Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Pete » 13 říj 2012, 02:38

Zdravim vsechny uzivatele fora,
mame tady hodne temat ale podle me tema bylinky tady dost chybi, ja jsem po nejake dobe zase zacal pestovat, proto bych byl rad aby se tady dali sehnat rady i popis na co dana bylinka je. Bylinky nam pomahaji jak psychicky tak fyzicky, navic snizuji i napeti a pomahaji procistit telo energeticky, takze si myslim ze by se na tohodle skveleho pomocnika nemelo zapominat.

Ja zatim zacal pestovat Matu, Oregano, Bazalku a Medunku a hodlam to rozsirit i o mene zname bylinky na odstraneni lehke bolesti, stimulant ktery neobsahuje kofein, citronovou travu (chutna po citronu dobre na oslazeni nejen zeleneho caje), a taky jedna bylina ktera neobsahuje cukry a kalorie a presto je sladka, taky dobra na dochuceni caju

Takze shrnuto a podtrzeno a.) meli by jste zajem o pridani informaci o pestovani, chuti a ucinku bylinek ?
b.) jake bylinky pestujete ? popripade jake kupujete na caje ?

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Pete » 13 říj 2012, 03:55

Tak prave si ctu o Meduňce a nekolik lidi kteri ji pili denne se dozili prez 100 let (108 atd)a ma udajne vyznamne ucinky na srdce, tudle bylinu jsem asi nezvolil spatne :lol:

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

.

Příspěvekod Anubis » 13 říj 2012, 08:31

Mám to v plánu, ale zatím nevím, kdy se k tomu dostanu. Možná až za několik let. Určitě doporučuji Kabelákův spis Herbarium spirituale siderium I-III (teď se to prodává jako Herbář hermetikův - část je na grimoaru), je to poklad.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Ondra » 13 říj 2012, 09:52

Osobně doporučuji : Jean Mavéric - Hermetické lékařství rostlinné, spagyrická příprava kvintesence

Jinak já nakupuji zde, pracuje tam moje známá, takže mohu doporučit, byliny skvělé kvality : http://www.carodejnice.com/carodejnice/eshop/5-1-Byliny

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod StarWalker » 13 říj 2012, 11:13

Pete píše:Tak prave si ctu o Meduňce a nekolik lidi kteri ji pili denne se dozili prez 100 let (108 atd)a ma udajne vyznamne ucinky na srdce, tudle bylinu jsem asi nezvolil spatne :lol:

;) V knize od Jeana Mavérica, na kterou odkazuje Ondra, je popsán účinek z ní získané "prvotní tresti" - v první fázi vypadání nehtů, vlasů, zubů, svraštění a opadání kůže, jak se tělo zbavuje starých metabolitů a následná regenerace s omlazujícím efektem.

Jako další zdroj informací o léčivkách apod. doporučuji hůře sehnatelnou knihu: Paracelsovo lékařství
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Anubis » 13 říj 2012, 11:17

StarWalker píše:
;) V knize od Jeana Mavérica, na kterou odkazuje Ondra, je popsán účinek z ní získané "prvotní tresti" - v první fázi vypadání nehtů, vlasů, zubů, svraštění a opadání kůže, jak se tělo zbavuje starých metabolitů a následná regenerace s omlazujícím efektem.


Moment a ty zuby jako dorostou?

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod StarWalker » 13 říj 2012, 11:38

Anubis píše:Moment a ty zuby jako dorostou?

Prý ano. A zajímavé je, že v podstatě totožný průběh je v historii zmiňován i u jiných omlazujících preparátů z Indie...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Cagliostro » 13 říj 2012, 12:02

Anubis píše:Moment a ty zuby jako dorostou?


Pozor, jde o skrytý význam. v jedné přednášce, myslím že není uveřejněná, o tom hovořil Kefer. Jde o skrytý význam, který není podrobně popsán, ale o tomhle hovořil, že je to symbolika.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Anubis » 13 říj 2012, 12:29

Cagliostro píše:Pozor, jde o skrytý význam. v jedné přednášce, myslím že není uveřejněná, o tom hovořil Kefer. Jde o skrytý význam, který není podrobně popsán, ale o tomhle hovořil, že je to symbolika.

Však já bych těm zubům ven nepomáhal. Už tak mi to nahání hrůzu při dnešních cenách implantátů... A jako zkušební králík bych do toho taky nešel.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod StarWalker » 13 říj 2012, 20:50

Cagliostro píše:Pozor, jde o skrytý význam. v jedné přednášce, myslím že není uveřejněná, o tom hovořil Kefer. Jde o skrytý význam, který není podrobně popsán, ale o tomhle hovořil, že je to symbolika.

Moc bych na Keferovo tvrzení nespoléhal. Najdou se případy, kdy byl pozorovatelem omlazovacího efektu člověk v hermetismu a alchymii nezainteresovaný, který neměl sebemenší důvod šifrovat, nebo držet bobříka mlčení.

Jenom pro doplnění, v Indii se zmiňovaný efekt připisuje proceduře kuti-pravesika. Krom užívání bylin je tam podmínkou uzavření do temné místnosti na nějakou dobu(týden i déle) a samozřejmě to správné vnitřní rozpoložení. Indické regenerační a omlazovací postupy jsou dohledatelné pod názvy Rasayana a Kaya Kalpa.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Cagliostro » 13 říj 2012, 21:06

StarWalker píše:


Tebou zmíněné věci sice popisuje i Weinfurter (snad v Divech Indických fakírů, neklame-li mě paměť), ale já bych tuhle praktiku viděl popsanou skutečně symbolicky. Ještě to řešil jeden z Universalistů, nic však nevyzkoumal... ostatně, tuhle věc jsem měl na mysli, když zde bylo tohle téma viewtopic.php?f=20&t=267&hilit=nesmrtelnost jinak už jsem si vzpoměl, že ta přednáška byla u Kefera v souvztažnosti ke Cagliostrovi (tedy hraběti, nikoliv mému nicku).
Ego sum, qui sum!

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod StarWalker » 13 říj 2012, 21:54

Cagliostro píše:

:) Jak už bývá zvykem, diskuze trochu ujela směrem mimo nosné téma, ale snad nám to Pete promine. Jiná zmínka o zázračném omlazení (ve Francii 17.st) se všemi popsanými příznaky je popsaná v Gebeleinově knize "Alchymie - Magie hmoty".
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod Cagliostro » 13 říj 2012, 22:04

StarWalker píše: :) Jak už bývá zvykem, diskuze trochu ujela směrem mimo nosné téma, ale snad nám to Pete promine.


mno, myslím že to do tématu patří, rozdělovat téma tudíž nebudu (pokud to někdo bude cítit jinak, nechť tak klidně učiní).
StarWalker píše:Jiná zmínka o zázračném omlazení (ve Francii 17.st) se všemi popsanými příznaky je popsaná v Gebeleinově knize "Alchymie - Magie hmoty".

Jak říkal Bardon, není rostlinka, aby na něco nebyla. Pořád si myslím, že je zde ukryto něco, co je jen symbolické. Trochu to vypadá, jako alchymistické klíče, ale myslím jinak, než je psáno, aby to tak vypadalo. Ale to jen můj malý názor.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod miroslav » 15 říj 2012, 22:32

Trochu si zde postesknu. Mám výbornou zkušenost se spagyrickou léčbou. Prodělal jsem ji v Rakousku. U nás bohužel jsem zatím nenašel, kde by se daly spagyricky upravené bylinky sehnat. V Rakousku to připravují v lékárnách v Salzburgu a Vídni, co vím já. Kdyby jste někdo věděl, jestli se u nás něco v tomto směru děje, tak bych byl rád za upozornění.
Jinak bylinky užívám hojně. Ale většinu kupuju. V herbáři Mathioliho je u některých bylinek i uvedena účinnost podle vlhkosti a horkosti.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Bylinky - jake pestujete popr kupujete nejen na caje

Příspěvekod DAn » 16 říj 2012, 18:10

Ahoj,

před lety jsem našel u své babičky strojový přepis přednášky velké bylinářky Boženy Kamenické. Tak jsem to celé přepsal do počítače plus doplnil nějaké foto. Pak jsem nalezl nějaké stránky, kde se zabývali paní Kamenickou a tak jsem jim to poslal a oni to zveřejnili. Můžete to najít zde:
http://kpufo.vendis.net/storage/kamenicka.pdf

Jinak já dělám sirup z podbělu za studena a chystám se na syrup z jitrocelu. Ale je to docela časově náročné protože se to zakopává do země na několik týdnů (měsíců) :-)

Sbírám a suším zatím jen kopřivu, kostival, podběl květ, mátu a šalvěj. Na jaře budu rozšiřovat portfolio :-)


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů