Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

FTX

Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod FTX » 04 srp 2012, 12:13

Tenhle koncept pochází od ruského léčitele S.N.Lazareva.

Cituji:
Vědomí tíhne k destrukci, a proto je agresivní. Podvědomí se naopak obrací k jednotě, tedy k lásce. Láska je nejvyšší forma jednoty. Čím větší lásku budete věnovat Bohu a všemu kolem vás, tím aktivněji se duše dít ěte bude orientovat na vesmír, a nemoc bude zbytečná. Můžete využít jakýchkoli podpůrných technik blokace vědomí. Všechny nějak souvisejí s omezením potřeba žádostí těla. Půst, dlouhodobé hladov ění, samota, modlitba - to vše potlačuje logiku těla a
aktivizuje logiku ducha. Představte si například takovouto situaci: člověk pije alkohol, kouří a cítí se normálně. Pak kouřit a pít přestane, onemocní na rakovinu a umře. A proč? Protože alkohol, kouření a narkotika blokují vědomí a odpojují pozemskou logiku. Totéž, ale účinněji, však zajistí správné nazírání na svět, samota, půst, pokání a modlitba. Dřív jsem nemohl pochopit, proč si jogíni před meditací nařezávají kořen jazyka a jeho špičku polykají. Každá myšlenka totiž kořen jazyka rozechvívá, protože myšlenka je pevně spojena se slovem, s pojmem. Znehybnění jazyka vyvolává zástavu myšlenek, tedy vědomí. Dochází k výraznému energetickému přesunu od energetiky těla k energetice ducha. Když se jogín celé hodiny soust řeďuje na jediný bod, nebo stojí v ledové vodě, či prakticky zastavuje dech, který je s potřebami těla provázán nejvíce, dochází ke stejnému procesu. Tohle všechno jsou však techniky nižšího stupně. K utlumení nejvyšších vrstev vědomí dochází teprve za předpokladu lásky ke Stvořiteli a trvalého přání posílit sounáležitost s ním. Proto je tím nejdůležitějším, nač je třeba soust ředit síly, láska k Bohu, jeho nejvyšší vůli a k neomylné logice všeho, co se odehrává kolem nás. Modlitby je zapotřebí k tomu, aby láska k Bohu byla větší než láska k čemukoli pozemskému a aby se předávala také potomkům."


Pošlu to klidně celé na Email, nechce se mi to postovat na fórum.
Naposledy upravil(a) FTX dne 04 srp 2012, 21:13, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Cagliostro » 04 srp 2012, 12:30

Když už je to otevřené, Mucha píše v knize vzpomínek, že byl v době svého pobytu v Paříži s nějakým přítelem ovlivněn dobou tak, že začali pít po určitou dobu (a teď si nejsem jist s pořadím, možno to bylo naopak, nejdříve tabák, později alkohol?) nějaký silný alkohol. Ihned co přestali, dostavila se taková prognóza, že je musel navštívit lékař. Doporučil jim místo toho, aby kouřili, že takto naráz se nesmí přestat, pokud se toho chtěj zbavit. I když to byla chvilková záležitost, je to zajímavá ukázka.
Ego sum, qui sum!

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Roman274 » 04 srp 2012, 12:54

Cagliostro píše:Doporučil jim místo toho, aby kouřili, že takto naráz se nesmí přestat, pokud se toho chtěj zbavit.

K téme...ja som bol veľmi tuhý fajčiar. U mňa to už bola ťažká závislosť. Niekedy aj o pol noci som si išiel kúpiť cigarety aby som mal, keď sa ráno zobudím. Proste závislosť. Takže vplyv na dušu (dostáva sa k väčšej činnosti živel vzduchu), z toho prameniaca prchkosť, nestálosť, nervozita a pod. A tiež vplyv na ducha, lebo tá závislosť mala za následok slabú vôlu a pod.
Všetky pokusy prestať zlyhali hneď v zárodku (žuvačky, sugescie...) Až raz... premýšlal som o závislostiach a vplyve na človeka, nejak som si uvedomil, že je to len v hlave a už som nefajčil :)
Stále nefajčím čo už je skoro 3 roky.
Takže zlý vplyv fajčenia tabáku vidím skôr po tej psychickej stránke ako po tej telesnej. Samozrejme neberiem do úvahy svinstvá, ktoré tam výrobcovia cigariet pridávajú.
Alkohol sem tam, záleží podľa spoločnosti ;)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Pete » 11 srp 2012, 21:20

Mam zajimavou zkusenost z samanskeho kurzu, kdy jeden ucastnik se nemohl dostat skrz "oblaka" do horniho sveta, proste jak prostrcil hlavu tak ho skopli spadky dolu :lol: ten nam az po tom zazitku rekl, ze vcera slavil kamos narozky tak si dal par pulek. Alkohol nas ovlivnuje i kdyz uz nejsme pod vlivem

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod mek onder » 12 srp 2012, 00:15

Občas nám může něco pomoci vpřed,ale u práce s energiemi je třeba na to dávat velký pozor. Je to tzv.dietní chyba ;) Je dobré se naučit tyto věci směřovat,usměrnit..(alkohol) ;)

I jeden z žáků FB byl hodně silný kuřák,ale na doporučení FB to zvládl ale je to dlouhý příběh :) tak se k tomu snad někdy dostaneme..FB své kouření (i pití )ovládal a směřoval pro výkon ve své praxi,byl hodně společenský člověk ;)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Cagliostro » 12 srp 2012, 16:32

mek onder píše:FB své kouření (i pití )ovládal a směřoval pro výkon ve své praxi,byl hodně společenský člověk ;)
Mc :)


Počkej, myslíš že byl tak moc společenský? podle Vzpomínek sice občas navštěvoval kina, ale pokud navštěvoval dle dra K. hřbitovy, tak to moc společensky nevypadá :)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod marvin » 11 říj 2012, 13:00

myslím že FB nepil aklohol. kouřil doutníky a pil silnou černou kávu aby si zvedal tlak, kt. mělo jeho tělo nízký z karmických důvodu (nemohl to proto sám opravit). Udržoval se tak asi trochu ve větším pracovním tempu, aby všechno stihnul. Spal pár hodin a měl hodně práce v životě..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Cagliostro » 11 říj 2012, 13:02

Pil pivo podle dra Kumana, viz jak mu otvíral pivo ve vzpomínkách, jednou jak urazil hrdlo a pořezal se.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod marvin » 11 říj 2012, 13:04

pivo neni alkohol:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Cagliostro » 21 srp 2014, 20:19

Teoreticky je to lék... nojo, i na Moravě se užívá jako lék slivovice, nebo co to tam vaříte za lektvary. A pak je otázka: lék či alkohol? Odpověď - alkohol, který se dá v některých případech použít i jako lék.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod marvin » 21 srp 2014, 20:47

ano, morava.. užíváme různé léky.. pravidelně.. a jdou nám k duhu. Švestkové, meruňkové, třešňové .. občas hruška atak dále a tak dále : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Charon » 22 srp 2014, 10:33

V jednom z proroctví se Ježíš znovu zrodí v oblaku dýmu, takže buď bude kouřit vodní dýmku a nebo to bude zajímavé analogické přirovnání :-)

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod dar » 22 srp 2014, 11:20

Obrázek
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Pete » 22 srp 2014, 13:58

Alkohol - energie muže, aktivní, až agresivní, pro energii níč dobrého
Cigarety - uzemění, energie otce
Marihuana - energie matky, empatie city, meditace, energi zvýší a potom sníží

Tot me zkušenosti, proto z toho vyplývá že nejhorší je alkohol. Naopak tabák může i pomoci uzemňit

Uživatelský avatar
Ondrash
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 10 lis 2013, 21:19
pohlaví: Muž

Re: Vliv kouření a alkoholu na lidské tělo, duši a ducha

Příspěvekod Ondrash » 25 srp 2014, 21:38

Alkohol bývá vstupní drogou pro ostatní a otevírá dveře i sám sobě, tím, že dělá lidi povolnější což je asi nejhorší...na druhou stranu, když si dá někdo pivo před jídlem nebo malého panáka po jídle, tak mu to nic neudělá za celý život, si myslim...

Cigarety berou léty kouření víc a víc energie-zase platí, že se nemá nic přehánět-(4cigarety denně považují lékaři ještě za zdravý životní styl, i když dnes do těch cigaret cpou jistě horší jedy než před 10 nebo více lety) důležitý je určitý odstup a být pánem situace-to znamená nepřehánět a mít na paměti, že já mám cigaretu a nikoliv ona mě....k přestání kouření se mi nejvíce osvědčilo období novoluní...když dostanu chut na cigaretu, tak je dobré se zhluboka nadechnout/dechová cvičení, pohybové aktivity, najíst se ovoce atd.

Marihuana rozostřuje a seslabuje mysl-člověk musí druhý den déle přemýšlet například při počítání, logických úvahách, vzpomínání, slovní zásobě atd. ale souhlasim, že je dobrá na uvolnění...

Jak to řekl Aristoteles: Jsme tím, co opakovaně děláme
Nejlépe ostatní učíte to, co sami nejvíce potřebujete naučit.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti