Astrologie

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod Pete » 29 dub 2011, 12:58

Dobrý den,
už vicekrat jsem videl nazor, ze podle toho v jakem jste znameni, tak podle toho se da zjistit jak daleko jste na duchovni ceste. Autor argumentoval tim, ze kazda 3 znameni v kazdem zivlu, jsou jako by casti skoly zivota, a ze si musime projit vsemi typy energii, proto se postupne rodime v znamenich. Respektive to znamena, ze by se kazdy zde mel inkarnovat alespon 12×, postupne pokazde v jinem znameni.

Nekteri zas tvrdi, ze je to hloupost. Ze nas samozrejme vlvy planet ovlivnuji, ale ze se neda podle toho zjistis jak daleko jsme se dostali, protoze to uz je otazka individualni cesty kazdeho clovka.

Jaky je na to vas nazor ? Je podle vas potreba se postupne inkarnovat v kazdem znameni, nebo je to zcela individualni podle toho, kolik zkusenosti naberete za svuj zviot ?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod Anubis » 29 dub 2011, 13:08

Pete píše:...

Pokud myslíš sluneční znamení, tak je velká pravděpodobnost, že se narodíš ve všech. Uvažovat takhle je ale dost omezující a po získání větších znalostí bys to musel aplikovat i na ostatní planety ve znameních, na ascendent, na planety v domech atd. atd. Takže vzniká takřka nekonečný počet kombinací/inkarnací. Zodiak může ukazovat jakýsi diagram duchovního postupu, ale vztahovat to jen na sluneční znamení je dle mého silně povrchní.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod Pete » 29 dub 2011, 13:50

Ti autori kteri to zminovali, mysleli jenom slunecni znameni no.

Sice je velka pravdepodobnost narodit se ve vsech, ale zase byt omezeny pouze tim, ze se postupne v nich narodit..

Pokud najdu ten web, tak ho sem pridam (zminovala to nejaka Autorka, teda alespon myslim, v nejake knize) prirovnavala to k legende o Herkulovi, kde mel symbolicky splnit vsechny ukoly (kazdy ukol melo znamenat inkarnaci v 1 slunecnim znameni)

Vzpominam si, ze Vodnare uvadela jako predposledni znameni. Argumentovala to i tom, ze Vodnari jsou volnomyslenkari, a nemaji prilis dobrou pamet, protoze ji udajne ani nepotrebuji, vetsinu informaci maji chytat intuitivne. Proto ho brala v potaz jako predposledni, kdy uz nejsou omezeni uzemnenim (pameti) a vic se zameruji k duchovni (tudiz chytat informace spise intuitivne)

No ale prece jen, jsme 4 zivlove bytosti, tak mi prijde trochu hloupe, to brat jako ze Vodnar je nadrazeny v duchovnim vyvinu pred ostatnimi, kdyz prece kazdy zivel ma svetle a stinne stranky

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod Anubis » 29 dub 2011, 14:07

Pete píše:...

Oni si to rádi zjednodušují. Chápání lidských osudů pomocí astrologie je mnohem obtížnější než pohádka o 12 znameních. Vůbec nemám problém s tím, že obecně stojí vodnář z duchovního hlediska nad všemi krom ryb, ale nemůže to být spojováno se slunečním znamením. Znám mnoho vodnářů, kteří mají zatemněno. Nějaká posloupnost ve slunečních znameních ve vztahu k inkarnacím je nemyslitelná.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Astrologie

Příspěvekod Cagliostro » 10 dub 2012, 13:10

František Bardon ve svých dílech odkazuje také na astrologii, protože sám k tomuto tématu nic nenapsal (oficiálně), podívejme se alespoň na seznam nejzajímavější knihy z tématu astrologie. Protože česká literatura má hodně astrologů, ne každá astrologie je vhodná pro začátek.

Tak pro úplná začátek jistě:
Jan Kefer: Praktická astrologie
Jan Kefer: Poselství hvězd (skutečným autorem B. P. Heranová)
Danieli: Učebnice astrologie a horoskopie
Mirko Boleslavský: Vědecká astrologie
V. Roučka: Písemný kurs astrologický
Karel Weinfurter: Astrologie všeobecná
Amis Théon: Tajemství hvězd
Otakar Griese: Astrologie
Karel Sezemský: Astrologie

Dodatky astrologie:
Jan Kefer: Astrologická diagnostika
Karel Weinfurter: Astrologie specielní
Ego sum, qui sum!

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod StarWalker » 10 srp 2012, 19:39

Pete píše:...
Pokud najdu ten web, tak ho sem pridam (zminovala to nejaka Autorka, teda alespon myslim, v nejake knize) prirovnavala to k legende o Herkulovi, kde mel symbolicky splnit vsechny ukoly (kazdy ukol melo znamenat inkarnaci v 1 slunecnim znameni)
...


Myslím, že se jedná o Alice A. Baileyovou. Svého času jí měla být telepaticky nadiktována jistá díla a mezi nimi i knihy o Esoterické astrologii. Zrovna ony jsou v českém překladu zatím nedostupné, ale originály se dají při troše hledání najít na webu.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Astrologie

Příspěvekod Cagliostro » 18 srp 2012, 15:36

Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Astrologie

Příspěvekod miroslav » 06 říj 2012, 15:46

Zdravím.
Zajímavé je porovnat a povšimnout si vývoje a pohledu astrologie. V češtině lze nalézt i slavný Tetrabiblos: http://www.ceskaastrologie.cz/tetrabiblos.pdf
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrologická znamení a duchovní pokrok

Příspěvekod Firzen » 25 lis 2012, 11:08

Pete píše:Dobrý den,
už vicekrat jsem videl nazor, ze podle toho v jakem jste znameni, tak podle toho se da zjistit jak daleko jste na duchovni ceste. Autor argumentoval tim, ze kazda 3 znameni v kazdem zivlu, jsou jako by casti skoly zivota, a ze si musime projit vsemi typy energii, proto se postupne rodime v znamenich. Respektive to znamena, ze by se kazdy zde mel inkarnovat alespon 12×, postupne pokazde v jinem znameni.

Nekteri zas tvrdi, ze je to hloupost. Ze nas samozrejme vlvy planet ovlivnuji, ale ze se neda podle toho zjistis jak daleko jsme se dostali, protoze to uz je otazka individualni cesty kazdeho clovka.

Jaky je na to vas nazor ? Je podle vas potreba se postupne inkarnovat v kazdem znameni, nebo je to zcela individualni podle toho, kolik zkusenosti naberete za svuj zviot ?

Ta samá myšlenka mě nedávno taky napadla. Já jsem se o tom, že člověk postupně projde všemi znameními, dozvěděl v seriálu Okem Boha Hóra.
Legrace je, že kdyby se to skutečně vztahovalo k duchovnímu vývoji, tak bych asi moc šancí neměl, poněvadž jsem rak a ten je hned to první znamení. :D
No, snad to tak není.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Astrologie

Příspěvekod Milda » 25 lis 2012, 12:29

Dokud budete verit v osobni reinkarnaci, karmu a ze Zivot je jen skola a ze je nejake dalsi lepsi ziti tak se budete zabyvat i stupnem duchovniho vyvoje.
Stvoreni je Zive.
Planety Zemi obihaji a hlavni energeticke vlivy se opakuji, ale vse se vyvyji a meni a proto zadne postaveni neni stejne jako jine. Je vzdy jedinecne a individualni.
Duchovni vyvoj je cesta ke spravnemu ziti Zivota.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti