Šamanismus vs. hermetismus

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod StarWalker » 22 pro 2012, 14:46

Ondra píše:Poté co jsem se s tímto strachem smířil , došlo ke smrti ega a uviděl jsem pravý svět. Byl jsem tázán "co by jsi rád poznal ?" . Odpověděl jsem "chtěl bych poznat Boha". A toho se mi také dostalo, skutečně jsem celou svou bytostí poznal Boha a mohu jen říct, že pro naší mysl je toto poznání neuchopitelné, nepochopitelné, nevysovitelné a to proto, že vše prožívá najednou. Mysl, aby mohla něco pochopit, tak musí vše škatulkovat a přisuzovat těmto škatulkám polaritu.
Toto poznání mám ve svém vědomí navždy vyryto, kdykoliv si ho dokážu vyvolat a vím, že ho nemohu svou myslí uchopit a ano takovéto poznání hraničilo se skutečnou šíleností, jenže jsem zdráv a živ, nezbláznil jsem se :)

S tou myslí bacha. Jakmile ji obejdeš a nemáš-li intuici svatého, získanou čistým životem, vyhraje nad Tebou nižší přirozenost v čele s citově emoční složkou. V kombinaci s "osvíceným" užíváním psychedelik past jak vyšitá...
Ondra píše:Abych nepředbíhal, tak před touto mystickou smrtí, docházelo k harmonizaci všech čaker, doslova jsem cítil, jak když by mi ve všech centrech a především v srdečním doslova něco tlouklo , bušilo. Došlo k odblokování ve všech energetických center. Tato harmonizace se udržela cca další dva měsíce . Dalo by se to přirovnat, jak když by vám tuto harmonii předal nějaký učitel, nebo léčitel. Zde vám ji předalo přímo Universum. Bylo toho mnohem více.

K odblokování všech center dojde, až se Ti zvedne hadí síla. Do té doby se pořádně nedá mluvit ani o otevřenosti nějaké z čaker. Všichni s tím blbnou a přitom jsou jejich "květy" jen "poupaty".

peace and love...
http://youtu.be/rpoEmlxUPeQ
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Milda » 22 pro 2012, 14:54

Ondra píše:
Ondra píše:...


Skutečně to není slučitelné s Hermetismem ?

S Hermetismem je slucitelne vse.
Pokud by nebylo, jak by univerzalni pravda mohla byt neslucitelna s cimkoliv?

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod miroslav » 22 pro 2012, 15:04

Ach jo, když to tak sleduji, kam se to téma stočilo, tak jsem poněkud znechucen. Šamanismus je pro mě trochu víc než jen spojení a experimentování s psychoaktivními látkami. I když tím vlastně, jak se to vyvinulo, dostávám odpověď na svou původní otázku. O neslučitelnosti praxí. O nadřazenosti.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 22 pro 2012, 16:01

Tak to se omlouvám, že jsi znechucen. Každopádně jsi se mohl ozvat dříve.
Akorát si nejsem jistý, s kým si s tím Tvým šamanismem v ČR pokecáš. U nás se tomu možná přibližuje Wicca.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 22 pro 2012, 20:18

dizertace Dr. Kavenské by tady někoho mohla zajímat
LÉČBA V CENTRU TAKIWASI A JEJÍ VLIV NA PROCES FORMOVÁNÍ VZTAHU K SOBĚ
https://library.upol.cz/aRLreports/kp/0 ... 871891.pdf

Největší paradox je to , že pomocí Ayahuascy se léčí drogové závislosti :)

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Tomáš » 22 pro 2012, 21:50

Ondra píše:Tak to se omlouvám, že jsi znechucen. Každopádně jsi se mohl ozvat dříve.
Akorát si nejsem jistý, s kým si s tím Tvým šamanismem v ČR pokecáš. U nás se tomu možná přibližuje Wicca.


http://www.Pohanskeforum.net ;)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod miroslav » 23 pro 2012, 09:48

Ondra píše:Tak to se omlouvám, že jsi znechucen. Každopádně jsi se mohl ozvat dříve.
Akorát si nejsem jistý, s kým si s tím Tvým šamanismem v ČR pokecáš. U nás se tomu možná přibližuje Wicca.


Já osobně bych se nejspíš začal porozhlížet kolem Pavlíny Brzákové např. Wicca je bližší právě hermetismu. I z něj historicky vychází.
Ozvat dříve jsem se nemohl, protože by se toto téma nerozvynulo. A jak jsem psal, i když se mi to nelíbí, tak je to pro mě poučením.
Několikrát jsem upořesňoval co mám na mysli. A jak bylo psáno jinde. Často se témata stáčí úplně jinam. Chybí moderování. Já se o to jen trochu snažím v tomto tématu, protože jsem ho založil. Ale zasahoval jsem minimálně z obavy, abych to nezadusil. Nemám zkušenosti s moderováním.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 23 pro 2012, 12:21

miroslav píše:Já osobně bych se nejspíš začal porozhlížet kolem Pavlíny Brzákové např. Wicca je bližší právě hermetismu. I z něj historicky vychází.
Ozvat dříve jsem se nemohl, protože by se toto téma nerozvynulo. A jak jsem psal, i když se mi to nelíbí, tak je to pro mě poučením.
Několikrát jsem upořesňoval co mám na mysli. A jak bylo psáno jinde. Často se témata stáčí úplně jinam. Chybí moderování. Já se o to jen trochu snažím v tomto tématu, protože jsem ho založil. Ale zasahoval jsem minimálně z obavy, abych to nezadusil. Nemám zkušenosti s moderováním.

Mimochodem, s tím moderováním je to dost těžký. Pokud násilně hrábneš do diskuse, tak způsobíš rozladění diskutujících. Zmoderovat je diskusi třeba jen tehdy, když se zvrhne ve sprosté vzájemné obviňování a nebo komerční propagaci.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Mimochodem, šamanismus je způsob přežití tzv. přírodních národů. Ti by bez šamana nepřežili, protože jim chybí technika a šaman je jediná možnost jak předpovídat budoucí katastrofy - třeba výbuch sopky nebo zemětřesení nebo velké sucho. Dále šaman umí vyléčit nemoci a může napomoci s obranou kmene. Proto také v kmenech stojí šaman hned za náčelníkem a někdy dokonce před ním.

Z toho, co jsem napsal vyplývá jedno - u šamana se vůbec nebralo v potaz, jestli jej psychotropní látky zabijí nebo ne, šaman byl pro kmen potřeba za jakoukoliv cenu. Někdy dokonce dochází k uzavření spolupráce mezi kolektivním vědomím rostliny a lidí. Vědomí rostliny roste na úroveň lidí a za to lidem pomáhá neztratit kontakt s přírodou. Někdy může být tato spolupráce na hranici paktu.
Třeba taková královna Ayahuasca se ti může zjevit jako dáma v rudém oblečení. Ona sama si vybírá, kdo bude pít její nápoj. Toho, koho nechce, může i zničit. Výslovně nechce aby se za ní lidé ze zvědavosti hrnuli. Tvrdí o sobě, že lidem otevírá oči.
Taková soulož s delfínem v astrálu také může být zajímavá zkušenost. Indiáni to neberou jako my a u nich to pohoršení nebudí.

Bohužel to co doráží do naší civilizace je již jen odlesk šamanismu. A to ještě hodně zkomercionalizovaný. Spousta lidí a to i z těch přírodních kmenů zatouží po vidině zisku a předstírají šamanství. Naši jim za to ochotně platí, ale ke skutečnému šamanismu to má docela daleko. Spíše to připomíná divadelní představení s prvky šamanismu.

Kdyby někdo skutečně ovládal magii a ne o ní jen tlachal (třeba i na tomto fóru - a to platí i na mě), tak tyto přírodní archetypy mu mohou ochotně a rády sloužit stejně jako kterémukoliv šamanovi.
Přílohy
E0302.jpg

FTX

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod FTX » 26 pro 2012, 19:58

Chtěli jste téma zmoderovat, tak jsem vyhověl a založil nové vlákno, pro příspěvky, které sem nepatřily.

Doporučuji zejména diskusi pod tímto článkem:
http://www.osud.biz/25-12-2012/2157/myty-fakta/zbynek-vybiral-kontext-mnozi-samani-neresi

šona píše:Co řeší šamani?
Napsal uživatel šona (neověřeno) dne 25. Prosinec 2012 - 10:01.

Kmenoví šamani samozřejmě řeší integritu celého svého kmene, ale není to hlavní důvod jejich existence. Určitě se nesnaží navodit u člověka nemožný stav spokojenosti ega sama se sebou, jako to dělají mnozí psychoterapeuti, kteří dříve či později stejně sáhnou k farmakům aby otravnou mysl utlumili. "Šamani" u nás jsou psychoterapeuti bez vysoké školy, kteří jako opice napodobují činnosti skutečných šamanů s představou, že dosáhnou stejného výsledku. A pak jsou ti s vysokou školou, kteří spíše bádají pomocí sofistikovaných technologií a ti si zas neříkají šamani, ale obvykle jsou něčeho doktoři. Kloudné výsledky u nás nemá nikdo z nich, což je vidět na nich samotných, jsa obvykle rozháraní, kritičtí a popudliví.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Ondra » 09 led 2013, 15:37

[youtube]oD2ymPZvlYA&list[/youtube]

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Šamanismus vs. hermetismus

Příspěvekod Cagliostro » 17 úno 2013, 23:19

Naproti většině zde vystoupím proti tomuto porovnání. Kriticky.
Nevim proč se tak děje v moderní Evropě, když se sem žene vědění všeho druhu světa. Nicméně šamanismus je doma v Africe a Americe, na v Česku. A je potřeba to rozdělovat. Šamanismus není totožný jako hermetismus, i když má stejný kořen, ale oproti hermetismu je na mrtvém bodě. Fascinující je, jak se sem tlačí Osho, Reiki apod. Ano, cesty andělů, archandělů a Bůh ví jakých existencí sem nese proud Prahu Prapříčiny. Když tady byl indický Weinfurter, byl sice ztotožňován např. Griesem jako sektář. Ale s porovnání s tím co je tady dnes to byl ještě Bůh Českého hermetismu.

Je to stejné, jako zkoumat jenom spiritismus a říkat, spiritismus (šamanismus) je jednotná věda jako hermetismus, nebo přímo totožná. Není. Hermetismus je Universální hermetická věda, spojující veškeré okultní vědy.

Vysoká věda nesmí býti předmětem frivolní zvědavosti; problém jest posvátný a tolik vznešených čel už nad ním zbledlo; dotazovati se Sfingy z pouhého rozmaru jest rouháním, jež nezůstane nikdy bez trestu, neboť taková otázka již v sobě chová odsouzení. Na neuctivý dotaz dá Neznámo neočekávanou odpověď, tak hroznou, že nikdy nevymizí z vaší paměti. Rouška tajemství dráždila vaši zvědavost? Pak běda vám, že jste ji nadzvedli! Vypadne ihned z vašich chvějících se rukou, a zmocní se vás šílenství z toho, co jste se domnívali, že vidíte. Neboť fantomy halucinace dlí kol prahu tajemná, a tažte se knihy doktora Briere de Boismont, jaký krůček dělí halucinaci od šílenství. Jest brána, kterou nelze projíti, abychom nevešli ve styk s jistými silami, jichž se staneme pány nebo otroky, vládci nebo hříčkami. Moci, jež křesťanská mystika symbolisovala v podobě hada, jenž vrhá člověka v otroctví, jestliže člověk sám ho nezdolá dříve, rozdrtě mu hlavu.

Tolik Guaita, jehož slova lze stáhnout i k šamanismu. Je to jako nedávno srovnával jistý známý český okultista africké WOO DOO s magickými útoky na astrál. Je v tom ale rozdíl.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů