2012, 22:06

666 is primarily the number of the Sun.

666 is also the number of Man.

666 reflects Tiphareth, the Sephirah of the Sun, and place of the God-Man/Man-God on the Tree of Life.

The Sun and Man are both reflections - in Macrocosm & Microcosm respectively - of the Life Force or Creative/Generative Energy


Dobře o tom píše Duquette
http://www.redicecreations.com/specialr ... ey666.html

Z pohledu křesťanského, je to číslo Bestie, která společně s Šarlatovou ženou ( Babalon ) přináší Apokalypsu ( přechod vědomí do "Nového Aeonu" )

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Cagliostro » 08 kvě 2012, 08:09

[quote="ondra"][/quote]

Jak říkám, je to pouze kejklířské číslo pro černou magii. Psychologicky je tu jiné číslo, s podobným významem-číslo 13. Zainteresovaně se tvrdí, že to je nešťastné číslo (nejen v pátek), ale existují lidé, kteří tvrdí, že to je jejich "šťastné" číslo.
Pokud je to číslo ďábla, tak pouze toho ďábla v jednotlivé duši. To co je všeobecně považováno za ďábla je vlastně obyčejný démon, který narostl do takových rozměrů díky víře bláznů černí magie a jejich sycení se v astrálu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Ondra » 08 kvě 2012, 08:23

Ale prdlajs , ty jses ani nepodíval na ten magický čtverec slunce. Ani jedno o čem mluvíš to neni, prostě tvůj pohle je ryze omezeně křesťanskej .

To understand why 666 is a magick number of the Sun, we must turn to the sacred teachings of the Hebrew Kabbalah where it is taught that the sphere of the Sun is the sixth emanation from the pure essence of God. To express this concept mathematically (something Kabbalists love to do) a square is composed of 36 squares (6 x 6). The numbers 1 to 36 are then arranged in a balanced way so that every row and every column add to the same number. That number is 111, and the sum of all the squares is 666.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Cagliostro » 08 kvě 2012, 09:24

Nikoliv křesťansky, ale vědecky. Prdlajs křesťan. Jak jsem již několikrát uvedl, zahraničním a obzvláště moderním okultním výkladu nevěřím, je to maňáskovo divadlo. ďábel je v každém člověku, je to hmotné zahledění atd. Poslyš co praví dr. Kefer:

Šestka, spor, boj, číslo člověka. Apokalypsa: 666 – šelma, potvora a na čele má tato písmena. Není to papež, ani Luther, ani Nero. Existují tři světy, 666 – znamená tvoření lidské ve třech světech. Nejtěžší hřích, jakého se člověk může dopustit. Člověk má tvořiti na zemi. To je jeho práce. Jakmile tvoří v astrálu, vzniká 12, ale člověk nemá přenášeti své tvoření do světa duchovního (18). Číslo té příšery 666 znamená, že přírodní člověk si troufá lidské pojmy, lidské kategorie přenášeti do pláně duchovní. Tak vzniká ohavnost, spuštění. Když člověk se odpoutá od Boha, musí si vytvořiti nového. vytvoří si nevěstku, zlaté tele. Proto praví svatý Jan, že největší nepřítel království božího je bestie, to je člověk. Po stránce hmotné nejdokonalejší, ale Antikrist.
Co s tím dělá člověk? Sebere jednu šestku a udělá z toho oběť, a ještě z této dvanáctky udělá hexagram. Ještě možno řešiti jinak. 18 = číslo dogmatu. Jedna + osm = 9 = zasvěcení. Nechceme-li učiniti 6, tedy 1 a 8 vždycky. Zasvěcení to je ta největší síla, která je vůbec možná. Theurgicky skvělá a vítězná.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Ondra » 08 kvě 2012, 09:51

Fajn, ale zrovna Kefer a to se vším respektem je křesťan jak vyšitej a neříkej že neni.

Jinak mimochodem mágické čtverce jsou snad moderním výkladem ?

Spíš mi přijde , že vidíš tak akorát tu naší kotlinku a co je kolem ní, jak když by neexistovalo, nebo to pokládáš za nějaké moderní bláboly, přitom třeba mají hlubší kořeny než ty naše a navíc k tomu ještě přinesly alespoň něco nového. Neříkám, že tu nejsou špatné zdroje, ale kolem nás jich je mnohem více.

Ano Antikrist - Bestie, jde skutečně o Apokalypsu, jedním slovem o konec křesťanství, o konec Osiridova Aeonu a nástup nového Horova.
"The second [Aeon] is of suffering and death: the spiritual strives to ignore the material. Christianity and all cognate religions worship death, glorify suffering, deify corpses."
více o Aeonech zde : http://www.thelemapedia.org/index.php/Aeon_of_Osiris

Máme oba úplně jiný základ ( tím nemyslím pravou podstatu, tumáme všichni stejnou ), proto si nebudeme nikdy rozumět.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Cagliostro » 08 kvě 2012, 10:00

ekeaze píše:Fajn, ale zrovna Kefer a to se vším respektem je křesťan jak vyšitej a neříkej že neni.



Je, ale jde zde o pohled seriozní. Já katolíkem nejsem a nikdy nebudu. Všechny církve jsou totéž.

ekeaze píše:
Jinak mimochodem mágické čtverce jsou snad moderním výkladem ?

Máme oba úplně jiný základ ( tím nemyslím pravou podstatu, tumáme všichni stejnou ), proto si nebudeme nikdy rozumět.


Moderním ne, ale zmodernisované.. Z českých autorů se tím zabýval např. Kabelák, z Francouzů Lévi atd.

S tím posledním zcela souhlasím.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod Ondra » 08 kvě 2012, 10:30

okej :)

nevím jestli zmodernizované ( a i kdyby , tak vývoj všeho jde kupředu ), ale kažnopádně funkční , jinak by se nepoužívaly.

FTX

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod FTX » 08 kvě 2012, 22:34

Děkuji za odpovědi.

Asi to vypadá, že "666" je buď taková mediálně nafouknutá mantra a nebo nějaký zakódovaný symbol či vzkaz. Čert ví co to doopravdy znamená. Aby bylo nejaké číslo samo o sobě jen špatně a nebo jen dobré, to se mi nezdá.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod AlA777 » 05 led 2013, 23:32

Vzdycky se velmi pobavim, kdyz nekde najdou zasifrovane tri sestky a prezentujou to apriori jako symbol nejtemnejsi temnoty a spiknuti proti hodne a jedinne spravne krestanske doktrine a jejim dogmatum, bez niz upadnete ve vecne zatraceni, jak vam neopomenou pripomenout zfanatizovani nevedomi tmari.
btw: kazdy EAN, neboli carovy kod v sobe skryva 666. Mrknete se na kazdem EANu je prouzek s setkou na zacatku v prostred a na konci. ;)
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

FTX

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod FTX » 09 bře 2013, 16:06

A co třeba tohle vysvětlení:
A uhlík 12 je nejhojnější forma uhlíku, která tvoří asi 99% veškerých známých forem uhlíku. Je to izotop uhlíku, který se skládá z 6 protonů, 6 elektronů a 6 neutronů. Připadá vám to známé?

Po kyslíku je druhým nejhojnějším prvkem v lidském těle uhlík 12.
http://www.caduceus.cz/pf-2012/slunce-p ... u-cloveka/


To by pak bylo tajně zakódované až do doby, kdy věda a technika dostatečně pokročí.

FTX

Re: Co znamená číslo "666"?-PříběhyZkontejnerů,ať žije recyk

Příspěvekod FTX » 25 pro 2014, 20:24

Ještě jsem našel jedno vysvetlení, které mi připadá daleko logičtější a pro tehdejší dobu daleko přijatelnější. Je možné, že děláme tu chybu, že nejsme schopni uvažovat stylem jako lidé té doby. A tím pak vznikají záhady: https://www.youtube.com/watch?v=pkxhW7BT3DU
Možná v té době bylo naprosto běžné takhle sčítat písmena a byl to jakýs takýs druh utajení před cenzurou římanů.

PS: Upravil jsem odkaz na youtube. Teď to jde přehrát.
Přílohy
NeronCesar.jpg

FTX

Číslo 666 je vepsáno přímo na nebi

Příspěvekod FTX » 21 bře 2015, 11:45

http://aeronet.cz/news/kdo-potrebuje-valku-ma-se-izrael-obavat-sveta-anebo-svet-izraele-draci-hlava-draci-ohon-a-draci-dragounska-jizda-zatmeni-slunce-krvavy-mesic-a-666-prijde-ohen-a-sira/ dojde ke čtyřem úplným zatměním Luny, mezi nimiž vždy dojde k šesti novoluním. A těch bude celkem tři krát šest v tomto časovém rozmezí:

    15.04.2014 úplné 07:47 1,291 3h 35min 1h 18min Austrálie, Tichý oceán, Amerika
    08.10.2014 úplné 10:56 1,166 3h 20min 0h 59min Asie, Austrálie, Tichý oceán, Amerika
    04.04.2015 úplné 12:01 1,001 3h 29min 0h 05min Asie, Austrálie, Tichý oceán, Amerika
    28.09.2015 úplné 02:48 1,276 3h 20min 1h 12min Amerika, Evropa, Afrika

Co to ovšem bude konkrétně znamenat pro nás je otázka. Slovo "šelma" je symbol používaný pro říši.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů